Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Bár alapvetően utálom, eskü jobban örültem volna a stratusnak karácsonykor. Szenteste napján meleg, esős idő, aztán karácsonykor gyorsan átvonul a front, amiből hó természetesen az ország 90%-án nem lesz és olyan hű de nagy hideg sem. A széltől lesz leginkább kellemetlen az időjárás a több-kevesebb napsütésben. A csendes, szürke stratus lehet "karácsonyibb" lett volna.
Lehet, azért mocorognak a csapigörbék az év vége felé, mert lejuthat a mediterráneumba, de sajnos ez az előoldali beenyhülés elég valószínűnek tűnik, hiszen már egy ideje stabilan mutatja a fáklya: Link
Számomra érdektelen ilyen ens mellett.
Link
Még ha lenne is medi, a ciklonrendszer északi részének esze ágában sincs felszámolodni, így ez térségünkben enyheség. (esetleg a nyugat Dunántúl lehet jó latyakra.)
Link
Még ha lenne is medi, a ciklonrendszer északi részének esze ágában sincs felszámolodni, így ez térségünkben enyheség. (esetleg a nyugat Dunántúl lehet jó latyakra.)
Lejutni lejuthat, csak hát a langyi levegő keveredne a még langyibbal. Link
Személy szerint úgy gondolom, hogy ilyen felállás mellett, ha tartósan fennáll úgy is csurran cseppen majd valami északról. Ami már érdemibb eksönt ad.
Személy szerint úgy gondolom, hogy ilyen felállás mellett, ha tartósan fennáll úgy is csurran cseppen majd valami északról. Ami már érdemibb eksönt ad.
Ebből a helyzetből mi csak szívni fogunk, 300 óra felett keresgélj, ez a hajó már elment
Lehet, hogy rosszul értelmezem, de nekem úgy tűnik mintha tegnap óta DK felé mozdult volna a ciklon. Ha így folytatja lejuthatna a mediterránumba.
Egész pofás záporunk volt az imént.
Látom délen sok felé felszakadt a stratus én abban bízom hogy estére ítt is felszakad mert látni szeretném a Betlehem csillagát.
Látom délen sok felé felszakadt a stratus én abban bízom hogy estére ítt is felszakad mert látni szeretném a Betlehem csillagát.
Hát az az orrosodás se sokáig tart ki, ha ilyen bivaly ciklon lesz... Olyan előoldalt nyomna így, hogy "öröm" lenne nézni
Áll össze az a kék sávocska már potyorkál is gyengén belőle. Hamarosan úgyis évvégi zárás, mostanság dől el hogy meglessz-e az éves átlag csapi.
Itt nálunk 550mm az éves menyiség átlagosan. Októberben már 450mm körül jártúnk.
Itt nálunk 550mm az éves menyiség átlagosan. Októberben már 450mm körül jártúnk.
Uhh mi lesz ebből? Az azori meg hamarabb beorrosodik! Vagná be a nyomi ciklont a Kelet eui síkságra.! 
Link
Link
Valóban! Ez tényleg rendkívüli helyzet.
Múlt szombat reggel még jel. szitálás volt, így csapadékos lett a szombat nyomnyi mennyiségben, hiába nem volt már reggeltől szitálás.
Vasárnap egész nap, 0-24-ben szitálás mentesen telt a nap, erre eljött az éjfél, amikor átutalás kezdődött, és ma hétfő reggelig tizedekben mérhető, egész pontosan 0,2 mm csapadék jött össze, ez lett a vasárnapi napi csapadékösszeg.
Egész durva, hogy november 1-5. között még légköri frontokból hullott csapadék, 22,7 mm összesen, majd nov. 6 - tegnap dec. 20-ig a másfél havi csapadékösszeg nálam mindössze 19,7 mm lett rengeteg, egész pontosan 32 db csapadékos napból, és a csapadékos napok számának a 15 %-át tette ki kb. légköri frontból érkező csapadékhullás, a többi csapadékos napot pedig szitálás tette ki nálam is, mely nem légköri fronthoz volt kapcsolható.
Múlt szombat reggel még jel. szitálás volt, így csapadékos lett a szombat nyomnyi mennyiségben, hiába nem volt már reggeltől szitálás.
Vasárnap egész nap, 0-24-ben szitálás mentesen telt a nap, erre eljött az éjfél, amikor átutalás kezdődött, és ma hétfő reggelig tizedekben mérhető, egész pontosan 0,2 mm csapadék jött össze, ez lett a vasárnapi napi csapadékösszeg.
Egész durva, hogy november 1-5. között még légköri frontokból hullott csapadék, 22,7 mm összesen, majd nov. 6 - tegnap dec. 20-ig a másfél havi csapadékösszeg nálam mindössze 19,7 mm lett rengeteg, egész pontosan 32 db csapadékos napból, és a csapadékos napok számának a 15 %-át tette ki kb. légköri frontból érkező csapadékhullás, a többi csapadékos napot pedig szitálás tette ki nálam is, mely nem légköri fronthoz volt kapcsolható.
Mondjuk így csak 3 nap előoldal lenne, Szilveszterkor már havazna.
Érdekes! A munkahelyemen Piliscséven idén szept. elején volt utoljára levágva a fű, azóta nem kellett, annyira keveset nőtt. Max. a gaz lett hosszabb itt - ott.
Az ok : szeptember végéig hiába volt meleg, de igen száraz időjárás volt. Ezért nőtt alig valamennyit a fű. Szeptember végétől megjöttek a kiadós esők, de egyúttal hűvösebb re és tartósan felhősre is fordult az időjárás. Ekkor meg ezért nőtt kevésbé a fű.
Hiába, megszokhattam már : kis ország, nagy különbségek
Az ok : szeptember végéig hiába volt meleg, de igen száraz időjárás volt. Ezért nőtt alig valamennyit a fű. Szeptember végétől megjöttek a kiadós esők, de egyúttal hűvösebb re és tartósan felhősre is fordult az időjárás. Ekkor meg ezért nőtt kevésbé a fű.
Hiába, megszokhattam már : kis ország, nagy különbségek
Ez szemlélteti talán a legjobban azt, hogy mennyin is múlik most a jövőkép. Elég egy kisebb mozdulás keletre, és máris téliesebb lenne az idő. Csak hát benne van a pakliban, hogy épp az ellentéte következik be, és szívunk majd az előoldallal megint, de most még pillanatnyi modellfutásokból sok következtetést ne vonjunk le, ez a tipikus tili-toli időszak, szerintem lesznek számunkra szebb futások is még

ECM beállt a GFS mögé este, erre most a GFS elkezdte gyengíteni a ciklont. Ott van még, de ez messze nem az a bomb ciklon, mint az eddigi futásokban:

Ha valaki hideget és havat szeretne látni, javaslom a SuperTV2- T. 
Ohh most látom..lejjebb már írták.
Ohh most látom..lejjebb már írták.
Nálunk meg most decemberben elkezdett kihajtani a novemberben kiszórt fűmag.
Röhej.
Ez nem tél eddig,ez egy ködfelhős,szürke,fagymentes vacak november-szerűség.
Ez nem tél eddig,ez egy ködfelhős,szürke,fagymentes vacak november-szerűség.
Hű, micsoda szép, klasszikus hullám!
Mondjuk ez nálunk pont nem A Tél, de ez már egy potens dolog
Csóri MC meg hazajött

Mondjuk ez nálunk pont nem A Tél, de ez már egy potens dolog
Csóri MC meg hazajött
Egy kemény téli lehetőség sokat segítene 
Ilyen modell futasok után elnézhető szerintem. Együtt sírunk, együtt nevetünk
Ilyen modell futasok után elnézhető szerintem. Együtt sírunk, együtt nevetünk
Ha valaki azt mondaná hogy gondoljam ki ennek a képnek a folytatását anélkül hogy megnézhetném mit adnak a modellek... Hát nem azt mondanám hogy ezt a felállást jó eséllyel egy újabb előoldal követheti. Hihetetlen hogy egy hajszál választ el itt attól hogy ne zúduljon le szibéria Európára, de az időjárás már csak ilyen 
Link
Link
Így van, egyetértek, a hólapátolással nem szabad várni. Emlékszem, 1986-ban amikor a sok hó miatt nem volt elég idő az összes út teljes letakarítására, jött az ónos eső és a nagy fagy 2-3 napon belül. A szentendrei út 3. szélső sávjában Aquincum és Bogdáni út között a félretolt összefagyott hótömeg ott maradt 2-3 hétig, egy sáv megszűnt...
Az is hangulatos volt
Jó lenne megélni még ilyeneket.
Az is hangulatos volt
Jó lenne megélni még ilyeneket.
Akkor fog javulni a helyzet, ha ebbe az irányba indulnak el a dolgok: Link
Na persze ha már az NVG a mentsvár, az sose jó
Most éppen az ICON frissül, a 12z-je neki is reménytelibb volt, mint az ECM/GFS/GEM trió operativjai.
Az ensemblék amúgy mindegyiken kedvezőbbek, hátha a sok tyúk győz végül....
Foxcruel: csak illusztráció.
Na persze ha már az NVG a mentsvár, az sose jó
Most éppen az ICON frissül, a 12z-je neki is reménytelibb volt, mint az ECM/GFS/GEM trió operativjai.
Az ensemblék amúgy mindegyiken kedvezőbbek, hátha a sok tyúk győz végül....
Foxcruel: csak illusztráció.
Előbb kéne az a 30 centi hó, akkor lenne is már értelme ennek a vitának. Egyelőre így nem sok van, sajnos.
NAO, AO pincében de tél csak nem akkar lenni. Tényleg azon a rohadt óceáni AC n múlik az egész. Ha keletbre jönne akkor már örülhetnék hogy jönn a -10 °C meg a +10 cm es hó. Na mindegy a télnek még nincs vége lehet még reménykedni. Most már amúgy bármi jöhet Bazsulás, havazás, napsütés nekem nyolc csak tünjön el ez a szürke fos.
A profikat kérdezném: Hogyan tudna elmozdulni az óceáni AC Európa felé ?
A profikat kérdezném: Hogyan tudna elmozdulni az óceáni AC Európa felé ?
Lásd Pali hozzászólását! Télen mindig felhívják a figyelmet a lakóhely előtti síkosságmentesítés kötelezettségére. Nyilván ez most is igaz.
És ha gyakorlatiasak vagyunk (mint ahogy egyébként szerintem a Rendőrség most igencsak az), akkor hidd el, hogy le sem fognak szarni, ha a portád előtt elhányod a 30 centi havat.
És ha gyakorlatiasak vagyunk (mint ahogy egyébként szerintem a Rendőrség most igencsak az), akkor hidd el, hogy le sem fognak szarni, ha a portád előtt elhányod a 30 centi havat.
Szerintem de. Ha nem takarítod el az utca frontodon a havat, azzal maradandó egészségkárosodást és életveszélyt okozhatsz.
Ez nem arra vonatkozik:egészségkárosodással, életveszéllyel vagy súlyos kárral fenyegető helyzet esetén, valamint életvédelmi céllal.
Szóval meglátásom szerint nem lehet kimenni.
Szóval meglátásom szerint nem lehet kimenni.
Így már értem a törlést. Mivel a csúszós járda közvetlen élettveszélyt okoz, a csúszásmentesítési kötelezettség felülírja az utcán tartózkodás által okozott közvetett életveszély okozást. Ha lehet, most ne moderálj, ezt én is komolyan gondolom.
Amúgy meg cinizmusért neked sem kell a szomszédba menni. A többiről nem is beszélve.
Amúgy meg cinizmusért neked sem kell a szomszédba menni. A többiről nem is beszélve.
Ha a cinikus faszságot leveszem és válaszolni akarok, akkor:
(1) Este 8 óra és reggel 5 óra között – e rendeletben meghatározott kivétellel – mindenki köteles a lakóhelyén, a tartózkodási helyén vagy a szálláshelyén tartózkodni.
(2) Az (1) bekezdéstől eltérően
a) egészségkárosodással, életveszéllyel vagy súlyos kárral fenyegető helyzet esetén, valamint életvédelmi céllal.
... este 8 óra és reggel 5 óra között megengedett a lakóhely, a tartózkodási hely vagy a szálláshely elhagyása, illetve a közterületen történő tartózkodás.
Tehát ha a járdán el akarod hárítani, az akár súlyos kárral fenyegető esetet, akkor lapátold el nyugodtan. Egyébként a hatóságot sem fogja érdekelni, de hangulatkeltésre jó.
És itt van a téma végén a pont.
(1) Este 8 óra és reggel 5 óra között – e rendeletben meghatározott kivétellel – mindenki köteles a lakóhelyén, a tartózkodási helyén vagy a szálláshelyén tartózkodni.
(2) Az (1) bekezdéstől eltérően
a) egészségkárosodással, életveszéllyel vagy súlyos kárral fenyegető helyzet esetén, valamint életvédelmi céllal.
... este 8 óra és reggel 5 óra között megengedett a lakóhely, a tartózkodási hely vagy a szálláshely elhagyása, illetve a közterületen történő tartózkodás.
Tehát ha a járdán el akarod hárítani, az akár súlyos kárral fenyegető esetet, akkor lapátold el nyugodtan. Egyébként a hatóságot sem fogja érdekelni, de hangulatkeltésre jó.
És itt van a téma végén a pont.





