Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Ide pl. a Para volt az első, ami visszavette a csapadékot jövő hétre, most már mindegyik visszacsökkentette. Ez persze csak egy eset szintén, a 8cm havat múlt szerdára pl. utolsóként fogta. A lényeg, hogy mindet nézni kell, hisz a beválásuk közel van egymáshoz, a "jobb" csupán azt jelenti, hogy leegyszerűsítve pl. 100ból 53 esetben az OP nyer, 47 esetben a Para. Ezzel nem az jön ki, hogy mindig A-nak lesz igaza és B-nek sosem, hanem azt, hogy hol erre, hol arra billen az igazság, a végén meg ha jobb, akkor OP kuka, és Para előlép OP-vé. Nekünk csak előny, ha több jövőképet látunk, hisz minden egyes modell (kivéve talán JMA meg NAVGEM
) segít abban, hogy tisztábban lássunk. Ezt persze ésszel kell csinálni, ami nehéz feladat. Ezt a Para futást pl. inkább csak kinevetni lehet, hisz komolytalan 260+ órára ilyeneket nézni egy 6Z futásból, de attól még poén
Viszont sok modell adja már a lilulást tőlünk északra, azt már el kell kezdeni komolyan venni: Link Skandinávia és Kelet-Európa lehűl rendesen. Ebből pedig ezerféle helyzet lehet, zakatoló előoldallal és extrém meleggel, de fredda gelida armageddonnal is, ezekbe nyújt betekintés ez a sok-sok futás, amit látunk. (Para+OP / nap az 8 verzió, 2 ECM, pár egyéb modell... ez több, mint 13-14féle kimenetel per nap és az ENS tagokat ide se kavartam!) Nekem picit sok volt most talán itt a Para kimenetének a linkje, mert avatatlanabb szem túlságosan megjegyezheti és innen minden más futás csalódás lesz, de ha helyén kezeljük (nem vesszük egy picit se komolyan), akkor meg mégis oké egy picit mulatni
Na, szép álmok voltak ezek, de kicsit vissza a realitásba...
A GFS fáklyán nincs ilyen tag egyelőre, meg amúgy is túl messze van.
A brit peremciklon viszont alakul, és ami főleg jó hír, hogy az azorit nem támogatja az ensemble:
A GFS fáklyán nincs ilyen tag egyelőre, meg amúgy is túl messze van.
A brit peremciklon viszont alakul, és ami főleg jó hír, hogy az azorit nem támogatja az ensemble:

Akkor remélem te is utazni fogsz a hóvihar kellős közepén
Ja persze, nincs is ezzel gond, csak szerintem néha érdemes a tapasztalatokról is írni.
De természetesen mindenki azt és úgy néz, ahogy akar.
De természetesen mindenki azt és úgy néz, ahogy akar.
Na ezt kérjük az egész országra!
20 évig kussba lennénk!
Hajrá, hajrá, hajrá! Ez aztán a nagyvad
20 évig kussba lennénk!
Valóban szarul muzsikált most hétvégére, de ez egy teljesen más szituáció... Nincs kizárva egy ilyen végkimenet se, mégha valószínűtlennek tűnik is.
De az, hogy rápörgünk egy ilyenre, ebben a fórumban, szerintem a világ legtermészetesebb dolga.
Én is beindultam rá, még úgyis, hogy tudom a beválási esélyeit...
(mégis, mikor mutatott egy ilyen 87-hez hasonló szitut valamelyik modell?)
De az, hogy rápörgünk egy ilyenre, ebben a fórumban, szerintem a világ legtermészetesebb dolga.
Én is beindultam rá, még úgyis, hogy tudom a beválási esélyeit...
Én inkább csak megmosolygom!
A Para ámított utolsóként bennünket a hétvégi medivel kapcsolatban. Mármint azzal, hogy elmászik az északi határig a csapadék. Milyen igaza lett.
Aztán tegnap 2 egymás követő futásban számolt gyökeresen mást mind csapadék, mind hőmérséklet terén. Rá sem lehetett ismerni a két diagramra.
Nekem egyelőre rosszabb, mint a sima GFS.
A hatalmas pálfordulások és szemtelen túlzások modellje. Igazi show time modell!
De kétségtelenül szórakoztató.
A Para ámított utolsóként bennünket a hétvégi medivel kapcsolatban. Mármint azzal, hogy elmászik az északi határig a csapadék. Milyen igaza lett.
Aztán tegnap 2 egymás követő futásban számolt gyökeresen mást mind csapadék, mind hőmérséklet terén. Rá sem lehetett ismerni a két diagramra.
Nekem egyelőre rosszabb, mint a sima GFS.
A hatalmas pálfordulások és szemtelen túlzások modellje. Igazi show time modell!
De kétségtelenül szórakoztató.
Így van, és ez pont nem olyan pálya.
Meg rengetegszer van nem olyan pálya.
Brekk: bármelyik modellen megmosolygtató lenne 300 óránál egy ilyen.
De legalább látunk szépet - itt.
Meg rengetegszer van nem olyan pálya.
Brekk: bármelyik modellen megmosolygtató lenne 300 óránál egy ilyen.
De legalább látunk szépet - itt.
Kérlek engedd már el ezt a butaságot, hogy medinél csak Dny-on eshetne.
Sose volt igaz, sose lesz az.
Köszi!
Para-nál nincs ORSC, mert fáklya sincs.
Fagyos: jaja, remélem menti valaki
Kár, hogy nem ez lesz....
Sose volt igaz, sose lesz az.
Köszi!
Para-nál nincs ORSC, mert fáklya sincs.
Fagyos: jaja, remélem menti valaki
Kár, hogy nem ez lesz....
ORSC
Becsehelyen sokkal kevesebbet mutat mint nálam vagy nálad és ez egy nem létező szcenárió.
Becsehelyen sokkal kevesebbet mutat mint nálam vagy nálad és ez egy nem létező szcenárió.
Para egy az egyben lemodellezte 1987-et.
Országos hó, a Bakonyban 65 cm felett a vége, és péntek reggeltől vasárnapig esne, a végén masszív hófűvással és kegyetlen durva fagyokkal.
Ezt szerintem nem is szeretnénk annyira.
Országos hó, a Bakonyban 65 cm felett a vége, és péntek reggeltől vasárnapig esne, a végén masszív hófűvással és kegyetlen durva fagyokkal.
Ezt szerintem nem is szeretnénk annyira.
Szerintem először ezt a hetet nézzük.
-7 fok nappal már lassan 3 éve nem volt, és ez hétvégén újra bekövetkezhet
-7 fok nappal már lassan 3 éve nem volt, és ez hétvégén újra bekövetkezhet
Az igen,na ez nem lenne piskóta!!! 
Parán nem is látszik az a bemelegedés 

Remélem már nagy nehezen BP és környéke is megkapja a magáét,ja és pacsi a Délieknek,ill. köszi a fotókat,szépek!
Remélem már nagy nehezen BP és környéke is megkapja a magáét,ja és pacsi a Délieknek,ill. köszi a fotókat,szépek!
Nekem csak Frontinom van
Hát 21-22-én lehet kemèny dolgok lesznek, de rohadt messze! Fáklyát figyelni kell
Na megyek Xanaxért...
Ez még nem is a vége...
Tilcsák be!
Ez még nem is a vége...

Tilcsák be!
Egy rövid ideig nagyon alacsony maradt a harmatpont amikor már pozitív volt felettünk a t850, de aztán frissült és gyorsan kitakarítja a szél, úgyhogy storno 
A drámai hátoldal most sem hiányzik, de ez a verzió nem tetszik, kevés a csapadék és tipikusan túl korán jönne le.
Most éppen a PARA tart varietéműsort
Benezett a szépségversenyre, és eléggé előre is tört egyből
Holy crap....
A drámai hátoldal most sem hiányzik, de ez a verzió nem tetszik, kevés a csapadék és tipikusan túl korán jönne le.
Most éppen a PARA tart varietéműsort
Holy crap....

Meg is indulna lefelé az a böszme hideg odafentről: Link
Ha ez így lenne hogyan most is fest a GFS 240 óránál akkor hiába az előoldal, ezt képtelenség lenne komoly hidegbetörés nélkūl megúszni...

Akkor én ezt most jól megjegyeztem magamnak. Szombaton napközben - 5 fokban közel 3 mm csapadék. Ámulatbaejtő!
Előtte 14.-én közel 2 mm negatív T mellett. Mondjuk pont nem leszek Pesten, úgyhogy már csak emiatt is lehullhat.
Előtte 14.-én közel 2 mm negatív T mellett. Mondjuk pont nem leszek Pesten, úgyhogy már csak emiatt is lehullhat.

Az nem a peremciklon hibája, hanem azé a fos azori cikloné, ami a korábbi felállást is elcseszerintette nekünk (és behozta spanyoloknak).
Egyénbként meg ez is csak átmeneti enyhülést okozna, beton stabil az atlanti-grönlandi blokk utána megint.
De akkor is, ennyi trutyi se kell!
Bár brutál inverziót hozna, azt nézem.
Egyénbként meg ez is csak átmeneti enyhülést okozna, beton stabil az atlanti-grönlandi blokk utána megint.
De akkor is, ennyi trutyi se kell!
Bár brutál inverziót hozna, azt nézem.
Megdöglik remélem az a peremciklon! Mert ha nem akkor ez lesz a vége...
Link
Link
A szombati hó egy jó kis ország közepi összeáramlásból esne, -13 körüli t850-nel, talajon -6-7 fokban, nappal.
Abból lenne ám a mesevilág csak
A hülye azori, ezt a futást elvitte rendesen, pedig rá is szóltam....
Abból lenne ám a mesevilág csak
A hülye azori, ezt a futást elvitte rendesen, pedig rá is szóltam....

Egyre szebben alakul a hét
Link
Felkészül: peremcica Izland mellett
Azori kussol és helyén marad! Na.
Felkészül: peremcica Izland mellett
Azori kussol és helyén marad! Na.

Link
Szép lassan alakul Horvátországban a következő adag hó Baranyába!
Nem várok sokat, csupán látvány havat!
Szép lassan alakul Horvátországban a következő adag hó Baranyába!
Csodállak ezért. Engem a látványhavazás novemberben mozgat meg. Esetleg.
Akkor már sokkal inkább kielégít, ha felmegyek a Mátrába és találok 4-5 centi lehullott havat.
Akkor már sokkal inkább kielégít, ha felmegyek a Mátrába és találok 4-5 centi lehullott havat.
Nagyon gyenge hószállingózás van.
Hát kíváncsi leszek az elkövetkező 1-2 hétre. Most már nem is a havazás a művészet hazánkban, hanem a ziccerek kihagyása kezd művészi értékű kereteket ölteni.
Reméljük ez a rossz omen megtörik.
Hát kíváncsi leszek az elkövetkező 1-2 hétre. Most már nem is a havazás a művészet hazánkban, hanem a ziccerek kihagyása kezd művészi értékű kereteket ölteni.
Mondom sokadszorra: én már a látványhónak is tudok örülni.
Kinek jobb, aki mindig csak a káposztára nyáladzik a távolban, és az elé tett, akár apróbb dolgoknak nem tud örülni
A pár cm hó is nagyon szép, vagy miért kap ennyi like-ot a sok déli fénykép?
Amúgy most ott lebeg a káposzta is, csak még túl messze, és túl sok mindentől függ.
De legalább lebeg! Hosszú teleken át nyoma se volt sehol még a távolban sem.
Lacinak meg főleg jobb, ha a hét közepi eseményekből kap több havat (amire van is esély simán), mert ha az a bizonyos nagyvad bejön, nekik a legnagyob az esélyük a komolyabb beenyhülésre, esővel - ahhoz, hogy az ország nagy része havat kapjon, ők szoktak lenni a kijelölt önkéntes mártírok....
Kinek jobb, aki mindig csak a káposztára nyáladzik a távolban, és az elé tett, akár apróbb dolgoknak nem tud örülni
A pár cm hó is nagyon szép, vagy miért kap ennyi like-ot a sok déli fénykép?
Amúgy most ott lebeg a káposzta is, csak még túl messze, és túl sok mindentől függ.
De legalább lebeg! Hosszú teleken át nyoma se volt sehol még a távolban sem.
Lacinak meg főleg jobb, ha a hét közepi eseményekből kap több havat (amire van is esély simán), mert ha az a bizonyos nagyvad bejön, nekik a legnagyob az esélyük a komolyabb beenyhülésre, esővel - ahhoz, hogy az ország nagy része havat kapjon, ők szoktak lenni a kijelölt önkéntes mártírok....
Köszönöm a biztatást! 
Igen tudom, többe is nézem őket a legtöbb medinél. Gyerekkoromban többször is vendégünk voltak ezek a frontok. Ha melegfront jött, délután 3-kor elkezdett potyogni a hódara, majd pár perc múlva átváltott havazásra, és este 8-ig, 9-ig kitartóan esett. A végén volt tizenpárcenti' havunk, majd csillogó-fagyos éjszakánk.
Hidegfront esetében annyi volt az eltérés, hogy rövidebb ideig tartott a havazás, talán 3-4 óráig, de abból is több centi összejött mindenféle olvadás nélkül.
Igen tudom, többe is nézem őket a legtöbb medinél. Gyerekkoromban többször is vendégünk voltak ezek a frontok. Ha melegfront jött, délután 3-kor elkezdett potyogni a hódara, majd pár perc múlva átváltott havazásra, és este 8-ig, 9-ig kitartóan esett. A végén volt tizenpárcenti' havunk, majd csillogó-fagyos éjszakánk.
Hidegfront esetében annyi volt az eltérés, hogy rövidebb ideig tartott a havazás, talán 3-4 óráig, de abból is több centi összejött mindenféle olvadás nélkül.
Ez az utolsó mondat és a hozzá csatolt yrno olyan, mint amikor a fogolytáborban hetekig tartó éheztés után jön egy lágyabb szívű parancsnok és a napi fejadag kenyér héja mellé mindenki kap napi egyszeri, 2 deka Parizelt. Jól lakni nem lehet vele, talán már rég romlott, de ennek is örülnek, mert ez is több a száraz kenyérhéjnál. De hol van ez a töltött káposztához? 
Amit most látsz, az nagyon erősen jelzésértékű jelenleg még.
Nincs még konkrét ciklon, amit 9 napra előre értékelni lehetne.
A nagy hideg utáni peremciklon esélye most, amivel érdemes foglalkozni. A konkrét kifutása majd 24 órán belül körvonalazódik, ahogy a pénteki és a tegnapi havazásé is.
SzőllősiLaci!
Nyugi bele, a héten ti vagytok a legjobb helyen a szerda-csütörtöki akciókra, na még DK.
Nagyon szépeket tudnak alkotni arrafelé a hidegre ráfutó, azon feltorlódó kis nyugati frontocskák. Link
Hátha még hullámot is vet
Ja és már ma este indulhat az ízelítő felvonás, visszatáncol kicsit a medi egyik karja KDK felől!
Nincs még konkrét ciklon, amit 9 napra előre értékelni lehetne.
A nagy hideg utáni peremciklon esélye most, amivel érdemes foglalkozni. A konkrét kifutása majd 24 órán belül körvonalazódik, ahogy a pénteki és a tegnapi havazásé is.
SzőllősiLaci!
Nyugi bele, a héten ti vagytok a legjobb helyen a szerda-csütörtöki akciókra, na még DK.
Nagyon szépeket tudnak alkotni arrafelé a hidegre ráfutó, azon feltorlódó kis nyugati frontocskák. Link
Hátha még hullámot is vet
Ja és már ma este indulhat az ízelítő felvonás, visszatáncol kicsit a medi egyik karja KDK felől!
Nem erről van szó. 
Csupán megjegyeztem, hogy akárcsak nyári záporok-zivatarok idején, úgy ilyenkor is születnek "extrém" különbségek nagyon kis távolságokon belül is.
Délután attrakció!? Meglátjuk!
Csupán megjegyeztem, hogy akárcsak nyári záporok-zivatarok idején, úgy ilyenkor is születnek "extrém" különbségek nagyon kis távolságokon belül is.
Délután attrakció!? Meglátjuk!
Donnie! 
Az csak a Dunántúl nagyvadja lehetne! De országosan továbbra sem az a helyzet, amire várnánk! 2003 vagy 1999 a nagyvad, vagy 1987!
De azért hajrá!
Az csak a Dunántúl nagyvadja lehetne! De országosan továbbra sem az a helyzet, amire várnánk! 2003 vagy 1999 a nagyvad, vagy 1987!
De azért hajrá!












