Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Szakad a hó. Persze olvadozik is de azért lepel már lett. Idei télen először. Ez is csoda.
Most érkezik egy erősebb tömb remélem ismét lesznek benne nagy pelyhek.
A kameraképek alapján a budai hegyek tetején is van hó (Normafa és környéke).
Itt Zircen havazott, már elállt, de reggel 7-kor meglett a szezon első (igaz csak kb. 1 centis) hótakarója.
Eső 2.5 fokban... Szépen fehéredik a Pilis, de ezekre a 2-3 centikre nincs kedvem már felmenni, inkább alszom még kicsit aztán majd ha kisütött a nap, felmegyek egyet sétálni.
Itt Győr Likócson hó is vegyül már bele, +2 fok. Ki kellene szállni a kocsiból, és dolgozni menni, de szakad... Francnak sincs kedve. Egy fokkal kevesebb ,és életem egyik legdurvább hóömlése lenne...
Nálam most váltott egyre több benne a hó és jó az intenzitás is.
Kevin, nálad mi újság ?
Szerk.: Intenzitás csökkenéssel visszaváltott esőbe.
Kevin, nálad mi újság ?
Szerk.: Intenzitás csökkenéssel visszaváltott esőbe.
Ne haragudj, de hol látsz ilyet hogy " beindul a tél " ? Folyamatosan enyhítenek közép és hosszútávon! Azért ne nevezzük már igazi télnek azt, amikor nappal sem tudjuk elérni a 0 fokot vagy alattit.
Még ha esne is kevés a hétvégén, akkor is a gyenge plusz fokokban igen csak olvadna, ráadásul éjszakánként sem lenne igazi kemény / -10 fok körüli / hideg.
Fogalmazzunk úgy hogy téliesebbre fordul az időjárásunk, de ne állítsuk be úgy, hogy most aztán beindul komolyan a TÉL!.
Még ha esne is kevés a hétvégén, akkor is a gyenge plusz fokokban igen csak olvadna, ráadásul éjszakánként sem lenne igazi kemény / -10 fok körüli / hideg.
Fogalmazzunk úgy hogy téliesebbre fordul az időjárásunk, de ne állítsuk be úgy, hogy most aztán beindul komolyan a TÉL!.
GFS, GEM, ICON későbbre hozta a csapadékot, van ahol még hétfőn is esne a hó, a bejövő hideget gyengítették.
Délen mindegyik vár havat.
Délen mindegyik vár havat.
Ameddig ellát a friss wz azon nálam szinte semmi csapadék .
Fehér a táj, a szezonbéli második hólepel. Legalább ennyi bekerül a naplóba, mert ez is pár óra múlva eltűnik.
Sajnálom hogy nem váltott nálad végül, és tényleg Kőszeg a nyerő... Link Gyönyörűen esik ott.
Kicsit feljebb egész nagy hó lehet már (Velem környéke)
Kicsit feljebb egész nagy hó lehet már (Velem környéke)
3 fokban esik az eső továbbra is. Szerintem ez nem a realista, hanem a pesszimista verzió lett
grat és kalap emelés az Omsz s persze Metnet előre előtt. Én majdnem minden modellen havat láttam ide, nem jött meg a váltás. Azt hittem lesz kedvem kocsikázni majd érte de mégsem. Egyszerűen belefáradtam hogy évek óta futok utána a hegyekbe. Ráadásul január van, nem október vagy április. Teljesen le vagyok sokkolva hogy még csak át sem váltott. Ezek után mégis melyik modellben bízzam?
Jó reggelt.
Az éjjel kaptunk 5mm esőt. Jelenleg nem esik, borult ég átsejlő holddal, 3 fok.
Az éjjel kaptunk 5mm esőt. Jelenleg nem esik, borult ég átsejlő holddal, 3 fok.
Jó reggelt. Minden eddigi friss modellt megnézve igaz csemege... Jobbnál jobb modellképek, izgalmas téli szituációk rajta. Beindul komolyan a TÉL.
A legvégén itt is átváltott hóba, de sok értelme nem volt, negyed óra múlva meg is szűnt a csapadék. A határsáv azért kifehéredett a webkamerák alapján (Vend-vidék, Torony, Kőszeg, de még talán Szombathelyen is lett valami lepelke), de ott sem tűnik többnek a hó pár centinél, összességében kicsit alulteljesített aciklon a várthoz képest.
Na de új nap, új remények, gondoljunk arra, hogy ez egy álomszép hózáportömb, ami biztosan ott (itt) lesz.
Link
Link
Link
Na de új nap, új remények, gondoljunk arra, hogy ez egy álomszép hózáportömb, ami biztosan ott (itt) lesz.
Link
Link
Link
Én sem vagyok az eső ellen, ide kellett is már.
A realista várakozások jöttek be, igazából verifikációnak szántam.
A realista várakozások jöttek be, igazából verifikációnak szántam.
Vegülis mindegy miben jön le, a vége úgyis megint ugyanaz. Én nem vok az eső ellen, kell, de ami itt a térségben van fel éve, monszun. Mindenhol víz áll hónapok óta.., képtelen a föld bármit is elszívni már.
A tél szempontjából meg jöjjön már valami emberi hideg, akár lábas hideg, én 2cm hóval is elvagyok mellette, de ez a szutyok már tűnjön végre el.
A tél szempontjából meg jöjjön már valami emberi hideg, akár lábas hideg, én 2cm hóval is elvagyok mellette, de ez a szutyok már tűnjön végre el.
Szentgotthárd (220m) 3 fokról lerántotta 1h alatt 1 fokra, de meg így is van benne eső. Apatisvanfalva (300m) 0fok, most kezd megmaradó hó lenni. De amúgy bukta ez a reggel az Alpokalján is.
Havazik már az Alpokalján?
Um szerint már egy ideje kellene.
A térkép alapján 2-3 fokok vannak.
Um szerint már egy ideje kellene.
A térkép alapján 2-3 fokok vannak.
Még egy jókora ENS-es AC orr, ami már majdnem az országot böködi...
az sokmindent nem engedne ide Dél felől.
Hopp ennyit a korábban mutogatott bivalyerős új skandináv teknőről....
Az a biztos, ami már megtörtént!
Az a biztos, ami már megtörtént!

Nyugalom mindenkinek! A délynyugati területek kivételével mindenhol lesz 20-50 centi hó, de délnyugati teruletekre sem esélytelen néhány centi

Pont ezt néztem. Első blikkre azt hittem végre remény, aztán erre semmi. Nem tudom elhinni, hogy ebben a formában, amit mutat ne esne valami. Minden esetre az irány jó.
Én is írtam.
Para közben már megint szombaton majdnem behozza a csapadékot?
Sőt, a PARA már olyanokat kezd pedzegetni, hogy az elhíresült orrból inkább gerinc lehet végül.... hát itt tényleg minden IS van, és lesz minden IS. A modelleken mármint.
Szerintem az Izlandi ciklonról nem tudják kitalálni a modellek, hogy mi legyen vele. Egyre több futáson "ragad" fenn egészen északon. A GFS 06z OP-en egy rahedli ideig konkrétan egyhelyben pörög. Nagyon durván néz ki.
Para közben már megint szombaton majdnem behozza a csapadékot?
Sőt, a PARA már olyanokat kezd pedzegetni, hogy az elhíresült orrból inkább gerinc lehet végül.... hát itt tényleg minden IS van, és lesz minden IS. A modelleken mármint.
Szerintem az Izlandi ciklonról nem tudják kitalálni a modellek, hogy mi legyen vele. Egyre több futáson "ragad" fenn egészen északon. A GFS 06z OP-en egy rahedli ideig konkrétan egyhelyben pörög. Nagyon durván néz ki.
Magyartölgy:
Jó is lenne, de legalább nem a görög-bolgár!
Ebből nehezen tudom elhinni, hogy nálunk ne lenne csapadék (jelenleg ugyanis nem számol az ország közepétől feljebb csapit):
Ebből nehezen tudom elhinni, hogy nálunk ne lenne csapadék (jelenleg ugyanis nem számol az ország közepétől feljebb csapit):

Ja ja akkora brutal, hogy 1mm csapit sem jelez ide
Teged tuti fizetnek,minden nap rajovok , hogy ilyen ember nem letezhet.Hidegseg volt ilyen kb 15 eve Budaorsrol.Na az akkor is havat jelentett, amikor a haza melett altam az esoben....
Popcorn is popcorn.
Mondjuk ide még mindig nem jó, de már az ország keleti fele is kapna.
Ciklonáris görbület ez leginkább már.
Meg a második medi.
Amit a PARA 2 napja mutogat, mellesleg...
Mondjuk ide még mindig nem jó, de már az ország keleti fele is kapna.
Ciklonáris görbület ez leginkább már.
Meg a második medi.
Amit a PARA 2 napja mutogat, mellesleg...
