Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Ma is simán meglett a nyári nap, a Kiskunság ezúttal is hozta a formáját, Baja viszont most nem lógott ki.
Ma nem lett nyári nap Szexárdon Link Nagyon kellemes idõnk van... Maradjon is ilyen!
Megint megkaptuk a szubtrópusi magasnyomást. A tavalyi október, még ha nem is olyan brutális formában de megismétlõdni látszik. Ennek még örülni is tudnék, ha nem központi fûtéses lakásban laknék...
Nagy valószínûséggel marad a kellemes idõ jövõ héten is,még ha kicsit már hûvösebb formában is. Konkrétumokba belemenni az idõtáv miatt egyelõre értelmetlen.
A mostani számítások szerint október 30-án hidegfront , lehûlés csapadék nélkül 13 és 19 fok közé Link (nem mintha túl hideg lenne) majd november 2-án vissza jönnek a 20-26 fokok.
Link
Link
Ma is 25C
Nem tom, de siras lesz majd hamarosan amikor majd a masik vegletbe megyunk es lecsap majd rank a Sziberiai bard
Az mivel magyarázható, hogy egyik évrõl a másikra megszûnnek állomások, lásd Máza, Bugac?
Amúgy ma elég magas Tmaxok vannak/lesznek, Pakson már 26 fok van. Nem semmi.
Amúgy ma elég magas Tmaxok vannak/lesznek, Pakson már 26 fok van. Nem semmi.
Link
Bizony, hiába lett "angolszász" a világuralom a nagy demokráciával, tetten érhetõ az iszonyat hazudozás szinte napi szinten. És neeem, nem sül le a pofájukról a bõr...
Bizony, hiába lett "angolszász" a világuralom a nagy demokráciával, tetten érhetõ az iszonyat hazudozás szinte napi szinten. És neeem, nem sül le a pofájukról a bõr...
Ma jó eséllyel döntené meg az OMSZ adatbázisában most szereplõ napi rekordot Máza, de mivel már nem hivatalos állomás, nem fogja.
Most itt a szomszédban Váralján (WS alapján) 26,1 fok van. Mit mondhatnék, elég nyári idõnk van ma is.
------
Október 24-ei országos napi Tmax rekordja:
-OMSZ jelenlegi adatbázisában: 26,0 fok ; 1923 ; Túrkeve
-Az én adatbázisomban: 28,6 fok ; 1923 ; Szerep
Most itt a szomszédban Váralján (WS alapján) 26,1 fok van. Mit mondhatnék, elég nyári idõnk van ma is.
------
Október 24-ei országos napi Tmax rekordja:
-OMSZ jelenlegi adatbázisában: 26,0 fok ; 1923 ; Túrkeve
-Az én adatbázisomban: 28,6 fok ; 1923 ; Szerep
Szerencsére teljesen szétesik a felhõzete a frontnak,az erõsen felhõs idõ helyett lassan derült lesz a mai napon. Süssön is még a Nap,úgyis jön hamarosan a több hónapos "sötétség".
Közben találtam néhány leírást, itt: Link
Villanyoszlopokra lesznek telepítve, ha minden igaz.
Villanyoszlopokra lesznek telepítve, ha minden igaz.
Városomban folyamatban van egy városklíma-mérõ hálózat felállítása. Aszi szerint 30 mérõpont lesz felállítva, szóval lesz nem piskóta. Gulyás Ágnes a SZTE TTIK Földrajzi és Földtani Tanszékcsoport Éghajlattani és Tájföldrajzi Tanszék tanszékvezetõ helyettes adjunktusa szerint jelenleg a mérõmûszerek gyártása zajlik, január végéig fejezõdik be a kitelepítés és az utána következõ 3 hónap a próbaüzem. Nyártól lesz publikus az elõálló adat és akkor már egészen biztosan elérhetõ lesz az online felület a tanszék honlapján. Valamikor a tavasz folyamán lesz egy a rendszert bemutató workshop is.
Egy igazi disszociatív személyiség volt az a ciklon, eccer Yolandának, máskor meg Zsófiának képzelte magát. Õrültnek õrült volt, az biztos.
Az egész IPCC egy nagy tévedés - a cél az emberek állandó rettegésben tartósa, apokalipszishangulat keltése, hogy további €-milliárdokat kapjanak egyoldalú téziseik sulykolására. J. Goebbels szorgos diákjai, a 100-szor, 1000-szer ismételt hazugság ún. igazsággá válik
Hát én is.
Egyébként van benne egy kisebb hiba:
"A Zsófia és Jolanda mediterrán ciklonok 2010 májusában súlyos villámáradásokat hoztak magukkal.."
Egyébként van benne egy kisebb hiba:
"A Zsófia és Jolanda mediterrán ciklonok 2010 májusában súlyos villámáradásokat hoztak magukkal.."
Na, itt az apokalipszis. Most már nincs visszaút: Link
(mondjuk a linkben szereplõ "cím" elég találó
)
Amit a TÁJ FUN elõz meg
Komolyabbra ferdítve, akarom mondani, fordítva a szót: úgy látom, nem fog egyhamar megakadni ez a délnyugati verkli, bár egy gyenge hidegfront a hónap vége felé (jövõ szerdán) azért benézhet. Utána ismét AC-hátoldal, délnyugati drift, amíg a modellek ellátnak, november elsõ napjaiban viszont az eddigieknél már jóval több helyen lehet tartós köd/magasköd, így emiatt síkvidéken az eddigieknél jóval hûvösebbre fordulhat az idõ Mindenszentek után.
A kiindulási állapotot figyelembe véve a tél még egy ideig (2-3 hét?) térségünkben aligha lesz téma
Komolyabbra ferdítve, akarom mondani, fordítva a szót: úgy látom, nem fog egyhamar megakadni ez a délnyugati verkli, bár egy gyenge hidegfront a hónap vége felé (jövõ szerdán) azért benézhet. Utána ismét AC-hátoldal, délnyugati drift, amíg a modellek ellátnak, november elsõ napjaiban viszont az eddigieknél már jóval több helyen lehet tartós köd/magasköd, így emiatt síkvidéken az eddigieknél jóval hûvösebbre fordulhat az idõ Mindenszentek után.
Közben megérkezett a félelmetes hidegfront, eddigi mérlege: 9 csepp esõ, 9 okta Altrostratus és 15-rõl 14-re csökkent a T
Coontac, Floo: jaj, de aranyosak vagytok - CÚNA NYÁR, CÚNA TÉL oda-vissza, csak most nem tudom, hogy ez elegendõ-e a nagycsoportos szinthez
Nem rosszból mondom, de hangosan serceg a lemez, ´put e nyjú rekord on, miszter díí dzsej´
Coontac, Floo: jaj, de aranyosak vagytok - CÚNA NYÁR, CÚNA TÉL oda-vissza, csak most nem tudom, hogy ez elegendõ-e a nagycsoportos szinthez
Fantasztikus idõk járnak hazánkban a napokban.. Tombol a vénasszonyok nyara avagy az indián nyár.
Tegnap pólóban, rövidnadrágban lehetett kint lenni, még az árnyékban se fáztunk. A napon igen melegnek érzõdött. Remélem kitart még egy ideig ez a kellemes idõjárás
Már most gyorsan emelkedõben van a hõmérséklet, ma is kellemes meleg lesz. Gyenge délies szél lengedez csupán, ami napközben kissé megélénkülhet majd.
Már most gyorsan emelkedõben van a hõmérséklet, ma is kellemes meleg lesz. Gyenge délies szél lengedez csupán, ami napközben kissé megélénkülhet majd.
Hogy ti mikre nem emlékeztek? 
Én már azt sem tudom milyen idõ volt tavaly október 23-án.
Bár az idei március 15-öt biztos nehéz lesz elfelejtenem.
Coontac!
Annyira [moderálva] tudsz reflektálni a dolgokra, én már nem is merek hozzádszólni!
Én már azt sem tudom milyen idõ volt tavaly október 23-án.
Bár az idei március 15-öt biztos nehéz lesz elfelejtenem.
Coontac!
Ezt követte december elején egy olyan szélvihar, ami miatt többen (horgászok, kiscsónakból) belefulladtak a Balatonba
.
Tegnap este elmaradt a keddi nap összefoglalója: Itt látható, és elnézést kérek: "Kedden a nap elsõ felében fõleg az Alföldön, északkeleten és a Kisalföldön erõsen párás, ködös területek voltak jellemzõek, a déli órákra a legtöbb helyen kitisztult az idõ és a változóan felhõs égbõl estig számottevõ csapadék nem fordult elõ. A keddi minimumok zömmel 6-13 fok között alakultak, de Romhányban csak 5,2°C-ot mértek. A nappali maximumok jellemzõen 18-23 fok között szóródtak, Nagykanizsán mérte észlelõnk a legmelegebbet, 23,9°C-ot, de a bécsi medencében és néhol Borsodban ennél jóval hûvösebbet, 13-16 fokot mértek. Éjszaka szokatlanul enyhe idõ volt, általában 10-15 fok közé hûlt csak a levegõ, a többfelé erõsen megnövekedett felhõzetbõl kevés helyen csapadék is elõfordult, de ennek mennyisége az 1 mm-t sehol sem érte el. Szegeden 0,1, Budapesten 0,2 illetve 0,3 mm-t mértek a III., illetve a XI. kerületekben."
A tegnapi elõrejelzésemet ért kritika némileg jogos. Én úgy láttam, kicsit késõbb érkezik a csapadék, majd meglátjuk.
A tegnapi elõrejelzésemet ért kritika némileg jogos. Én úgy láttam, kicsit késõbb érkezik a csapadék, majd meglátjuk.
Kezdõdik az átmeneti évszakok idiotizmusa!
Fõleg a tavasz a húzós, amikor gyakran márciusban már a nyarat várják.
Bár sokan imádkoznak októberben is a 30 fokokért.
Érzed?
Fõleg a tavasz a húzós, amikor gyakran márciusban már a nyarat várják.
Bár sokan imádkoznak októberben is a 30 fokokért.
Érzed?
És ebbõl a 2 szélsõértékbõl. 2003-as és a mostaniból kijönne egy átlagos hõmérséklet....
Bizony, hogy nem: Link
Egészen káprázatos ezt a mai értékek után látni. Egyik évben nyár, másikban tél az évnek ugyanazon idõszakában. Pont ettõl olyan varázslatosak az átmeneti évszakok.
Egészen káprázatos ezt a mai értékek után látni. Egyik évben nyár, másikban tél az évnek ugyanazon idõszakában. Pont ettõl olyan varázslatosak az átmeneti évszakok.
Én most kint 18.1 fokot mérek. Feltámadt a szél, így a hõmérséklet is emelkedett az utóbbi órákban. Durva ez a meleg ilyenkor.
Még nappali maximumnak is megállná a helyét. Nemhogy éjszakai 22:00 órás hõmérsékletnek!
Itt is 26 fok felett volt a maximum, pedig sokszor volt felhõs az ég.
Amúgy az idojaras.hu mérõje is mért 27 fokot Baján ( bár lehet ez is tetõre van felszerelve ), így ez most nem tûnik kiugró értéknek.
Amúgy az idojaras.hu mérõje is mért 27 fokot Baján ( bár lehet ez is tetõre van felszerelve ), így ez most nem tûnik kiugró értéknek.
24,5°C lett ma a Tmax. Remek idõ volt. Kárpótlás a Március 15 miatt.
A Pilisre ki lehetett volna tenni a megtelt táblát. Még sosem láttam itt ennyi kirándulót.
Próbáltam a naplementérõl gyorsított felvételt csinálni, de a szél nem engedte. A Déli oldalon 40-es lökést is mértem.
A Pilisre ki lehetett volna tenni a megtelt táblát. Még sosem láttam itt ennyi kirándulót.
Próbáltam a naplementérõl gyorsított felvételt csinálni, de a szél nem engedte. A Déli oldalon 40-es lökést is mértem.
Könnyen beszélsz te a zalai havasokból! Ott esik a hó ha kell, ha nem. Bezzeg másfelé akkor se akar esni amikor ideje vagyon, hát csoda e ha fél éven át arra várnak!
24,5 fok volt a t max. Nem tudom melyik kemény tél elõtt volt igazi szép õsz (talán 2002/2003 ?) A lényeg hogy szinte nem is volt köd. A kert egy része ásatlan volt még december elején, úgy is maradt, mert akkor átfagyott .
24,5 fok volt a t max. Nem tudom melyik kemény tél elõtt volt igazi szép õsz (talán 2002/2003 ?) A lényeg hogy szinte nem is volt köd. A kert egy része ásatlan volt még december elején, úgy is maradt, mert akkor átfagyott .
Végülis az ország kb. felén nyári nap volt a mai, és az összes alacsonyabban fekvõ állomáson a maximum meghaladta a 20 fokot, leszámítva a soproni csücsköt ... Ja, és persze új hõmérsékleti rekord is született - az Országos Meteorológiai Szolgálat adatbázisának jelenlegi állapota alapján.