2025. december 16., kedd

Ho-ho-hósirató

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#648036
Mit mutat?
#648035
Ma kora reggeli sight ény felé :

beillesztett kép



#648034
Németül tudóknak a részletek:
Link

Az összes metróvonalon Bécsben még csak tegnap (szerda) üzemkezdettől járnak végig a szerelvények. Valószínűleg ilyen eset sem fordult elő túl gyakran a múltban.

A metróhálózatból 960 ezer liter vizet kellett eltávolítani, 5 km hosszan a metróvágányokat megtisztítani, 700 ember dolgozott rajta -- ezek is hihetetlen számok. Részletek ismét németül tudüknak, vagy a G* fordítóban bízóknak kacsint :
Link

Ehhez képest Bp-en a Batthyány téren nem áll meg holnaptól a metró... Tudom, kicsit sántít az összehasonlítás, mert Bécsben sokkal több metróvonal (5, most épül a 6.) és állomás is van (már pár éve 100 feletti a számuk), de valamit mégis mutat...
#648033
Nagyon kellemes idő volt ma 22,6 fokos maximummal szeret

Egyre több infó lát napvilágot az elmúlt hétvégével kapcsolatban, így ma pl. az itteni csatornázási művek közölték, hogy nagyon-nagyon kevésen múlott, hogy ne öntse el a várost a csatornákból kilépő víz, ami már csak centiméterekre volt az felszíntől. Összesen 22 milliárd liter esővizet vezetett el a csatornarendszer nyelvnyujtas
#648032
Hangzás alapján szerintem én is a Bakonyban kerestem volna, a Torna-patak környékén, de itt a történelmi Torna vármegyét takarja az előtag. kacsint Amúgy Kéktúra volt (Bódvaszilas - Rakacaszend: 22 km)

Rég sikerült ezt megelőzően patkófelhőt megfigyelnem (horseshoe vortex) nevet

Fh.: Már kb Emőd (a vonaton hazafelé)
#648031
Már most kereken 11°C.foknál tartunk nevet Reggelre ismèt szép érték lehet ebből nevet
#648030
Ma pár fokkal alacsonyabban alakult a hőmérséklet, de így is kellemes idő volt.
Tegnaphoz hasonlóan ma is kissé szeles idő volt ék irányból és éjszaka, ill. hajnalban is kitartott a szél, így újabb enyhe napra virradt.
Tulajdonképpen tegnap este 9 körül már 15 fokig hűlt a levegő, majd innen egész hajnalig szinte semmit sem csökkent a T. a derült ég alatt, hisz végig 14+15 fok között mozgott.
Végül kora reggelre legyengült a szél, így gyorsan bezuttyant a T. 13 fok alá, és a Tmin 12,3 fok volt.
A Tmax 22,5 fok volt, a napi közép T. 17,4 fok lett, így a havi közép T. szerény egy tized fokot csökkent a mai nap, 19,3-ról 19,2 fokra.
Egyre inkább zsebben érzem a Top10-es szeptembert országosan nézve.
Jövő keddig napos, kellemes időjárás, keddtől több felhő, csapadék, szeles időjárás néz ki, de erős lehűlés nem látszik egyelőre, a néhány fokkal hűvösebb nappalokat pedig kompenzálhatják majd az enyhébb éjszakák, így szerintem a hónap legvégéig nehezen fog majd csökkenni a havi közép T.
#648029
Legalább most már azt is tudom, hogy hol van Tornabarakony. vidám Imádom ezeket a neveket.
#648028
Kemtréé gyanús... laza
#648027
Olaszország egyes részei is úsznak !
Kedd óta ott is esőzések vannak !! zavarban
#648026
Kegyetlen, de azt várom, hogy a szeptember közepi Boris ciklonról mikor fog elkészülni egy cikk az egyik OMSZ-os munkatárs tollából. 
Jó eséllyel ez a ciklon sem csak úgy magába lett olyan, amilyen, hanem egy sor globális folyamat is közrejátszott. 
Mint ahogy az idei extrém meleg nyárról kapcsolatosan is hazánkban.
Erről is nagyon várom a cikket, kíváncsi vagyok rá. Gondolom az ősz folyamán majd elkészül és publikálják. 
#648025
Igen, stacionárius ciklon, félelmetes...
#648024
Brutális, figyelemmel követem tegnap este óta Emilia-Romagna eseményeit, kegyetlen!
1,5 év alatt harmadszor!
Tegnapelőtt 60 mm esett a térségben.
Tegnap 150-300 mm ! ! ! !
Ma 20-60 mm.
Brisighellában esett tegnap 300 mm, ami mind elöntötte Faenzát.
És végig patakok, folyók mennek le ott az Appenninek előterében lévő dombokról a Pó-síkságra, mind elöntötte a falvakat, városokat!
Helikopterekkel mentik az embereket a háztetőkről!
#648023
Huh gyerekek, szegény olaszok megkapták rendesen. 

beillesztett kép

#648022
Nagyon csodálatos, megértem a motivációdat.
A 90-es években gyakran családoztunk Lermoosban az a Zugspitze másik oldalán van, ott is el tudtam volna képzelni az életet, de sajnos vagy nem távol vagyok a turizmus iparágtól.
 nevet

Ma nem jött össze a nyári nap, Tmax 23.9 fok
#648021

beillesztett kép

beillesztett kép

#648020
Egy cikk arról, hogy Boris mennyi vizet is pakolt le pontosan. Érdekes írás érdemes elolvasni. Facebookos link. 
Link
#648019
Bakker, pár száz méterre voltam tőle, csak nekem a ház betakart, mert keleti fekvésű...
#648018
Tudnék képet küldeni a konyháról, de nem játszok ilyennel. Amúgy én mindenkivel kijövök, aki partner benne nyilván. Tovább nem ragozom, nem térek ki nációkra, egyebekre. Egyébként 4 hónapot voltam Budapesten, asszem nem kell ezt sem részleteznem.
(Elnézést a moderátoroktól, a totál off miatt)
És hogy ne legyen teljesen az, néhány kép az oberjochi kilátóból: (úton az új teló, a minőség más lesz innentől, de ez még a póttelefoné):

beillesztett kép


beillesztett kép



beillesztett kép

beillesztett kép


#648017
Megint valami csapadékos idő érkezik jövőhét második felében? 
#648016
Szentpéteri kapu.

beillesztett kép

#648015
Lehet érdemes lenne megfontolnod mert előbb-utóbb megérkeznek oda is a távol keleti munka vállalók.
#648014
Nyolc nap szünet után tegnap ismét nyári napnak örülhettünk.
Ez a "kis" ciklonos epizód a havi Tanomáliát levitte, már csak +3 fokos.  laza

Tegnap délután Szendehelyen voltam és egy ütős zápor vonult át erős kifutó széllel, dupla szivárvánnyal, sajnos nem tudtam fotózni.
#648013
Hajnalban nálunk esett is belőle 1 mm, dörgést én sem hallottam.
#648012
Éjjel azért nem sokon (a radar alapján talán 1-2 km-en) múlt, hogy minket is megkarcoljon egy zápor, illetve DK, K felé zivatarok is voltak éjfél után. Nem sokkal éjfél előtt feküdtem le, de még legalább dél órát biztosan fent voltam, mielőtt elaludtam volna, az addigra már "elzivult" hozzánk közelebbi (és erősebb villámokat produkáló) DK-i gócból nem hallottam dörgést.

beillesztett kép

#648011
Nyomnyi csapadék és néhány morajlás, villanás a tegnapi "meglepetés" zivatar mérlege.
#648010
Szeptember közepén pont a Kevélyek közepén kel a Nap Pilisvörösvár környékén. 
Holló Miklósné Piroska képe ( előtérben a Kis - és Nagy-kevély, a kép közepén Pilisvörösvár egy része 

beillesztett kép

#648009
11,4 mm lett a vége (?), de még mindig jön egy-két cella nyelvnyujtas
#648007
9,4 mmnyelvnyujtas
#648006
Már 8 mm körül és zuhog zavarban
#648005
Hát aszongya hogy zivatar van, zuhog...nyelvnyujtas

beillesztett kép

#648004
Ez a város melyik részén történt? 

Sajnos itt gyenge aszfaltnedvesítésre futotta, a java elhúzott Miskolcnak, pedig jól jött volna egy betalálós zivatar mielőtt megérkezne a fél éves csendesség. Augusztus 27-én is csak a potyára esés jutott, mert a keletről érkező góc legyengült, az északi meg megerősödve elhúzott Putnok irányába. szomoru
#648003
Verjem bele, de megijedt a kutya, mi a franc, aztán látom már a villámtérképen is.
#648002
Térkép, meg képek alapján ezt nem is csodálom, brutál szép! 


#648001
Itt 107 mm-t dobott le Borisz bácsi, de nem hiteles infó. Nemsoká telepítem a saját állomásom, a telepítés helye még tárgyalás alatt áll, de meglesz. 
Volt olyan nap, mikor jelenidőben egy magyarországi településen egy év jelenidejét megélhettem, de egyszerűen aznap nem volt időm ideírni. 
Havazással kezdtünk, majd köd, aztán havaseső, majd eső....aztán felváltva ez a négy úgy, hogy a napszak legmelegebb időszakához közeledtünk, de a csapi ezt pont leszarta. Majd jött a délután, kicsit néha felszakadt, de jött is a kétreccses zivatar, ami elvonult, de követte a következő grauppeles zivatar szintén pár dörrenéssel...aztán megint köd, majd szitálás
Elképesztő megélni ilyet! szeret
Ragozhatatlanul imádom ezt a helyet!!! A LEG-LEG-LEGESLEGJOBB hely ,ahol valaha jártam, és ez most a lakhelyem!
A karit rühellem, de itt talán a hangulatjavító felszerelés nem lesz kérdés!
(Ma kaptam szezonális állásajánlatot Obertauernbe, de tisztelettel visszautasítottam, mert a szezon mindig véget ér!)nevet
#648000
Délután végül kisütött a nap, és így felment a hőmérséklet 21,4 °C-ig, kifejezetten kellemes volt az utóbbi hűvös napok után. nevet A konvektív események elmaradását viszont sajnálom, legalább némi látvány lehetett volna. Egyébként ezzel a keleties áramlással szépen visszajött a piszkosabb levegő, vasárnap még kristálytisztán látszott a havas Hochwechsel, ma viszont már a Kőszegi-hegység sem igazán.
Kíváncsi vagyok, hogy itt lesz-e még nyári nap az évben, és ha igen, mennyi. A következő napokban inkább 22-23 °C körüli maximumok néznek ki, talán a jövő héten lehet rá esély, ha bejön egy határozottabb előoldali helyzet (és nem löttyen be túl korán ide egy front). Éjszakánként viszont már sorozatban 6. napja lementünk 10,0 °C alá, igaz, többségében 9 °C körüli értékekkel, a múlt pénteki esős 6,4 °C volt eddig a legalacsonyabb érték, és könnyen lehet, hogy ez is marad végül a havi minimum.
#647999
Barcson leesett belőle kb 2mm. Rigócon már csak 0,5.
#647998
24,9 fok lett a maximum, csaknem nyári nap...
Azért ezek az ugrások elég kemények, 33-ról 8 fokra és vissza 25-re 6-7 napon belül azért macerás... fejem le akar szakadni, köszönettel nyelvnyujtas
#647997
Az egész éjszaka fújdogáló ék szélnek köszönhetően az elmúlt 6 naphoz képest ma jóval enyhébb volt az éjszaka, hajnal, reggel. 
A Tmin 13,4 fok volt, mely ráadásul tegnap késő este állt be, egyébként az éjszaka nagy részében 14+15 fok között mozgott a T.
A Tmax igen kellemes 24,4 fok volt.
A napi közép T. 18,9 fok lett, így a havi közép csökkenése megállt, tegnaphoz hasonlóan ma is 19,3 fokos.
#647996
Boris afterparty volt/van Málomban nevet 

beillesztett kép

#647995
Volt egy rövid aszfaltnedvesítő, szerencsére semmi komolynyelvnyujtas
#647994
Vékonka kis csapadéksáv nyúlt belőle, de hangulatos lehetett alatta! nevet
Gyerekeket pont megkímélte edzésen 

beillesztett kép

#647993
Pár száz méterrel északabbra már egész jól eshetett, Bajcson és Vámoson meg egész kellemes kis gyorszuhany lehetett.. de amúgy kis nyeszledék csak. nevet

beillesztett kép

beillesztett kép

#647992
Dikk, hát ez miez itt egy karnyújtásnyira északra.. már csepereg is. Keleti áramlással konvektív cella, még nyár elején is ritka az ilyen.. nevet
#647991
Meglett ma a nyári nap! T max. 25,0°C
Bevallom, nagyon jól esett ez ma! nevet 
Az előző napok esős és hideg időjárása nagyon lehűtötték a házat, fűtés még nem lett bekapcsolva, így ma szellőztetés van ezerrel, ami most nem a szobák lehűtését hivatott elvégezni, hanem a kellemes hőmérsékletet visszaállítani. 
#647990
Röhögni fogsz de éppen oda tartottam, amikor a kocsiban rámjött a rosszullét, félre is kellett állnom pár percre, de ha már egyszer elindultam... Végig szenvedtem azt a pár órát, harcsára utaló jelet nem tapasztaltam...vidám

Amanita
Igen, az alvás jó megoldás szokott lenni. Gyógyszer nem segít, "ki kell aludni".
Most a peca közben tartottam egy fél órás ejtőzést, egyből jobb lett, de az igazi otthon volt az ágyban, füldugó, szemellenző, hogy a külső ingerek se zavarjanak.


Évekig csak legyintettem az ilyesmire, mondván semmi köze az időjáráshoz (mint amikor anyám az ízületein érzi a hidegfrontot), de nagyon úgy érzem, hogy két esetben jön elő: intenzív melegfronti szakaszban, meg ilyen posztfrontális, szeles időben. Nem minden ilyen időjárási helyzetben, de amikor rámjön, akkor ezek valamelyike van...
Egyébként tényleg csudijó idő van, túl is öltöztem fodrászhoz jövet, peca közben még kellett a hosszu felső, most már sok.
Maradhatna ez az idő áprilisig.vidámszeret Kivéve, ha Boris 2. hóban jön le, utána meg lesz egy porhavas-kiderülős-szélcsendes éjszaka -15-ös T850-nel, és véletlenül éppen otthon leszek Nógrádban...fazik Sóhaj...nevet
#647989
Még a végén bedörren k-dk felé

beillesztett kép



Nyugat felé:



beillesztett kép


#647988
Szép napot mindenkinek!
Régi kocsmai gépeknél vegyigyümi, aggódós mama lányánál gyümölcssaláta. szegyenlos
ON:
22 fok, közepesen felhős ég, gyenge NY légmozgás.
Kellemes őszi idő. vidámnevet
#647987
Nem fogadtam volna nagy tétben, hogy 2024 (eddigi) legközelebbi lecsapóját ma, szeptember 18-án fogom megélni, de jelentem, így történt. Közben már szakad, verőfényes napsütés mellett.

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2025-12-16 17:24:56

Ercsi

2.1 °C

22500

RH: 86 | P: 1023.8

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

149388

Hírek, események

Újabb mediterrán ciklon érkezik

Időjárás-változás | 2025-11-23 10:49

pic
Alig ment el az előző, máris jön a következő ciklon.