Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Azért szerintem sincs okuk panaszkodni a nyár kedvelõinek. Nálunk is júliusban minden nap kivétel nélkül nyári nap volt, a legalacsonyabb Tmax 26 fok volt.
Télen mikor van ennyi téli, vagy akár csak fagyos nap? Az idei tél se megszakítás nélkül tartott ki áprilisig, voltak benne kifejezetten enyhe periódusok is.
A kevés is több, mint a semmi. 
Meg aztán nekem nem kell magyarázni a porelverést, szerintem az ország legrosszabb minõségû talaját gyúrom nap, mint nap, 40 mm esõt is képes nyomtalanul elnyelni egy nap alatt.
Meg aztán nekem nem kell magyarázni a porelverést, szerintem az ország legrosszabb minõségû talaját gyúrom nap, mint nap, 40 mm esõt is képes nyomtalanul elnyelni egy nap alatt.
Az ECM operatív szerint jöhetnék az ´Itt van az õsz, itt van újra´ elcsépelt fordulattal, viszont az ENS más képet mutat: a kontinensre mélyen benyúló AC északi/északkeleti peremére kerülnénk a hétfõi/keddi HF után, amolyan északi zonalitás/félblocking között ingadozhat a makroszinoptikai alaphelyzet, ez kellemes idõt sejtet (23-28, egy két helyen 30 fokos nappali csúcsokkal). Remélem, a döglesztõ 35-40 fokok idén már senkinek sem hiányoznak az eddigiek után
Azért ennél nagyobb csapadék kellene, hogy mérsékelje a szárazságot. A kukoricának jól jön mert az levezeti a vizet a száránál. és összegyûjti. 5-10mm csapadék átáztat a földbõl kb 7-10 cm eres réteget, és ha nem jön rövid idõn belül utánpótlása, akkor nagyon gyorsan kiszárad. Ez inkább amolyan porelverés, mert a mélyebb rétegek továbbra is szárazon maradnak.
Felemás,mert ha a hosszát nézed az igazi nyári idõnek,akkor nem sok,viszont abban az idõszakban igazi kemény vonalas hõség periódusok is voltak,igaz ami igaz.
Valóban, a lakás még itt is meleg, de 3 napig a Bükkben aludtam különbözõ helyeken, ott azért kellemes szellõ lengedezett 
Annak meg különösen jó hatása van az ember hõháztartására, ha arra kel reggel, hogy egy róka cibálja a cuccait befelé a bozótba...
Annak meg különösen jó hatása van az ember hõháztartására, ha arra kel reggel, hogy egy róka cibálja a cuccait befelé a bozótba...
Nálam ez a pár napja tartó felfrissülés semmit sem éreztet magából.
Éjjel alig aludtam. A bérház falai átmelegedtek és ontják ki magukból a meleget. Hiába hûlt le odakint a levegõ, egész éjszaka meg sem moccant a szellõ, kellemetlenül meleg volt a lakásban. Izzadtam, forgolódtam...
Jönne már az a blocking a tizenfokokkal!
Éjjel alig aludtam. A bérház falai átmelegedtek és ontják ki magukból a meleget. Hiába hûlt le odakint a levegõ, egész éjszaka meg sem moccant a szellõ, kellemetlenül meleg volt a lakásban. Izzadtam, forgolódtam...
Jönne már az a blocking a tizenfokokkal!
Nálunk sorozatban, megszakítás nélkül már a 44. nyári nap lesz a mai (igaz 3-szor elõzõ este beállított maximummal), ezt azért én sem mondanám extra rövidnek.
Holnap minden bizonnyal megszakad ez a szép sorozat, hacsak nem lesz még 25 fok ma este.
Holnap minden bizonnyal megszakad ez a szép sorozat, hacsak nem lesz még 25 fok ma este.
Hát extra rövidnek azért már nem mondanám semmiképp.
Meg azt se teljesen értem a 25-30 fok mióta számít kora õsznek? Ráadásul hétvégére még a 35 fok is újra befigyelhet, aztán a folytatás még ugyan bizonytalan, de a normális nyári idõ még jó eséllyel hosszú hetekig kitarthat.
Legyen igazad!
Egy hétig tartó áztató esõ mellé 15 fokos Tmax. nagyon hiányzik már. De felõlem már eshetne a hó is
Most meg már inkább kora õsz szinte végig,még 2-3 napot leszámítva a héten még. Lehet,hogy idén extra rövidre sikerül a meleg idõszak,az áprilisi tél után már augusztus közepére belopódzik az õsziesebb jellegû idõ.
Szerintem még az is kérdéses, hogy hozzánk eljut e.
Tippjáték: tubát fotóztam-e a Fátrában augusztus 9-én?
Tippjáték: tubát fotóztam-e a Fátrában augusztus 9-én?
Valaki segítsen!
Indulnék Perseidázni a Tarjáni-fennnsíkra (Tatabányától északra)
Ez az osztrák cucc bezavarhat, vagy feloszlik?
Sürgõs lenne a válasz. Köszi!
Indulnék Perseidázni a Tarjáni-fennnsíkra (Tatabányától északra)
Ez az osztrák cucc bezavarhat, vagy feloszlik?
Sürgõs lenne a válasz. Köszi!
Valami közelit nyugat felõl. Link
Bár nem sok esélyt látok, hogy elérjen. Most sem erõs.
Bár nem sok esélyt látok, hogy elérjen. Most sem erõs.
Ráadásul mekkora CINcogás is megjelenik Ény-on... Nem túl jó elõjel
Haj, mit nem adnék egy igazi megázásért!
De nyugodt vagyok, szerdán reggel indulok ügyeket intézni, és most busszal, nem kocsival, ilyen utoljára tavasszal fordult elõ, akkor megáztam rendesen, remélem most sem lesz másképp.
Igen, sajnos ez így igaz, ezért is fogalmaztam még ilyen óvatosan. Mondjuk szupercella akár egy sima zápor is lehet.
Egyébként én úgy érzem, hogy itt nyugaton még tartogathat kellemes meglepetéseket ez a front. A modellek alapján szépen behullámzik majd az Alpok déli részén, még szerdán is itt lesz felettünk. Ilyenkor pedig ha összeszed egy kis nedvességet az Adria felõl, olykor jó hosszú ideig tartó csendes esõ is elõ szokott fordulni.
Az UM valami ilyesmit mutat, igaz nem nagy csapadékösszegekkel, de ez így 5-10 mm között lehet valahol: Link A GFS és az ECMWF is pedzeget már valami hasonlót, de még jóval visszafogottabban.
Egyébként én úgy érzem, hogy itt nyugaton még tartogathat kellemes meglepetéseket ez a front. A modellek alapján szépen behullámzik majd az Alpok déli részén, még szerdán is itt lesz felettünk. Ilyenkor pedig ha összeszed egy kis nedvességet az Adria felõl, olykor jó hosszú ideig tartó csendes esõ is elõ szokott fordulni.
Az UM valami ilyesmit mutat, igaz nem nagy csapadékösszegekkel, de ez így 5-10 mm között lehet valahol: Link A GFS és az ECMWF is pedzeget már valami hasonlót, de még jóval visszafogottabban.
Nagyon jól esik belõle [esõ] (nagyon jól is esik
, még az is, hogy bõrig áztam nem rég). Konvektív gócos szerkezetû 5-10 perces erõs intenzitású záporokkal, közöttük gyenge-közepes esõvel.
Olyan 1-2, max 3-5 mm-t vártam, de ez 10 felett lesz, lehet 20 felett is lokálisan
Olyan 1-2, max 3-5 mm-t vártam, de ez 10 felett lesz, lehet 20 felett is lokálisan
Errõl az oldalról Viktor: Link
-------------------------------------------------------------
Mzs, Ez nem lehet kérdés!
-------------------------------------------------------------
Mzs, Ez nem lehet kérdés!
Aztán van-e munkavédelmi sisakja, bakancsa annak a Porördög nevû munkásnak, egyáltalán be van-e jelentve?
Nem lehet csak úgy büntetlenül szédelegni az építési területen.
Wow..
Szép fogás..
Tornádóként fognak végigsöpörni?
Bízzunk benne.
Teldandal meg ne foglalkozz, õ ilyen..
Teldandal meg ne foglalkozz, õ ilyen..
Nem! Ez volt a jel, hogy ha készen lesz az új stadionunk "tornádóként" fogunk végigsöpörni a magyar bajnoki mezõnyön!
Es a mai állapot: a megrendelt porördög az épitkezésre megérkezett, munkások elijesztve, a stadion teherbírásának tesztelése porördöggel megkezdödhet
Nem az enyém az érdem hanem egy Fradista barátomé aki minden nap kijár az építkezésre dokumentálni a folyamatot.
Aztamindenit, ekorrát még élõben nem láttam. Úgy is mondhatnám, hogy ekkora ördögöm még nem volt!