Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Ez igen jól néz ki. A tagokat végigpörgetve nem csodálom, van egy csomó csapadékos, több esős tag is. Ettől biztos, hogy feljebb lesz mint amit az OP mutat.
Ha el nem is szállt, eléggé az alján fut: Link
Angyalföld: azért nincs annyira egyedül, 6-7 GFS tag még vele hasít
De a kulcsszó a kommentedben a jelenleg
Ja és mondjuk Arpege sem az a délre tologatós, már ameddig ellátni rajta:
Angyalföld: azért nincs annyira egyedül, 6-7 GFS tag még vele hasít
De a kulcsszó a kommentedben a jelenleg
Ja és mondjuk Arpege sem az a délre tologatós, már ameddig ellátni rajta:


Gyorsan visszanéztem, az tényleg érdekes volt. Kb Krétán volt a ciklonközéppont.
Sajnos a PARA ezzel nagyon egyedül van, hihetetlen lenne, ha legyőzné az összes modellt. Jelenleg az a helyzet, hogy GFS para vs. minden más modell. Az ország észak-nyugati felében élőknek ez maradt mára az egyetlen kapaszkodó.
Ha Vissy Karcsi bácsit még meg lehetne kérdezni mi a véleménye az elmúlt telekről, és mik a kilátások a további telekre.. Hát nem tudom milyen kommunikációt vállalna be.. De az ő szájából van egy olyan érzésem sokan elszomorodnánk..
A 6Z ens feljebb tolta az alacsony nyomást és a meleget 00z ens-hez képest. GFS 6Z valószeg elszállt. 

Aki még nem találta meg, annak itt a para: Link (igyekeztem a leginkább releváns képet beszúrni
)
Szombaton és vasárnap 2 napon át hó északon, DK-en közben esővel, majd kedden egy újabb medi és hó már délen is, majd hideg.
Asszem valami populista algoritmust rakhattak bele
Palui: ez az elhíresült szöveg legalább 6-8 éve volt, és egy rakás síkvidéki havas helyzet volt azóta, majdnem mém is lett Lajosunkból...
Szombaton és vasárnap 2 napon át hó északon, DK-en közben esővel, majd kedden egy újabb medi és hó már délen is, majd hideg.
Asszem valami populista algoritmust rakhattak bele
Palui: ez az elhíresült szöveg legalább 6-8 éve volt, és egy rakás síkvidéki havas helyzet volt azóta, majdnem mém is lett Lajosunkból...
Németh Lajosnak volt néhány éve egy megnyilatkozása az elkövetkező telekről, hogy már csak a hegyekben lesz igazi tél. Jól elszidtuk mindennek. Pedig eddig bejött neki
Na persze mese... Meghajolok előtte ha csak fele ennyire is fel fog jönni a csapi
Nekem ugyan nem, sajnos a délieknek gumicsizmás idő lenne.
A tagoknál talán ez a két legszélsőségesebb: (tótok is áznak az esőben, vagy a balkán déli részére megy a hó). És ezek közt minden van, mint a búcsúban.

A tagoknál talán ez a két legszélsőségesebb: (tótok is áznak az esőben, vagy a balkán déli részére megy a hó). És ezek közt minden van, mint a búcsúban.


Szerintem amúgy 100% hogy úgy lesz, ahogy most a modellek mutatják. Szerintetek is? (Ja, bocs, a 06z már mást mutat.)
Komolyra fordítva a szót, tegnap, meg ma elhangzott már minden tuti meglátás pro, kontra, mégis változott a felállás. Nehéz most kiigazodni, ezért korai minden bánat és öröm. Még csak tendenciát sem látok a modelleken, mert vagy behúzza a meleget Salgótarjánig, vagy letolja a csapadékot Újvidékig. És most én is megmondom a tutit! Péntekig nem leszünk okosabbak a medit illetően!
Komolyra fordítva a szót, tegnap, meg ma elhangzott már minden tuti meglátás pro, kontra, mégis változott a felállás. Nehéz most kiigazodni, ezért korai minden bánat és öröm. Még csak tendenciát sem látok a modelleken, mert vagy behúzza a meleget Salgótarjánig, vagy letolja a csapadékot Újvidékig. És most én is megmondom a tutit! Péntekig nem leszünk okosabbak a medit illetően!
Már 1 modell sem ad előoldalt de ő még mindig azt nyomja...
komoly...
Na, a végén csak kihozunk belőle egy 2018 december 15-16-ot! 
Neked 
Szerdára a szolgálat a szövegesben bedörrenést is említ.
Szerdára a szolgálat a szövegesben bedörrenést is említ.
KisHosi, Czaki. Én legalább vállalom, h nem vagyok annyira jó ember, mint itt sokan.
Nem vigasztal már a mások hava és nem vágok eret, ha a Dél - Magyarországi eső az ára az én havamnak.
Nyilván a cél, h mindenkinek jó legyen, de az egy nem létező világ.
Nem vigasztal már a mások hava és nem vágok eret, ha a Dél - Magyarországi eső az ára az én havamnak.
Nyilván a cél, h mindenkinek jó legyen, de az egy nem létező világ.
A PARA a Mátrix, februártól már abban a valóságban élünk, addig viszont marad nekünk ez a mostani...
Mi is őszinték lehetünk, reméljük, Dunaújvárosnál feljebb nem megy a csapadék
Tök őszinte leszek. Tőlem délen nyugodtan lehet eső.
Bár erősen meglepne, ha a para verzió életképes maradna.
Kapaszkodónak ott a PARA friss futása, annyira felhozza a csapadékot,hogy délen eső lenne inkább
Igen, a PARA lesz majd az új verziója. Februártól ez lesz élesben, szóval akár lehet, hogy érdemesebb már azt figyelni.
De gyerekek most ez a PARA futás mi? Emlékszem sok sok évvel ezelőtt is volt... aztán az lett a főfutás végül. De addig elég meredek dolgokat mutogatott míg "PARA" volt. Itt is ez várható végül? Hogy váltja a jelenlegi főfutást? Csak gondolom még ilyen teszt üzemmódban lehet? Vagy veszi ezt egyáltalán számításba valaki is? Tényleg nem tudok erről semmit...
Elnézést a pontatlan infóért, már 2 fok van. (Garamfő környéke)
Folytatódik a pech-széria, ami az elmúlt 10 évet jellemezte. Elmegy az ország alatt a java. Nem tudom van-e még visszaút innen. A Balkán fog behavazódni, úgy néz ki :/
A paralel futás persze most is egészen zseniális, a hőskorszakot idéző hóömlést ad.
A paralel futás persze most is egészen zseniális, a hőskorszakot idéző hóömlést ad.
Én is szoktam magam égetni, nyugi 
Donnie: Tudsz a Parahoz egy linket dobni?
Donnie: Tudsz a Parahoz egy linket dobni?
A PARA egyelőre nagyon fáin.
DK kivételével havas. Jól felhozza a ciklont.
Azt megkérdezhetem hogy szerinted miért Csongrád megyében a legrosszabbak az esélyek hóra?
Tehát még északon is jobbak lennének az esélyek mint Csongrád megyében?
Tehát még északon is jobbak lennének az esélyek mint Csongrád megyében?
Ha véletlenül le is esne az a pár centi latyak ,szerintem ez akkor is szánalmas a téltől eddig.
Itt nálunk Budapesten nem változtak az esélyek, az előzőben is pont ennyi hó hullhatott volna.
Én meg már tegnap este figyelmeztettem húgomékat, hogy ha hétvégére hazajönnek Ócsáról, vasárnap este visszafelé lehet lesz némi télies-útviszony a 4-esen.
Én marha!
Na, ugyan még ma is szabin vagyok, de asszem megyek melózni inkább kicsit, lenne mit "előre" dolgozni úgyis 
Maradt még a GFS para, mint érdekesség
Ott ismét lesz hó rendesen, ahogy nézem.
Maradt még a GFS para, mint érdekesség
Ezt benyeltük itt is már megint, 900 m-en 1,4 fok van, pedig 20 centi havak néztek ki. Ott tartunk, hogy 1200 m-en kezdődik a tél. Egy picit elgondolkodtató.
Hát e rosszabb mint vót...."csicskagyász" kategória felé közelítünk... be is zártam a meteocielt.
Ez a futás amiről beszéltem...peremfelő alól nézzük, hogy a déli szomszédokat szórja a medi. Kb körbehavazódik körülöttünk minden erős túlzással ebben a futásban.
Ez a futás amiről beszéltem...peremfelő alól nézzük, hogy a déli szomszédokat szórja a medi. Kb körbehavazódik körülöttünk minden erős túlzással ebben a futásban.
Hát a fene, aki....
A medi gyengébb, sekélyebb.... de keletebbre van.
Hogy ebből mifene lesz....
A medi gyengébb, sekélyebb.... de keletebbre van.
Hogy ebből mifene lesz....

Ha csak a hegyeken lenne megmaradás, akkor mondjon le a tél! Januárban én már nem tudok annak repesni ha Kőszegiben hó lesz. Szánalom lenne, de várjuk meg a reggelt
Ha nem haragszol, akkor én is megteszem ugyanezt:
-Nyugaton, és délen havazás, északon szállinga, keleten eső,
-Délnyugaton havazás, máshol semmi,
-Észak-dunánántúl max. szállinga, máshol több-kevesebb havazás
Országosan száraz verzió véleményem szerint nem lesz. A legjobb esélyekkel, -mint ilyenkor általában- Zala, Somogy, Baranya indulnak, a legrosszabbakkal meg Csongrád, Békés, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg déli fele indul. Egyébként meg ezzel a közel 20 milivel, ami eddig lehullot januárban olyan a föld, hogy facsarni lehet belőle a vizet. 0, 1 fokban is hiába havazna sok eredménye nem lenne, főleg nem tartósan.
-Nyugaton, és délen havazás, északon szállinga, keleten eső,
-Délnyugaton havazás, máshol semmi,
-Észak-dunánántúl max. szállinga, máshol több-kevesebb havazás
Országosan száraz verzió véleményem szerint nem lesz. A legjobb esélyekkel, -mint ilyenkor általában- Zala, Somogy, Baranya indulnak, a legrosszabbakkal meg Csongrád, Békés, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg déli fele indul. Egyébként meg ezzel a közel 20 milivel, ami eddig lehullot januárban olyan a föld, hogy facsarni lehet belőle a vizet. 0, 1 fokban is hiába havazna sok eredménye nem lenne, főleg nem tartósan.
De még hogy!! És most úgy látom nyolcvanvalahány óránál, hogy erősebb a HCS, ezáltal a ciklon is, és máris északabbra a 0 fok határa. Izgi.
Egy nappal az esemény előtt én az UM-t szoktam nézni, az biztatónak tűnik holnap hajnalra. Szerintem lesz havazás, az a kérdés, hogy a látvány kategóriában marad, vagy lesz megmaradás is. A szokásos kőszegi és soproni hegyvidéki részek bizakodhatnak pár cm-es hóréteg kialakulásában.
Ha mégsem lesz semmi, akkor elkérjük Joejack lekváros buktájának maradékát.
Ha mégsem lesz semmi, akkor elkérjük Joejack lekváros buktájának maradékát.
Ha így jönne be akkor maradjon ahol van. Egy sár minden. Csak akkor lesz látványos hó, ha 5-10mm lezuttyan rövid idő alatt.
Nálam a WZ-n 
De amúgy feljebb lesz mint a 00z... nyilván!
Feltéve, hogy létezik ilyen rommá nyújtott medi egyáltalán?
De amúgy feljebb lesz mint a 00z... nyilván!
Feltéve, hogy létezik ilyen rommá nyújtott medi egyáltalán?

Én csak azt nem értem miért nyírja ki a gfs a holnapi csapadékot, miközben minden modell egyöntetűen 5-7mmt vár. A para sem sokkal jobb. Hamarosan kiderül hogy melyik modellt kell helyén kezelni.

