2026. június 23., kedd

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#500720
Ha van egy kis időd olvasd vissza a tavaly dec. végi fórumot.
Komoly dejavu érzésed lesz.nevet
#500719
GFS vasárnapra havazas
#500718
ARPEGE már annyira délnyugatra rakja, hogy csak a Dunántúlig éreget fel a melegfront. laza

beillesztett kép

#500717
Azonnal aláírom a Gfs.. Nagyon komolyan kár hogy nem így lesz. De  most jó írányába változnak a dolgok hátha marad a tendencia szegyenloshavazas
#500716
A végén a GEM-nek lesz igaza a vasárnapi medivel, az össze modell nyugatabbra dobta. laza
#500715
Kérek engedélyt meghunyászkodni!  laza
#500714
ICON is arrébb dobta most a ciklont, így már Szilveszterkor hátoldal lehet:

beillesztett kép

#500713
Vigyázz, nehogy Nándi kimoderáljon ezért. laza
#500712
Naa, ne fikázd a BMW indexeket, gyárilag ugyan nincs az autókban, de utólag sokan tesznek bele és használják is vidám
#500711
Legalább mindig van mibe kapaszkodni.. laza  Kicsit a cfs is kezd hűteni de még mindig pozitív anomáliával számol Januárra..  kapaszkodónak kevés.nyelvnyujtas  de tendenciának jó lehet..kacsint
#500710
De hogy vigasztaljalak a nyolcvanas évek elején voltak ilyen előoldalas szituk apammal fát szedtünk az erdőn (nem emlékszem az évre pontosan) Nagyon enyhe tavaszias idő volt akkor is szinte rövidújuba voltunk majd emlékszem rá pár napra a dunántúlon megbénult a közlekedés olyan hófuvás volt. Megtudnád nézni ez mikor lehetett? Még a Bóna Márta jelezte előre a déli krónikába nem akartam elhinni és megtörtént.
#500709
Melyiknek kellene? Az elmúlt 24 hónapból egy sem szólt arról, igaz 2019 januárjában havazgatott párszor, de kemény helyzet nem igen volt. laza
#500707
Volt amikor pozitív NAO mellett is futotta rendes télre. laza
#500705
Ez ide már nem lenne rosszhavazashideg
#500704
Ezeknek kb annyi haszna van, mint egy BMW indexnek... 
Hetek óta negatívban vannak, és ebből annyira futja, hogy holnapután kapunk egy hideg löttyöt. 
#500703
Tényleg komoly Ac légnyomás növekedés, területének gyarapodása van a sarkvidéki területeken. 
Viszont nekem nem tetszik ez a makacsnak tűnő helyzet, azaz hogy a ciklonok a britt, nyugat eui teknőbe szakadnak le újra és újra. Nehogy valami önfenntartó helyzet legyen, mert ugyan idővel hűlhet ez a felállás, mint amivel a gfs kacerkodik, de ez alapvetőrn egy limonádé, gyakori enyhülésekkel ha hideg lesz ez valaha is. 
#500702
Nekem van egy olyan érzésem hogy ezek az előoldali szituk csak tél végéig tartanak, tavasszal meg a hátoldali szituk sorozata ,majd soha nem akar kitavaszodni.
#500701
Ez örömömre szolgál üdv a klubban. laza Persze az sem frankó hogy szinte 0 tél van decemberben, de reméljük az SSW meg fogja tenni nálunk a hatását. nevet Ebben bízhatunk egyedül kb.
#500700
Látszik, hogy nem ismersz. nevet
Szerintem nem a decembernek kellene a kemény télről szólnia. Én úgy gondolom október végétől, április végéig minden egyes nap pazarlás, amikor nincs télies idő. nevet
Szóval, én Nálad is fanatikusabb és elborultabb elme vagyok. kacsint
#500699
Majd amikor megjelennek januárban a GFS pince tagok... kacsintNem kell azt hinni ám hogy majd örökké folytatódik ezen a télen az előoldal! Aki azt hiszi hogy decembernek a kemény télről kéne szólni az nagyot téved...
#500698
Ezzel a fajta pincével, már tele a padlás... kacsint
#500697
Indexek pince... laza laza laza
Link
Link
#500696
Kék az ég és zöld a fű....mellé még néhány hangulatos virág.
Ezzel a frissen készült képpel kívánok kellemes karácsonyt!

beillesztett kép

#500695
Az átlag pont kijönne nullára. Végülis egy hét hasmenés, meg egy hét szorulás az átlagnak pont jó, bár csak matematikailag egészséges.  lazatornado
#500694
Ne bántsuk, egy igazán kedves hangú hölgy volt kacsint
Süssön rá a nap! kacsint
Anarki! Nagyon rossz hasonlat! Egy reggeli szép élmény, már nem lehet elvenni. 
#500693
Az 1 centis, reggel kilencre elolvadó hó nekem kb. olyan, mint július valamely napján egy 24,6 fokos Tmax,  amivel csak jó indulattal lehet nyári napnak nevezni.... esetleg az év konvektív helyzetén 3 brutál szupercella halad el melletted úgy, hogy nálad csak csepereg kicsit az eső, de tudod, hogy 2 km-re északra az évtized viharait élték át.  laza

Nálam az 1 centis, reggelre elolvadó hó az az időjárási esemény, amit bármikor boldogan elajándékozok bárkinek, aki igényli... még annak is, aki nem. vidám Talán még a hidegpárnára is jobban vágyom ennél. vidám

Bár itt Budapesten jól ismerjük a 24 óra alatt elolvadó 4-5 cm-s havakat is... konkrétabban fogalmazva fel lehet kutani távoli emlékeket azokból az időkből, amikor még eljutottunk a szilárd halmazállapotú, megmaradó csapadékig.
#500692
Igaza is van a nyomorultjának.  nevet nevet nevet
Ha valami rendszeresen ismétlődik, egy idő után persze, hogy nem rendkívüli.
#500691
BiciklitámSztós köd... 
Mondjuk én 1 centis, reggel kilencre elolvadó havat nem adnék cserébe a napsutésért. Süt ez eleget, a fene a jó dolgát.
...... 

Az déli Kossuth kronikában a meteorológus rendesen be akarta magyarázni, semmi szokatlan nincs a karácsonyi 10 - 15 fokos hőmérsékletben, hiszen tavaly, tavalyelőtt is ilyen volt. Kíváncsi lennék, ha mínuszban volna ennyi évről évre, hogy vetítené le!  laza
#500690
Nem soká sütött a nap. Beborult , de legalább meleg van. Holnap estig kitart ez az enyheség.
#500689
Jó a trend az biztos, hátha  pozitív meglepetés lesz. havazas
#500688
Balaton.

beillesztett kép

#500687
Végre süt a nap. El sem hiszem.. nevet

Mindemellett január első hetében akár 18 fok is lehet.. nevet na jó minden esetre én felfüggesztem a modellek bújását jan1 ig. Addig más szívet melengető elfoglatságok jönnek. Boldog Karácsonyt kívánok Nektek. 
#500686
Hosszú hetek óta végre süt a Nap és tombol a tavasz. 
Kezdem átérezni az ausztrálokat, kaliforniaiakat, stb. hogy milyen karácsonyozni 20-30 fokban.
#500685
Hát, ez a kép nem a telón múlott laza

Más: Azt kell hogy mondjam hóimádóként, hogy ez a napsütés a hangulati görbémet olyan szinten felnyomta, mint ha legalább fél méter havat rakó medicica vonult volna keresztül rajtunk. 
Tényleg elképesztő, mennyivel másabb hangulata lesz az embernek. 
Ráfért ez asszem mindenkire, még a hidegpárna kedvelők táborára is. 

Aki teheti, élvezze ki!!szeret
#500684
Hetek óta előszőr süt be a szobába a nap.
Meg kell mondjam felemelő érzés. A párás ködös szutyok vissza se jöjjön. ÉK pedig kitartást.

beillesztett kép

Bocs telós kép.
#500683
Hát tényleg nem sokon múlna vasárnap egy gyenge havazás a főváros környékén

beillesztett kép

#500682
Azok a szép napokzivatarKifagyott minden nyavaja a levegőből, fűből, fából.
#500681
Ló....t se tudtok az ÉK-i depresszióról!  laza Végre esik, oly régen esett már szomoru

beillesztett kép

#500680
Csak egyszer ne tavasszal kellene halászlevet főzni karácsony előtt  laza
#500679
De nehezen sikerült..nevet

beillesztett kép

#500678
A friss gfs tényleg nem lett olyan rossz, főleg a vasárnapra, berakott egy kis havacskát negatív hőmérséklet mellett: Link
#500677
Eget, mi mást kacsint 

Egyébiránt itt is verőfényes napsütés van. Egyetlen probléma, hogy némi hochnebel mindezt totálisan elfedi.  laza
#500676
10 fok,szikrázó napsütés,kék ég. Gyönyörű idő van végre. Tegnap 4mm eső esett, remélem előbb utóbb a szilárd halmazállapotú csapadék is tiszteletét teszi nálam. Let it snow!!  laza
#500675
GFS legutóbb is verte ECM-et szerencsére a délnyugatra szakadó teknővel. ECM tolta a csúszópályás verziót, de nem jött be neki. Remélem most is így lesz nevet
ez nem rossz:
Link
#500674
GFS megint erőlteti, hogy nem leszünk annyira előoldalon, hanem inkább keveredési zónában. Az ECM viszont továbbra is vastag előoldal.
#500673
é g b o l t ????? az mi ?? ott mit lehet venni???
Itt szürkeség és köd ...
#500672
Gyönyörű szikrázó napsütés 12.1 celsius. Igazi húsvéti hangulat,csak a naptár szerint van tél és lesz karácsony.nevet
#500671
Itt még kiválóbb.  laza

beillesztett kép

Utolsó észlelés

2026-06-22 23:22:45

Szokolya - Jókai út (Tszfm 187 m)

18.3 °C

RH: 87 | P: 1020.3

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.