Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Fáklya kezd komoly lenni
A tél nagy dobása lehet huszadika körūl jön? 
Tök mindegy az időpont, ilyet már térképen látni is huncut, nem hogy élóben.
Épp nézem előtte való nap még 6-7 fokos Tmax, másnap -5.
Úgy is így lesz.
Épp nézem előtte való nap még 6-7 fokos Tmax, másnap -5.
Úgy is így lesz.
Kis 980 hPa-os drágaság, a Dunántúlon 20-40 cm hóval és 100+ km/h-s széllökésekkel.

Így van. A GFS tagok legalább felén ott van a peremciklon, és eléggé hasonló helyen: a briteknél.
Még az Ensemblén is látszik, pedig közel 200 órára azért össze szoktak mosódni a dolgok.
Ez bizony olyan, amire érdemes lesz figyelni.

Még az Ensemblén is látszik, pedig közel 200 órára azért össze szoktak mosódni a dolgok.
Ez bizony olyan, amire érdemes lesz figyelni.



Ráadásul ezek a peremciklonok gyakran "megbízhatóbbak" is, az előrejelzésük is könnyebb. Jöjjön/jöjjenek
Hát nem lesz egy unalmas Január, ez már borítékolható.
Jó eséllyel jön a jégen csúszkálás nemsokára, talán már a hétvégén
Ensemble ilyen távban ilyen kék ritkán szokott lenni (a fenti lilát már nem is mondom...)
Ez egyébként se mediterrán eredetű, hanem egy peremciklon, ami éppen csak meleg nedves levegőt tankolni ugrik le kicsit délre:
Jó eséllyel jön a jégen csúszkálás nemsokára, talán már a hétvégén
Ensemble ilyen távban ilyen kék ritkán szokott lenni (a fenti lilát már nem is mondom...)

Ez egyébként se mediterrán eredetű, hanem egy peremciklon, ami éppen csak meleg nedves levegőt tankolni ugrik le kicsit délre:

Kemény hóvihart rakott be huszadika körūl. Egyébként komoly mocorgás van a fáklyán azon a környèken..Hátha megjön
Látom Gerikének elég volt az 5+ centi hó Baján és már szundizik is.
Pedig ez most pont az, amire évek óta várunk sokan.
Rohadt idegesítő lesz megint totál más futásokat látni ezután, de hát ez ilyen műfaj....
Azért szép... 2+ napos havazás.

Pedig ez most pont az, amire évek óta várunk sokan.
Rohadt idegesítő lesz megint totál más futásokat látni ezután, de hát ez ilyen műfaj....
Azért szép... 2+ napos havazás.


Huh..... hát ez nem annyira keveredési zónás, mint inkább tóbefagyasztós felállás...

Nono! Csomszki meg állítólag aszonta, hogy: "Nem az a baj, ha a rendszered hibás, az a baj, ha működik ES!" Há... .!? Biztos székely ősei voltak.
Oké, hogy béna a GFS, de legalább stabilan tagadásban van! 
"Márpedig ha aszontam hogy nem esik, akkor nem esik! Punktum!"
"Márpedig ha aszontam hogy nem esik, akkor nem esik! Punktum!"

A szombat sok napsütéssel telt kevés felhő mellett, mely réteg, délután gomolyfelhőzet volt.
Éjjel köd képződött, majd reggelre megszűnt, viszont egész nap rétegfelhőzet borította az eget ( jelenleg is).
Meg is lett az eredménye, hiszen ma jan. 10-én meg lett a 2020/2021-es téli szezon első téli napja felém, méghozzá vaskosan, hiszen a Tmin: -4,8 fok, a Tmax: -1,5 fok lett. Napi közép T. : -3,15 fok lett.
A napi közép T. viszont nem szezonrekord, hiszen volt már kicsivel alacsonyabb is, dec. 27-én -3,5 fok volt .
Az éjjel kialakult erősebb deresedès egész nap tartotta magát. Jelenleg is.
Már csak a zúzmara hiányzik.
Éjjel köd képződött, majd reggelre megszűnt, viszont egész nap rétegfelhőzet borította az eget ( jelenleg is).
Meg is lett az eredménye, hiszen ma jan. 10-én meg lett a 2020/2021-es téli szezon első téli napja felém, méghozzá vaskosan, hiszen a Tmin: -4,8 fok, a Tmax: -1,5 fok lett. Napi közép T. : -3,15 fok lett.
A napi közép T. viszont nem szezonrekord, hiszen volt már kicsivel alacsonyabb is, dec. 27-én -3,5 fok volt .
Az éjjel kialakult erősebb deresedès egész nap tartotta magát. Jelenleg is.
Már csak a zúzmara hiányzik.
Itt már egy ideje csak gyenge szállinga, lehet a főműsornak vége, a somogyi tömb, amilyen gyorsan kialakult, úgy esik is szét! De szép volt ez így is!
Ja. Ezök mindönt lényúlnak. A körösztannyuk valagát. Gyühetne mán valaki, aki móresre taníccsa űket!!!
Szerintem szerda-csütörtök keleté lesz, itt a szélcsatornában túl nyugatra lehetünk az érdemi dolgokhoz. De hátha..
Hát ez rendesen.. Erre egyik modell sem számitott. Délutánra várta az ECM, h fel jön Dunaújvárosig, de akkor még nem. Viszont most szépen terül felfelé
Mondjuk így se olyan rossz ez, lehet az végig hó is, ahogy az a gfs fáklya alapján is lehetne, csak hát az időtáv ugye: Link
Az eddigi várakozást felülmúlva 4 óra óta váltakozó intenzitással esik a porhó. Kb 1-2 cm gyűlt össze.
Ami nagyon meglep, hogy délnyugat felől jön fel újra a csapadek a radaron. Kíváncsi leszek mi lesz még belőle
Ami nagyon meglep, hogy délnyugat felől jön fel újra a csapadek a radaron. Kíváncsi leszek mi lesz még belőle
Az, ami 2012-ben vagy 2017-ben.
Csak most már jó lenne nem kimaradni itt sem belőle!
En is örülök a pluszos, esős futásoknak: azokat van hová délebbre tolni
Amúgy a modellek most inkább peremciklonokat pörgetnek erre középtávon, de az pont ugyanolyan jó lehet akár.
Wetsom: jegyezzük meg ezt a napot, és GFS katasztrófa csapadék előrejelzését, de főleg az előre sírni szeretők.....
A medi az medi marad
Csak most már jó lenne nem kimaradni itt sem belőle!
En is örülök a pluszos, esős futásoknak: azokat van hová délebbre tolni
Amúgy a modellek most inkább peremciklonokat pörgetnek erre középtávon, de az pont ugyanolyan jó lehet akár.
Wetsom: jegyezzük meg ezt a napot, és GFS katasztrófa csapadék előrejelzését, de főleg az előre sírni szeretők.....
A medi az medi marad
Biztos vagy te abban, hogy " csak " a mediterrán ciklonok előoldala miatt?
Mi van a most minden modellen elővett csigákkal véleményed szerint? Mert bizony azok nem engednék az igazi nagyvad sarki levegőt leszakadni! Továbbra is jónak látod a helyzetet?
Itt nálunk 2 oka van annak ha nem esik hó, az egyik ha hideg van, a másik ha nincs hideg!
Most az első eset a legesélyesebb de még így hó nélkül is jobb lesz mint a derékig érő sár.
Most az első eset a legesélyesebb de még így hó nélkül is jobb lesz mint a derékig érő sár.
Hát,ha csak az elején lenne hó,akkor már megette a fene az egészet.De az még odébb van,akár végig hó is lehet.
Nekem szimpi a 20-a környéki melegedés mert azzal jöhetne érdemi csapadék is ami az elején hó lenne valószínű.
A mediterrán térség aktivizálódása lesz itt a bibi amiért enyhítgetnek
Tudjuk mi lett az utóbbi előoldalból is.
Vagy 1-2, tavaly is jó volt már a február is, márciusban pedig Nándi már vadászott Zalában.
Szívesen!
Ígérem mára ennyi voltam, legalábbis a sziporkázás terén. Csak igyekeztem jobb kedvre deríteni a hó nélkül maradtakat 






