2026. március 26., csütörtök

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#210980
Ha megnézed az aktuális omsz hõtérképet, akkor az látszik ,hogy a déli országrész van elmaradva az elõrejelzettõl. Nálam is csak 9 fok van, Szegeden 10, a többi az teljesen jó.

A megoldás szerintem is a szélben keresendõ, ha megmozdulna a levegõ, itt is elérnénk a 12-13 fokot
#210979
ÉK nekik az Északi-középhegység, de hogy miért arra nem tudok rájönni.
#210978
Na ja, a Dunántúlra a felhõzet miatt nem raktam be a 15+ fokokat, de az Alföld nagyobb részén szinte semmi felhõ nincs, mozog a szél is rendesen, Link a T850 emelkedett is 1 fokkal tegnap óta, de a T2m nagyjából csak ugyanott jár. Sõt, pl. Debrecenben 2 fokkal hidegebb van.

-----------------------------------------

Egy erre járó soproni észlelõ megdobhatna egy kurucdombi Topspeed-del.
#210977
Szûrt napsütés, mellette szélvihar, csodálkozom hogy az OMSZ nem sárgít be minket is, hisz bõven 70 feletti lökések vannak....na mindegy, nem is ez a lényeg, hanem a tavasznevet
#210976
Szerintem a felhõzet is ludas a dologban, 2-3 fokot biztos levesz a maxikból. Hiába csak magasszintû, de pl itt az elõbb nem sütött a nap.

Az éjszakai hõmérsékletek alapján nyugaton simán benne volt a +15 is, viszont keleten mag a völgyekben alaposan be tud zavarni a vékony hideg, párás alsó légréteg.

Tegnap itt is érdekes volt, hogy amíg gyenge délkeleti szél volt, alig emelkedett a hõmérséklet, amint átfordult délire, már ment is felfelé.
#210975
Hát, a keleti és középsõ országrészre eléggé túllõttem a hõmérsékletet, de a Dunántúl sem tökéletes. Azt hittem, hogy a napsütés melletti mérsékelt szél már elég lehet az átkeveréshez, de nem, bedöglött a lég rendesen, errefelé pl. csak 3-7 fok között járunk. De legalább egy mondatot rászántam a szövegben, viszont a 15+ nem kellett volna, eddig még nem lett meg sehol.

A holnapi OMSZ progit viszont totál nem értem:

"A legmagasabb nappali hõmérséklet általában 10, 15 fok között, északkeleten 7, 8 fok körül valószínû."

Én ezt kizártnak tartom, hogy arrafelé legyen a leghidegebb, már amennyiben az ÉK nekik is a Miskolc-Debrecen vonaltól ÉK-re esõ térséget jelenti.
#210974
Milyen meleg lehetne napsütésben ha már most közelítjük a 10 fokot? Ez a sok fránya felhõ nem jókor jött.
#210973
Köszönjük, nagyon érdekes csemege!
Vetem is össze a saját -siófoki- adataimmal.
#210972
Ragyogó napos idõ van, a tmin. -3,8 fok volt. Az agyonsajnált december azért 8 téli nappal büszkélkedik eddig nálam, de sok december nem mutat fel ennyit.... Egy igazán pofás decemberhez egy jó kiadós havazás kellett volna a hónap elsõ dekádjában, úgy szerintem több fokkal hidegebb lett volna akár, persze hasonló paraméterek mellett. A hónap utolsó napjaiban várhatóan kialakuló Ac híd Link Link akár még tehet is a téli napok számához.

.............

Tetszik , nem tetszik, a kis gonosz karanténba zárása, kirekesztése megkezdõdik! duhos
Link Link Link

Váraljamet! Újjabb igényes, értékes munka, köszönet érte! kacsint
#210971
Hát, az még nálad is esõs... Link
Persze tökmindegy, úgysem pont így lesz.
#210970
Tél van, tavaszias idõvel, örülök, ha segíthettem!
#210969
Itt reggel deres volt minden. Most pedig szép napsütés van. Az én hangulatomra pozitívan hat 3 hétnyi szürkeség után. nevet
#210968
Tavasz van szomoru milyen idõ ez? [esõ] zavarban
#210967
Fikció az idõtáv miatt,de erre a java nem esõs lenne. kacsint Nem hiányzik a hideg,de 1-2 havas medi azért remélem összejön majd a szezonban.
#210966
Itt is kisütött a nap, hát micsoda dolog ez! szomoru zavarban [esõ] duhos beteg hány

nevet
#210965
Egy esõset biggyesztett be leginkább. Link Persze érdekes lenne továbbnézni, de itt még nincs rendes hidegbázis.
Ez még nagyon nem átalakulás, sajnos szomoru
#210964
Igen gyors átrendezõdés lenne az év elején az ECM szerint,ûrtávba be is bigyesztett egy (havas?) mediterrán-ciklon-t... nyelvnyujtas
#210963
Elõször is boldog karácsonyt minden metnetesnek!

Hát ami a jövõt illeti továbbra se látszik a modelleken semmi extraság...nem hogy extraság hanem szimpla tél sem. Akár elmúlhat január elsõ dekádja is komoly tél és hó nélkül zavarban
Hiába, én tavaly is, idén is károgtam hogy az elmúlt 10 évben sok szép havas szituációnk volt és kell hogy jöjjön egy ilyen semmitmondó tél is, mert ez is a mi éghajlatunkra való.
#210962
Nem semmi itt gyenge fagy volt -0,1 fok és nem vagyok messze tõled. nevet Nálam is volt hó akkor igaz azóta még esélye sincs.
#210961
Jézusom! Süt a nap! Szinte látom a "D-vitaminokat" lebegni a levegõben, már kezdek is barnulni laza !
#210960
Ideje is már lejjebb takarodnia a térítõi magasnyomásnak...
#210959
Nem olyan rossz az! Az óceán fölött, minél alacsonyabb szélességen kolbászoló ciklonkák akár egy maszfej és brutális hidegbetörés elõhírnökei is lehetnek!
#210958
Na jó, de itt most nem elszigetelt kis területekrõl beszélünk, hanem tényleges "hõmérséklet-falról" nevet Dombság vs. síkság nevet
#210957
Nem tudom, errefelé 25-én havazott, több centi hó esett; most pedig még fagy sincs, itt bejött.

Donnie: Majd ha az utóbbi kettõ között pár km-en lesz akkora különbség, az már valami: Link laza
#210956
Jól látom, hogy megváltoztak az ikonok a naplóban?
Pedig a régit már olyan jól megszoktam... nevet
#210955
Mostmár nem az. nevet
#210954
Azért ezen vitatkoznék picit

Ez volt Katalin napján:
Link
A tény, hogy hó esett de csak este és néhol vált kopogóssá az idõ, így ez nem igazán kopogós, de ma is hasonló lesz, hisz többfelé van tavasz! Így idén Katalin locs-pocs volt, ma karácsony locs-pocs de ha nem is esik akkor tavasz van mintsem kopog, igaz vannak fagyok, de nappal köze nem lesz a kopogáshoz sehol sem. Így a regula mint sok alkalommal sõt szinte mindig idén is bukott!

Húsvét az egy mozgó ünnep március 21-tõl egészen április 25-ig lehet ha jól tudom, no nehogy már bárkinek is bejöjjön valami? Ugye ezt tréfának szántad:-)! Ráadásul akkor is csak a Dunántúl nyugati felén hullott a hó. Ha bejön az nem más mint a véletlen mûve mint az összes hangsúlyozom az össze s népi regulának!
#210953
Bizony, ahogy tavaly karácsonykor, úgy idén is nagyon durva a megosztottság az országon belül, és a határvonal is nagyon éles: Link
Tavaly máshogy volt az elosztás, de a szélsõségek legalább ekkorák voltak, és a határ is tûéles volt...

Szekszárd: 1 fok, Nagymányok és Váralja: ~11 fok. 1 megyén belül, egymástól légvonalban max 30 km-re! Link
Pedig azok a dombok alig 200-250 m tszf-en vannak, és mégis: ég és föld nevet
#210952
Nem tudom, hogy valakit ez meglepett-e, de megint felemás lett a karácsonyi idõ. Ma reggel keleten 1015-ös nyomás mellett kemény fagyok. Itt ény-on viharos déli szél, Pápán 8 fokos minimum és 1007 hPa. Vagyis igaza lett azoknak, akik az AC erejében bíztak, meg azoknak is, akik viharos tavaszt vártak. Ekkora országban minden megeshet, két különbözõ világ egyszerre. kacsint Ez így igazságos nevet hideg
Katalin napján erõs lehûlés érkezett esõre hó jött, vagyis kétarcú nap volt. Most a kari is ilyen: van ahol kopog, van ahol ragyog (még nem locsog), de meddig ? zavarban Mindenesetre bevált az, amire már Katalin-kor gondoltam, amikor havazott: lehet, hogy lõttek a télies karácsonynak ? szomoru
Ugyanakkor a feketeség is borítékolt volt itt tavasz óta, a regula megint bevált: fehér húsvétra ez dukál...
#210951
Nagyon szép igényes munka, köszönjük:-)

Egy kis adathalmaz miben el lehet merülni mindig jól jön:-)
#210950
Nálam még mindig köd vanszomoru
de talán hamarosan ..... Dec 11tõl ....
#210949
Az még a 12z ens. laza
#210948
Na! Miskolc is megadta magát! kacsint
Békés ünnepeket kívánok én is minden metnetes tagnak és családjának!
Tegnapi maxi 10.8°C, a minimum -0.8°C volt, jelenleg 1.6°C van, gyönyörû napsütéssel!
#210947
Egy cseppet kisiklott fõfutás.
0z: Link
ens: Link
Leginkább Grönlandtól délre nem passzol túlságosan! nevet
#210946
nevet nevet nevet nevet

Link

Csókirály: ezt csak mi érezhetjük, 3 hét után.... nevet
Most már a szobánk is ragyog nevet
#210945
Most ébredtem és ragyogóan süt a nap. Hihetetlen ...
#210944
Alakul ez Link Már csak a franciáktól nyugatra lévõ ciklont kéne lefotósoppolni az óceánról.
#210943
Szép és Boldog Karácsony reggelt! Itt süt a nap ezerrel, bár mi a völgy alján még az Avas árnyékában vagyunk egyelõre. De a 10 emeletest mellettünk már félig süti a nap, percek kérdése és ide is besüt vidám
Most még fagy keményen.
Mindenkinek napos ünnepeket!
#210942
Volt pár érdekes idõpont kora reggel, amikor Nyírlugoson -7 fokot, Sopron-Kurucdombon pedig +11 fokot mértek egyszerre. hideg

Itt a Tmin -2,3 fok, jelenleg egy tizeddel magasabb a hõmérséklet, sûrû köd van, lt. 50m környékén. Gyenge szitálás is lehetett valamikor, a járda nem jeges, de pl. a kerítés fémtartói igen.
#210941
Nagyon hideg van nálam! Tmin: -6.8 (06:41) jelenleg, de még napfelkeltéig csökkenhet!
#210940
A mai reggel egy hûvösebb húsvét reggelnek is elmenne Link laza
#210939
Ebbõl se lesz hóágyús fehér karácsony... laza
#210938
Visít a szél, + 7 fok.
#210937
Mindenkinek Boldog Karácsonyt itt a Metneten!Február eleje körül megyek haza majd meghozom nektek a telet! kacsint havazas hideg
#210936
Boldog karácsonyt mindenkinek!
Kisebb ajándékként Nektek frissítettem az idõjárásos appom Androidra ( Link ), javult pár dolog, lehet váltani minden eszközön paramétert, meg mûködik rendesen a cache-elés (nem crash-el el). A mai nap folyamán elvileg akinek már fent van megkapja, aki telepíti, az újat kapja nevet
(akinek új: Wetterzentrale és Meteociel térképeket lehet nézegetni rajta sokkal gyorsabban, mintha webböngészõben kellene küzdeni)
Bármi egyéb javaslat eszetekbe jut, szóljatok! nevet
Boldog karácsonyt mindenkinek nevet
#210935
Köszi, nagyon jó! nevet
Vannak meglepõ és kevésbé meglepõ dolgok benne...
#210934
itt meg köd, köd és köd...
#210933
Kételyeim vannak a hidegpárna holnapi felszakadásával kapcsolatban. A nagy felbontású modellek (leginkább a két ELTE-s WRF) szerint a Duna vonalától keletre legfeljebb pénteken szakadhat fel átmenetileg. A kulcs, hogy a szél ezen a környéken már jóval gyengébb lehet szerintük a magasban is. Nem tudom, ezt itt a fórumon hogyan látjátok (nem olvastam vissza túl sokat), de az írott elõrejelzések (nem csak az itteni) ennek ellentmondanak, csak ezért jegyzem meg.

Most sûrû köd van, gyakorlatilag kora este óta, majdnem folyamatosan. 20h elõtt nem sokkal hirtelen megritkult a köd (50méterrõl olyan 300-ra felment az lt), és ekkor a csillagokat is meg lehetett látni. Ahol akkor voltam, az egyik háznál felkapcsolták a birtokra kivilágító lámpát, ami szinte megmutatta a ködpárna tetejét: jó ha 20 méter magasan volt. Ekkor gyenge nyugati szellõt is érezni lehetett, egyébként folyamatosan szélcsend van.

VáraljaMet: Nagyon jó! nevet

Kellemes karácsonyt mindenkinek.
#210932
Itt már ragyogó csillagos az ég.

Igaz, hogy a város felé lenézve, talán ha 100-200 méterre ellátni.
#210931
Bekes karacsonyi unnepeket kivanok minden metnetes tagnak!

Itt el lehet mondani, hogy teliesre sikeredett a szenteste mivel -4 fok es suru kod adja meg a karacsonyi hangulatot.

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2026-03-26 13:59:07

Csesznek

5.0 °C

RH: 92 | P: 1002.0

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

157131

Hírek, események

Mediterrán ciklon okoz jelentős időjárás-változást

Időjárás-változás | 2026-03-24 08:05

pic
A hét második felének időjárását egy lassan mozgó mediterrán ciklon határozza meg, ami jelentős időjárás-változást és egyben megosztottságot fog okozni hazánk területén.