2026. június 23., kedd

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#198520
Elõbb kb. 10 perces intenzív zápor volt, aztán csendes, közepes intenzitás, közben pár dörgés.
#198519
Kõris hegy közelében húz el a zivatar,egy munkatársam az imént hívott, hogy nagyokat dörög arrafelé. Kérdés, mennyi csapadék jön belõle. No már itt is hallani õkelmét! kacsint
#198518
Kelet felõl 6:38 óta idõnként dörög az ég!
#198517
Az éjszaka folyamán összekínlódott 0,7 mm-t, a délutáni zivatarral így 1 mm esett... Papírforma zavarban
#198516
Itt a következõ menet, 7 mm már.
Csak úgy locsog.
Hát álmomban sem vártam ide 10 mm-t, de még a végén meglesz.
Az év meglepetése.
Mivel a csillagda 3 km-rel északnyugatabbra van, a radar szerint itt több esett, mint a mérõnél, itt szerintem megvan a 10 mm.
Esnek össze a cellák, ennyi volt.
#198515
Hatalmas dörrenésre riadtam fel, aszittem összedõlt a ház! laza
A második felhõszakadás szerû intenzitású zivatar vonult át.
Volt benne jég is!!!!
Tombol az északi szél, közben délnyugatról robognak a zivatarok.
Alig lehet szélnyírás!
6 mm eddig.
#198514
Úgy látszik te eddig egy másik filmet néztél... laza
#198513
Anyukám mesélte, hogy Ozorán kb fél órája hatalmas vihar volt recsegõs lecsapókkal és orkán erejû széllel. zivatar
#198512
Az északnyugati szelet nekünk szépen legyalulja a Börzsöny, így szerintem mi megússzuk gyenge, max mérsékelt széllökésekkel az éjszakát. A csapadékhoz is úgy néz ki, nagyon keleten vagyunk, bár a Dunántúl középsõ részén biztató a keletkezés (szerk.: mármint Kelet-Dunántúl, vagy Mezõföld, kinek-hogy :-) ). Hátha összejön egy kis zápor!
Illetve a holnapi napban bízom, hátha egy-két fotogén fölhõ optika elé kerül.
#198511
Az elmúlt pontosan 50 napon 1.5mm csapadékot mértem.Azt is 3 részletben.Kertem nagy része kisült.Ilyen szárazságot itt az elmúlt 24 év alatt nem tapasztaltam!
#198510
laza laza
A borzas zivatarfelhõ tehát képes berzenkedni.
#198509
Link
#198508
10-negyed 11 tájban feltámadt a szél,azóta egyre erõsebb az alapszél illetve a lökések is.
#198507
Ény-ra villog egy Cb, már egy lecsapót is eleresztett, most kezdenek itt is szebb congestusok nõni.
#198506
Esõillat dörgéssel villámlással.
Nem vérmes de a mienk.
#198505
Az OMSZ honlap megint defektes...
Nagy talány, hogy holnap mire lesz itt képes ez a HF, esély van egy jó kis záporra/zivatarra az esti órákban...
#198504
Egész jó kis zivik berzenkednek ott a déli határ alatt, meglepõ számomra!
#198503
Eddig elég harmatos, de a következõ órákban még lehet valami.
Bár az égkép is elég gyér, hát-hát, buktaszag... hideg
#198502
A jó nagy nyári esõk eltûntek nálam. A 4 nyár legnagyobb napi esõje még 2010 júniusából való, 27 mm. Idén ÉNY-on hidegcseppbõl is lezuttyant váratlanul 40-50 mm. Tavaly és elõtte is másfelé esett nagy adag Link , csak én nem kapok rendes esõt nyáron! duhos
Szeged elhúzza innen, nem csak a Maros meg a Tisza
#198501
Egyik pillanatról a másikra jó nagy szél támadt.
#198500
Ide is megérkezett a szél.
#198499
A szél megérkezett ide is. szomoru
#198498
Eddigi augusztusi fotóim: Link Túl sok látvány nem volt, sajnos...
Kivételek azért voltak: Link Link
#198497
Hát abban az esetben probléma, hogy akkor egész télen meg tavasszal megint úszni fogunk.

Kezd aktivizálódni a Somogy-Balaton-Tatabánya vonal, Baranya alatt is pattannak ki a záporok.
#198496
Visszamennyé ......! (Mármint a talajfront nevet )
#198495
Milyen szerda? nevet

Hétfõ este-éjjel betör a talajfront északnyugatról, majd lelassul, s kedden a Dunántúl ill. középsõ országrész felett marad.
#198494
Szépen-szépen, de még nem eléggé... nevet Volt egy félperces, ritkás, nagycseppesem laza Akkor most már nincs aszály nálam? vidám
#198493
Megérkezett a hidegfront? Nem arról beszélt valaki, hogy szerdán érkezik? Balatonfenyvesen bazi nagy szél kerekedett.
#198492
A Kisalföldön azért szépen beindult a konvekció, Sopron mellett már zivatar is van. Itt is látni fejlõdõ gomolyokat délkelet felé, kíváncsi vagyok, lesz-e majd belõlük valami.

A szél már nálunk is fúj, de még csak néha élénkül meg, az Alpok szerencsére szépen lefogja.
#198491
Tavaly október 29. elõtt egy héttel még közel kánikula volt, nyárból-télbe csöppentünk, 29-én reggel 2-3 centis vizes hó volt a városban a fákat széthúzta, amiken még lomb volt. Ez idén is bekövetkezhet, eléggé hajaz a tavalyi évre az idõjárás. nevet
#198490
Ha a Földközi-tenger hõmérséklete magas marad az õszi illetve téli idõszakra,azért az nem olyan nagy probléma. kacsint
#198489
Hihetetlen, már egy órája erõs esõ van. Mivel már sötétben érkezett, így nem látom, de nagyon érdekes hangja van, ahogy hullik a fákra és a talajra. Hopp, most egy nagy csattanás is volt! zivatar
Ezt 2 hónap után tapasztalom újra. A probléma az, hogy ehhez 550 km-t kellett utazni.
Észlelési helyszín: Bad Kleinkircheim
#198488
Ide is megjött a porvihar, ezzel el is intézte a dolgokat, kár beleélni magunkat abba, ami talán majd csak a jövõ hónapban jön el...
Érdekes az OMSZ riasztás ide holnapra, viharos Ény-i szél mellett heves zivatar meg felhõszakadás....
#198487
A jövõ hétfõ rendben van, nagy valószínûséggel a mutatotthoz hasonló lesz valóban a felállás. laza
De a szept. 4-i képbe már nagyon nem élném bele magam: fogadásom van rá, hogy már a következõ futásokban is a mostanitól teljesen eltérõ verziókkal "kínál meg" minket a modell. kacsint
#198486
Ide is megérkezett a szellõ!
#198485
Egyetértek.
#198484
Erõteljes emelt konvekció indult a környéken. Mozdulatlan a levegõ. nevet
Szerk: sajnos megérkezett a szél.... zavarban
#198483
vidám

-------------------
Dávid, tõlem K-re van némi keletkezés, de az egész ÉK felé megy. És hát igen, ahogy már tegnap vártam, szépen kifutott a talajfront. Volt némi villogás ÉNy felé az elhúzó rendszerbõl, oszt jónapot nyelvnyujtas
#198482
Esélye egyelõre: Link
#198481
Igazi augusztus!nevet
Semmi rendkívüli...
#198480
Bõ 1,5 órával elõbb jön a talajfront, mint vártam, itt még csend van.
#198479
Egy órával ezelõtt megjött a viharos északi szél, dönget rendesen.
A fülledtséget - és a délutáni ígéretes gomolyfelhõket - pillanatok alatt felszámolta.
#198478
Üdvözlök mindenkit az örök nyár birodalmában: jövõ hétfõ Link , két hét múlva szerda Link
Úgy tûnik soha nem lesz vége, de amikor majd vége lesz, akkor egybõl fagyni fog, ne adj isten havazni!
#198477
Felénk lehet vmi egyáltalán? Ha igen kb mikor.
Mert a keletkezés nagyon É-on van és ÉK-i irányba baktat.
A szél is még mindig K-DK-i.
#198476
Nem bírom egyszerûen magamban tartani, az idei nyár, idáig a legsiralmasabb mióta élek. -Nem országos viszonylatban, hanem a térségemnél- Ha úgy nézzük, egy darab normálisabb zivatar volt nyár eleje fele, 19 mm csapadékkal, és lényegében kifújt. Nincs esõ se. Néha úgy érzem magamban, hogy lehetetlen dolgokra vágyom, hogy nyáron legyen zivatar (nem 1 db), télen meg havazzon (normálisabban). Egyszerûen kikészít az idõjárás. vidám
#198475
Egyszer elzarándokolok arra, hogy lássak messzirõl igaz élõ zivatarfelhõt.
Nyuli: a zivatar-mágnest kösd be fordítva. nevet
#198474
Kíváncsi leszek a következõ órára, vagy terjed tovább kelet felé a keletkezés, vagy pedig téged valóban átugorva az Ény-i határnál kezdõdik intenzívebb konvekció. nevet
#198473
No, eddig a szokásos menet; már délután látszott a radaron, hogy elkerül, pedig még messze volt; most a városhatár elõtt kanyar balra, irány ÉK. Ez van. Ja, a szél megjött, kellemesen kavarja a port nyelvnyujtas
#198472
Megtörtént már. kacsint Nagyon szimpatikus egyébként a térség éghajlata,télen és nyáron is. laza
#198471
Nem tudom, de amugy utanna lehet nezni
Link
Vissza olvastam,most latom laza

Utolsó észlelés

2026-06-22 23:22:45

Szokolya - Jókai út (Tszfm 187 m)

18.3 °C

RH: 87 | P: 1020.3

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.