Információk az előrejelzési versenyhez
Versenyinformációk
A VERSENYSZABÁLYZATÚj előrejelzés elküldése az előrejelzési versenybe
A legutóbbi forduló eredménye
A verseny összesített állása
A 3 kieső fordulót nem tartalmazó összesített lista
A synop-kódok értelmezéséhez egy kis segítség
Szélirány-meghatározáshoz segítség
Stelvio segítségével megjelenített összesített ranglista
Stelvio segítségével megjelenített örökranglista
Stelvio segítségével megjelenített dicsőséglista
A meteorológiai állomások elhelyezkedése
A meteorológiai állomások beosztása
Akkor ugye szélcsend, reggeli templombajáró csendes,lemezfelhõkkel tûzdelt madárfûttyös idõ.
Én lehet, h változtatok, de ahhoz fel is kellene kelnem, oly korán, ami nem biztos, h sikerül
Úgy döntöttem nem változtatok, egyedül a Tmax. amit most felülírnék, a többit nem, így hát marad az egykettes
A szél azért necces, mert idõnként behozza az északnyugati szelet, idõnként pedig még északabbra teszi a ciklonközéppontot, így ide nyugatiasabb áramlást mutat.
Egyelõre marad az egykettes, még este majd szétnézek, de lehet már felesleges változtatni.
Amikor szerdára néztem a szelet, akkor csak az utolsó három modell tudta megfogni az irány. A gyenge szelet nem szereti a GFS.
Mindjárt lejár az 1.1-es is.
Mindjárt lejár az 1.1-es is.
A gfs már napok óta ugyanazt mutatja T ügyileg. A szelet viszont variálja.
Ajjaj... Vissy Karcsi bácsi kissé elbizonytalanított "T-ügyileg"
Komolyan fontolóra vettem a változtatást, de... lehet hogy így az 1,2-es elvesztésével többet buknék, mint nyerhetnék a dologgal
Hoppá, most nézem Twohorses négy fordulót hagyott ki, így nincs gubanc, mert a program folyamatosan megállapítja azt a maximum hiányzást, ami fölött hátrasorolja menet közben a versenyzõket, pl. 5.-10. forduló között egy, 10.-15. forduló között kettõ, 15.-20. forduló között három kihagyást engedélyez hátrasorolás elkerüléséhez, afelett hátrasorol.
A végelszámoláskor úgy is a maximum négy fordulót kihagyók szépen sorrendbe állítódnak.
A végelszámoláskor úgy is a maximum négy fordulót kihagyók szépen sorrendbe állítódnak.
Korábban már más is megemlítette ezt, és az meg is válaszolták. A probléma a szoftverben keresendõ. Arányosít, azaz meg van határozva, hogy (azt hiszem 5) fordulónként hány kihagyás engedélyezett. Ez a program hibája sajnos. Ne csüggedj, a végén mindenki megkapja jutalmát!
Ahogy látom a 100. helyig jó a tábla (talán).
Nyugi, meg lesz oldva ez a probléma is. Természetesen az eredményeid nem fognak elveszni. Legkésõbb a 20. forduló lezárásakor biztosan a helyére kerül.
Az észrevételed teljesen jogos, megnézzük hol a hiba a táblázatban, miért sorolt hátra annak ellenére hogy versenyben vagy.
Kis türelmet kérünk, mivel itt igen szûk a keresztmetszet.
Egyébként hova írtál még ezen kívül?
Nyugi, meg lesz oldva ez a probléma is. Természetesen az eredményeid nem fognak elveszni. Legkésõbb a 20. forduló lezárásakor biztosan a helyére kerül.
Az észrevételed teljesen jogos, megnézzük hol a hiba a táblázatban, miért sorolt hátra annak ellenére hogy versenyben vagy.
Kis türelmet kérünk, mivel itt igen szûk a keresztmetszet.
Egyébként hova írtál még ezen kívül?
A besorolást automatikus program végzi, ebben lehet valami gubanc.
Az észrevételt köszönjük, ám a stílus túlzó kicsit, gondolhatnád, hogy nem szándékos.
A verseny java részét én intézem, ám információt (pl. PÜ) errõl nem kaptam.
Most igen, továbbítom is a technikai munkatársnak.
Az észrevételt köszönjük, ám a stílus túlzó kicsit, gondolhatnád, hogy nem szándékos.
A verseny java részét én intézem, ám információt (pl. PÜ) errõl nem kaptam.
Most igen, továbbítom is a technikai munkatársnak.
Nem értem a verseny szervezõit. A 154.-ik helyre soroltak be, míg a pontjaim alapján a 72.-ik lennék. Írtam nekik, de válaszra nem méltatnak.
Szerintem az aki megnyeri a versenyt, csak úgy élvezheti az elsõségét, hogy fair volt a verseny és van 2.,3.,....72., .....154. helyezet is. Mert mondhatjátok, hogy mit akarok: nem mindegy nekem, hogy 154. vagy 72.-ik vagyok? A fair verseny szerint szerintem nem mindegy. Egy ilyen csúcs amatõrtõl mint én ez egy szép teljesítmény.
Na ennyit errõl a versenyrõl.
Szerintem az aki megnyeri a versenyt, csak úgy élvezheti az elsõségét, hogy fair volt a verseny és van 2.,3.,....72., .....154. helyezet is. Mert mondhatjátok, hogy mit akarok: nem mindegy nekem, hogy 154. vagy 72.-ik vagyok? A fair verseny szerint szerintem nem mindegy. Egy ilyen csúcs amatõrtõl mint én ez egy szép teljesítmény.
Na ennyit errõl a versenyrõl.
Erõsen gondolkozom egy módosításon.
Na de majd holnap reggel friss fejjel eldöntöm szükséges e változtatni.
Nos ahogy közeledünk az idõponthoz, úgy látszik könnyebbnek néz ki talán egy kicsit ez a forduló az eddigieknél, viszont a hõmérsékleteket elég nehéz lesz belõni, no meg a szelet is, a többi talán menni fog
Halihó! Leadtam elsõ tippjeimet az Elõrejelzési versenyben, 7:58-kor álltam neki kitalálni, de még épp belefértem az 1.2-es szorzóba, sokat tehát nem kell várni tõlem
. A köv. sorozatban már én is aktívan részt fogok venni, most a maradék 4 forduló lesz a gyakorlás
Hát igen. Ha valaki kihagy egy fordulót, akkor az "hatalmas" taktikai érzékkel bír. Gyakorlatilag automatikusan készített egy nullpontos elõrét. Ennél még a 10 pontos századik hely is többet érhet a végelszámolásnál.
Az elõzõ fordulóból a feledékenységem és a lustaságom végett sikerült kihagynom, most idõben leadtam egy elõrejelzést, úgyhogy reszkessetek!
Hello-belo, Magyarországon az emberek 15%-a vezet határidõnaplót. Én meg csak most kezdtem néhány hete tippelni. Beírtam a naplómba csütörtökre 07:30 Elõrejelzést küldeni, Metnet!
Köszi! Biztosan elõrébb végeznék a végén, ha a saját feledékenységem miatt nem hagyok ki 3 fordulót.
Az meg nem mentség, hogy a feledékenységnek volt oka.
Na szültem én is egyet, holnap ilyenkor még megnézem mibõl élek, jó lenne a 18. helyemet tartani
Az nem lehet, hogy ez a forduló, mindenféle fordulat nélkül múljon el!
Nagy nehezen megszültem azért egy elõrét
Leadtam egy elõrét, az elmúlt forduló szubjektív, (tehát nem taktikai és nem technikai)okokból kimaradt, remélem sikerül még valamit javítani a jelenlegi 50. helyemhez képest.
Nocsak most látom a lap alján hogy ha most lenne a kiírás vége, 18. helyen végeznék, kár hogy addig még 4 forduló hátravan, tessék mindenkinek nagyon belehúzni
Egyetértek, ez az eddigi legjobb hangulatú verseny - köszönhetõen a profi és egyértelmû szabálykiírásnak, a jól eltalált idõpontoknak és a célratörõ versenyzõknek 
Jó az az összesítés a fórum alján, köszönjük!
Jó az az összesítés a fórum alján, köszönjük!
Így van, most rajta van a legnagyobb teher, tudja, hogy az egész élmezõny õt hajszolja, féljen is, he-he!
Innen, ha megnyeri, maximális fõhajtás illeti (és pár sört fizetek is neki, he-he)!
Innen, ha megnyeri, maximális fõhajtás illeti (és pár sört fizetek is neki, he-he)!
Igazad van, ahogy lesz úgy lesz
Na meg egyébként is féljen inkább Gambuc hisz õ ennél már csak lejebb kerülhet(Bocs Gambuc!)!
Annak ellenére, hogy ez az elsõ teljes játék amiben részt veszek, 15,88 pontos átlaggal nem is vagyok messze a 20. helytõl
Ugyan, miért vagy ily pesszimista?
Nem kell tõlünk félned, maximum megelõzünk, he-he!
A viccet félretéve az elsõ tízbe végezni nagy szó, ez könnyen meglehet mindkettõnknek (nekem ez a célom, csak a 10-bõl kiszorulás rossz szereplés nekem, onnan felfelé bármelyik helyezéssel megelégszem, a dobogó maga lenne a csoda).
Nem kell tõlünk félned, maximum megelõzünk, he-he!
A viccet félretéve az elsõ tízbe végezni nagy szó, ez könnyen meglehet mindkettõnknek (nekem ez a célom, csak a 10-bõl kiszorulás rossz szereplés nekem, onnan felfelé bármelyik helyezéssel megelégszem, a dobogó maga lenne a csoda).
Ez jó ötlet volt, köszönjük!
Én úgy látom ezen a listán is a 4-5 hely körül vagyok, csak kérdés, h így marad-e? Valószínû, h nem
Húzós 4 forduló jön még, századok is dönthetnek helyezésekrõl.
Én úgy látom ezen a listán is a 4-5 hely körül vagyok, csak kérdés, h így marad-e? Valószínû, h nem
Húzós 4 forduló jön még, századok is dönthetnek helyezésekrõl.
Ajánlom a fórum alsó részén lévõ szövegdoboz megtekintését, az utolsó fordulókban a végeredmény szerinti pontozás élmezõnye (az elsõ húsz) is fordulónként frissítve megjelenik.
Hata szokott még néha beírni, fõleg, ha van valami esemény. A társalgásban régen sem õ volt a legtöbbet hozzászóló. Ámbár anno még IRC-n együtt kísértük figyelemmel a nagy havazásokat.
Pl. 2004 05 16 ha az archívumban beállítod. A témában nekem ez az utolsó beírásom.
Azért érdekes, h már 2004-ben is milyen sokan itt voltunk, és sokan eltûntek. Hová tûnt pl. HAta a régi bajnok? Na mind1 nem nosztalgiázok
Azért érdekes, h már 2004-ben is milyen sokan itt voltunk, és sokan eltûntek. Hová tûnt pl. HAta a régi bajnok? Na mind1 nem nosztalgiázok
Nem szeretném õket újra a felszínre hozni.
Örvendek, hogy végre eme kör már nem a viták kereszt-tüzében játszódott eddig, azért is igazán élvezetes most (csinálni is külön öröm, látszik a fifikás fordulókon, he-he), észrevettétek?
Örvendek, hogy végre eme kör már nem a viták kereszt-tüzében játszódott eddig, azért is igazán élvezetes most (csinálni is külön öröm, látszik a fifikás fordulókon, he-he), észrevettétek?
Így van, jaj ne is emlékeztess
Egyébként ha van idõtök, a fórum archívumában vhol talán megtalálhatók ezek a viták, csak nem tudom már, h mikor voltak ezek.
Sok sérelem származott ily fordulókban (mikor is csapadák-jelenidõs táviratok fordultak elõ), miért nem volt a lezáró táviratokban csapadék, és mindenféle vita származott ezekbõl, fõként Télen.
Emiatt lett bevezetve az egyébként abszolút szakmai gyakorlathoz igazított 0,1mm-es küszöb, mutatja jogosságát, hogy azóta töredékére esett a viták száma.
Emiatt lett bevezetve az egyébként abszolút szakmai gyakorlathoz igazított 0,1mm-es küszöb, mutatja jogosságát, hogy azóta töredékére esett a viták száma.
Röviden tényleg ennyi. Én nem is szeretném felmelegíteni ezt, már akkor is unalmas és kissé erõltetett volt számomra(rugóztak/tunk rajta pro-kontra).
"...lehet, h 6-8 órán át is szitál..."
Hát pont ez az. Hiába van egy adott napon 6-8 órán keresztül (azaz a nap egynegyedén-egyharmadán át, vagyis elég jelentõs részében) csapadékhullás (vagy akár még sokkal hosszabb ideig), errõl szépen elfeledkezünk, mert csak nyomnyi mennyiség jött össze. Erre gondoltam, amikor azt írtam, hogy ez a játék szellemiségével ellentétes.
De ne értsetek félre, nem akarok ám ebbõl vitát csinálni, pusztán csak észrevételeztem a dolgot.
Nem is volna helyén való, hiszen az elején mindannyian elfogadtuk a játékszabályokat
De azért nagyon kíváncsi lennék néhány konkrét, vitákra okot adó esetre, amelyekre sor került a régebbi versenyek során. Ha esetleg Jóska vagy Tamás, vagy bárki más, elõ tudnátok bányászni valahonnan õket, azt nagyon megköszönném.
Hát pont ez az. Hiába van egy adott napon 6-8 órán keresztül (azaz a nap egynegyedén-egyharmadán át, vagyis elég jelentõs részében) csapadékhullás (vagy akár még sokkal hosszabb ideig), errõl szépen elfeledkezünk, mert csak nyomnyi mennyiség jött össze. Erre gondoltam, amikor azt írtam, hogy ez a játék szellemiségével ellentétes.
De ne értsetek félre, nem akarok ám ebbõl vitát csinálni, pusztán csak észrevételeztem a dolgot.
Nem is volna helyén való, hiszen az elején mindannyian elfogadtuk a játékszabályokat
De azért nagyon kíváncsi lennék néhány konkrét, vitákra okot adó esetre, amelyekre sor került a régebbi versenyek során. Ha esetleg Jóska vagy Tamás, vagy bárki más, elõ tudnátok bányászni valahonnan õket, azt nagyon megköszönném.