Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Most már csak lesz valami! 
Immár sorozatban jönnek az egész jó GFS főfutások.
Gyakorlatilag a dec. 23- szerda kora esti 18-as futás óta mindegyik frissülés tetszett nekem.
Dinamika végig fellelhető a futásokon, és hó is akad rajtuk, és nem feltétlen csak űrtávban.
Egy a lényeg : ez maradjon is így, ill. ne térjen vissza fölénk a dögunalmas anticiklon uralom, még nagyon sokáig.
Már elég volt ebből a helyzetből. Ill. remélem 2021. nagyon csapadékos lesz. 4 év szívás után már ráférne térségemre.
Immár sorozatban jönnek az egész jó GFS főfutások.
Gyakorlatilag a dec. 23- szerda kora esti 18-as futás óta mindegyik frissülés tetszett nekem.
Dinamika végig fellelhető a futásokon, és hó is akad rajtuk, és nem feltétlen csak űrtávban.
Egy a lényeg : ez maradjon is így, ill. ne térjen vissza fölénk a dögunalmas anticiklon uralom, még nagyon sokáig.
Már elég volt ebből a helyzetből. Ill. remélem 2021. nagyon csapadékos lesz. 4 év szívás után már ráférne térségemre.
Viszont kívánom Nektek! Nálatok hozta a Jézuska a legszebb ajándékot!
Nálam virágzik az udvaron a rozmaring a jácint és a farkasboroszlán . Közelít a tavasz, bár a tél még el sem kezdődött.
4mm,arra jó hogy dagonya legyen.De legalább történik valami,mert ez a szürkeség már kezdett nyomasztó lenni.
Be kell látnunk,hogy karácsonykor szinte már trenddé vált a bemelegedés,de hogy az egész téli hóhiány is az kezd lenni az azért lehangoló.
De nézzük pozitívan, a most születő bárányok,köszönik jól vannak,nem kell félni hogy megfáznak,és még zöld fű is van nekik
Úgy látszik tényleg teljesen hómentes lesz 2020,bár valszeg nemcsak erről lesz emlékezetes,a szélsőséges csapadék eloszlás,a Covid,a maszk,a kijárási tilalom mind mind bizonyítja,ratyi egy éven leszünk túl minden tekintetben.Hogy felül múlható-e,hát remélem nem!De soha ne mond hogy soha!
Boldog Békés Ünnepeket Mindenkinek!
Be kell látnunk,hogy karácsonykor szinte már trenddé vált a bemelegedés,de hogy az egész téli hóhiány is az kezd lenni az azért lehangoló.
De nézzük pozitívan, a most születő bárányok,köszönik jól vannak,nem kell félni hogy megfáznak,és még zöld fű is van nekik
Úgy látszik tényleg teljesen hómentes lesz 2020,bár valszeg nemcsak erről lesz emlékezetes,a szélsőséges csapadék eloszlás,a Covid,a maszk,a kijárási tilalom mind mind bizonyítja,ratyi egy éven leszünk túl minden tekintetben.Hogy felül múlható-e,hát remélem nem!De soha ne mond hogy soha!
Boldog Békés Ünnepeket Mindenkinek!
Miért kell lemondani?
Mi történik ha lemondasz a télről?
Ha lemondasz róla, ha nem, akkor is jöhet komoly tél januárban - februárban, meg maradhat enyhe is.
Megfordítva: ha most lemondasz a télről, január második felében meg bejön a komolyabb tél, akkor visszavonod a lemondást?
Akkor minek mondtál le róla?
December 25-én?
Február végén oké!
De ilyenkor?
Ha lemondasz a télről, az azzal jár, ha mégis berottyan a tél, akkor le vagy mondva róla, azaz számodra nincs!
Ez ugyanolyan hülyeség, mint nyáron a délutáni-esti zivatarokat temetni délelőtt 11-kor, este meg ujjongani a villámfénynél.
Mi történik ha lemondasz a télről?
Ha lemondasz róla, ha nem, akkor is jöhet komoly tél januárban - februárban, meg maradhat enyhe is.
Megfordítva: ha most lemondasz a télről, január második felében meg bejön a komolyabb tél, akkor visszavonod a lemondást?
Akkor minek mondtál le róla?
December 25-én?
Február végén oké!
De ilyenkor?
Ha lemondasz a télről, az azzal jár, ha mégis berottyan a tél, akkor le vagy mondva róla, azaz számodra nincs!
Ez ugyanolyan hülyeség, mint nyáron a délutáni-esti zivatarokat temetni délelőtt 11-kor, este meg ujjongani a villámfénynél.
21 mm. Pilisszentkereszt ne aggódj, ez csak "egy enyhébb időszak".
Jó reggelt boldog karácsonyt. Éjjel 12 mm eső esett. 4 fok van igazi végeláthatatlan nyirkos novemberi idő. Ránéztem az Omsz anomália térképére jan 24.- ig jelez hát szép színek vannak rajta hogy elszomorító.
1 mm csepergett csak össze. Rettenetesen kaka ez a tél, és gyanús hogy így is marad. November vége óta linkelgetitek, hogy na majd 10 nap múlva két hét múlva mi lesz, aztán mindig a lehető legrosszabb verzió jön be. Nálunk meg eső is alig van, legalább az lehetne. November december együtt nincs 50 mm. Tudom korai de látva az elmúlt évek tendenciáját nyugodtan lemondhatunk a télről. Karacsony van és meg Pilis tetőn 750 m sem volt hó meg lepel sem, de igazán fagy sem.
Reggel fél 7 óta ütemesen csökken a hőmérséklet, akkor még 5,7 °C volt, mostanra már csak 3,1 °C van. Eső ez időpontig 7,9 mm esett.
Jó reggelt és boldog karácsonyt. 6fok, borult ég. A szentestei ajándék eső eredménye 27 mm. Ebből 12 kb este 7-től éjfélig. Jelenleg nem esik.
Megáztak az angyalok.(-:
Megáztak az angyalok.(-:
Hát remélem, hogy Mária meg József idén is idejében célba értek, meg hogy nincs túl sok lik annak a rongyos istállónak a tetején, mert itt most jelenleg ömlik az eső 7 fokban.
Soproniak jól aludnak ettől a futástól is.
A nagy öregek értik a képet is. 

Megnéztem a GFS 18Z-t. Amit űridőben mutatott az OP, attól nem fogok tudni aludni... (Tudom, űridő, de akkor is.
)
Pontosan. A világvége is minden évben eljön.
Boldog karit mindenkinek!
Boldog karit mindenkinek!
GFS a vasárnapból kivett, a keddhez meg hozzáadott (már hétfőn késő este lehetne csapi ---> mi más, mint eső). Kezdődik a játszma. 
Értelmes? Végig előoldalos helyzetek. Brit csigák hada. Bezzek a Kóreákra és ÉK Kinára továbbra is zord tél vár...
Kiskegyed, megbocsásson, inkább 28-a után.
Emellett okosítom,hogy az effajta "fáklyák" úgymond szórása az idő előrehaladtával potenciálisan növekszik.
Karácsonyi üdvözlettel.
Emellett okosítom,hogy az effajta "fáklyák" úgymond szórása az idő előrehaladtával potenciálisan növekszik.
Karácsonyi üdvözlettel.
Akkor is, most is előoldal lenne nálunk belőle.
Viszont év vége után szép futás lett.
ECM pedig 144-től kezd értelmesen kinézni megint.
Viszont év vége után szép futás lett.
ECM pedig 144-től kezd értelmesen kinézni megint.
Locsogós-nagycseppes boldog karácsonyt minden MetNetesnek
Ennek is megvan a maga varázsa,hogy a feldíszített fa mellett jól esik egy szivar és egy hideg sör az erkélyen pólóban
Igazán bedörrenhetne
Mikor 3 napja, Franciaország felett ment fel és pumpálta fölénk a +8-as 850-t nem ezt mondtad.


