Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Szépen komótosan havazik, Takt -1,2 fok újra minden fehéredik, rendkívül hangulatos
Én Észak Ir-ben lakok nem vagyok otthon hogy nézzem sajnos, de figyelem, követem folyamatosan az időjárást itt is és az otthonit is : ) A Tél a kedvenc Évszakom! brrr
Bocsánatot kérek, hogy belekotkodálok, de amikor MC-ék a WZ térképeket - és mellé a nem mindig teljesen tudományos kifejtéssel írt hozzászólásaikat a Meteorológiai esélylatolgatások fórumba írták, akkor onnan ide lettek azok a hozzászólások áthelyezve. Indoklás az volt, hogy amennyiben nem megfelelően "tudományosan kiforrott" a hozzászólás, csupán "drukkolásról" van szó, akkor annak a társalgóban van a helye.
Akkor tényleg a te felelősséged, hogy felhívd rá a figyelmet, hogy van szabályos előrejelzés is az oldalon, és arra figyeljenek.
Monduk elég intuitív a website ahhoz szerintem, hogy magától is megtalálja egy teljesen átlagember.
Sőt, nagyobb az esély, hogy azt találja meg előbb, és csak utána a fórumot.
Monduk elég intuitív a website ahhoz szerintem, hogy magától is megtalálja egy teljesen átlagember.
Sőt, nagyobb az esély, hogy azt találja meg előbb, és csak utána a fórumot.
Ha abból indulok ki, hogy nekem 3 ismerősöm is olvassa a fórumot, aki természetesen még sosem írt be ide, akkor a matamatika alapján sok ezren olvassák.
Dikk!
Ismét esik a hó
Napközben volt rendesen olvadás a város és a talajhő faszán megette a havat
De a Mecsek tuti király, este megpróbálok feljutni.
A tegnapi esti fotóséta ment a lecsóba, rohadt sok volt a melóm.
Na majd talán ma.
Hajrá Tél!
Ismét esik a hó
Napközben volt rendesen olvadás a város és a talajhő faszán megette a havat
De a Mecsek tuti király, este megpróbálok feljutni.
A tegnapi esti fotóséta ment a lecsóba, rohadt sok volt a melóm.
Na majd talán ma.
Hajrá Tél!
Szerintem örülnének az oldal üzemeltetői, ha a met. társalgó fórumot olvasó "kritikus tömeg" a 150-200-as szám sokszorosa lenne. Én inkább úgy vélem ide kifejezetten az "időjárásbuzik" járnak és azok pontosan tudják, hogy mi a dörgés. Ha mégis idetéved egy-egy laikus, az legalább egy életre megtanulja, hogy ha a várható időjárásra kíváncsi, akkor az OMSZ hivatalos előrejelzését kell olvasnia. Nem a retek klubot, nem a reggeli rádióműsorokat, nem DM-t és nem a metnet társalgó fórumát. Ha itt állandóan csak a reálisan várható időjárásról lenne szó, és nem csemegéznénk, akkor gyorsan unalomba fulladna a fórum.
Donnie: mértékletesség! Fele ennyi hozzászólás is sok lett volna tőled a napokban, próbáld rövidebben, tömörebben, úgyis lehet lelkes az ember. A wz-térképek nagy része pedig jöjjön link formában!
Daniello: több meteorológia, kevesebb magánvélemény!
Van időjárás végre, tessenek azzal foglalkozni, a latolgatások pedig nyugodtan mehetnek egy fórummal feljebb, azért van!
Köszi.
Daniello: több meteorológia, kevesebb magánvélemény!
Van időjárás végre, tessenek azzal foglalkozni, a latolgatások pedig nyugodtan mehetnek egy fórummal feljebb, azért van!
Köszi.
Én mint tök amatőr olvasok itt és laikusként is tudom már hogy a
Pl a mediciklon akkor biztos amikor már "elvonult" illetve a 3 napos előre a legbiztosabb. Szóval ami 200 óra felett van arról tudom hogy mese habbal. Peace
Pl a mediciklon akkor biztos amikor már "elvonult" illetve a 3 napos előre a legbiztosabb. Szóval ami 200 óra felett van arról tudom hogy mese habbal. Peace
Egy kis csapadékgóc telibe talált. Ez az amit nem lehet megunni. Ismét szépen havazik, T: -1 C fok. Járdák, úttest ismét fehéredik.
Javasolnám hogy ne a metnet társalgó fórumát javasold nekik konkrétan előrejelzésre, amennyiben Te is tudod már évek óta, hogy itt lelkes amatőrök vannak, szóval sajnos ez a Te hibád is.
Ajánld mondjuk a metnet.hu oldalán az előrejelzést, vagy az OMSZ oldalán előrejelzést, de szerintem ha nagyon akarják ezeket maguk is megtalálják.
Ajánld mondjuk a metnet.hu oldalán az előrejelzést, vagy az OMSZ oldalán előrejelzést, de szerintem ha nagyon akarják ezeket maguk is megtalálják.
Mindeni megjegyzi a 10+ napos modellfutásokat, és utána lelkileg bele is rokkan, ha nem jön be, ez teljesen reális, igen

Az OMSZ is hogy vigyáz erre
És hát mindenki innen tájékozódik. Tele vannak a pszichiátriák a volt metnet olvasókkal.
Volt olyan régen, hogy elemeztél is, de legalábbis legalább kicsit foglalkoztál az időjárással. Az tök rendben volt, hiányoljuk.
Az OMSZ is hogy vigyáz erre
És hát mindenki innen tájékozódik. Tele vannak a pszichiátriák a volt metnet olvasókkal.
Volt olyan régen, hogy elemeztél is, de legalábbis legalább kicsit foglalkoztál az időjárással. Az tök rendben volt, hiányoljuk.
Látom-látom írtál magadnak egy “igazolást”, csak tudod ez kifut innen, és a 200 órás linkelgetéseket fogja olvasni a laikus, aki az “igazolásodba” már nem fog belefutni. Fogjuk már fel, hogy a keménymag az 150-200 fő, aki tudja, hogy milyen realitása van amiket linkelgetsz, de a kritikus tömeg, ennek sokszorosa, és ők meg nem tudják.
Ja, és én nem személyeskedtem, hanem leírtam a meglátásomat, ami látom nálad betalált, mert rögtön személyeskedni kezdtél.
Ja, és én nem személyeskedtem, hanem leírtam a meglátásomat, ami látom nálad betalált, mert rögtön személyeskedni kezdtél.
Akkor fussunk neki mégegyszer, vicceskedő és magukat látványosan túl komolyan vevő, önkéntes fórumcsendőrök, valamint esetlegesen kifejezetten gyengék kedvéért:
Link
Ezzel talán elérem, hogy nem egyszemélyben rombolom le a meteorológia tekintélyét, egy profi előrejelzést is készítő amatőr oldal fórumának társalgó oldalán.
A csipkelődés csak esetlen volt, ez az álszent duma viszont kifejezetten gáz....
Link
Ezzel talán elérem, hogy nem egyszemélyben rombolom le a meteorológia tekintélyét, egy profi előrejelzést is készítő amatőr oldal fórumának társalgó oldalán.
A csipkelődés csak esetlen volt, ez az álszent duma viszont kifejezetten gáz....
Ez nem csipkelődés. Csak tudod a 200 óra feletti futások linkelgetése, ami nem egy ritka dolog, hanem rendszer szintü lett, rengeteg olyan embert befolyásol, aki nem ért még picit sem a meteorológiához. Sok kollegámnak ajánlottam a metnetet, akik néha beleolvasnak, és mondják, hogy azt olvasták, hogy egy hét mulva hatalmas havak jönnek. Rettenetesen káros ez, és megtévesztő. Ha ebből indulok ki akkor sok ezer emberhez is eljuthatnak ezek a fake előrejelzések, amiket már készpénznek is vesznek. A meteorológia rossz megitélése ilyenek miatt is kialakul. Kéne egy statisztikát csinálni, hogy az általad és Donnie által linkelgetett 200 órás nagy havak, milyen statisztika szerint jöttek be, hasamra ütök, az elmult 2 évben. Ha azt mondom, hogy 0%-ban akkor mérges leszel rám? Nagyon bírlak titeket, de károsnak érzem mindkettőtök 200 óra feletti ámokfutásaitokat. Ez van, ez nem csipkelődés, hanem józan gondolkodás...
96-120 óránál a 2 GFS-en a medet kiváltó ciklon már Amerikai partjainál figyel. Annyi Hogy Para nem viszi annyira délre, így az előoldal sem lenne akkora. ECM-en is beleolvad a teknőbe, de túl délnyugatra egyelőre, azért előtte a nagy előoldal
Izgalmas futások jönnek a napokban.
Ahogy az előbb kinéztem az ablakon, itt is elkezdett esegetni a hó, pont jó lesz így hazamenni melóból
Hmm. Mostanában úgy veszem észre hogy szeretsz csípkelődni... 
Legalább van miről beszélni és nem csak előoldalakat dobálnak a hosszútávú képek.
Legalább van miről beszélni és nem csak előoldalakat dobálnak a hosszútávú képek.
Napsütés pipa ma is, szegényes hótakarónk 4. napja pipa. Eddig egész tűrhető ez a január. Egy kicsivel több hó legyen még 1x, aztán nekem ok az egész. 
Az UM jó lehangoló holnap estére, jönnek szépen a sötétkék foltok, majd Pozsonyon túl érve máris csak rózsaszín..
Azért remélhetőleg a hó lehet túlsúlyban.
Az UM jó lehangoló holnap estére, jönnek szépen a sötétkék foltok, majd Pozsonyon túl érve máris csak rózsaszín..
Én is szorítok egy '87-es januárhoz hasonló szituért.
Illetve amit nagyon hiányolok, az egy fekete-tengeri ciklon. Régebben azért az is többször volt. Bár nem túl gyakran.
Illetve amit nagyon hiányolok, az egy fekete-tengeri ciklon. Régebben azért az is többször volt. Bár nem túl gyakran.
Egyébként ma is látszik, hogy a hideg sok helyen szépen beragadt, és sokkal hidegebb lett mint a modellek várták, sok helyen fél vagy 1 fok lett az előrejelzett 2-3 fokok helyett.
Azért reménykedem én is hogy bejön....
Ha mégsem, akkor sincs baj, mert virtuálisan már így is örömet szerzett a számítógép által renderelt időjárási helyzet esztétikája. Valamint jó volt egy kicsit a múltba révedni, és felidézni a 87-es emlékeket, amikor hétfő délután - már ragyogó napsütésben - egy órás gyaloglás után hazaérkeztem az iskolából és a radiátor melege mellett próbáltam felengedni a lilás színben játszó ujjaimat, majd egy-két perc múlva az örömöt, amikor megéreztem a viszkető érzést, ahogy az elgémberedett végtagok lassan kezdtek életre térni.
Ha mégsem, akkor sincs baj, mert virtuálisan már így is örömet szerzett a számítógép által renderelt időjárási helyzet esztétikája. Valamint jó volt egy kicsit a múltba révedni, és felidézni a 87-es emlékeket, amikor hétfő délután - már ragyogó napsütésben - egy órás gyaloglás után hazaérkeztem az iskolából és a radiátor melege mellett próbáltam felengedni a lilás színben játszó ujjaimat, majd egy-két perc múlva az örömöt, amikor megéreztem a viszkető érzést, ahogy az elgémberedett végtagok lassan kezdtek életre térni.
Így van. Kellett egy kis szorákozás/retro.
. Amúgy egy pillantra elképzeltem milyen lenne ez valóságban és milyen lehetett 87- ben.
Azért ezt én lementettem magamnak emléknek.
De most tényleg...miért ne jönne be? A fene vigye már el. Megérdemelnénk.....Derick erre nem azt mondaná már nincs pardon, hanem nincs feloldozás. 

Jaja, senki ne vegye túl komolyan a GFS para mai 1987 retro futását 
Csak annyiból volt érdekes ma is, hogy pont egy OP nyomta (így van belőle diagramm meg hótérkép, mezei tagként ezek nem lennének elérhetőek), és kb. a Tökéletes Tél lenne ebben a formában.
Természetesesen nem ez lesz, és nem így, de a modellbúvároknak olyan ez, mint egy húsvéti tojás (easter egg)
Meg hát nem rossz tudni, hogy a várható makrofelállás ilyenek lehetőségét is magában rejtegeti - el lehet képzelni, milyen picike százalékban, ha a GFS fáklyára odarajzolunk egy képzeletbeli futást ami ilyen durva havat adna: Link - hát a PARA jól kilógna....
Csak annyiból volt érdekes ma is, hogy pont egy OP nyomta (így van belőle diagramm meg hótérkép, mezei tagként ezek nem lennének elérhetőek), és kb. a Tökéletes Tél lenne ebben a formában.
Természetesesen nem ez lesz, és nem így, de a modellbúvároknak olyan ez, mint egy húsvéti tojás (easter egg)
Meg hát nem rossz tudni, hogy a várható makrofelállás ilyenek lehetőségét is magában rejtegeti - el lehet képzelni, milyen picike százalékban, ha a GFS fáklyára odarajzolunk egy képzeletbeli futást ami ilyen durva havat adna: Link - hát a PARA jól kilógna....
Mohács ismét gyenge, de hangulatos hóesés mínuszban. Készül a forralt bor. A reggeli séta után most "ablak- mozi" lesz. :-)
Ezt most így kifotóztam és elmentettem emlékbe
ilyet ezen a télen még nem láttam
Hát amik egy órával ezellött voltak futások. Még mindig nem juttok szóhoz kelett is a Xannax. Amúgy szerintem jobb ez a tél mint a tavalyi ha azt nézük hogy egyáltalán ilyen futások bejönnek. Viszont úgy gondolom hogy az lehetett a hátérben hogy moddelek azon vacilálnak hogy a hideg merre fog megindul illetve a peremciklon is kavarja őket. Egy biztos. Meterológusok helyében most nem lennék.
Gerinek hasonlókat mindig sikerült előkatatni.. 
Amúgy jelen időtávban pont annyi a beválási esélye mint hogy nem fog. Már megint pénteken leszünk okosabbak.
Amúgy bátyám a gyereknek rendelt valami 40 ezres hóágyút. Ma jött meg hát kíváncsi leszek átugrok hozzá este.. Gondolom játékszer persze..
Amúgy jelen időtávban pont annyi a beválási esélye mint hogy nem fog. Már megint pénteken leszünk okosabbak.
Amúgy bátyám a gyereknek rendelt valami 40 ezres hóágyút. Ma jött meg hát kíváncsi leszek átugrok hozzá este.. Gondolom játékszer persze..
Szerezz be egy vattacukrot fapálcikán is, csak hogy a realista ábrázolásmódot majd vizuálisan is megéld!
Arról meg már ne is beszéljünk, hogy a pár 100 km-es tili-toli, ami a mi kis országunkban már jelentősnek számít (egy-egy kiragadott településre nézve pedig pláne), globálisan gyakorlatilag semmitmondó, és így nem is mond sokat az adott modell "jóságáról".
Én is remélem, Toyota Land Cruiser 120 + téli gumi + hólánc. Voltam én már hegyoldalon 60cm friss hóban, és hólánc nélkül sem volt gond.
Itt ott tereptárgyakon, földön már meg meg marad. Estig jó lenne ha kitartana, akkor lehetne friss lepel.
Akkor lenne a szülinapom, úgyhogy belefér 
(a 2. fiam 2017. április 19-én született, csak a miheztartás végett
akkor 100 km/s körüli szél volt havazással
)
Valami csak lesz már akkortájt, már ideje lenne.
(a 2. fiam 2017. április 19-én született, csak a miheztartás végett
Valami csak lesz már akkortájt, már ideje lenne.
Magad nevében beszélj, és tartsd is be 
Pluszba mentünk, így olvadozgatunk, radar alapján lassan esni fog!
Pluszba mentünk, így olvadozgatunk, radar alapján lassan esni fog!
Erre inkább csak annyit írok, hogy elmúlik ez is
Túl szép, hogy igaz legyen, még az ide adott 20 centivel is
De mostantól nagyjából infarktusközeli állapotban fogom lesni a fejleményeket
A kachelmann hamarabb ad hozzád havat mint Bp-re.
Nincs ez még lefutva.
Nincs ez még lefutva.
