Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Innen így nézett ki a cellád. Ott sunnyog a keleti horizonton, a házak között.

Budapest igazi világváros. Egy kerületen belül hatalmas különbségek. Én is a XIII-ker-ben voltam Újlipótvárosban (Szent István park), de sikerült aszfaltnedvesítéssel lehozni ezt az újabb napot. Úgy hogy tőlem alig egy km-re tomboltak az elemek. Bár innen nem tűnt olyan vészesnek, viszont Anarkiék és a zuglói videók bemutatták, hogy régen látott látványos események voltak egy kőhajításra tőlem. Sajnálom, hogy kimaradtam belőle, de ez van.
Szokás szerint úgy 3 km-en múlott....HVBAF..
Ahogy láttam olyan burstot nyomott, mint szódás a lovát
Link
Ahogy láttam olyan burstot nyomott, mint szódás a lovát
Link


Itthon 25 mm fogadott a mérőben, így a hónap 51 mm, az év 183 mm eddig. Ma közel fél havi mennyiség esett. Meglepetés lett a mai nap, a januári nagy havazás után az év eddigi 2. legjobb időjárási eseménye volt, mellesleg tavaly november vége óta először sikerült 20 mm fölé kerülni a 24h-s mennyiséget tekintve (és milyen rövid idő alatt!).
Az Örsön még sikerült elcsípni a végét:
Az Örsön még sikerült elcsípni a végét:


Egyetlen csepp nélkül nyomtuk le a mai napot is
Éjjel már esély sincs semmire, mert itt lesz végig felettünk a száraz segglyuk
Remélem, hogy holnap sem lesz már semmi, mert ezután a vizes, mocsaras, cuppogós, gombaszaporító tavasz után ajándék volt ez a 19,1 mm-es havi csapadék.

Remélem, hogy holnap sem lesz már semmi, mert ezután a vizes, mocsaras, cuppogós, gombaszaporító tavasz után ajándék volt ez a 19,1 mm-es havi csapadék.
Abszolút reális. Szerintem a legtöbb Orosházától nyugat, délnyugatra esett néhány km-rel. Ott bőven 50 fölött lehetett az össz termés.
A székkutasi 39 mm-es szumma sem semmi (Aszálymonitoring-állomás). Az omszos mérések meg sem közelítették ezt az országban, de ennek ellenére teljesen hihetőnek tűnik nekem. Link
Ez a friss mittymutty dörömböl itt mellettem. Mehet megint Ráckevére. Ott alig esett ma egy 20-as.

Város nyugati szegletében vagyok apósoméknál. Éjjel 30 mm esett náluk, ahogyan látszott is a radaron.
Jelenleg folyamatosan dörög ez a cella észak felé.
Jelenleg folyamatosan dörög ez a cella észak felé.

Több órán át állt Zuglóban Alsórákos felett a tömb, jég is volt benne, illetve rengeteg csapadék. És még mindig esik, miközben besüt a nap a felhők alá. A zöldike megtelt az első kör után, amikor átmenetileg ki tudtam menni fotózni.


Na akkor... idei 2. sz*patás.
Elméletben 6 mm a Hellmann, de én azt gyanítom ez gyakorlatban jóval több lehetett. Hömpölygött a víz.
És ő volt a tettes. Innen nem is néz ki durván.
Elméletben 6 mm a Hellmann, de én azt gyanítom ez gyakorlatban jóval több lehetett. Hömpölygött a víz.



És ő volt a tettes. Innen nem is néz ki durván.

Végül nem lett extra, az utolsó darabok széthullottak. 19 mm a termés. Remélem lesz még hozzá valamennyi.
Minden vágyam teljesült: jó kis nappali vihar, komoly csapadékkal, nedves microburst-tel.
Miközben ezt írom megint giga cseppekben elkezdett szakadni. Hihetetlen ez a nap!
Nem értem miért annyira bonyolult ezt összehozni!? Fákról szerencsére csak kisebb ágak törtek, a kocsim rendben átvészelte.
Miközben ezt írom megint giga cseppekben elkezdett szakadni. Hihetetlen ez a nap!
Nem értem miért annyira bonyolult ezt összehozni!? Fákról szerencsére csak kisebb ágak törtek, a kocsim rendben átvészelte.
Újlipótvárosból ez teljességgel hihetetlenül hangzik, kint napozunk. Párszáz méterre vagyunk tőletek, itt a mai napot is lehozzuk pontosan 0 csapadékkal.
Durva látni ezt a sok felhőt és esőt.
Nálunk tombol a kánikula és csak északon van három birodalmi lépegető.
Nálunk tombol a kánikula és csak északon van három birodalmi lépegető.

A 15. kerületben biztos, hogy katasztrófális lehet a helyzet, ott már másfél órája vörös a radar.
Az egyik széléből elkapott egy intenzív rész is..nap sütés közben 5mm jött össze. Locsolásnak jó volt,viszont megmaradni mostmár nem lehet kint.
Anarki csinált, de teszek fel én is milyen lett a Futár utca
(
Tóth Tamás mára is 2500-3000 J/kg ìrt facebook-on! Mezőtúr környékére is jó?
Ahogy várható volt, az éjszakai, reggeli konvergencia zóna széles sávja eddig pihenőnapot tart. Talán estére regenerálódik a légkör és az északi és keleti zivatarok kifutói robbantják ezt a részt is. Az arome nagyon húzós ide a környékemre estére. 
Aztán holnap lehet, hogy még nagyobb műsor lesz a mainál is, a labilitás sokkal magasabb értékeket vesz majd fel.
Aztán holnap lehet, hogy még nagyobb műsor lesz a mainál is, a labilitás sokkal magasabb értékeket vesz majd fel.
Itt egyelőre az a nagy nulla van, amire számítottam így északnyugati áramlás esetén.
Na estig meglátjuk, mi nyer: a csodamodell, vagy a tapasztalat
Na estig meglátjuk, mi nyer: a csodamodell, vagy a tapasztalat
Az érzés, amikor a Dunára néző ablakodból nézed a pesti oldalon vonuló felhőszakadást és hallgatod a dörgést, nálad meg semmi, csak egy kis szellő, megfizetethetetlen.
Nálam 1.3 mm... Azóta minden irányból kerül és a szélükből konstans csöpög az eső... zseniális.













