2025. december 24., szerda

Ho-ho-hóváró

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#461813
Aztaaa szeretszeretszeret
#461812
Nem lesz abból semmise, ez valami igen messze elkóborolt futás.. ha a ködöt kisöpri a szél már annak is örülni kell. Egyébként erre holnap is jó esély van. nevet
#461811
Dikk, most voltam fent a Francia emlékműnél. 

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

#461810
A Szeged-Baja útvonalat bejárva ma oda-vissza, bizony szebb a táj, mint némelyik havazás után. A köd is hófehér volt, a zúzmarától pedig csodás a környezet. Úgyhogy én piszkosul irigyelném, ha nem ezek közé a szerencsés helyek közé tartoznék nevet 
#461809
Dikk. Rózsaszín köd szállt az időjárás szerelmeseire laza
#461808
Ma maradt a ködös idő, egy pillanatra sem adta fel, pedig a hegy másik oldalán szép napsütés volt, a holnap is lehet hasonló lesz a helyzet, ez a szélirány nem a legkedvezőbb. Nem irigylem a keleten élőket már most kezdek besokallni ettől az időtől.szomoru
#461807
Ahogy leszállt az este, ismét elkezdett iparkodni havazas
#461806
Az ilyesmit felénk úgy hívják, hogy rémálom!
Bár a jelenlegi kómás állapotnál, amiben most vagyunk még ez is jobb.
#461805
Köszönöm a szakértő hozzászólást! nevet
#461804
Dikk.  Rózsaszín köd  vidám

beillesztett kép

#461803
Álmodozzunk. havazas

beillesztett kép

#461802
Tömegben nem állok messze, de nem vagyok ilyen csinos. kacsint
#461801
Ő te vagy? nevet
#461800
AO/NAO-helyzetjelentés:
AO borzalmasan pozitív, várhatóan negatív tendenciával, úgy január végén talán semleges állapotba kerülhet. A jelenlegi helyzet jól tükrözi a negatív nyomás/geopotenciál-anomáliát a sarkvidék felett és a vegyes nyomás/geopotenciál-anomáliákat a közepes szélességeken. 
A NAO szintén pozitív, a következő két hétben szintén negatív tendenciával, és január végén vélhetően semleges állapotba kerülhet. Ez az állapot jól tükrözi a negatív nyomás/geopotenciál-anomáliát Grönland és Izland térségben. 
Az indexek alakulásából - köszönhetően az Európa feletti pozitív geopotenciál-anomáliának - ezen a héten várhatóan átlagos vagy átlag feletti hőmérsékletet vezethető le, viszont (!) jövő héttől a pozitív geopotenciál-anomália várhatóan visszaszorul az Izland és a Brit-szigetek közötti térségbe, utat engedve ezzel egy É-iasabb áramlásnak előbb Ny- majd Közép-Európában, melyben lassan hidegebb léghullámok érkezhetnek. 

1. Az indexek eddig jól beváltak ezen a télen, igaz, nem is volt túl komplikált a helyzet. 
2. Most egy változás következhet, kíváncsi vagyok, hogy most is beválnak-e.
3. Majd meglátjuk hideg
#461799
Nem mondod! Épp ma néztem 63 /64 telét, a december valami brutál dinamikus volt, na de olyan módon amit én is kedvelek. (Azotasevót olyan havazás, hóvihar sorozat egymás után az idősebb helyi erők szerint.)
Valami iszonyat király tél, bár januárban sok volt az Ac, de volt is neki mit konzerválni. 
Az egész ott kezdődött, hogy az eurazsiai terfelen maradt a hideg zöme, és az akciócentrum... 
Sajnos a jelenlegi dominika, legalábbis egyelőre minden fagyos, havas tél kedvelő remalma. Jobb is ha a skandinávoknak lejti a bámulatos táncát.  laza
Akit esetleg érdekel 63 /64 :
Link
#461798
Dikk még fel mert szakadni a stratus vidám

beillesztett kép

#461797
Ez az,ezer köszönet!!! nevet 
#461796
A 12Z-het képest nagyon rossz lett a 06-os T850-es fáklya melegszik és csapadék sehol. :-((
#461795
Pedig nem kell félni a dinamikától. 
Ugyanúgy ahhoz is kapcsolódhat sok hó nagy hideg. 
#461794
Nekem iis úgy hiányzik a dominika, hogy a hideg is kiraz tőle  laza

beillesztett kép

#461793
Sajnos a NAO index a télen még nem ment negatívba (november végén volt utoljára negatív), így nagyon csodálkoznunk nem kell a tél eddigi produktumán.
Most amiben még bízhatunk az a február. Idén még szerencsénk is van, mert az idei év szökőév, így egy nappal hosszabb lesz a tél! Akár még 29 hótakarós napunk is lehet februárban.havazas
Addig nyugtassuk magunkat ezzel az öt évvel ezelőtti felvétellel:
Link

#461792
A szennyezőanyagok az inverzió szintjénél dúsulnak fel leginkább, mivel ott a "hőmérsékleti zár" megakadályozza az átkeveredést a légkör magasabb szintjeivel. Alul viszont az inverzióig folyamatosan csökken a hőmérséklet, kvázi labilis a légállapot, ráadásul a szél is fúj, így hatékonyan fel tudnak jutni a szennyezőanyagok az inverzióig.

beillesztett kép

#461791
Most kellett volna felmenned a Kőszegi-hegységbe. Link kacsint
#461790
És változás mikor várható? Valaki megrugdoshatná már azt a nyomorult örvényt odafent, más úgyse hat rá  laza Ma is ez a tökön szúrom magam idő... Felkeltem azt hittem tegnap van. Se szél se hideg se semmi csak van a nagy semmi. Én már nem is értem hogy tud ilyen tartósan megmaradni ez a jellegtelen idő. 
#461789
A legrosszabb hidegpárna verzió jött be sajnos. Köszönhetően a folyamatos szélnek nem tud "lehasalni" a köd, nincs igazán jelen az alsó 200 méteren. Ez így élvezhetetlen f.s.Bezzeg ha lenne hóréteg akkor nem jönne ez a konzerváló idő. Nagyon bízom a hétvégében, mert vagy sirató hó jöhet nyugatról, vagy később a medi tolna fel pár mmt. Utána megint, akár hetekig is visszajöhet ez a nulla,dögunalom,antitél, dinamika temető idő
#461788
Itt is, és itt az is marad. Reggel volt sikáka megint. 

beillesztett kép

#461787
Ma már nem tartott ki a szerencsénk, jelenleg is csak -1 fok van, szürke homogén St, egésznapos lájtos ónos szitálással, zúzmara természetesen nyomokban sincs. A hőérzet kb elviselhetetlen 1 óra múltán az élénk löketekben..
Jó barátja ez a tél a tavalyi nyárnak események szempontjából, egy jó nagy 0 az egész..
Komolyan foglalkoztat a kérdés, hogy meddig tart ez az unalmas, egyhangú időszak még..?! Azt hiszem, ha eseményt akarok idén nagyon jól kell nyaralóhelyet választanom.
#461786
Egy kis zúzmara Szeged és Baja között kb. félúton nevet

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

#461785
Kicsit félreértettél nevet Úgy értem, az ország több pontjáról is szép képek érkeztek, és bár annak ellenére, hogy váratlan ez a havazás sok helyen, érdemes értékelni, mert - szerintem! - a legszebbek közül való. Akkor is, ha nem két hete ezen izgul a fórum, hogy hány centi esik le, hol a váltás határa, mekkora a kiterjedtsége. A nagyobb területen lehulló 10cm hó pedig csak akkor extrém, ha teljesül a másik két feltétel is, amit írtam: erős szél és -10 fok. Így már tényleg extrém ritka hazánkban, totál odalenne mindenki, hogy armageddon, elzárt települések stb., de - szerintem! - mégis szebb pár centi tapadós hó akár zúzmarával, mint 10cm, amit szétfúj (az utakon öszefúj) -10 fokban a szél. Csak erre akartam utalni nevet 
A hegyek pedig valóban mindig csodásak, kevés havat is meg lehet repülni: Link és a hegyekben télen sem bír olyan könnyen tavaszba csapni az idő, mint síkvidéken.
#461784
Link
#461783
Lehet kb 2-3 hete linkelte be valaki,talán egy orosz oldal volt, hogy az európai enyhe télről meme is készült, sárral dobálóznak, egy család sétál az erdőben, nagyon jó volt vidám 
#461782
Talán erre gondolsz? vidám Link
#461781
Köszi,ez is jó,de nem erre gondoltam nevetAmikor sárral dobálóznak,meg sárból építenek hóembert vidám   
#461780
Link
#461779
Sziasztok! Valaki múltkor linkelte az európai tél paródiát, meme-t, tudná valaki esetleg újból belinkelni? Nem találom sehol :/ 
#461778
Nem ünneprontás, meg jöjjön a tél, de múltkor is belinkelte MC az 1050 hPa-os skandi AC-t, oszt abból se lett semmi.  nevet
#461777
Nem ünneprontás, meg jöjjön a tél, de múltkor is belinkelte MC az 1050 hPa-os skandi AC-t, oszt abból se lett semmi.  nevet
#461776
Nyilván, most ez még nem tökéletes 200+ órákra, de mint eshetőségre úgy gondolom számítani kell. Ezt támogathatja egyébként a NAO Link és az AO index is Link .Persze, ez még nem jelenti azt, hogy hóba fulladunk február elejére, ahhoz a részleteknek is körvonalazódni kell.
#461775
Azért ahhoz képest, hogy blokkot mutogatnak a modellek, lehet attól marad rajtunk a magasnyomás, és a hóra továbbra is várhatunk: Link
#461774
Törölt tartalom
#461773
Zugló M3 kivezető:

beillesztett kép

#461772
Sokkal fontosabb az ipari létesítmények környékén jelen lévő többlet pára.
#461771
Itt továbbra is az ólmos szita a menő

beillesztett kép




beillesztett kép

#461770
Az ország jelentős hányadán javában tombol a hidegpárna, erre tegnap is és ma is ezt mutatja a légszennyezettség térkép: Link , az OMSZ ezt írja:
"Budapesti légszennyezettségi előrejelzés Érvényes: 2020.01.15. szerda éjféligA levegőminőség a magasabban stabilizálódott határréteg miatt (~ kb. 500-550 m) ma kedvezően alakul. Szerdán alacsonyabban lehet a
határréteg, így a PM10 koncentrációjában - bizonytalan mértékű - romló
tendencia valószínű.
"
Hogy lehet, hogy jelenleg ennyire szálló por mentes a levegő? Miben más eddig ez a hidegpárna mint máskor? Mit is akar az OMSZ mondani, mi az a határréteg?

Az ipari havazásból hulló hó, az a gyárak kéményéből kiáramló apró szennyezett részecskék miatt hullik?! Gyakorlatilag sűrű koncentrációjú extrém szennyezett hó nevet?! Szép, szép, de nem tudok elvonatkoztatni tőle, hogy a mi mocskunk miatt van, ezért mégis csak undorítónak gondolom végeredményben. Köszönöm a válaszokat...
#461769
Töltsd csak nyugodtan. Van aki nézi. nevet
#461768
Szép-szép, de Magyarország területe 93 030 km2. Ebből tudomásom szerint jóindulatú becsléssel is csak 150-200 km2-en havazik és van érdemi hóréteg. Ehhez még hozzáadódnak azok a területek, amik nincsenek lakott területen, így senki nem tudja élvezni. Kötve hiszem, hogy szignifikánsan nagyobb területi lefedettsége lenne a szép, téli hangulatnak még úgy sem, ha matematikailag vagy földrajzilag konkrét adataim lennének a valós számokról.
Szomorú, hogy egy nagyobb területen lehulló 10 cm havat már extrém helyzetnek lehet nevezni! vidám Ettől függetlenül tényleg gyönyörű, ami Kazincbarcikán (pontosítva annak egy bizonyos töredékén) történik... ez nem vitás!

Amúgy a képeidet nézve Téged sem sajnállak! nevet A hegyek mindig csodásak télen! nevet
#461767
Nem fog az örökké tartani, 4-5 hónap és itt a nyár. kacsint
#461766
Tényleg befejeztem mára (hacsak valami rendkívüli nem történik...), de az imént ilyen intenzitással esett: havazaszivatar

beillesztett kép



beillesztett kép

#461765
Nálam ennyike... Bezzeg három éve ezen a napon nem kellett nagyító! hideghavazas

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

beillesztett kép

#461764
Csak örökké megy a tologatás nekem már picit unalmas nevet

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2025-12-23 23:19:50

Tát - Kertváros (106m tszf)

3.6 °C

RH: 92 | P: 1019.4

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

149388

Hírek, események

Feketén fehéren a karácsonyról

Időjárás-változás | 2025-12-21 10:00

pic
Jelentős változás kezdődik a kontinens és egyben hazánk időjárásában az ünnepi időszak alatt.