2026. június 26., péntek

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#504875
Január vagy február?  laza
#504874
Fáklya kezd komoly lenni vidám A tél nagy dobása lehet huszadika körūl jön?  laza
#504873
Tök mindegy az időpont, ilyet már térképen látni is huncut, nem hogy élóben.vidám 

Épp nézem előtte való nap még 6-7 fokos Tmax, másnap -5. laza
Úgy is így lesz.hideg
#504872

beillesztett kép

#504871
Kis 980 hPa-os drágaság, a Dunántúlon 20-40 cm hóval és 100+ km/h-s széllökésekkel. laza

beillesztett kép

#504870
Térképet tudsz linkelni? 
#504869
Ha az a nagyvad volt, a mostanira mit mondasz? kacsint
#504868
A Somogyi utak csúsznak! Óvatosan! (Berzence-Nagyatád között) 

beillesztett kép

-2.0 °C
#504867
Mínusz 2 fokban jelenleg is gyengén havazik, a hóréteg kb 7 cm.
#504866
Így van.  A GFS tagok legalább felén ott van a peremciklon, és eléggé hasonló helyen: a briteknél.
Még az Ensemblén is látszik, pedig közel 200 órára azért össze szoktak mosódni a dolgok.
Ez bizony olyan, amire érdemes lesz figyelni.

beillesztett kép

Sőt, még a "medisedése" is megjelenik az átlagon is:

beillesztett kép

MEG az ECM-en is nevet

beillesztett kép

#504865
Ráadásul ezek a peremciklonok gyakran "megbízhatóbbak" is, az előrejelzésük is könnyebb. Jöjjön/jöjjenek hideg
#504864
Addigra ő már nem megy vissza Angliába? laza
#504863
Hát nem lesz egy unalmas Január, ez már borítékolható.
Jó eséllyel jön a jégen csúszkálás nemsokára, talán már a hétvégén nevet

Ensemble ilyen távban ilyen kék ritkán szokott lenni (a fenti lilát már nem is mondom...)

beillesztett kép

Magyartölgy: ezt a hülyeséget felejtsd el, már miért ne találhatna be ide is mediciklon, volt bőven régen is!

Ez egyébként se mediterrán eredetű, hanem egy peremciklon, ami éppen csak meleg nedves levegőt tankolni ugrik le kicsit délre:

beillesztett kép

#504862
Medi ciklont felejtsd el vagy költözz el. laza
#504861
Kemény hóvihart rakott be huszadika körūl. Egyébként komoly mocorgás van a fáklyán azon a környèken..Hátha megjön vidám
#504860
46 cm Münchenre... oké, legyen, legyen... vidám
#504859
Látom Gerikének elég volt az 5+ centi hó Baján és már szundizik is.
Pedig ez most pont az, amire évek óta várunk sokan.
Rohadt idegesítő lesz megint totál más futásokat látni ezután, de hát ez ilyen műfaj....

Azért szép... 2+ napos havazás.

beillesztett kép

Para is jól szórakozik közben vidám

beillesztett kép

#504858
Vagyis... hello nagyvad.

De kár hogy olyan messze még....

beillesztett kép

#504857
Huh..... hát ez nem annyira keveredési zónás, mint inkább tóbefagyasztós felállás...

beillesztett kép

Minden modellen tök más van 1 héten túl, marad a káosz.
#504856
 Nono! Csomszki meg állítólag aszonta, hogy:  "Nem az a baj, ha a rendszered hibás, az a baj, ha működik ES!" Há... .!?  Biztos székely ősei voltak.
#504855
Oké, hogy béna a GFS, de legalább stabilan tagadásban van! vidám

"Márpedig ha aszontam hogy nem esik, akkor nem esik! Punktum!"

beillesztett kép

#504854
A szombat sok napsütéssel telt kevés felhő mellett, mely réteg, délután gomolyfelhőzet volt.
Éjjel köd képződött, majd reggelre megszűnt, viszont egész nap rétegfelhőzet borította az eget ( jelenleg is).
Meg is lett az eredménye, hiszen ma jan. 10-én meg lett a 2020/2021-es téli szezon első téli napja felém, méghozzá vaskosan, hiszen a Tmin: -4,8 fok, a Tmax: -1,5 fok lett. Napi közép T. : -3,15 fok lett.
A napi közép T. viszont nem szezonrekord, hiszen volt már kicsivel alacsonyabb is, dec. 27-én -3,5 fok volt .

Az éjjel kialakult erősebb deresedès egész nap tartotta magát. Jelenleg is.
Már csak a zúzmara hiányzik. 
#504853
Eközben Madrid tiszta Holnapután Link
#504852
Itt már egy ideje csak gyenge szállinga, lehet a főműsornak vége, a somogyi tömb, amilyen gyorsan kialakult, úgy esik is szét! De szép volt ez így is! nevet 
#504851
Ja. Ezök mindönt lényúlnak.    A körösztannyuk valagát.  Gyühetne mán valaki, aki móresre taníccsa űket!!!
#504850
Szerintem szerda-csütörtök keleté lesz, itt a szélcsatornában túl nyugatra lehetünk az érdemi dolgokhoz. De hátha..
#504849
Hát ez rendesen.. Erre egyik modell sem számitott. Délutánra várta az ECM, h fel jön Dunaújvárosig, de akkor még nem. Viszont most szépen terül felfelé vidám
#504848
Hát ez rendesen feljebb jött!
Link
Gondolom a Dunaújváros környéki tömb nem nagyon ér földet persze,
#504847
Egész pofás havazás kerekedett. 

beillesztett kép



beillesztett kép

#504846
Mondjuk így se olyan rossz ez, lehet az végig hó is, ahogy az a gfs fáklya alapján is lehetne, csak hát az időtáv ugye: Link
#504845
7,5 cm havat mértem. Nagyon laza, talajhő alulról kicsit "eszi" is.  hideg
#504844
Igen. Vagy az azokat generáló perem cuccok.
#504843
Az eddigi várakozást felülmúlva 4 óra óta váltakozó intenzitással esik a porhó. Kb 1-2 cm gyűlt össze.
Ami nagyon meglep, hogy délnyugat felől jön fel újra a csapadek a radaron. Kíváncsi leszek mi lesz még belőlehavazas
#504842
Pontosabban Belső-Somogy.duhos
#504841
Az, ami 2012-ben vagy 2017-ben.
Csak most már jó lenne nem kimaradni itt sem belőle!
En is örülök a pluszos, esős futásoknak: azokat van hová délebbre tolni  laza
Amúgy a modellek most inkább peremciklonokat pörgetnek erre középtávon, de az pont ugyanolyan jó lehet akár.

Wetsom: jegyezzük meg ezt a napot, és GFS katasztrófa csapadék előrejelzését, de főleg az előre sírni szeretők.....
 A medi az medi marad kacsint
#504840
Somogy bedurrant. laza
#504839
Biztos vagy te abban, hogy " csak " a mediterrán ciklonok előoldala miatt? nevet   Mi van a most minden modellen elővett csigákkal véleményed szerint? Mert bizony azok nem engednék az igazi nagyvad sarki levegőt leszakadni!   Továbbra is jónak látod a helyzetet?
#504838
Úgy látom, ott is hasonló 2 cm körüli hó van és az úton olvadozik.
#504837
Itt nálunk 2 oka van annak ha nem esik hó, az egyik ha hideg van, a másik ha nincs hideg!nevet
Most az első eset a legesélyesebb de még így hó nélkül is jobb lesz mint a derékig érő sár.
#504836
Hát,ha csak az elején lenne hó,akkor már megette a fene az egészet.De az még odébb van,akár végig hó is lehet.
#504835
Nekem szimpi a 20-a környéki melegedés mert azzal jöhetne érdemi csapadék is ami az elején hó lenne valószínű. 
#504834
A mediterrán térség aktivizálódása lesz itt a bibi amiért enyhítgetnek nevet Tudjuk mi lett az utóbbi előoldalból is.
#504833
Végre mi is kapunk nem csak délnyugathavazas
#504832
Közepes havazás. Fűcsomók is egyre kevésbé látszanak. 
Ez túl tesz minden várakozásomon. nevet 
#504831
Vagy 1-2, tavaly is jó volt már a február is, márciusban pedig Nándi már vadászott Zalában. kacsint
#504830
Embeeer, látom te is kivagy már laza laza laza laza laza
#504829
Szívesen! vidám Ígérem mára ennyi voltam, legalábbis a sziporkázás terén. Csak igyekeztem jobb kedvre deríteni a hó nélkül maradtakat vidám

beillesztett kép

#504828
Azt hittem már vége, erre durran a radar, egyre jobban esik! Gyönyörű téli este! nevet 
#504827
Gyönyörű!
Sóhaj...
Még 4 hónap....
#504826
Hol lehet aláírni? laza

beillesztett kép

Utolsó észlelés

2026-06-26 01:46:10

Ercsi

21.3 °C

31500

RH: 60 | P: 1016.9

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.