Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
De lehet, délben unokaöcsém adott egy kis kóstolót a frissen fõzött szilvapálinkájából, ki tudja mi volt benne. 
Nemrég eleredt az esõ, ill. a felhõzet és a hirtelen leszakadás alapján inkább záporesõnek mondanám.
Nemrég eleredt az esõ, ill. a felhõzet és a hirtelen leszakadás alapján inkább záporesõnek mondanám.
Véletlenül nem a Kékesen vagy idõnként felhõben?
Nálam is gyakoriak az élénk széllökések 1-1 csepp esõvel.
Nálam is gyakoriak az élénk széllökések 1-1 csepp esõvel.
Nem mindennapi idõ van, leginkább "ködviharként" tudnám leírni.
Változó, de ködhatáron lévõ látótáv mellett most már egyre gyakrabban élénk (néha talán erõs) széllökések vannak délies irányból, emellett nagyrészt borult az ég, idõnként látszik egy kis kékség, vagy pedig a napkorong szûrten.
Változó, de ködhatáron lévõ látótáv mellett most már egyre gyakrabban élénk (néha talán erõs) széllökések vannak délies irányból, emellett nagyrészt borult az ég, idõnként látszik egy kis kékség, vagy pedig a napkorong szûrten.
Sziasztok!
Valaki OMSZ-os kolléga szóljon már a mai elõrejelzõnek, hogy a holnapra, táblázatban kiírt 28 fokos maxit ( Link ) javítsa ki 23-ra, mert a szövegesben csak annyi van.
Valaki OMSZ-os kolléga szóljon már a mai elõrejelzõnek, hogy a holnapra, táblázatban kiírt 28 fokos maxit ( Link ) javítsa ki 23-ra, mert a szövegesben csak annyi van.
Amit linkeltél az az eddigi Novemberi anomália! Itt az Októberi: Link
Úgy látszik igaza lett az egyik felhasznlónak:
Link
Több helyen is +5 fokkal lett melegebb az október. Valamint az ország nagyobbik felén szárazabb volt , kölönösen a Dny-on van a legnagyobb csapadékhiány.
Link
Több helyen is +5 fokkal lett melegebb az október. Valamint az ország nagyobbik felén szárazabb volt , kölönösen a Dny-on van a legnagyobb csapadékhiány.
Talán itt is lesz látvány holnap, bár az Alpok azért sokszor megtréfál minket, és a szokásos frontvonal-törés most is szépen látszik a modelleken: Link Link
Zivatarra nálunk nem sok esélyt látok, maga a csapadék is csak valahol a környéken kezdhet majd megerõsödni, de Zalában már jó esély van rá. Mondjuk azért nem venném zokon, ha mégis bedörrenne, novemberben emlékeim szerint még nem éltem át itt zivatart (emellett a január van még hasonló cipõben).
Zivatarra nálunk nem sok esélyt látok, maga a csapadék is csak valahol a környéken kezdhet majd megerõsödni, de Zalában már jó esély van rá. Mondjuk azért nem venném zokon, ha mégis bedörrenne, novemberben emlékeim szerint még nem éltem át itt zivatart (emellett a január van még hasonló cipõben).
Emelt konvekciós zivatarok lehetnek, de ha nem is dörren be, látványos lesz a front érkezése!
No, akik hiányolták az átrobogó ÉNy-i frontokat, azok holnap kapnak egy kis kárpótlást.
Kb. 7-8 óra alatt átszáguld rajtunk a markáns hidegfront. A Dunántúlon elég látványos lehet, ott még több helyen nappali fényben tekinthetõ meg az esemény.
Csapadék elég sok helyen várható, ilyen szempontból a Tiszántúl teljesíthet a leggyengébben, a Dunántúl ÉNy-i fele a legjobban.
Gyors front, nagy szél. 60-70 km/h-s széllökések gyakorlatilag országszerte lehetnek, de elszórtan 80-90 km/h, a szokásos helyeken (Bakony, Balaton, stb.) pedig erõsen viharos lökések is elõfordulhatnak. Plusz még érdemes megemlíteni, hogy a Dunántúlon már a front elõtti DNy-i szél is produkálhat viharos lökéseket.
A GFS szinte semmi, az ECM sem túl sok CAPE-et vár, de szerintem lesz elég háttéremelés zivatarokhoz, azon sem csodálkoznék, ha befigyelne egy squall-line. A zivatarok ugyebár a szélre is rátehetnek még egy lapáttal.
Kb. 7-8 óra alatt átszáguld rajtunk a markáns hidegfront. A Dunántúlon elég látványos lehet, ott még több helyen nappali fényben tekinthetõ meg az esemény.
Csapadék elég sok helyen várható, ilyen szempontból a Tiszántúl teljesíthet a leggyengébben, a Dunántúl ÉNy-i fele a legjobban.
Gyors front, nagy szél. 60-70 km/h-s széllökések gyakorlatilag országszerte lehetnek, de elszórtan 80-90 km/h, a szokásos helyeken (Bakony, Balaton, stb.) pedig erõsen viharos lökések is elõfordulhatnak. Plusz még érdemes megemlíteni, hogy a Dunántúlon már a front elõtti DNy-i szél is produkálhat viharos lökéseket.
A GFS szinte semmi, az ECM sem túl sok CAPE-et vár, de szerintem lesz elég háttéremelés zivatarokhoz, azon sem csodálkoznék, ha befigyelne egy squall-line. A zivatarok ugyebár a szélre is rátehetnek még egy lapáttal.
Egy kis frontnapló:
Kb. 26-30 óra múlva megérkezik hozzánk az a hidegfront, amely most érte el Anglia délnyugati részét:
Link
Link
Kb. 26-30 óra múlva megérkezik hozzánk az a hidegfront, amely most érte el Anglia délnyugati részét:
Link
Link
Itt tökéletes idõ van,élénk ÉNY-i szél lengedez,és szépen süt a nap!Bár ennek ellenére van párásság a levegõben.
Egész rövidke ködös idõszak volt/van. 3 után értem haza hajnalban,akkor még csak erõs párásság volt. Mûholdat elnézve viszont marad a borongós idõ.
Itt köd, erõsen felhõs ég, és fúj a szél, de már közelítjük a 12 fokot.
Tavasziasan indult a reggel, a balkonon a virágok napfényben fürdõznek, csodálatos idõnk van!
Felhõtlen ég, hõmérséklet zuhan, a kanizsai állomás 3,5 foknál tart.
Csillagda 10 fok.
Reggelre a völgyekben fagyni fog?
Csillagda 10 fok.
Reggelre a völgyekben fagyni fog?
Szolnok keleti széle is ködöl, látótáv:900m, 91%-os páratartalom,
Egyébként jól néz ki. Hogy csinálták? Sima fotosopp lenne?
PS.
Kezdünk beködölni, jelenleg 5,1 fok és 5 fokos harmatpont van, valamint 91 %-os páratartalom. Ha nem lesz szél, reggel nekitámaszthatom a motoromat a ködnek, akkora lesz.
Kezdünk beködölni, jelenleg 5,1 fok és 5 fokos harmatpont van, valamint 91 %-os páratartalom. Ha nem lesz szél, reggel nekitámaszthatom a motoromat a ködnek, akkora lesz.
Érdekes a napfény hiányának az élettani hatása. Hõmérsékletben nem volt különbség a tagnapi és a mai nap között. Tegnap aktívan ténykedtünk a kertben ebéd után, ma pedig horpasztottunk.
Oh jah nálatok is? Én is furcsáltam hogy szinte alig voltak az utcán
Én bicikliztem amúgy.
Én bicikliztem amúgy.
Voltunk a temetõben, haza pedig gyalog jöttünk. De már kettõ felé olyan félhomály volt. Jobb is bent ilyenkor, mint kint, mert a város nyomasztóan kihalt volt.
Hát remélem legalább november végéig enyhe idõ lesz. Utána jöhet a kemény tél.
szeke: én ma egésznap a várost jártam , ha kimozdulsz akkor nem lesz hatása rád az idõjárás , mivel a házban azért ilyen idõben jóval sötétebb van , és ez álmosítja az embert
szeke: én ma egésznap a várost jártam , ha kimozdulsz akkor nem lesz hatása rád az idõjárás , mivel a házban azért ilyen idõben jóval sötétebb van , és ez álmosítja az embert
Nagyon bízom a jövõ heti esõkben, sokat segítenének a száraz patakjainknak is. Néhol már csörgedezik egyik másik, de pl.: a Bakony egyik leghosszabb, és jelentõsebb gyönyörû patakja a Huszárok elõpusztai hídtól továbbra is teljesen por száraz!! Jöhet ide az égi áldás bõven. [esõ] [esõ]
A reggeli stratus 9-re már messze járt, egész nap kellemes késõ õszi idõben volt részünk, ki is haszáltam az alkalmat hogy a kertbõl minden értelmes dolgot betermeljek
Igazi, medvealtató stratus-os nap volt ma. Délután be is hunytam, kisfiam meg majd 2 órája alszik, pedig már 7 éves és soha nem alszik már napközben.
Sziasztok! A sok napsütés után ma már sajnos borult idõ volt, de nem volt hideg, sem szél. Azért annak örülök, hogy jön az esõ, mert kell már. Remélem, hogy vasárnap ide is befigyel egy zivatar. Novemberben még úgysem volt itt, mióta figyelem az idõjárást. Katalin környékén meg jöhet akár egy kis havazás is, de csak annyi, hogy ne okozzon gondot. A többi decemberre maradjon, fõleg karácsonyra. 2012-ben csak lucsok volt, meg foltok.
7-8 fokos harmatpontok lesznek éjjel, minden feltétel megvan a ködre..
Az offolókat, a trollokat és az óvodáskodókat 1. lépésben figyelmeztetni, 2. lépésben egy hétre eltiltani, ha ez sem segíteme, akkor tartósan ki kellene zárni. Aki csetelni akar, az menjen egy csetfórumra. Az utóbbi napok szánalmas produkciójáért Snowman1993-ra és Torinnora ráférne pár nap szilenció, mindannyiunk érdekében.
A mai idõjárás: reggel kis felhõ, aztán fátyolos napsütés, 17 fok, tökéletes november kezdés...
Nagyon jó , enyhe idõ van: 16 fok. Örülhetünk ennek is , ilyenkor napközben gyakran márcsak 6-7-8 fokok vannak.
A délelõtt folyamán erõlködött nap, de azóta teljesen zárt a felhõzet.Bár nagyon közel van a nyugati széle a mûholdkép szerint.
Miért nem tetszik ez az idõ? Szépen süt a Nap, kellemes hõmérsékletek vannak, rengeteget lehet ám az erdõkben kirándulgatni, fotózni, vagy éppen kiülni a kiskunfélegyházai fõtérre bámulni a még nem rétegesen felöltözött hölgyeket. Nem kell egész nap a gép elõtt ülni és ovodás hülyeségekkel tömni a fórumot.
Itt reggel már felszakadozott a stratus, azóta gyönyörû idõ van.
Holnap reggel mennyi esély van arra, hogy köd lesz errefelé?
Itt reggel már felszakadozott a stratus, azóta gyönyörû idõ van.
Holnap reggel mennyi esély van arra, hogy köd lesz errefelé?
Itt is hasonló idõ van egész nap. Az eddigi maximum persze magasabb (12,7), de itt nem is fagyról indultunk (hanem 6,9-rõl )
Hát itt beütött a stratus rendesen, 10,1 fok az eddigi Tmax. Az október eleji õsz után, november elejére is jut egy kicsi.
De õszintén szólva a mai nap hangulatához tökéletesen illik ez az idõ. Még egy kis csepergés is volt. Tavalyhoz képest szuper, mert akkor fújt a szél és a temetõkben semmit nem lehetett normális meggyújtani. Legfeljebb benzines kannát, de azt meg nem akartam.
De õszintén szólva a mai nap hangulatához tökéletesen illik ez az idõ. Még egy kis csepergés is volt. Tavalyhoz képest szuper, mert akkor fújt a szél és a temetõkben semmit nem lehetett normális meggyújtani. Legfeljebb benzines kannát, de azt meg nem akartam.
