2026. június 22., hétfő

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#197935
Azért szerintem sincs okuk panaszkodni a nyár kedvelõinek. Nálunk is júliusban minden nap kivétel nélkül nyári nap volt, a legalacsonyabb Tmax 26 fok volt. nevet Télen mikor van ennyi téli, vagy akár csak fagyos nap? Az idei tél se megszakítás nélkül tartott ki áprilisig, voltak benne kifejezetten enyhe periódusok is.
#197934
Nekem se! vidám Nyírségi homok úgy szívja, mint a szivacs! vidám
#197933
A kevés is több, mint a semmi. nevet
Meg aztán nekem nem kell magyarázni a porelverést, szerintem az ország legrosszabb minõségû talaját gyúrom nap, mint nap, 40 mm esõt is képes nyomtalanul elnyelni egy nap alatt. zivatar
#197932
Az ECM operatív szerint jöhetnék az ´Itt van az õsz, itt van újra´ elcsépelt fordulattal, viszont az ENS más képet mutat: a kontinensre mélyen benyúló AC északi/északkeleti peremére kerülnénk a hétfõi/keddi HF után, amolyan északi zonalitás/félblocking között ingadozhat a makroszinoptikai alaphelyzet, ez kellemes idõt sejtet (23-28, egy két helyen 30 fokos nappali csúcsokkal). Remélem, a döglesztõ 35-40 fokok idén már senkinek sem hiányoznak az eddigiek után nevet
#197931
Azért ennél nagyobb csapadék kellene, hogy mérsékelje a szárazságot. A kukoricának jól jön mert az levezeti a vizet a száránál. és összegyûjti. 5-10mm csapadék átáztat a földbõl kb 7-10 cm eres réteget, és ha nem jön rövid idõn belül utánpótlása, akkor nagyon gyorsan kiszárad. Ez inkább amolyan porelverés, mert a mélyebb rétegek továbbra is szárazon maradnak.
#197930
Nem.
#197929
Jó idõ van, stabil szelet nem kérünk! Még 2-3 fokkal azért lehetne melegebb.
#197928
Felemás,mert ha a hosszát nézed az igazi nyári idõnek,akkor nem sok,viszont abban az idõszakban igazi kemény vonalas hõség periódusok is voltak,igaz ami igaz.
#197927
Valóban, a lakás még itt is meleg, de 3 napig a Bükkben aludtam különbözõ helyeken, ott azért kellemes szellõ lengedezett nevet
Annak meg különösen jó hatása van az ember hõháztartására, ha arra kel reggel, hogy egy róka cibálja a cuccait befelé a bozótba... kacsint
#197926
Nálam ez a pár napja tartó felfrissülés semmit sem éreztet magából.
Éjjel alig aludtam. A bérház falai átmelegedtek és ontják ki magukból a meleget. Hiába hûlt le odakint a levegõ, egész éjszaka meg sem moccant a szellõ, kellemetlenül meleg volt a lakásban. Izzadtam, forgolódtam...
Jönne már az a blocking a tizenfokokkal!
#197925
Nálunk sorozatban, megszakítás nélkül már a 44. nyári nap lesz a mai (igaz 3-szor elõzõ este beállított maximummal), ezt azért én sem mondanám extra rövidnek. nevet
Holnap minden bizonnyal megszakad ez a szép sorozat, hacsak nem lesz még 25 fok ma este. hideg
#197924
A héten még valóban igazi nyári idõ lehet a front után,de ebbe az irányba megyünk 20-a tájára: Link Ha valóban létrejön a blocking,meriodinálitással hát abban az esetben a huszonfokoktól is elbúcsúzhatunk (átmenetileg?).
#197923
Egész jó záporok lehetnek azért a következõ órákban, kissé mérséklõdhet az aszály. nevet
#197922
Hát extra rövidnek azért már nem mondanám semmiképp. nevet Meg azt se teljesen értem a 25-30 fok mióta számít kora õsznek? Ráadásul hétvégére még a 35 fok is újra befigyelhet, aztán a folytatás még ugyan bizonytalan, de a normális nyári idõ még jó eséllyel hosszú hetekig kitarthat.
#197921
Elvileg 2,5 hónap múlva már lehet rá esély: Link kacsint
#197920
Legyen igazad! nevet Egy hétig tartó áztató esõ mellé 15 fokos Tmax. nagyon hiányzik már. De felõlem már eshetne a hó is havazas
#197919
Most meg már inkább kora õsz szinte végig,még 2-3 napot leszámítva a héten még. Lehet,hogy idén extra rövidre sikerül a meleg idõszak,az áprilisi tél után már augusztus közepére belopódzik az õsziesebb jellegû idõ.
#197918
Nekem annak tûnik! nevet
#197917
Fogós kérdés.Én bizonytalan vagyok. vidám
#197916
Szerintem még az is kérdéses, hogy hozzánk eljut e.
Tippjáték: tubát fotóztam-e a Fátrában augusztus 9-én? vidám

beillesztett kép



#197915
Késõbb igen, de még van addig pár óra.
Pörögjél!
#197914
Valaki segítsen!
Indulnék Perseidázni a Tarjáni-fennnsíkra (Tatabányától északra)
Ez az osztrák cucc bezavarhat, vagy feloszlik?
Sürgõs lenne a válasz. Köszi!
#197913
Valami közelit nyugat felõl. Link
Bár nem sok esélyt látok, hogy elérjen. Most sem erõs.
#197912
Meg ugye a szél is jönnevet
#197911
Ráadásul mekkora CINcogás is megjelenik Ény-on... Nem túl jó elõjel nyelvnyujtas
#197910
Haj, mit nem adnék egy igazi megázásért! vidám De nyugodt vagyok, szerdán reggel indulok ügyeket intézni, és most busszal, nem kocsival, ilyen utoljára tavasszal fordult elõ, akkor megáztam rendesen, remélem most sem lesz másképp. nevet nevet
#197909
Igen, sajnos ez így igaz, ezért is fogalmaztam még ilyen óvatosan. Mondjuk szupercella akár egy sima zápor is lehet. kacsint

Egyébként én úgy érzem, hogy itt nyugaton még tartogathat kellemes meglepetéseket ez a front. A modellek alapján szépen behullámzik majd az Alpok déli részén, még szerdán is itt lesz felettünk. Ilyenkor pedig ha összeszed egy kis nedvességet az Adria felõl, olykor jó hosszú ideig tartó csendes esõ is elõ szokott fordulni. nevet
Az UM valami ilyesmit mutat, igaz nem nagy csapadékösszegekkel, de ez így 5-10 mm között lehet valahol: Link A GFS és az ECMWF is pedzeget már valami hasonlót, de még jóval visszafogottabban.
#197908
Nagyon jól esik belõle [esõ] (nagyon jól is esik nevet, még az is, hogy bõrig áztam nem rég). Konvektív gócos szerkezetû 5-10 perces erõs intenzitású záporokkal, közöttük gyenge-közepes esõvel.
Olyan 1-2, max 3-5 mm-t vártam, de ez 10 felett lesz, lehet 20 felett is lokálisan nevet
#197903
A nyírás és helikalitás tényleg pofás, de a labilitás finoman szólva elég soványnak tûnik pl. a gfs-ben Link (elavuló link-a modell frissülése után), így kérdéses, h ha kinn kialakul vmi akkor mennyire lesz életképes ill. bejön-é határon belülre.
#197902
Holnap elvileg szupercella is lehetne, a GFS stabilan 15 m/s feletti nyírást mutat nyugatra-északnyugatra. Az AROME talán sejt is valamit: Link Link nevet
#197901
Fáin! vidám

Közben a hf, amely most érte el Németo. nyugati részét, Link Link holnap erre az idõpontra már Bp-en is véget vet a hõségnek.
#197900
Errõl az oldalról Viktor: Link
-------------------------------------------------------------

Mzs, Ez nem lehet kérdés! laza
#197899
Aztán van-e munkavédelmi sisakja, bakancsa annak a Porördög nevû munkásnak, egyáltalán be van-e jelentve? nevet Nem lehet csak úgy büntetlenül szédelegni az építési területen. nevet
#197898
Honnan van a kép?
#197897
Wow..vidám Szép fogás..vidám Tornádóként fognak végigsöpörni?vidám Bízzunk benne.nevet
Teldandal meg ne foglalkozz, õ ilyen..
#197894
Nem! Ez volt a jel, hogy ha készen lesz az új stadionunk "tornádóként" fogunk végigsöpörni a magyar bajnoki mezõnyön! vidám vidám
#197893
Es a mai állapot: a megrendelt porördög az épitkezésre megérkezett, munkások elijesztve, a stadion teherbírásának tesztelése porördöggel megkezdödhet nevet
#197892
Nem az enyém az érdem hanem egy Fradista barátomé aki minden nap kijár az építkezésre dokumentálni a folyamatot. nevet
#197891
Komoly példány! Ez elõl már menekülni kell! nevet
#197890
Na ha Jani ezt meglátja vidám
#197889
Húúú!!
Egy F5-ös portornádó...
laza laza

Gratulálok!
#197888
Aztamindenit, ekorrát még élõben nem láttam. Úgy is mondhatnám, hogy ekkora ördögöm még nem volt! laza
#197887
Huhh, ez nem semmi! nevet hideg
#197886
Úristen! Na ilyet sem láttam még élõben sajnos...

Utolsó észlelés

2026-06-22 07:21:12

Pusztavám - Május 1 utca (216,3 m)

24.4 °C

na00

RH: 80 | P: 1023.0

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.