Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Mogyoródon -9 -ig hültünk, rendesen jó végre a tél szagát érezni. 
Angyalföld - Újpest határán meg megy a szokásos ipari...
Angyalföld - Újpest határán meg megy a szokásos ipari...

A zúzmarás köd megszűnt, szép fehér a táj, persze nem a hótól, de nem ez a lényeg, -8 fok van, lassan kezd végre télhez hasonlítani
Fót reggel -5,3 fok. Vác -6,5. Útközben változó mértékű köd, zúzmarával. Gödnél és Sződligetnél az út is fehér volt. Télies útviszonyok, mindenki vigyázzon!
Győr-Likócs környékén a hőszolgáltató kéményei szolgáltatnak nagyon sűrű, mikropelyhes havazást. Utak is kifehéredtek. Hangulatos nagyon 
Pedig nagyon ingatag lábon áll a környéken a köd, de ez kiprésel belőle amit lehet
Pedig nagyon ingatag lábon áll a környéken a köd, de ez kiprésel belőle amit lehet
Halljátok, ez így nm lesz jó! 
GFS OP, PARA, sem esti sem a reggeli futására nem tudok mit írni. Elvagyok keseredve. Megint elhittem, hogy nah, most talán alakul valami.
Tegnap este a sima GFS tagok közül pár igazi, nagy hidegelárasztással számolt, erre a főfutás értékelhetetlen igazi tél szempontjából.
Erős kétségeim vannak evvel a téllel kapcsolatosan. Lelket öntő elemzéseket akarunk olvasni Donnie, Wetsom, Mediciklon, Anarki
GFS OP, PARA, sem esti sem a reggeli futására nem tudok mit írni. Elvagyok keseredve. Megint elhittem, hogy nah, most talán alakul valami.
Tegnap este a sima GFS tagok közül pár igazi, nagy hidegelárasztással számolt, erre a főfutás értékelhetetlen igazi tél szempontjából.
Erős kétségeim vannak evvel a téllel kapcsolatosan. Lelket öntő elemzéseket akarunk olvasni Donnie, Wetsom, Mediciklon, Anarki
Itt valahogy a nagy zimankó elmaradt. Este 9 körül hidegebb volt mint most. T akt.: -0,3 °C.
A tél legalacsonyabb hőmérséklete van itt.Legalább ez hasonlít az igazi télre végre.
Takt. -5.7°C
Takt. -5.7°C
Meg lett az első zord nap is.
Hó nélkül szép eredmény, mostmár jöhet az is.
Hó nélkül szép eredmény, mostmár jöhet az is.

[mod.]
A Bakonyban ugyan nincsenek még hófúvások, de napok óta összefüggő hótakaró, zúzmara úgy 300 m felett és napközben is fagy. Ma a 82-es úton kiérve a varsányi erdőből a Cuha völgyére már este 6-kor -5 fokot mért az autóhőmérő hómentes területen. Este fél 10 körül Cseszneken -5,5,Gézaházán -6,5, itt a zirci Cuha parton -7,5 fokot mértem. Bándon már állítólag -10 is volt a kimondhatatlan nevű oldal szerint. Eddig a tél leghidegebb estéje, de gondolom hamarosan ideér valami óceáni fuvallat, mert a modellek csak -3-5 fokos minimumokat adnak Zircre, egyedül a Gem vállalt be -8 fokot.
Mondhatja valaki, hogy persze, Zirc (Zirc>Zibarc>Zibar>Zabar ahogyan a nyelvészek magyaráznák), hát ott könnyű 400 m-en, de amint látom az utóbbi 2 nap havazásait nem ez a térség vitte a pálmát és kemény fagy is volt többfelé. Ha Európát nézzük sem sok helyen mondanák, hogy hiába várjuk a telet, mert nálunk csak jobb paraméterek vannak (még egyes mediterrán területeken is) lásd Ibéria.
[mod.]
A Bakonyban ugyan nincsenek még hófúvások, de napok óta összefüggő hótakaró, zúzmara úgy 300 m felett és napközben is fagy. Ma a 82-es úton kiérve a varsányi erdőből a Cuha völgyére már este 6-kor -5 fokot mért az autóhőmérő hómentes területen. Este fél 10 körül Cseszneken -5,5,Gézaházán -6,5, itt a zirci Cuha parton -7,5 fokot mértem. Bándon már állítólag -10 is volt a kimondhatatlan nevű oldal szerint. Eddig a tél leghidegebb estéje, de gondolom hamarosan ideér valami óceáni fuvallat, mert a modellek csak -3-5 fokos minimumokat adnak Zircre, egyedül a Gem vállalt be -8 fokot.
Mondhatja valaki, hogy persze, Zirc (Zirc>Zibarc>Zibar>Zabar ahogyan a nyelvészek magyaráznák), hát ott könnyű 400 m-en, de amint látom az utóbbi 2 nap havazásait nem ez a térség vitte a pálmát és kemény fagy is volt többfelé. Ha Európát nézzük sem sok helyen mondanák, hogy hiába várjuk a telet, mert nálunk csak jobb paraméterek vannak (még egyes mediterrán területeken is) lásd Ibéria.
[mod.]
Na a GFS OP-t 288-nál abbahagyjuk
Semmi érdemleges, fényévekkel rosszabb az előzőeknél
Maradt reménynek a PARA, ami szintén eddig jóval gyengébb az eddigieknél,
Ez sem lesz egy olyan, ami miatt jót alszunk
De nézzük tovább...
Maradt reménynek a PARA, ami szintén eddig jóval gyengébb az eddigieknél,
Bármi lesz is ritkán van ilyen izgalmas időszak, 20+ fokos szórás a fáklyán.
Szinte egy időpontra a két tag és a két véglet:
Szinte egy időpontra a két tag és a két véglet:


Ez mit jelenthet ránk nézve? Nagyobb az esélye akár egy ilyen helyzetnek, mint amit a PARA mutat?
Ma volt a tél eddigi legalacsonyabb napi T. közepű napja.
A Tmin: -6,7 fok, Tmax: -0,8 fok lett. Napi T. közép: -3,75 foknak adódott.
Sajnos holnap és szerdán jön az enyhülés, de remélem lesznek csodák, és lejön 3 cm hó.
A Tmin: -6,7 fok, Tmax: -0,8 fok lett. Napi T. közép: -3,75 foknak adódott.
Sajnos holnap és szerdán jön az enyhülés, de remélem lesznek csodák, és lejön 3 cm hó.
Esti GFS-hez hamarosan készítheted a popcornt. 
Fáklya tagok GFS-en némelyik rendes hidegleszakadással számolnak.
Fáklya tagok GFS-en némelyik rendes hidegleszakadással számolnak.
Nálam is fagyos a talaj, de azt szeretem ha vastag, legalább tíz centis, ami egy egy enyhébb idő után hamar regenerálódik. Ennyi talajfagyot elvisz pár nap enyhe idő.
Elvagyok én az enyhüléssel Bazsa!
Emlékszem pár esetre, pl - 10 - ről indultunk, aztán két nap múlva - 2, közben havazott, majd újra hidegebb. Para volt, de megélt...
Elvagyok én az enyhüléssel Bazsa!
Emlékszem pár esetre, pl - 10 - ről indultunk, aztán két nap múlva - 2, közben havazott, majd újra hidegebb. Para volt, de megélt...
A friss fáklyán a 14-e nem is néz ki rosszul, csak hát persze, hogy reggelre rakta be, hogy ne lehessen élvezni
Link
Ok, semmi gond.
Megint leírom a tudjuk kik miatt, hogy úgysem ez lesz, de azért két egymást követő hasonlóan durva futás azért már figyelemre méltó.
Foxcruel: a listánál igen, de a diagramm korrekt. Ha a vasárnapi 12z-t is belekeverné akkor ott nem
hó lenne, hanem durva előoldal.
Nem a modell hibás, a WZ jeleníti meg rosszul, a listánál.
Megint leírom a tudjuk kik miatt, hogy úgysem ez lesz, de azért két egymást követő hasonlóan durva futás azért már figyelemre méltó.
Foxcruel: a listánál igen, de a diagramm korrekt. Ha a vasárnapi 12z-t is belekeverné akkor ott nem
hó lenne, hanem durva előoldal.
Nem a modell hibás, a WZ jeleníti meg rosszul, a listánál.
Modellhiba.
309-312 órák között visszaugrik.
Szerintem az egész 12Z futás hibás, siklott.
309-312 órák között visszaugrik.
Szerintem az egész 12Z futás hibás, siklott.
Igen?
Elnézést Donnie, rosszul fejeztem ki magam. Hó szempontjából ez nem a reggeli futása!
Erre értettem, de írhattam volna szerbeket is 

Szerintem ez a folyamatos télvárás olyan, mint amikor minden év végén/elején fizetés emelésre várunk. Szorzunk osztunk 0,665 el, elképzeljük hol lesz annak a pénznek a helye, aztán azon kapjuk magunkat március vége van és ló..sz sem lett belőle.
Agyad román.... Link
Egyre furcsább ez a románozós becsípődésed, szerintem csináltass vele valamit.
Egyre furcsább ez a románozós becsípődésed, szerintem csináltass vele valamit.
Hey!
Rég volti ilyen szép téli idő erre fele, mint ma. 5-8 cm közé tömörödött hóréteg, napfény, hideg.
Rég volti ilyen szép téli idő erre fele, mint ma. 5-8 cm közé tömörödött hóréteg, napfény, hideg.
A PARA-n 222 órától 318 óráig a vasárnapi futás látható, majd 318 -tól ott a nagyvad ismét, mármint a román nagyvad
Igen, nagyon frusztráló tud lenni, hogy ha délről jön túl É-ra vagyunk, vagy amire felcsúszik, akkor túl Ny-ra (mint most is), ha meg ÉNy-ról jön, akkor túl Dk-re vagyunk. Legutóbbi pozitív emlékem itt a 2017 januári összeáramlásos havazás, ami kb 40 perc alatt dobott le 10 cm-t, amire jött Szibéria, volt is -21 fok az egyik reggel és többször -15 alatt (persze a havazást akkor sem éltem meg, mert nem voltam otthon, csak az eredményre értem haza).
Hozzászólásod első részével tökéletesen egyetértek, teljesen jogos. A második részével is, de ez akkor is példátlanul gyenge, ha osztályozni kéne, akkor értékelhetetlen. Mostantól valamicskét javulnak majd az esélyek, (1-2 mm hócsapadék szempontjából) ez vitathatatlan.
Hát, nálam a fagyos talaj már elő van készítve. Szombat délután óta, az az lassan 2 és fél napja fagy, nem is kicsit, általában több fokkal fagypont alatt mozog a T.
Holnap délelőttig fagyhat, aztán napközben a pozitív T. tartomány csak rövid ideig tarthat, délutántól már újra fagyhat.
Szerdán hasonló lehet, majd estétől jöhet a tartósabb fagy.
Szóval rendesen elő lesz készítve nálam a talajfagy.
Egyébként a beenyhülés előtti nagy havazás elsülhet úgy is, hogy a kiadós havazás után jön az enyhülés, de nem tart sokáig, aztán hamar jön vissza a fagy, akár tartósabban. Meg lehet, hogy az enyhülés csak+1+2 fokot jelent.
Erről ha valaki, akkor te tudnál jó sok példát mesélni ott az észak-Alföldön.
Szóval szerintem annyira ne parázz mindig az enyhülésektől, mert nem csak a legrosszabb verzió tud bejönni, hogy az enyhülés elviszi az egész havat.
Holnap délelőttig fagyhat, aztán napközben a pozitív T. tartomány csak rövid ideig tarthat, délutántól már újra fagyhat.
Szerdán hasonló lehet, majd estétől jöhet a tartósabb fagy.
Szóval rendesen elő lesz készítve nálam a talajfagy.
Egyébként a beenyhülés előtti nagy havazás elsülhet úgy is, hogy a kiadós havazás után jön az enyhülés, de nem tart sokáig, aztán hamar jön vissza a fagy, akár tartósabban. Meg lehet, hogy az enyhülés csak+1+2 fokot jelent.
Erről ha valaki, akkor te tudnál jó sok példát mesélni ott az észak-Alföldön.
Szóval szerintem annyira ne parázz mindig az enyhülésektől, mert nem csak a legrosszabb verzió tud bejönni, hogy az enyhülés elviszi az egész havat.
Én is nagyon a határon vagyok, remélem kapunk még havat szerda-csütörtökön, mert ez még így elég nudli.
Más: úgy tűnik a poláris örvény némileg visszaerősödhet, természetesen a hatása még kérdéses: Link
Más: úgy tűnik a poláris örvény némileg visszaerősödhet, természetesen a hatása még kérdéses: Link





