Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Most pontosan mi történik? Fülledt meleg van, a szél épphogy lengedez, az UM is módosult. Na jó elég volt...
Én már semmit se értek.
Itt eddig még kereken 0.
Talán majd legközelebb, csak tudjam mikor lesz.
A mai frontanalízisen kettészakadt frontot ábrázoltak: Link Szerintem azonban a hidegfronti szakasz egyszerûen megállt.
A szokásos...
De ne is bánom, nekem elég ha csak esik egy kicsit.(de nem fog...)
De ne is bánom, nekem elég ha csak esik egy kicsit.(de nem fog...)
Komoly bizony. Hatalmas vihar volt, hatalmas esovel. A radarok szerint pont itt volt a legerosebb stádiumában a kifutott zivatarvonal, és miután elhaladt, még vissza is forgott a csapadék, ezért volt egy órás felhoszakadás.
Miskolc ny-i felén itt Majlathon tengelyig ero viz van es omlik.Uszik minden ...A stadionnal mar semmi nincs.
Peti, ne legyen igazam, de van egy olyan érzésem, hogy Miskolc Ny-i része egy órán belül úszni fog... [esõ]
Itt Miskolc É-K részén kellemes idõ van. Nyugatról mély dörgések hallatszanak, de érezhetõen nem jött közelebb az elmúlt 20 percben.
Ez komoly? Szép mennyiség!
Közeledett felén is éjszaka a csapadékzóna, de visszatáncolt északnyugat felé. Hozzánk csak a villámok, dörgések jutottak.
Közeledett felén is éjszaka a csapadékzóna, de visszatáncolt északnyugat felé. Hozzánk csak a villámok, dörgések jutottak.
Kameraképek alapján azt hittem, látványosabb lesz ez a záportömb: Link De csak egy ilyen peremfelhõ-kezdemény-szerûség (lehet még fokozni?) jött össze: Link Meg a talajközelben jelentõsen erõsebb szélnek köszönhetõen szépen elhajló csapadéksávok: Link
Ennyit hozott hát a front. No meg persze egy kis villámshow Ény-nak este, meg a porvihar: Link
Ennyit hozott hát a front. No meg persze egy kis villámshow Ény-nak este, meg a porvihar: Link
azt nézem már Lillafüred felé is terjeszkedik. gyakorlatilag duplájára hízott a piros rész viszont a kipattanás helyérõl nem mozdult el továbbra sem. másfél órája esik rendületlenül. remélem itt is lesz valami hûsítõ esõ. Szél az már van legalább.
Miskolctól Ny-Ény-ra hatalmas mennyiség esett/esik le. Van ahol már az 5. frissítés óta piros a radar (egyszer ebbõl sötétbordó volt...)
Na végre itt vagy... a megmentõ, aki képeket is készít, ha kell!
Sajnos megvan annak az esélye ,hogy ugyanolyan Szeptemberünk legyen ,mint az elmúlt 2 évben ,nem nagyon akar a felállás megváltozni.Izlandi minimum éli vígan az életét.
hú a Miskolc melletti cella nem gyenge. 1 óra alatt csak erõsödött de el nem mozdult.
itt meg izzadunk a 31 fokban. kiváncsi leszek mennyire robban majd a légkör
itt meg izzadunk a 31 fokban. kiváncsi leszek mennyire robban majd a légkör
Eddigi Tmax: 29,4, jelenleg 28,3-at mérek. Kis szerencsével megússzuk ma a hõségnapot. Már majdnem fáztam, ezért tárcsán sütöttem a húst az ebédhez.
Ebbe a szélbe nem volt egyszerû.
Gondolom hidegpárti vagy, mert amit írsz annak egyelõre nincs realitása:
Bár az idõtáv miatt még félig "cseppfolyós", de most úgy tûnik, a szinte szokásos aug. 20-i hidegfront és lehûlés az idén nem marad el.
Link
Bár az idõtáv miatt még félig "cseppfolyós", de most úgy tûnik, a szinte szokásos aug. 20-i hidegfront és lehûlés az idén nem marad el.
Link
Mire gondolsz?
Kérlek, kicsit részletezd!
---------------
A Miskolctól nyugatra lévõ cella (most már cellák) mérges kis zivatart adhatnak.
Kérlek, kicsit részletezd!
---------------
A Miskolctól nyugatra lévõ cella (most már cellák) mérges kis zivatart adhatnak.
A radar szerint a megyét délelõtt beterítõ csapadékmezõbõl idõnként cseppent pár csepp.Sopron,Óvár,Szt.gotth. térségeit leszámítva alig volt a Dunántúlon pár mm ebbõl a frontmicsodából. Valószínûleg keleten lesznek a nagy dolgok, minket a rendszer átugrik. Sajnos az észlelési adatoknál nincs semmitérõ záporesõ ikon, csak egyféle. Lehet, hogy hemzsegnek a zápor,zivatarikonok, aztán esik 0,1 mm-0,9 mm. A felhõszakadás és záporcsepegés egy ikon.
Tényleg vannak jelek arra, hogy hullámot akar vetni ez a hf. Érdekes dolgok sülhetnek még ki ebbõl. [esõ]
Stacionárius (veszteglõ, állandósult) pálya:
A front hossztengelye mentén lelassul-megtorpan és vertikális "kígyózó" mozgást végez (vesztegel)
Sok esetben ez jelentõs csapadékmennyiséggel párosulhat...
(leginkább õsz-tél..)
Csak nekem nem megy a wetterzentrale.de..??
A front hossztengelye mentén lelassul-megtorpan és vertikális "kígyózó" mozgást végez (vesztegel)
Sok esetben ez jelentõs csapadékmennyiséggel párosulhat...
(leginkább õsz-tél..)
Csak nekem nem megy a wetterzentrale.de..??
Sziasztok!
Jelenleg fullasztó meleg honol, érezni, hogy valami készül. Az éjszaka is szép lecsapós villámshow volt, de a fiam mellett kellett feküdni, így a parádé nagy részérõl lemaradtam.
A mai nappal kapcsolatosan, úgy érzem megéri, még ezt a kis idõt verejtékezve tölteni.
Jelenleg fullasztó meleg honol, érezni, hogy valami készül. Az éjszaka is szép lecsapós villámshow volt, de a fiam mellett kellett feküdni, így a parádé nagy részérõl lemaradtam.
A mai nappal kapcsolatosan, úgy érzem megéri, még ezt a kis idõt verejtékezve tölteni.
Tegnapi zivatar eredménye: 1 mm! Június vége óta esett kb. 4mm!! Nagyon durva szárazság van itt is sajnos. A szél az persze tombol!
Bár az idõtáv miatt még félig "cseppfolyós", de most úgy tûnik, a szinte szokásos aug. 20-i hidegfront és lehûlés az idén nem marad el. Elõtte a hõségnek lesz egy fináléja (?) jövõ hét végén, de "csak" 20 fokos T850-el, majd ECMWF szerint már 20-án kedden, GFS-nél csak 21-22-re, de megjön ény-ról a hûvösebb óceáni levegõ.
Igazi ûrtávlatban (a hónap harmadik dekádja) a GFS északias légpályákat tesz fölénk, mely helyzet egyébként egyáltalán nem ritka abban az idõszakban.
Úgy érzékelem, hogy a most átvonuló hidegfront a vártnál némileg erõsebbre sikerült. Itt, a Balaton keleti medencéjében elég szép záporok voltak délelõtt, sõt reggel jó ideig villámlott, dörgött is.
Az ény-i szél erõs, idõnként viharos. A tegnap ilyenkori értékhez képest több, mint 10 fokkal alacsonyabb a hõmérséklet, -nem mondhatjuk tehát, hogy "kis maszatolás" van, semmi több.
[esõ]
Igazi ûrtávlatban (a hónap harmadik dekádja) a GFS északias légpályákat tesz fölénk, mely helyzet egyébként egyáltalán nem ritka abban az idõszakban.
Úgy érzékelem, hogy a most átvonuló hidegfront a vártnál némileg erõsebbre sikerült. Itt, a Balaton keleti medencéjében elég szép záporok voltak délelõtt, sõt reggel jó ideig villámlott, dörgött is.
Az ény-i szél erõs, idõnként viharos. A tegnap ilyenkori értékhez képest több, mint 10 fokkal alacsonyabb a hõmérséklet, -nem mondhatjuk tehát, hogy "kis maszatolás" van, semmi több.
Az mit jelent hogy stacionál ? Egyébként 30 fokik melegedett eddig a hõmérséklet , 7-8 fokkal van enyhébb idõ mint tegnap ilyenkor...
Mindig irigykedve néztem azt az igen közeli környéket, hogy milyen mázlis zivatarok szempontjából, most rájuk jár a rúd... Egyszerûen amibõl lehetett, tényleg mindenbõl kimaradtunk, nem hiába "menekültem" Szegedre minden zivataresélyes idõszak elõtt, ott maga volt a kánaán!
Az éjjeli zivatar gyenge volt, épp csak pár csepp esõre futotta.
Az éjjeli zivatar gyenge volt, épp csak pár csepp esõre futotta.