Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Ma volt szép napsütés, este szép Jupiter - Szaturnusz együttállás. Holnap jöhetnek a villámok. 



Ahoj!
Ma +14 fokot mértem a Bakonyban. Nem mondom, hogy bántam, hiszen kevesebbet kell fűteni, egyszerűbb öltözködni, ám a karácsonyi hangulat oda...
Persze, ha már a finnek is így állnak... Lásd a képet! (Kép forrása: yle.fi, kép készülte: 2020.12.23, Finnország)
Egyébként az itthoni fű magasságán elgondolkodtam, talán majd pár nap múlva lenyírom.
Link
Ennyire peckes csak nen lehetek, vagy igen?
Mindenesetre a tendencia jó, hátha összejön pár cm hó, valami szerencsével.
Valaki esetleg nem tudná megnézni, hogy itt Szabolcsbab hány napja nem sütött a nap, ez már elégge foglalkoztat, lassan rekoord közelben leszünk...
Ennyire peckes csak nen lehetek, vagy igen?
Mindenesetre a tendencia jó, hátha összejön pár cm hó, valami szerencsével.
Valaki esetleg nem tudná megnézni, hogy itt Szabolcsbab hány napja nem sütött a nap, ez már elégge foglalkoztat, lassan rekoord közelben leszünk...
Something interesting is brewing on the mid-range models... a powerful High over the Atlantic with a deep trough to its east. Might turn the pattern over Europe into winter mode after Christmas. See the pinned post for details. Source: @wxcharts Ez még aktuális? Mit jelent pontossan?
Pont most akartam linkelni a 144 órát, bizony beállt a sorba, ciklon eltolva keletre itt is végre 
Nem bánnám ha elcsúszna az a ciklon közép monduk Dániáig végül...
Pluszban a vasárnapi havat is észrevette, utolsónak azt is.
Mégis, mi történhetett vele, régen azért voltak jó meglátásai.... most meg? Szégyen.
Floo: egyetértek.
Nem bánnám ha elcsúszna az a ciklon közép monduk Dániáig végül...
Pluszban a vasárnapi havat is észrevette, utolsónak azt is.
Mégis, mi történhetett vele, régen azért voltak jó meglátásai.... most meg? Szégyen.
Floo: egyetértek.
Wetsom mondja ma, hogy lassan egyre több modell hozza fel vasárnap a mediterrán ciklon csapadékát, havazást okozva, vajon az ECM is csatlakozik-e!?
Nos igen!
4 nappal az esemény előtt!
Ennyi értelme van Hpa-okat meg egyebeket nézegetni és még csak félkomolyan is venni 300 óránál.
Nos igen!
4 nappal az esemény előtt!
Ennyi értelme van Hpa-okat meg egyebeket nézegetni és még csak félkomolyan is venni 300 óránál.

-Ahogy nézem a 144 órás állapotot felébredt.
-Az ECM keletre ad kevés havat vasárnapra, bár az ilyen peremhelyzetekben rettenet béna.
-Az ECM keletre ad kevés havat vasárnapra, bár az ilyen peremhelyzetekben rettenet béna.
Irigylem a ma napsütötte vidéken lakókat. Itt novemberben decemberben szokatlanul gyakran volt felhős ködös napsütés mentes az idő mint ma is.
Az a full idióta bazi ciklon ott délen az óceánon teljes agyrém. 240 óráig csak teng-leng ott valami, majd 240 és 264 között, egy nap alatt szörnyet csinál belőle a GFS OP.
Tökéletesen komolyan vehetetlen kategória.
De hát látjuk, hogy még az év utolsó napjaira is keverednek a kártyák.
Lassan most már ECM is felébredhetne, és visszavehetne a nonstop pokol tüze előoldalból, amit mostanr már szinte tök egyedül erőltet.
Tökéletesen komolyan vehetetlen kategória.
De hát látjuk, hogy még az év utolsó napjaira is keverednek a kártyák.
Lassan most már ECM is felébredhetne, és visszavehetne a nonstop pokol tüze előoldalból, amit mostanr már szinte tök egyedül erőltet.
Vannak kedvező jelek azért arra (20-30%), hogy valamennyi ideig óráig tartó siratóhavazást lássunk itt főváros környékén és igy menjen ki a december( ha így lesz nagy gratula a GEM-nek, ő jelezte ezt előszőr), de többségében eléggé siralmas az állapot. Hihetetlen messze vannak a normális hidegmagok Európától, jóformán csak Észak-atlanti, illetve Nyugat-Európát már megjárt hideget kapnánk. Ez nagyon kevés. Amit meg január 6-tól mutat, az meg felér egy "kivégzéssel" a 10-15 fokokkal. Pokoli messze van, de benne van a pakliban, mert mint írtam nagyon gyenge a hidegbázis és az előoldalak nagyon komoly előoldalakat tudnak produkálni.
Illetve inkább az lenne, ha a hosszabb távon mutatott Izland/Grönland feletti anticiklon és az azori ciklon kombináció megvalósulna, mert abból mi nagyon nehezen kerülnénk ki nem előoldalas verzióval.
Ez a baj hogy "folytassa". (A skandináv légnyomásfáklya az új tuti jegyzés, mégsincs nagy érdeklődés.) 

Már kel a fű, amit ősszel elvetettem, szinte hallom, ahogy zsendül... éljen a ködszitálás! 
és az októberben megrendelt Márton Áron rózsák is ma végre megérkeztek, áldott napsütésben ültettem el
- most már jöhet a hó, alig várom hogy lapátolhassam!
- október végén téliesítettem a vízórát, szerencsére egyik szomszéd se akar locsolni a kerti csapból. - viszont kevésbé hűl ki a vizünk, és lehet vele gázt spórolni. -jójó, nem sokat, de sok kicsi sokra megy...
és az októberben megrendelt Márton Áron rózsák is ma végre megérkeztek, áldott napsütésben ültettem el
- most már jöhet a hó, alig várom hogy lapátolhassam!
- október végén téliesítettem a vízórát, szerencsére egyik szomszéd se akar locsolni a kerti csapból. - viszont kevésbé hűl ki a vizünk, és lehet vele gázt spórolni. -jójó, nem sokat, de sok kicsi sokra megy...
Tudtam, hogy a végén valami bele fog köpni abba, hogy vasárnap végre kiszenvedjünk egy akár csak -5 fokos, ne adj' isten annál alacsonyabb Tmint végre, és most már azt is tudom, hogy mi lesz az.
Én meg remélem, hogy összejön már végre egy 2017. dec. 10-12. közötti helyzet, az az melegfronti sirató havazás, majd brutál dny, déli szeles melegpumpa erősen viharos széllel. Ez nagyon jól esne nekem, mind a hó, mind a brutál dinamika. 
A GFS, és ECMWF is jó pár napja komoly szélvihart vár dny irányból hétfőre, és részben keddre is, de egyelőre csak a kb. Sopron - Győr - Pápa háromszögre.
Azért remélem, fog keletebbre is tolódni ez a szélviharos szitu.
A GFS, és ECMWF is jó pár napja komoly szélvihart vár dny irányból hétfőre, és részben keddre is, de egyelőre csak a kb. Sopron - Győr - Pápa háromszögre.
Azért remélem, fog keletebbre is tolódni ez a szélviharos szitu.
Régebben azért elmondhattuk, hogy a modelleken mindig jött a tél, ha más nem 300+ óra környékén, még ha nem is ért ide az esetek nagy részében. Most ez sincs, a friss főfutás egy nulla, ide már a vasárnap is esőt hozhat, amit mondjuk nem is bánok, mert a másnapi +7 fokban úgyis elolvadna.
Jo tudom, távoli. De szemet gyönyörködtető lett volna egy ciklámen színű lavina északról.
Nekem jó a pengeél, bocs a fővárosiaknak, és a keletieknek... eljön majd még az ő idejük is
Kicsit túlzásba is vitte a nyugatra tolást, keleten ez már vegytiszta eső, ide középre sem lennék biztos, hogy túl jó lenne. A csapadékzónának egy kis nyugati hányadán jó a halmazállapot. Sajnos kevés a hideg levegő.
Hol vagy? Hát végre van valami pezsgés valami mozgás..
Körösszakállon meg két hét + 
......
Nem elég hogy a stratusbol csöpögött egész délután, most már esik is.
......
Nem elég hogy a stratusbol csöpögött egész délután, most már esik is.
96 óra, még mesze van, ilyen tendencia mellett, még országos előoldal is lehet belőle. 
A végtelen előoldalból, meg lett 2 nap, Sopronnál fél nap.
A végtelen előoldalból, meg lett 2 nap, Sopronnál fél nap.

Ha van egy kis időd olvasd vissza a tavaly dec. végi fórumot.
Komoly dejavu érzésed lesz.
Komoly dejavu érzésed lesz.
Azonnal aláírom a Gfs.. Nagyon komolyan kár hogy nem így lesz. De most jó írányába változnak a dolgok hátha marad a tendencia 
A végén a GEM-nek lesz igaza a vasárnapi medivel, az össze modell nyugatabbra dobta.
Naa, ne fikázd a BMW indexeket, gyárilag ugyan nincs az autókban, de utólag sokan tesznek bele és használják is
Legalább mindig van mibe kapaszkodni..
Kicsit a cfs is kezd hűteni de még mindig pozitív anomáliával számol Januárra.. kapaszkodónak kevés.
de tendenciának jó lehet..







