2025. december 17., szerda

Ho-ho-hósirató

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#480554
Olvasom, hogy eléggé sok elégedetlenkedés van most a június miatt. Pedig szerintem nem történik semmi rendhagyó. Az utobbi júniusak voltak rendhagyóak, a gyakori 30 fok körüli vagy feletti melegekkel. A júniusnak nem a kánikuláról kell szólnia. Ilyenkor jórészt csapadékos, 20-25 fok körüli nappali hőmérsékletü idő a természetes. A 70-es években megszokott volt az ilyen nyárelő, valamint 1999-ben és 2010-ben is  igen csapadékos, komoly viharokkal fűszerezett volt a nyár ezen időszaka. A koranyárnak ebben a szakaszában inkább az óceáni,  nyugati-északnyugati irányítás dominál, időnként a Kárpát-medence felett is beragadó ciklonokkal, ezért is van a csapadéktöbblet az évnek ebben a szakaszában. Persze az már más lapra tartozik, hogy most egy egészen más légköri felállás okozta és okozza a hosszan tartó hűvös, záporos, zivataros időt. Hogy a tartósabb száraz kánikula mikor köszön be, az most még nem látszik, hiszen a jövő hét második felétől beköszöntő melegebb idő is  a labilis levegőben kialakuló záporokkal zivatarokkal lesz teljes. Elnézést a forró időt váróktól, de nekem egyelőre nem hiányzik az álmatlan éjszaka a hőségtől, illetve a nappali ájuldozás a forró levegőtlen utcákon. Viszont a 26-30 fokos meleggel kiegyznék, délutáni hevesebb eseményekkel. Pont mint ami a jövő hét második felében látszik.
#480553

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Időjárási visszatekintő (#26651)
#480552
Kb. 1 órája Szolnokról hazafelé:
Telefonos kép, lehet, hogy nem túl jó, de a lényeg:

beillesztett kép

#480551
Az a csütörtök reggeli, délelőtti csapadéktömb pl. a tőlem 30-35 km-re ény - ra lévő Tát községet is igen csak megöntözte.
24,2 mm-t mért a helyi MetNetes - es észlelő. 
Ezzel a havi csapadékösszeg ott jún. 18-ig 1,1 mm híján 200 mm.
Azért ez nem semmi, hogy lejött ott 198,9 mm eddig, és még van egy dekás hátra a júniusból. 
Lehet cél a 300 mm ott a hónapra!?
Lehet, hogy országos listavezető eddig az ottani mérés ( MetNetes körben mindenképp). 

OMSZ-os körben nem, hiszen az OMSZ hivatalos táti adat 150 mm körül van eddig. 

Mondjuk ezt én is tapasztaltam Piliscséven a munkahelyemen máj. 25. óta.
Rengeteg csapadék hullott ott már az elmúlt közel 4 hétben. 
150 mm minimum. 

beillesztett kép

#480550
Nemrég olvastam, hogy a jún. 14-i vasárnapi viharkárok után 400 db bejelentés érkezett a katasztrófavédelemhez. 
Elég magas szám ez. Nem semmi!
Mondjuk pl. a téli félévben egy komolyabb szélviharos front nyomán is van ennyi bejelentés /riasztás. 
#480549
Ezt lehagytam.(szerkik, ha tudjátok a korábbi hozzászólásomhoz csatoljátok)

beillesztett kép

#480548
Megízleljük milyen az izlandi nyár hofuvas
#480547
Kedden lesz 2 hete hogy nem volt 10mm feletti csapadék, azóta pár milliméterek voltak csupán, talaj elbírna, kezd száradni ki szépen, főleg ebben a szélben! nevet
#480546
Sárospatak most. Abból a kis cellából szép kis mennyiség jön le.

beillesztett kép



Próba szerencse:

beillesztett kép

#480545
Ballagási kertipartizunk, farmer póló pulcsi, szétfagyunk duhos
#480544
Amíg az északnyugati szél ennyire erős marad addig itt az ország közepén a szélcsatornában csapadék esélytelen!zavarban
#480543
Mintha egy fortyogó fazékban ülnénk.
Amint kisüt a nap megindulnak felfelé a tornyok.
A mai csapadék 27 mm (eddig).

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

#480542
12,5 mm esett délelőtt. Örülök hogy nálad is volt végre jó eső! nevet
#480541
Deka azt mondta, hogy úgyis rengetegszer lesz még meleg. Ja hogy ezt már egy hónapja mondja. Mindegy, ha ő mondja, akkor úgy is lesz.
#480540
Csütörtök reggel írtam egy ilyen pozitív kommentet : Link
Jó volt leírni , hogy előző napra 25 mm csapadék hullott. nevet
Noha napok óta már látszott, hogy csütörtök délig lesz kb. esély felém bármire is, déltől pedig a feltámadó és kissé szárító hatású ény szél már stabilizálja a légkört, esélyt sem adva térségemben bárminemű konvekcióra, azért reggel megörültem annak a szép nagy csapadéktömbnek tőlem északra, és azért írtam azt, hogy jó lenne ha csütörtökön is lehullana 25 mm, az esély meg van rá.
Hát, meg volt rá az esély, de tőlem északra, és nyugatra kissé. Kb. 30 km-en múlott a komolyabb esőzés.
Tőlem északra és nyugatra 20-30 mm -es összegek hullottak.

Nálam 1,3 mm egy reggeli csendes záporból. Csalódás volt a nap. Ennyi lett a napi csapadékösszeg.
A péntek nem hozott csapadékot.
#480539
Az elmúlt években tapasztalható melegebb évszakok miatt gondoltam, hogy ültetek néhány gránátalma csemetét.
Most pedig csak néznek szegények és, ha tudnának beszélni azt mondanák, hogy nem ezt az időjárást ígértem nekik.
Oké, hogy a téli, zord hideg ismét elmaradt, viszont tavasszal kaptak annyi mínuszt, hogy a  megduzzadt rügyek zöme elfagyott, aztán azóta is gyakori a hűvös, felhős, keményen szeles idő.
Kíváncsi vagyok, hogy az elmúlt  két ősz nagy részében tapasztalható száraz, napos, enyhe idő megismétlődik-e. Ez még kompenzálhatná a meleg időt kedvelő növényeket, metneteseket. nevet
#480538
Van esély némi esegetésre itt is késő délután este.. persze zivatarra, felhőszakira kb 0. Ez a "szezon" már csak ilyen.
#480537
Friss GFS szerint júliusban is folytatódna a mostani helyzet.
Az óceánon anticiklon lenne. A nagyon meleg levegő még nem érne el minket szerencsére.
Illetve továbbra is lehetnének záporok,zivatarok.
Link
#480536
Így már világos, köszi a választ! nevet Egyébként látványos, hogy a pereménél tovább nem terjeszkedik a csapadék, csak szitálás van.
#480535
Engem is a depresszió legsötétebb, tengermély bugyraiba taszított a mai időjárás.

Ja, nem.
#480534
A Bakonyon átbukó északnyugati szél csinál ott egy kis főnös lyukat, szépen látszik a műholdképen is, hogy folyamatosan ott áll. nevet
#480533
Közepesen felhős, néha borult idő, élénk széllel,19 fokkal. Külső munkához nekem nagyon megfelel, legalább nem ver a víz vidám  A Bakony irányából vonuló felhőzet a város felett kissé szakadozottá válik, dél felé újra összeáll, érdekes jelenség.
#480532
Szép nyárias égkép. 
Ja nem... 

beillesztett kép

#480531
Teljesen korrekt idő van. Végre késik a dög meleg. Ilyen idő úgysem lesz mostanában,meg kell becsülni nevet Amúgy meg kizárt hogy a sokak által valamiért nagyon várt meleg elmaradna. Csak várd ki türelmesen  laza
#480530
Olyan, mintha május közepe után nem is 4 hét maradt volna ki a munkában, hanem csak a szokásos 2 nap. vidám
#480529
Nagyon durva,komolyan lehangol engem is, mintha október lenne.
#480528
Nem, ettől féltem is, hogy valaki félre fogja ezt a sort érteni. De beismerem, tényleg nem egyértelmű, úgy hogy megértem.
2016-ban és 2007-ben is nagyon enyhe februárok voltak, de egyik sem vont ilyen folytatást maga után, sőt, 2007-et ugye nem kell bemutassam...
Ezt szimplán úgy értettem, hogy hiába szeretem az ilyen pozitív anomáliás hónapokat, ha a többi hónap ennyire gagyin teljesít utána (attól független) teljesen egyensúlyozza szomoru
#480527
"Kell a francnak rekord enyhe február, ha az ilyen folytatást von maga után, komolyan..."

Tehát -ha jól értelmezem- a rekord enyhe február miatt van most olyan idő, amilyen? 
#480526
Egyre jobban irigykedem arra a sok vízre, amit itt rengetegen kaptatok már. Nem azt mondom, hogy aszály van, de Győr környéke 60-70mm-en áll, az elmúlt 90! napot tekintve... Hát nem túl sok.
#480525
Az én szubjektív véleményem, hogy ez az év idáig időjárásilag (is!!!) egy kalap xar...
És ezt nem azért mondom, mert mint nyárias/napos idő híve nem nagyon volt még ilyen idén, a csapadék fanok sem büszkélkedhetnek valami nagy teljesítménybe (kivéve ez az elmúlt 1-2 hét) fél év után szerintem ebben egyetértünk.
Meg mi az, hogy március 23.-a hozza meg a szezon első havazását/hófúvását, amikor már a háta közepére nem kívánja senki, aztán utána egy kirobbanthatatlan téli verkli álljon be, ami nem tudott volna télen inkább? szomoru Undorító...
Nem beszélve arról, hogy egy tavalyi rekord közeli hűvös május rögtön megismétlődjön 1 év után, csak most még rosszabb, száraz/reggeli fagyveszélyes verzióba.
Kell a francnak rekord enyhe február, ha az ilyen folytatást von maga után, komolyan...
#480524
Újabb "mérhető" mennyiség az amúgy sem elhanyagolható júniusi termés mellé. (a saját mérőimhez oda se tudok menni, -édesapáméké a szomszédból van a képen- mert múlt héten festés volt nálunk, és azóta nincs meg a gumicsizmám) vidám (A harmadik, negyedik kép nem sajátom, hanem két ismerősömé a faluból, azokat kérlek ne tegyétek ki nyilvános helyre, mert nem kértem rá tőlük engedélyt, de gondolom amúgy nem lenne belőle baj.)

beillesztett kép

beillesztett kép

beillesztett kép

beillesztett kép

#480523
Kemény menet volt, elég nagy mennyiségek estek le itt a városban.
Most már viszont süt a nap, melegszik a levegő..szeret Nem is baj, estére legyen kellemes idő.
#480522
Én már csak kínomban nevetek az egészen. Ez a nyár úgy kuka, ahogyan van. Furcsa egy év ez.
#480521
Felemelőek ezek a mai 17-18 fokok a semmitmondó égképpel és a széllel spékelve. 
#480520
Kb. 2 órája radarjel nélkül szitálás van, emellé 17 fok, az ény szél ellenben még nem vészes, élénk, egy-két 40 km/h körüli lökés.
Őszies idő van. 
Nem mostanság emlékszem hasonlóra június 20-án a nyári napforduló napján. 
#480519
A szomszédos Iharost pedig csúnyán elverte a jég...
#480518
Bizony nagyon ritka az ilyesmi. Igazából lehetne minden nap. Meg köd is reggel, aztán úgy 18-20 fok meg szél. Aztán jöhet az ősz ugyanígy. Jó szürke égképpel. Úgy a 12 hónap java része lehetne ilyen. Annak a háza fölött akin ezt ki is gondolja az elméjében. Na kimegyek egy kicsit a frissbe. Szívok egy kis napfényt. Meg még öntözök is egy kicsit. De jó volna még egy kis eső. Tudna méter hó esni. Érdekesek a modellek. Lesz még napsütés is itt. Majd előtte egy nappal majd egyszer csak a 28 fok elkopik esőre. Büdös ló izék ezek nem modellek. Kóklerkedés szintjére süllyedt nagy retkes nulla.
#480517
Itt cirka 7mm esett eddig, viszont nyiregy északi része úszik.   Link
#480516
Tegnap éjjel megfejtettem. Megvan miért nem találja el Keszthelyt telibe semmilyen vihar sem. Az egyetem tetején a CDES emitterek eso

beillesztett kép

#480515
Szerintem pályázhatna egy hatalmas szélerőmű megépítéséhez az udvara közepén és nézhetné hogy forog. Bocsi bazsa.nevet
#480514
Hazaértem melóból, 28.5 mm esett reggeltől, ritka hozam ez errefelé napi szinten, véget ért az egyhetes kínlódáseso laza
#480513

beillesztett kép

#480512
Dörög, és felhőszakadás van.
#480511
És most akkor irány vitorlázni vagy legalább sárkányt eregetsz?kacsint
#480510
Cirka másfél óra alatt 33 mm-t termelt a beragadt zápor. nevet Igaz a hajnali zivatarból ide nem sok jutott ellenben a vízügyes mérőállomással.
#480509
Az szép, itt "csak" 74mm esett a hónapban.

Ma viszont tiszta októberi hangulatú idő van. Ha már ilyen pocsék lett, akkor  legalább esne, hogy "értelme" is legyen.
#480508
Bezzeg a mértékegységet megint elírták! Még nem tudják, hogy a km/h-ra már ósdi, s a B az új követendő (1B=60 km/h)!!!! kacsint
Ejj, megint szólhatok annak a Derick "gyereknek", hogy térjenek át az új "bazsulós" egységre. laza
#480507
laza
#480506
Csak úgy hajladoznak a merev faágak!  laza
#480505
Reggel fél 7 körül kellemes volt ébredni egy hatalmas dörrenésre, a közelben csapott le a villám. Utána felhőszakadás, hálistennek csak néhány percig, 6 mm zuttyant le. Jó, mondjuk 2 napja nem volt érdemi csapadék a térségemben. A hónap mérlege eddig 77 mm, az éves 160 mm.

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2025-12-17 01:22:19

Ercsi

1.8 °C

13500

RH: 89 | P: 1023.0

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

149388

Hírek, események

Újabb mediterrán ciklon érkezik

Időjárás-változás | 2025-11-23 10:49

pic
Alig ment el az előző, máris jön a következő ciklon.