Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Elõbb kb. 10 perces intenzív zápor volt, aztán csendes, közepes intenzitás, közben pár dörgés.
Az éjszaka folyamán összekínlódott 0,7 mm-t, a délutáni zivatarral így 1 mm esett... Papírforma
Itt a következõ menet, 7 mm már.
Csak úgy locsog.
Hát álmomban sem vártam ide 10 mm-t, de még a végén meglesz.
Az év meglepetése.
Mivel a csillagda 3 km-rel északnyugatabbra van, a radar szerint itt több esett, mint a mérõnél, itt szerintem megvan a 10 mm.
Esnek össze a cellák, ennyi volt.
Csak úgy locsog.
Hát álmomban sem vártam ide 10 mm-t, de még a végén meglesz.
Az év meglepetése.
Mivel a csillagda 3 km-rel északnyugatabbra van, a radar szerint itt több esett, mint a mérõnél, itt szerintem megvan a 10 mm.
Esnek össze a cellák, ennyi volt.
Hatalmas dörrenésre riadtam fel, aszittem összedõlt a ház! 
A második felhõszakadás szerû intenzitású zivatar vonult át.
Volt benne jég is!!!!
Tombol az északi szél, közben délnyugatról robognak a zivatarok.
Alig lehet szélnyírás!
6 mm eddig.
A második felhõszakadás szerû intenzitású zivatar vonult át.
Volt benne jég is!!!!
Tombol az északi szél, közben délnyugatról robognak a zivatarok.
Alig lehet szélnyírás!
6 mm eddig.
Anyukám mesélte, hogy Ozorán kb fél órája hatalmas vihar volt recsegõs lecsapókkal és orkán erejû széllel.
Az északnyugati szelet nekünk szépen legyalulja a Börzsöny, így szerintem mi megússzuk gyenge, max mérsékelt széllökésekkel az éjszakát. A csapadékhoz is úgy néz ki, nagyon keleten vagyunk, bár a Dunántúl középsõ részén biztató a keletkezés (szerk.: mármint Kelet-Dunántúl, vagy Mezõföld, kinek-hogy :-) ). Hátha összejön egy kis zápor!
Illetve a holnapi napban bízom, hátha egy-két fotogén fölhõ optika elé kerül.
Illetve a holnapi napban bízom, hátha egy-két fotogén fölhõ optika elé kerül.
Az elmúlt pontosan 50 napon 1.5mm csapadékot mértem.Azt is 3 részletben.Kertem nagy része kisült.Ilyen szárazságot itt az elmúlt 24 év alatt nem tapasztaltam!
10-negyed 11 tájban feltámadt a szél,azóta egyre erõsebb az alapszél illetve a lökések is.
Ény-ra villog egy Cb, már egy lecsapót is eleresztett, most kezdenek itt is szebb congestusok nõni.
Az OMSZ honlap megint defektes...
Nagy talány, hogy holnap mire lesz itt képes ez a HF, esély van egy jó kis záporra/zivatarra az esti órákban...
Nagy talány, hogy holnap mire lesz itt képes ez a HF, esély van egy jó kis záporra/zivatarra az esti órákban...
Eddig elég harmatos, de a következõ órákban még lehet valami.
Bár az égkép is elég gyér, hát-hát, buktaszag...
Bár az égkép is elég gyér, hát-hát, buktaszag...
A jó nagy nyári esõk eltûntek nálam. A 4 nyár legnagyobb napi esõje még 2010 júniusából való, 27 mm. Idén ÉNY-on hidegcseppbõl is lezuttyant váratlanul 40-50 mm. Tavaly és elõtte is másfelé esett nagy adag Link , csak én nem kapok rendes esõt nyáron!
Szeged elhúzza innen, nem csak a Maros meg a Tisza
Szeged elhúzza innen, nem csak a Maros meg a Tisza
Hát abban az esetben probléma, hogy akkor egész télen meg tavasszal megint úszni fogunk.
Kezd aktivizálódni a Somogy-Balaton-Tatabánya vonal, Baranya alatt is pattannak ki a záporok.
Kezd aktivizálódni a Somogy-Balaton-Tatabánya vonal, Baranya alatt is pattannak ki a záporok.
Milyen szerda? 
Hétfõ este-éjjel betör a talajfront északnyugatról, majd lelassul, s kedden a Dunántúl ill. középsõ országrész felett marad.
Hétfõ este-éjjel betör a talajfront északnyugatról, majd lelassul, s kedden a Dunántúl ill. középsõ országrész felett marad.
Szépen-szépen, de még nem eléggé...
Volt egy félperces, ritkás, nagycseppesem
Akkor most már nincs aszály nálam?
Megérkezett a hidegfront? Nem arról beszélt valaki, hogy szerdán érkezik? Balatonfenyvesen bazi nagy szél kerekedett.
Tavaly október 29. elõtt egy héttel még közel kánikula volt, nyárból-télbe csöppentünk, 29-én reggel 2-3 centis vizes hó volt a városban a fákat széthúzta, amiken még lomb volt. Ez idén is bekövetkezhet, eléggé hajaz a tavalyi évre az idõjárás.
Ha a Földközi-tenger hõmérséklete magas marad az õszi illetve téli idõszakra,azért az nem olyan nagy probléma.
Hihetetlen, már egy órája erõs esõ van. Mivel már sötétben érkezett, így nem látom, de nagyon érdekes hangja van, ahogy hullik a fákra és a talajra. Hopp, most egy nagy csattanás is volt!
Ezt 2 hónap után tapasztalom újra. A probléma az, hogy ehhez 550 km-t kellett utazni.
Észlelési helyszín: Bad Kleinkircheim
Ezt 2 hónap után tapasztalom újra. A probléma az, hogy ehhez 550 km-t kellett utazni.
Észlelési helyszín: Bad Kleinkircheim
A jövõ hétfõ rendben van, nagy valószínûséggel a mutatotthoz hasonló lesz valóban a felállás.
De a szept. 4-i képbe már nagyon nem élném bele magam: fogadásom van rá, hogy már a következõ futásokban is a mostanitól teljesen eltérõ verziókkal "kínál meg" minket a modell.
De a szept. 4-i képbe már nagyon nem élném bele magam: fogadásom van rá, hogy már a következõ futásokban is a mostanitól teljesen eltérõ verziókkal "kínál meg" minket a modell.
Erõteljes emelt konvekció indult a környéken. Mozdulatlan a levegõ.
Szerk: sajnos megérkezett a szél....
Szerk: sajnos megérkezett a szél....
-------------------
Dávid, tõlem K-re van némi keletkezés, de az egész ÉK felé megy. És hát igen, ahogy már tegnap vártam, szépen kifutott a talajfront. Volt némi villogás ÉNy felé az elhúzó rendszerbõl, oszt jónapot
Egy órával ezelõtt megjött a viharos északi szél, dönget rendesen.
A fülledtséget - és a délutáni ígéretes gomolyfelhõket - pillanatok alatt felszámolta.
A fülledtséget - és a délutáni ígéretes gomolyfelhõket - pillanatok alatt felszámolta.
Felénk lehet vmi egyáltalán? Ha igen kb mikor.
Mert a keletkezés nagyon É-on van és ÉK-i irányba baktat.
A szél is még mindig K-DK-i.
Mert a keletkezés nagyon É-on van és ÉK-i irányba baktat.
A szél is még mindig K-DK-i.
Nem bírom egyszerûen magamban tartani, az idei nyár, idáig a legsiralmasabb mióta élek. -Nem országos viszonylatban, hanem a térségemnél- Ha úgy nézzük, egy darab normálisabb zivatar volt nyár eleje fele, 19 mm csapadékkal, és lényegében kifújt. Nincs esõ se. Néha úgy érzem magamban, hogy lehetetlen dolgokra vágyom, hogy nyáron legyen zivatar (nem 1 db), télen meg havazzon (normálisabban). Egyszerûen kikészít az idõjárás.
Egyszer elzarándokolok arra, hogy lássak messzirõl igaz élõ zivatarfelhõt.
Nyuli: a zivatar-mágnest kösd be fordítva.
Nyuli: a zivatar-mágnest kösd be fordítva.
Kíváncsi leszek a következõ órára, vagy terjed tovább kelet felé a keletkezés, vagy pedig téged valóban átugorva az Ény-i határnál kezdõdik intenzívebb konvekció.
No, eddig a szokásos menet; már délután látszott a radaron, hogy elkerül, pedig még messze volt; most a városhatár elõtt kanyar balra, irány ÉK. Ez van. Ja, a szél megjött, kellemesen kavarja a port
Megtörtént már.
Nagyon szimpatikus egyébként a térség éghajlata,télen és nyáron is.