2025. december 28., vasárnap

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#305366
Nyugatabbra kell azt rugdosni 20kmt vidám nyelvnyujtas
#305365
A szombati front csapadékát durván 50-60 kilométerrel kellene keletebbre rugdosni és máris lenne értelme itt pesten is foglalkozni a szombattal. Ha ez így marad, ahogy most modellek adják (már pedig elég stabilnak tûnik), akkor marad a jól megszokott pár tized milliméteres kínlódás. Egyetlen pozitívuma, hogy másnap nem úszunk majd a latyakban. nevet
#305364
Hát most ahogy látom bezavartak a felhõk a töbörben. Takt Töbör: -18.6 fok, de volt már -24.2 is. hideg
#305363
Friss ECM még mindig jó ide,úgy néz ki ,hogy a környéken leheli ki a lelkét. havazas
#305362
Reggelre könnyem lehet -30 alatt a fennsíkon brrr... hideg tél és hideg imádók irány a síház nevet
#305361
Azért azok a durva lábashideg fõfutások elég rendesen kilógtak a fáklyákon, de tény, hogy mérsékelt visszahûlésre jó esély látszott az ENS átlagok alapján. A mostani állás szerint viszont legkorábban február elején lehet érdemlegesebb lehûlést.

De addig is élvezzük ki ezt a 2-3 nap telet, ami még kijut nekünk itt nyugaton. Kicsit még lengedezik a szél, de azért már -5 fok alá hûltünk, -5,1 fok van jelenleg. 18-án ilyenkor -5,7 fok volt, úgyhogy nem vagyunk sokkal lemaradva, az esély továbbra is igen jó egy zord reggelre. hideg

Szerk.: Még annyi, hogy Budapesten végül valóban több hó lett, mint itthon, ott lepel, itt semmi. kacsint
#305360
Szegeden tényleg volt hózivatar? FB-on ilyet olvastam: "elkapott egy hózápor belõle meg volt egy felhõ villám is benne egy gyengusz kisülés" . Valószínûleg kamu, egy szegedi megerõsíthetne. nevet
#305359
Nincs benne irónia, minden ilyen futástól megjön a kertlétesítési és palántamag elszórási kedvem így január derekán.

De idén megfogadtam, hogy március elõtt nem szórom el a magokat, mert minden évben úgy járok, hogy túl korán vetem el õket és még kevés lesz nekik a fény és a meleg.

Inkább arra akartam utalni, hogy az ilyen helyzetekben óriási különbség tud kialakulni a délnyugati és északkeleti területek közt. Délnyugaton már 15-17 fokos tavasz, északkeleten 2-3 fokos stratus-os trutyi.
#305358
Értékelem az iróniát, de azt el kell ismerned, hogy a helyzet nagyon képlékeny. Tegnap délután mind a GFS, mind a GEM álomszép lábashideg-beáramlást álmodott jövõ hét második felére (aki elhitte, az õ baja)
Alig 24 óra múlva rémálom a télbarátainak: a szárazföld belsejébe mélyem betörõ óceáni léghullámok, a kelet-európai hidegpool szinte teljes felszámolódása... Mondhatjuk, 180 fokos, nagyon durva fordulat. Szerencsére nem gondolom túl valószínûnek, hogy a mostani GFS futás rögzüljön (bár most GEM is nagyjából támogatja), és végül realizálódjon. Ha mégis, az óriási szívás lenne nekünk. szomoru
#305357
Telóról vagyok de ahogy néztem hozzád esõ, ónos esõ, rossz esetben csapadékárnyék pont feletted. Nem jók a kilátások feletted egyik modellen se.....nevet
#305356
Egy ilyen jellegû melegfrontos havazást azért jóval könnyebben fognak a modellek, mint egy ciklont, nagyobb térségû folyamat ez, kevesebb bizonytalansággal, szerintem nagy változások nem lesznek már, jó helyen leszünk.. nevet
#305355
Nálam is.
Ezen a télen nem akar összejönni a hótakaró melletti tökéletes kisugárzás.
Ellenben anélkül bezzeg volt fél-tucatszor...
#305354
Ez egyértelmûen a ti helyzetetek lehet, itt már örülni kell, ha leesik majd 2-3 cm. De vannak olyan modellek is, amit teljesen kihagynak minket.
#305353
Nyiregyen -10,7 nyelvnyujtas nyelvnyujtas
#305352
Itt még mindig szállingózik havazas
#305351
Nagyon szép a mostani gfs, ilyen helyzetekben már a becsehelyi kákiföldekre és a mecseki lankákra is be-benézhet a 15 fok vidám

szerk: a pincémben a muskátlik most szóltak, hogy bebetonoznák ezt a futást
#305350
-8 fok azért elég gáz... Már most annyi van szinte a fél megyében, és még van több mint fél napja hûlni. vidám hideg

Takt: -9.3 fok
#305349
Az új GFS futás tényleg elég vacak lett. szomoru Az tuti, hogy hamarosan lesznek jobbak is.
Nyugati áramlásos idõszak elé nézünk nagy valószínûséggel, de ez véleményem szerint nem tart majd nagyon soká, hamarosan blockingosabbra vált a kép. A kérdés, vajon ez félblokkban, nagyjában-egészében északnyugati irányításban jelentkezik majd febr. legelején (mostani GFS futás) vagy szárazföldi hideg elárasztásában (elõzõ GFS futás) Változásra tág tér nyílik, hiszen ûridõrõl beszélünk.
#305348
Az semmi.. nálunk már volt -21 fok is csak visszaenyhült laza Link
#305347
Neeeee! laza
#305346
3-kor még 0 fok, most 6-kor meg már -10 fok hideg Link
#305345
Friss alaro, Gem, Um komoly mennyisegu havat adnak szombatra. Talan most nem szivunk es nem tunik el a modellekrol. nevet
#305344
Ugye tudod, hogy borzalmas fájdalmat okoztál most neki? laza
#305343
3-4 cm hó, majd utána kellemes enyhe idõ a hónap végéig, néha kisebb esõkkel. nevet
#305342
Derült ég, szélcsend, -10.8 fok. hideg
#305341
felhõk megint.. nyelvnyujtas -6.6-nál megállt..
#305340
Telefonról vagyok. Mit mutat a friss gfs op, a gfs controll és a gfs para? Hány centit mutatnak szombatra felém? És hosszútávon?
#305339
Igen, ezt én is megjegyeztem lejjebb, mert mintha nem elõször lenne némi képzavar a településetek elhelyezkedésével kapcsolatban. Sazomux-ot meg ne idegesítsd! kacsint
#305338
Azok a hózáporok éppannyira vannak Orosháza környékén, mint Szeged környékén, mert épp a két település között félúton van a fõ csapásirány. Sõt, az utóbbi másfél órában közelebb voltak Szegedhez, mint Orosházához. nevet
#305337
Igen!
Hódmezõvásárhely az, amelyik már éppen Békés megyében van, Orosháza pedig 20-25 km-re van Szegedtõl! laza
#305336
Orosháza környéket írtam...
Ne idegesíts, elég kiborító a radar így is.
#305335
Egy automata Nyírlugos környékérõl.. Zuhanaórepülésben a T nevet Link
#305334
Semmit nem kapott telibe Orosháza délután.
Már többedjére olvasom a fórumban, hogy olyat látnak többen a radaron, ami nincs. Biztos tisztában vagytok vele, hogy melyik település Orosháza és melyik pl. Hódmezõvásárhely? nevet
#305333
Töbör Takt: -23,2 fok.
Szek:-23,4 már.
#305332
Nyírlugos -10.1 fok
Zabar: -9.5 fok
#305331
Igen, beszáll Nyírlugos mert most már van ott jelentõs hó is Link
#305330
-9.1 fok van már azóta. hideg Bár már lassan 10 perce, hogy nem jött jel, szerintem menni kell elemet cserélni. laza
#305329
Szép képek, különösen az 5. fotó, ahol megvilágítja a nap a dunát. nevet
#305328
Érdekes, hogy a friss figyelõrében sem kerültek elõ a citromok keletre, északkeletre, látva a jelenlegi hõmérsékleteket. Nyírlugos már most -9 foknál tart.

A Dunántúlra viszont most reálisak az általuk elõrejelzett -7, -11 fokok.

--------------

Az ígért reggeli fotók Budapestrõl: Link nevet
#305327
Sajnos még hólepel sincsen.. De anélkül is igen gyorsan csökken a hõmérséklet. hideg Takt: -7.4!
#305326
Keletebbre vagyok tõled(Tápé széle),itt fehérség van már nevet
#305325
Hódmezõvásárhely, jégkorong meccs élõben! hideg laza Link

Másik webkamera a városból: Link
#305324
OMSZ Nyíregyházára -8 fokot ír. Elég szolid... -8 fok este 7-re meglesz! hideg laza
Szerintem a -13-at simán be lehetne rakni.
#305323
Pedig délkelet mindig szív vidám
#305322
Nem, most Orosházát nem ostromolja. Tõle nyugatra vonul a hózáporlánc. De reggel, délelõtt megkapták a magukét. nevet
#305321
Orosházát ostromolja a hóförgeteg! nevet
#305320
Itt 2 pihe esett, semmi nyoma.
Az egész obelevanc pár km-el keletebbre megy el.
#305319
Én se hinném, hogy tartós lenne a zonalitás. Túl azon, hogy a huzamos nyugati áramlásos makrokép január végén, február elején kifejezetten ritka, az elõrejelzési térképeken az látszik, hogy északkeleten mindvégig ott figyel a hidegmag.
Jó esélyét látom ezért, hogy a nemsokára induló új szinoptikai ciklus zonális fázisa rövid legyen: egy hét, vagy legfeljebb kicsivel hosszabb.
Sajnos, ennél sokkal rövidebb élettartamú nemigen lehet a "rossz" felállás, a GFS és GEM op. által tegnap délután adott kitûnõ lábashideg-elárasztás jövõ hét végére nem volt reális.
De arra szerintem esélyesek vagyunk, hogy febr. eleje kemény fagyokat hozzon. A sztratoszferikus bemelegedés szintén ebbe az irányba mutat -érdekes, és lehet, nagyon is téli heteknek nézünk elébe. hideg
#305318
Szerencsére elment tõlem nyugatra, így nem zavarta meg a csökkenést. Jelenleg -6.7 fok van, és gyorsan csökken. hideg
#305317
Na,kellett nekem sírnom-rínom,közben itt is(Szeged-kelet) hózápor van,fehéredünk. havazas

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2025-12-28 22:37:20

Romhány - Dózsa György út.

0.2 °C

31502

RH: 68 | P: 1021.2

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

150212

Hírek, események

Feketén fehéren a karácsonyról

Időjárás-változás | 2025-12-21 10:00

pic
Jelentős változás kezdődik a kontinens és egyben hazánk időjárásában az ünnepi időszak alatt.