2026. augusztus 16., vasárnap

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY 2.0 - 2026. augusztus, tippek 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#406341
K felé távoli dögüllő, másutt némi maradvány, elég gyenge a mai felhozatal, a reggeli zivatarok kisemmizték a légkört.
#406340
Haza érve a pecás nyaralásból a HellTakiban 54.5 mm csapadék fogadott.
Ennek a java (kb. 45 mm) tegnap este óta.nevet
#406339
Országosan kicsit mintha lazábbra vette volna a légkör. A tegnaphoz képest.
Egyelőre?
#406338
Mai nap viszont szépít.
Kora délután fél 1 óta, tehát már 3 és fél órája non stop tele az égbolt közelebb és távolabb is Cb-el, a ziv. tev. folyamatos a környékemen már 3 órája ( 1 h körül dörrent meg először az ég ), gyenge és közepes kategória. Látványos a mai nap is.

Betalálás itt ugyan továbbra sem volt, de szerencsére délután 2 h körül egy tőlem ék-e kialakult és ény fele vánszorgó közepes zivatar széléből lejött 8,3 mm csapadék.
Hozzáteszem, nem voltam otthon a város északi végében, hanem a város középső részén voltam a nagynénémnél ekkor, de ott saccra még 1 mm sem esett, csak csepergett végig. A táv alig több 1 km-nél.

Mai az év 43. zivataros napja, és dunszt van továbbra is. Órák óta felhős az ég, tele lett az ég dögülőkkel.
Nem hiszem, hogy itt ma már bármi is lesz. A táj elbírna simán 30-50 mm-t, én meg örülnék a Cg-nek.
#406337
A következő öt nap jellemzésének utolsó mondata:

"...A jelenlegi számítások szerint pénteken érkezhet egy hidegfront, amely valamelyest mérsékelheti a kánikulát..."


Mondom én ez mindig "hat-het-tel"  íródik, a hidegfront érkezése de azt tuti biztosra tudni, hogy fokozódik a hőség, az bezzeg nem bizonytalan,


Nem irigylem a szakembereket. 
#406336
Pont onnan, amit említesz
#406335
5 fokot azért sikerült lefaragnunk, szerencsére. (31 fokról 26-ra sikerült visszahűlni.)
#406334
És akkor mit szóljak én!? nevet
Itt tegnapig 15 mm-en állt a július, az éves csapadék meg 351,2 mm-en.

Itt júl. 26-27-e, csütörtök-péntek látványos volt, és mind a két nap zivataros nap lett, de csak távoli lecsapókra, és halkabb dörejekre futotta, és ez a 2 nap minimális csapadékot hozott csak a konyhára.

A csütörtöki csapadék 0,2 mm lett, a pénteki pedig úgyszintén.

Csütörtök késp este egy ény-ra kialakult heves zápor széléből csepergett össze 0,2 mm. Péntek késő délután pedig egy tőlem dk-re kialakult mérsékelt zápor széléből volt egy negyed órás csepergés, szintén 0,2 mm csapadékot eredményezve.

Csütörtök kora este dörrent dny fele kettőt mindössze, viszonylag távolról, és halkan.

Pénteken pedig már déltől - egészen éjfélig több alkalommal is kialakultak záporok és zivatarok a környékemen, éltől - délutánig tőlem nyugatra, dny-ra, majd délre is voltak távolabbi zivatarok, halk dörgések hallatszottak a Pilisbe el, késő délután ény fele is megdörrent az ég, délutántól - estig már csak záporok voltak, este, késő este és éjjel már távoli zivatarok is ék, kelet, dk felé, majd éjjel zivatarrendszer tőlem dél, dny fele, ebből hangjelenség nem volt, csak távoli villámok fénye, majd hajnaltól - reggelig újabb rendszer dél, dny fele, ez már valamivel közelebb volt hozzám, és néha távoli dörgések hangja hallatszott el ismét hozzám.

Lényeg, ha már csapadék és közeli lecsapók továbbra sincsenek, legalább látvány volt, és az amúgy is június közepéig tekintélyes zivatarok statisztika tovább szépül, csütörtökön a 41. , pénteken a 42. zivataros napom volt idén.

Hozzáteszem, hogy 2015-ben 29 db, 2016-ban 40 db, 2017-ben 33 db zivataros nap volt egész évben.
4 éve, 2014-ben volt a rekorder év, amit 2004. óta megfigyeltem. 2014-ben 53 db zivataros napom volt, mely azóta is listavezető.
Mivel még csak júl. vége van, további 12 db zivataros nap simán hozható lenne év végéig, szóval lehet, hogy a múlté lesz az idei év után a 2014-es rekorder.
#406333
Egész szép zivatar volt! A levegő nem sokat hűlt ennek ellenére.
#406332
Körben dörög, itt egyelőre csepereg. Még másfél óra kellene, hogy rendbehozzam a kertet, utána nem bánom, eshet vidám
#406331
Szépen megkavarja a mai forma 1-es időmérőt az eső vidám
#406330
A mai nap első (?) felvonásnak egyenlőre vége.

14.2 mm lett..
nevet
#406329
Dög 1:  Link kemény légzuhataggal a végén.
Dög 2: Link a budai jeges zivatar, szintén down bursttel
#406328
Tőlünk így nézett ki: Link
#406327
13. kerület: pillanatok alatt kialakult a pici pöttyünk, pont a kerület felett. Jó kis zivatarunk van nevet
#406326
Ez a soha idenemérő zivatar életem derülteges villámát adtazivatarÍme: Link   felettem derült, 3 okta budai dög Cb keletre...és bááámmmm!! Kb a zászlók irányában volt a szikra. Egy baj volt, hogy nem 17 m-re volt, hanem 417-re laza (hangot, basszust neki!)
#406325
Kelenföldi zutty így érkezett:

Link Link Link

Utolsó kép az wááááh. vidám

Kelenföldi pályaudvar közelében is volt jég... 
#406324
Nemrég kaptam az infót telefonon, hogy Gazdagréten is volt benne jég. Nem tudom, te a kerület melyik részéről észlelsz?
#406323
És, hogy csapkod a közelben, pár villám betalált, talán még nem is volt ilyen a szezonban ilyen közeli villámcsapás  itt...

Jég is volt benne az elején.

Ez a cella mintha itt a közelben keletkezett volna radarképet nézve
#406322
Ömlik jelenleg is..
Nem lehet nagy területen, talán épp elfér a kerületen...
nevet
#406321
Hát itt süt a nap még mindig ezerrel. Soha nem akarnak ideérni azok a budai zivatarok...  laza Most nagyjából ott esik, ahol reggel nem esett. (legalábbis a környéken) 
#406320
Ez a zivatar most pont betalált..
nevet
Kíváncsi leszek, mennyit ad le...
#406319
Sziasztok!
Páholyból nézem.Eddig nagyon klafa a rendszer  lazaGyönyörű lecsapók vannak.
Képek majd később.
#406318
MOM parkban vagyok, pöpec zivatar van nevet
#406317
Mozgó Cb.
Link

Dörgéseket hallani, pedig nincs közel, na jó a szomszédba nevet
#406316
Nagyon durva felhőszakadás van. Úszik minden!  eso
#406315
Innen nagyon komolynak látszik a Budai-hg.-i cella. Jó pár fotó fog errôl születni. Végre itt is esett egy 10-es, de még így is 22 mm- nél jár a július csak.
#406314
Barátnőm brutáljó képeket készít kelenföldön. Később feltőltöm kacsint
#406313
Deák Ferenc tér :

beillesztett kép

#406312
Köszönöm, aranyos vagy. laza

Üde kis virágszálak.vidám

Kisütött a nap: dunszt on.
#406311
A tegnap esti/éjjeli zivatarozás hátulütői most jelentkeznek, 22 fokos harmatpont, alig mozgó levegő + a délelőtti/déli gyengécske, érintő zivatar maradványfelhőzete teszi teljessé a fülledtséget.
#406310
Komoly kis zápor, élénk-erős szél, igen közeli lecsapók.
#406309
mm=km kacsint
#406308
A Gödöllői - dombságon és a Pesti - síkságon, és Érd 10 mm-es vonzáskörzetében nagyon, a Pilis medencében szinte semennyire sem. nevet
#406307
Kőszegi-hegység mögötti Cb.
Link

Tegnapi gyorsított
Link
Képek
Link
Link
Link
Link
Link
Link
Csütörtöki gyorsított
Link
#406306
Zivi nincs fönt BP-en. Hiányzott neki a döglött légkör illata. Szóval, felétek egy konvektív tényezővel kevesebb. laza
No, de azért a helyi zápor, zivatar esélye még benne van abban a bizonyos pakliban.
#406305
Tegnapelőtt, tegnap ja és ma reggel is el/kikerült minden, még csak nyomra sem futotta.
Ma az utolsó esély, hogy legyen valami, utána jó egy hétig csak kánikula lesz, a csapadék esélye konvergálni fog a zéróhoz. 

A július itt hitvány 32mm-en áll.
#406304
Nehéz épkézláb előrejelzést kihámozni délutánra a modellekből. Itt a főváros környékén délután/este mennyire esélyesek a zivatarok?
#406303
Inkább az Arab-félszigetre. Ott aztán van hőség dögivel.
#406302
Talán Narniába kellene költöznötök... laza
#406301
Semmisenemjó laza
#406300
Az egész család imádja a hőséget, szóval hajrá. kacsint
Nekünk az ideális az lenne, ha egész évben ilyen lenne az idő, karácsonykor mondjuk 1 hét hideg és hó a feeling miatt, aztán jöhet vissza a nyár.
#406299
33 mm... Szinte tökéletesen gallyra vágta a teljes holdfogyatkozást. 5 percig élvezhettük a látványt. Éjszaka meg jött egy komoly zivatar. nevet
#406298
Miért eddig mi a fenét csinált a nyár? vidám Nemár hogy nem volt elég meleg mert megeszem a kalapom vidám Inkább a kéziféket kellene behúznia mert elviselhetetlen már ez az idő így is. Bőségesen megfelelő a 30 fok maximum és akkor örülhet a jónép a "jóidőnek"...Csak hogy nem csak magamra gondoljak nevet
#406297
Fülledt meleg időnk van, homályos sárgás színű égbolttal. Tipikus zivatar előtti időkép. Jó lenne egy komolyabb zápor a jövő heti kánikula előtt, mert így sok minden be fog sülni...
Este végül csak kiderült, így a fogyatkozás második fele már élvezhető volt. nevet
#406296
Ja, a jólétben, de kultúra nélkül feletetett,jó dolgukban mit csinálni nem tudó népek...és nemcsak az angolok.
Egyébként én is kitiltanám az ilyeneket, nem kellenek ide   -persze a magyar "kollégáikat" is. nyelvnyujtas
A dolgok másik oldala, hogy nem kell lehetőséget teremteni. Ahol kocsma nyílik, ott lesz hőzöngő, hangoskodó közönség is (saját gönyűi tapasztalat)
Érdekes módon a horvát,  az isztriai nyaralóhelyek teljesen mások. Ott nincsenek bódésorok, különböző szezonális vendéglátó helyek, lángossütők, büfék, italmérések egymás hegyén-hátán. Nincsen bodega bay. laza
Csak szépen rendben tartott, általában ingyenes strandok sora van, parkok, fenyőligetek, sziklák  -és a tengerkék, tengerzöld, kristálytiszta Adria.
És senki nem hőbörgött esténként, éjszakánként az üdülőnegyedben, pedig Rovinj, ahol voltunk, elég nagy hely.
ON: reggel borult volt itt az ég, most felhők között bujkál a nap. Dunsztmeleg van, jó lenne már ide is egy kis eső.

Peti: szent Isten, ezek a pillangók??  Rém közönségesek...
#406295
Végre belehúz a nyár.  laza Remélem az augusztus kitesz majd magáért, mindenesetre a kezdés parádés lesz.vidám
#406294
Úgy látszik, hogy most megkezdjük a 30+ napok sorozatát, ki tudja milyen hosszúra nyúlik majd...
#406293
Zsolt, találtam a neten siófoki bulizós hölgyeket: Link vidám
Ha jön a vihar, szegények sminkje elmosódik.
(megj.: a link megnyitása csak saját felelősségre)
#406292
Úgy bizony.

Ki-kisüt a nap, várom az esti/éjszakai zivit.

Utolsó észlelés

2026-08-16 12:06:52

Szegvár - Újfalu-Mindszenti út

13505

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

163262

Hírek, események

Mi történt Európa éghajlatával?

Érdekességek | 2026-08-11 11:42

pic
Abban szerintem meglehetősen nagy egyetértést mérne egy reprezentatív felmérés a Kárpátokkal ölelt hazánk népeinek körében, hogy valami megváltozott az éghajlatunkban.