2026. június 26., péntek

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#188521
Ez meg mi a tök???

Az Ukránok kitermeltek nekünk egy vonalast??? ... mert hogy ez egyik modellben se volt benne az is tuti biztos..
#188520
Azért az animáción látszik, hogy rendesen megnyirbálta a Kárpátok.
#188519
Közeli lecsapó, durvul a kicsike.. nevet Link Remélem jég nem lesz
#188518
Az az Ek-i rendszer elérheti a Bükk térségét? Okozhat kiadósabb csapadékot a környékemen?
#188517
Nem arról volt szó, hogy nincs szélnyírás? Szélnyírás-mentes környezetben mi segíti elõ a vonalba rendezõdést? Konvergencia, vagy valami frontvonal van ott északon? Vagy mi élteti ezt a rendszert??? zivatar Derick beírásán mosolyogtam, bár nem annyira vicces,hogy a szolgálatot is meglepte a squall line. Ennek ellenére mondjuk még nem reagálták le... szegyenlos
#188516
Mi ez a vonalas meglepetés cucc? laza
#188515
Jólvan, bevagyok indulva kacsint kacsint kacsint
#188514
Hozzám így érkezett ma a zivatar. A csapadék nagy részét Kaposvár keleti része kaphatta.

beillesztett kép

#188513
Pedig összességében gyengül a villámtevékenység. Lehet ami téged környékez, ott koncentráltabb. Link
#188512
Te, nem érhet fel odáig.
Azért szebben is meg lehetett volna szólítani minket.
#188511
Már dörög is, folyamatosan villámlik, most kezd alakulni egy tömb itt mellettünk már abból dörög erõsen.. Szerk.: Már esik is, Szerk.2: Szakad..
#188510
Ti ez SL eljöhet idáig bedöglõdés nélkül?
Mert mintha most erõsödne.
Ma 2.5mm csapadék hullott
#188509
Keletre gomolyok emelkednek egyre erõteljesebben, hm-hm.
szerk.: Balassagyarmat...
#188508
Az a rendszer saját életet él, már nem a nappal felhalmozódott labilitásból táplálkozik.
Szerintem közel sem olyan az idõjárásunk, mint amire számítottunk, a modellek is vakon vannak. Ma is erõs áramlatok hajtották a cellákat, pedig bedöglött légkörre, helyi hatások dominanciájára számítottunk... Itt valami bibi van. nevet
Nem lennék meglepve, ha éjszaka emelt konvekció is dolgozna!
#188507
F.sz intenzitás, amúgy ennyi Link Vastag idõ van, ahogy az öregek mondják.. meleg és sok csapi, a paradicsomoknak akkora szára és olyan hajtásai vannak van mint egy kis fának. vidám
#188506
Felhõszakadás? Mennyi esett nálad?
#188505
Sajnos a a délutáni felhõszakadás után újabb zivatart kapunk úgy néz ki, a pincébe meg elkezdett felszivárogni a víz megint.. Megint átestünk a ló túlsó oldalára. 40 perc és itt van..
#188504
Kíváncsi leszek ha megközelíti Debrecent, mi fog történni. Elég kemény dió a környék, a legvastagabb láncot is szét tudja tépni néha. laza
#188503
Ha nem esik szét, akkor kb 4 óra múlva ér ide laza


hailhunter: nyilván kilukad, és majd késõbb újra összeáll. A Debrecen hatást nem gyõzheti le semmi nevet
#188502
Már belépett az országba, remélem nem esik darabokra.Szép darab.vidám
#188501
Ha kicsit rendezzük a sorainkat akkor elmondható, h a kontinens legaktívabb rendszere: Link legalábbis villámlás szempontjából. zivatar
#188500
A számból vetted ki a szót. Váratlan meglepetés is lehet ez nekünk! zivatar
#188499
A délutáni zivatar 8,5 mm-t pakolt le, kellemes meglepetés volt utána kisütött a nap és még melegebb lett mint elõtte, de most újra megjelentek a tornyok kelet felé, ránézek már a radarra, van e ott valami.. nevet Szerk.. Jaj, van! nevet Link
#188498
laza laza
#188497
Ez a mai nap érdekes volt itt eddig, a minket elõször átugrò és nàlatok tombolò zivicellának a szélébõl kaptunk 3,5 mm-t, fél nyolc körül volt még egy kis csepergés a minket északról súrolò cellábòl, most meg làtom mi jön keletrõl, egyàltalàn nem hiànyzik, remélem bedöglik északkeleten.

Szerk: Ez az iromány miért ilyen? Mobilròl irtam!
Lehet azért. szegyenlos
#188496
Egy csemge kép estérõl.

beillesztett kép


Link
#188495
Nem nagyon látszik gyengülni az Ukrajna felél érkezõ rendszer. Sõt mintha erõsödne is kicsit. zivatar
#188494
Nem nagyon emlékszem rá, (de biztos volt) hogy arról kapjunk zivatart.Hát nagyon kíváncsi leszek, mit fog produkálni, de egyenlõre nem úgy viselkedik, mint aki szét akar esni.. zivatar
#188493
Kíváncsian várom meddig juthat el az a cucc onnan Ék-rõl..meglepne,hogy akár a Tiszáig húzná.
#188492
Ha spontán kellene errõl (az ék-i dologról) beszélni akkor így kezdõdne, hát ez meg mi a .... franc és mibõl? nevet
#188491
A szlovén-instab már elhíresült, most nézzük mit csinál az ukrán-instab laza
#188490
Az UM várta.
Friss déli futás Link
A reggeli Link Link
Meg végül is a GFS is.
#188489
Dny felé baromi jó vonalas sáv alakult ki, megfotóztam. Nagyon királyul nézett (néz) ki.
#188488
Szóval a mai napon eddig 24 mm hullott. A kora délutáni záporból 9 mm, a késõ délutáni felhõszakadás-szerû záporból (kb. 15-20 perc alatt) pedig 15 mm esett. A legutóbbi 3 nap és egyben a júniusi csapadékösszeg már 46 mm. Jól jött ez a csapadék. [esõ]

Jól néz ki az Ukrajnai rendszer. Kaptunk valaha onnan zivatarláncot? laza
#188487
Most éppen azt nézem, hogy ezt az északkeletrõl közelítõ cuccot melyik modell jelezte elõre, de nem találom. nevet Még a 12h-s WRF és ECMWF sem mutatja! vidám Az Arome valamit talán kapizsgált, de az is csak a déli futásra. nevet
#188486
Itt közel 8 mm esett a záporból [esõ]
#188485
Jó kis squall-line, bár biztos gyengül majd a Kárpátokon való átbukás után, de az ÉK-i csücsök kaphat egy kis villámshow-t.
#188484
Huhuu mi jön kelet felõl.. [esõ] [esõ]
Link
#188483
Szépen beindult a nappali döglött zóna, pattognak ki a cellák szépen a környéken.
ÉÉNY felé bitang Cb-k nõnek!
#188482
Arrafelé komolyabb záportömb látszott, itt a fenyõfa alatt száraz maradt.
#188481
Jó záporunk volt 2 felületi dörgéssel, látványos felhõzettel. A szélén voltam, Dzsibzonpapánál biztos jóval több esett...
#188480
Kelet felõl aszfalt nedvesítõ,gyenge zápor érkezett.
#188479
Izmosabb záport kaptunk a nyakunkba, felettünk durrant be éppen.
#188478
Alakulgat Uránvárosban is,eddig közepes zápor..de erõsödik.
#188477
Huuu, de komoly! nyelvnyujtas
#188476
Nem rossz, pécsi webkamera Link
A 30 perc animálása igen jó ahogy jön a víz.
#188475
Itt Egyetemvárosban, brutális felhõszakadás van, nagyon esik! Hömpölyög a víz az utcán.
#188474
Itt a XIII. kerületben akkora aszály van..., hogy egy gyenge pár mm-s zápor után is kisebb horgásztavak alakulnak ki a talajon és itt nem a betonra gondolok. kacsint

Most pedig jön a következõ csapadék... a felhõzet elég jól néz ki! nevet
#188473
Nem volt egy nagy eresztés itt Vasason, pár kisebb dörgés, gyenge zápor
#188472
diósd már tényleg hihetetlen: itt a belvárosban most sem volt semmi különös, szépen esegetett 15-20 percig. max 2-3 mm lehetett. de max!

Utolsó észlelés

2026-06-26 05:21:37

Pusztavám - Május 1 utca (216,3 m)

15.9 °C

na00

RH: 87 | P: 1018.9

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.