Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Csapadék ügyben mi sem járhatunk rosszul ezzel a mai nappal. 5-7mm reális lehet, és akkor megvan a 20mm/2 nap is.
Hát úgyérzem a kamerát feleslegesen tettem ki
A hőmérséklet még most érte épp a 19 fokot.
Most már (most éppen) igen. Ha figyeltél, jóval korábban írtam ott érkező, gyenge pacákról.
Essen csak, hadd essen. Átléptük a 10 mm-t és SW irányból újabb tömbök érkeznek!
Ljubljana környékén már van egy zivi is

Közben Zalaszentgróttól északra is bejelzett
Közben Zalaszentgróttól északra is bejelzett
Bármi is sül ki a mai napból, nehezen tudom elképzelni, hogy jövő hét végén ne állná meg magát ez a kijelentés: "az elmúlt egy hét volt eddig az idei év legjobb egy hete több szempontból is...".
Csapadék május 17 óta:
május 17: 10mm
május 24: 4mm
május 25: 2mm
május 26: 1,5mm
május 27: 9mm
május 29: 2,5mm
május 31: 1mm
június 2: 1mm
június 3: 1mm
június 4: 2mm
Mára pedig kérnék egy 10+os mennyiséget
.
Csapadék május 17 óta:
május 17: 10mm
május 24: 4mm
május 25: 2mm
május 26: 1,5mm
május 27: 9mm
május 29: 2,5mm
május 31: 1mm
június 2: 1mm
június 3: 1mm
június 4: 2mm
Mára pedig kérnék egy 10+os mennyiséget
Ahogy nézem, a következő 1-2 órában könnyen 15mm köré kerülhetünk. Erre szerintem nem sokat tettél volna tegnap. Szép kis cellák fejlődnek még mindig irányban. Ok, ma csendesek maradnak, de nem tudom mikor volt utoljára itt ilyen csapadékos nap
Nem néztem mellé villámtérképet, a narancssárgás, pirosas pacák elvileg megszoktak azért szólalni.
De akkor tévedtem.
Következő pár óra mozgalmas lehet a Dél-Dunántúlon, az tuti.
Következő pár óra mozgalmas lehet a Dél-Dunántúlon, az tuti.
Egy darab szikra nem volt még. 
Lassan beleér a termékenyebb részbe a front, majd akkor indul a buli. Zalára tippelek, ott lesz az első.
Lassan beleér a termékenyebb részbe a front, majd akkor indul a buli. Zalára tippelek, ott lesz az első.
Csak egy kérdés, hol van még a délután 4-5 óra? mikorra várják a zivatarokat? 
Dunántúl aktivizálódni látszik közben
Dunántúl aktivizálódni látszik közben
Lent Horvát/Bosnyák határon a Dinári hegység felett jó nagy tömb látható a műholdon az jön felénk,az fog berobbanni,illetve annak az előterében fog robbanni a műsor szerintem.
Nekem az a fura hogy fél 1 és még mindig nincs egy értelmes zivatar még az országon kívül se.Hát ha tényleg berobban a légkör du akkor az nagyon látványos lesz és beágyazódva jelennek meg majd a viharok.
Már reggel látszott a rengeteg katyvasz, de le lettem hurrogva! Most sem látszik a műholdon, hogy napsütésre esély lenne. Ez a zivataros forgatókönyv most bukni fog szerintem. Biztosan lesz pár darab zivatar, de olyan zivatarozás szerintem kizárt ma, mint ami várható volt!
Ha tévedek, akkor legközelebb szeptember elsején fogok írni!
Ha tévedek, akkor legközelebb szeptember elsején fogok írni!
Hát, kíváncsi vagyok,hogy mi lesz itt ebből, besimult felhőzet, kb,mint októberben, itt Tolna megyében.
Azért sajnos mégiscsak keletre fog menni a jóság.. no, majd vasárnap a zivatarunk is megjön.
A radart most megint lejjebb vették? Mert a dél felől érkező tömbben is csak max. sárga van.
Szany most felhőszakadás a javából, fél perc alatt rommá áztam. Van nedvesség most bőven a levegőben. Ma nem kell könyörögni hogy essen valami. Egyébként itt szélcsend van.
Na, hát azért tud még alakulni ez a radar...
Ény-on, nekünk pont irányban szép kis cellák pattannak ki. 50-60km és ideérnek.
Ény-on, nekünk pont irányban szép kis cellák pattannak ki. 50-60km és ideérnek.
Fordult a szél, de elég jó helyen robbannak azok a záporok, csapi úgy fest, még lesz.
Kiderülés helyett újabb katyvaszok érkeznek az M7-esen a belső sávban.
Viszont legalább most olyan dunszt van, hogy a sötétkék radarjelből is kemény zápor esik, úgyhogy nem gond
Viszont legalább most olyan dunszt van, hogy a sötétkék radarjelből is kemény zápor esik, úgyhogy nem gond
A horvát tömb alapján szinte már mondanám, hogy "megcsíptük Oszi", de inkább óvatos leszek, mert lehet most inkább annak kéne örülni ha csak súrol.
Itt most kezd sütögetni a Nap; elvileg ez jó hír a rendszer érkezése előtt.
Hülyén fogalmazták meg?! 
Attól, mert a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hibás...
Attól, mert a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hibás...
7 mm és már kopogtat a front, egyelőre elég béna szegény, lehet, hogy itt a java lement.. most nagy a dilemma, hogy kimenjek-e horgászni.
Valahol Baranyában lehet a rendszer nyugati fele mikor belép az országba. Tempóból ítélve ez 1 órán belül megtörténhet.
Félreérthető akkor így helyesbítek
Nem kötekedésből,hülyén fogalmazták meg.