Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Itt 3cm lett. Kicsit többet vártam de így is mesés, jöhetett volna 2-3 héttel hamarabb. Mivel legalább szerdáig marad a télies idő és holnap még jók lehetünk 1-2 cm-re.
Nálam így az eddigi idei gyér tél kezdi megelőzni a tavalyi "értékelhetetlen" telet és még van ideje alkotni valami maradandót. Szerdától azonban minden jel arra utal hogy egy időre vége a szép télnek.
Nálam így az eddigi idei gyér tél kezdi megelőzni a tavalyi "értékelhetetlen" telet és még van ideje alkotni valami maradandót. Szerdától azonban minden jel arra utal hogy egy időre vége a szép télnek.
Még sötét volt így képet nem csináltam. Reggel fél 8kor munkába menet előtt így nézett ki:

Sose gondoltam volna, hogy egyszer iyet fogok írni, de valamennyire meg kell védenem Anarkit - szerintem ezen a télen elég realistán írta le eddig a dolgokat, és nem éreztem a pár éve még tényleg jellemző erősebben negatív vonalat.
A télfikázó kommenteket pedig elnézem, tudva hogy sajnos van olyan is a fórumon, aki kizárólag ezekből él szinte, viszont nagyjából sohasem elemez.
Vagy csak öregszem, és puhulok
Itt már éjfél után nemigen eshetett, mert hártyavékony lepel lett, nem haladtuk meg a dec 27-ei csúcs fél centit.
Egyelőre még napon se olvad, de tényleg csak az ima fogja megtartani.
Illetve árnyéknan szerintem a fagyos talaj miatt át fogja vészelni estig a nagyja, tippem szerint.
Még pár nap tél, aztán kérdőjeles hosszúságú (és GEM szerint mértékű) enyhülés néz ki - továbbra is jelentős szórás mellett persze.
Személy szerint nem vagyok csalódott az éjjeli műsorban, de különösebben elégedett sem: igyekszem örülni a szép fehér, téli tájnak
A télfikázó kommenteket pedig elnézem, tudva hogy sajnos van olyan is a fórumon, aki kizárólag ezekből él szinte, viszont nagyjából sohasem elemez.
Vagy csak öregszem, és puhulok
Itt már éjfél után nemigen eshetett, mert hártyavékony lepel lett, nem haladtuk meg a dec 27-ei csúcs fél centit.
Egyelőre még napon se olvad, de tényleg csak az ima fogja megtartani.
Illetve árnyéknan szerintem a fagyos talaj miatt át fogja vészelni estig a nagyja, tippem szerint.
Még pár nap tél, aztán kérdőjeles hosszúságú (és GEM szerint mértékű) enyhülés néz ki - továbbra is jelentős szórás mellett persze.
Személy szerint nem vagyok csalódott az éjjeli műsorban, de különösebben elégedett sem: igyekszem örülni a szép fehér, téli tájnak
Sajnos állnak össze a tagok a pozitív oldalon
Reménykedtem, hogy lesz egy havas hétvégénk, de nem úgy néz ki. Menni kéne a hegyekbe, de a tömeget utálom...
Csütörtökön újjabb kisebb havazás látszik... Most ha épp van egy stratusunk, már a két havazassal egész szép hótakaróval mehetnénk a hétvégi hideg napokba. Sajnos ez nem egy tulelő mennyiség.
A lényeg hogy ez is pazar összefüggő hótakaró!
A lényeg hogy ez is pazar összefüggő hótakaró!
Csodás a táj, még ha belvárosi kissé olvadós is. A tél első igazi szép, "továbbmegmaradós" hava! Legalább 5 centi.
Az elemzéseid - melyeket szívesen olvasok magam is - nagy része szintén arra van kihegyezve, hogy mekkora egy szar tél ez. Ami részint igaz is, csak a másik 50%-kal összerakva már kurva unalmas. Érted-e?
Itt 5cm esett, hamarosan jönnek a képek
Nagyon úgy látszik, hogy beindul az atlanti csigagyár, és megvéd bennünket tél tábornoktól.
De élvezzük ki ezt a hetet amíg lehet
Nagyon úgy látszik, hogy beindul az atlanti csigagyár, és megvéd bennünket tél tábornoktól.
De élvezzük ki ezt a hetet amíg lehet
Na látod ilyen amikor képek is vannak a hozzászólásban... A szöveget ilyenkor már úgyse olvassátok senki. Gondoltam bent hagyom, és megnézem észre veszi-e valaki... Mostanra sikerült

Na meg Czaki esti műbráneres mérési módszere után...
Na meg Czaki esti műbráneres mérési módszere után...
Ha itt esett volna 3cm hó, az nálam is felérne valamilyen felnőtt tartalommal 

De azért gratulálok a havatokhoz
De azért gratulálok a havatokhoz
"0 fok körül van, de a hó maradt pornó.
Hát igen, a telefon nem felejt
Hát igen, a telefon nem felejt
A reggeli szomorkodó, 20-ka után itt a kikelet kommentek után kíváncsiságból belenéztem a GFS-be, de én nyomát nem látom a tavasznak rajta. Ott figyel a hideg tőlünk északra és többet lennénk 0 alatt mint fölött. Nem értem a letargiát de lehet hogy benéztem valamit.
Én inkább várom a holnapi latolgatásokat sokkal jobb mint a végtelenített depi.
Takt 0.2 fok, harmat pont -2fok
Én inkább várom a holnapi latolgatásokat sokkal jobb mint a végtelenített depi.
Takt 0.2 fok, harmat pont -2fok
Már bocsánat, de én például egy cseppet sem panaszkodtam, és nem is rinyáltam.
Leírtam konkrétan, hogy esett 2 cm hó, leírtam, hogy dolgozik a talajhő és csatoltam ehhez egy fényképet. Ennyi, se több, se kevesebb.
Leírtam konkrétan, hogy esett 2 cm hó, leírtam, hogy dolgozik a talajhő és csatoltam ehhez egy fényképet. Ennyi, se több, se kevesebb.
Nem folyamatos. A jelenlétem kb. 50% elemzés, a maradékban pedig elégedetlen vagyok a körülményekkel. Nem kötelező mindig mindennel elégedettnek lenni.
Fel fogod kúrni az agyam ezzel a folyamatos pocskondiázással. És az nem jó...
——————————-
Naményban 6 cm hó esett. A Beregben jó eséllyel ennél 1-2 centivel több is
——————————-
Naményban 6 cm hó esett. A Beregben jó eséllyel ennél 1-2 centivel több is
Nos itt a front teljesítménye 1 2 pihe volt, tehát 1cm-es hóra továbbra is várni kell. Elnézve modelleket jelen állás szerint lesz is idő várni rá bőven. A hőmérséklet és a tegnap reggeli zuzmara némileg télies jelleget mutat. Gyermekkoromban ez november végi dec eleji időket idéz T és táj szempontjából is. És hát jön a január második dekádja.. Kíváncsian várom a következő hetek attrakcióját..
Kutason egyelőre tartja magát a múlt péntek óta beköszöntött havas Tél! -3°C és 7 cm-es hóréteg a reggeli állapot.
Azt csak én teszem hozzá, hogy az ÉNY-i frontos havazások sem a régiek már! De szép lett a táj, a gyerekekkel is sikerült egy hóemberkét építeni, és kaptam tőlük pár hógolyót is. A meleg délutánra ezt is elviszi, jöhet hajnalban a következő adag, ami elvileg meg is maradhat.
A szerdai jókedvem két dolog miatt már megalapozódott:
- Sikerült végignéznem a "Kinél esett minimálisabb hó" fotókiállítást, ami alól egyedül Palui képe képezett kivételt.
Szerk.: WOW, Norbi!!! Na ez már valami, még egy kivétel!
- Ezen a riasztás térképen pedig el is nevettem magam.
- Sikerült végignéznem a "Kinél esett minimálisabb hó" fotókiállítást, ami alól egyedül Palui képe képezett kivételt.
Szerk.: WOW, Norbi!!! Na ez már valami, még egy kivétel!
- Ezen a riasztás térképen pedig el is nevettem magam.

Talán JoeJack írta valamikor erre a GFS hótérképre,hogy előbb kettővel osztani ,majd gyököt vonni és az lesz közel az igazsághoz.
Egyelőre szép fehér minden ,a pár centi hó is szép tud lenni ,ha nem olvad .Árnyékos részeken akár maradhat is belőle az elmúlt keményebb fagyok miatt.Vagy nem...
Egyelőre szép fehér minden ,a pár centi hó is szép tud lenni ,ha nem olvad .Árnyékos részeken akár maradhat is belőle az elmúlt keményebb fagyok miatt.Vagy nem...
Jászberényben az éjszaka folyamán 1,5 cm-es hóréteg képződött.
Legutóbb 2020. március 23-án volt cm-ben mérhető, összefüggő hótakaró a városban, egy napig (4-6 cm).
Előtte pedig 2019. december 2. és 7. között (6-7 cm).
Kemény telek sorozata ez, na.
Legutóbb 2020. március 23-án volt cm-ben mérhető, összefüggő hótakaró a városban, egy napig (4-6 cm).
Előtte pedig 2019. december 2. és 7. között (6-7 cm).
Kemény telek sorozata ez, na.
0-1 cm között vagyunk, közelebb a 0-hoz, ez igaz a hőmérsékleti értékre is. Ennél többet itt nem érdemes belelátni egy ilyen helyzetbe, akár mit adnak a modellek pár nappal előtte. A szezon második hótakarója, ez nagyjából 1 cm-el kisebb az előzőnél. Északkeleten szerintem van esély holnapig pár helyen még jó pár centire, ott jó hideg lehet a hétvége 
Már megint New York-ban havazik, nálunk meg bezzeg semmi...
Végre villantott valamit a tél. Betyáros kis hózápor volt az előbb, bő fél óra alatt ledobott 2 cm-t. Épp jó helyen voltunk Bánfalván, mert a város keleti részén alig esett hó.
Négyzetméterenként 15 db hungarocellgolyócska és pozitív hőmérséklet az éjszakai front eredménye.
Gyenge hózápor volt hajnalban. Itt ott megmaradt. A hét eleji hóból még vannak foltok főként zöldebb övezetekben, dombokon.
Hétfőig amit várok: hideg, néhol kialakuló hózáporok, konvergenciás havazások. Szerencsés helyeken több centi friss hó.
Hétfőig amit várok: hideg, néhol kialakuló hózáporok, konvergenciás havazások. Szerencsés helyeken több centi friss hó.
Pár pehely a földön,gyenge fagy,és kilátástalanság!A hózáporokból minden modell visszavett,jelenleg csak szállingózások néznek ki,aztán hétvégén. száraz hideg,majd GFS-ek szerint jön a tavasz,GEM ICON további hideg,de száraz mint a puska por.Érdemi havazásnak esélye sincs,és lássuk be már január közepe van.Persze február még durranthat,(és ott van március
),de az elmúlt impotens telek után,ilyen biztató felállásokkal is buktázni azért már rendesen bosszantó.Az elmúlt 3-4 télen ha 5centinél nagyobb havat akartam látni,fel kellett mennem 400m fölé,és ez röhejes itt a Bakony lábánál.
Nem temetem a telet,csak hihetetlen ez a rengeteg bénázás tél tábornoktól.
Nem temetem a telet,csak hihetetlen ez a rengeteg bénázás tél tábornoktól.
Nálam is meg volt a gyenge hintés így egy vékony lepel fedi az utakat, tetőket, kocsikat, de a fákon füvön nem látni nyomát.
Tavasszal és nyáron nagyon bosszantanak az ilyen csapadék impotens frontok.
Remélem amennyire minimális csapadékot hozott a front annyira gyenge lesz a mai melegedés is. Takt: -0.2fok
Tavasszal és nyáron nagyon bosszantanak az ilyen csapadék impotens frontok.
Remélem amennyire minimális csapadékot hozott a front annyira gyenge lesz a mai melegedés is. Takt: -0.2fok
Az ország nagyobbik fele látott már havat. Hétvégén hideg lesz. Jöhet a meleg.
Csak viccelek...
Remélem akkor jelentősen bemelegszünk ha már normális hideg nem lesz.
Remélem akkor jelentősen bemelegszünk ha már normális hideg nem lesz.
Grat! Nálatok ahogy nézem holnap hajnalban is lejön egy hasonló adag.
A legfrissebb futások hó szempontjából rendkívül bíztatóak a Nyugat-Dunántúlra. Akár 1 cm is lezúdulhat csütörtökön két hullámban, 0,56 és 0,44 cm arányban. Természetesen délben lehet az egyik hófergeteg + fokok mellett. Ami a továbbiakat illeti, a kikelet szinte biztos hogy bejön a modelleknek, ellenben a pár napja mutogatott hidegleszakadásokkal.
A legfrissebb futások hó szempontjából rendkívül bíztatóak a Nyugat-Dunántúlra. Akár 1 cm is lezúdulhat csütörtökön két hullámban, 0,56 és 0,44 cm arányban. Természetesen délben lehet az egyik hófergeteg + fokok mellett. Ami a továbbiakat illeti, a kikelet szinte biztos hogy bejön a modelleknek, ellenben a pár napja mutogatott hidegleszakadásokkal.
Másodszor van 3cm körüli, vagy feletti havam 
Jó kis hózáporos lett a vége!
0 fok körül van, de a hó maradt pornó.
Csodás téli reggel mégha olvadás is jön majd napközben.
Este írtam, hogy határon van a környék, és végig itt is maradt, a jó oldalon
Jó kis hózáporos lett a vége!
0 fok körül van, de a hó maradt pornó.
Csodás téli reggel mégha olvadás is jön majd napközben.


Este írtam, hogy határon van a környék, és végig itt is maradt, a jó oldalon
A várakozásoknak megfelelően az éjszaka nálam egy deka csapadék nem volt. Az elmúlt napok minimum hőmérsékleti rekordja viszont megdőlt, -0,4 fok van.
Sajnos a dolgok elég rossz irányba haladnak, a gfs fáklya nagyon az ecm felé közeledik, a 20-a környékét szerintem érdemes lesz elengedni, az utána lévő időszak is egyre rosszabbnak néz ki, és gyanítom, hogy a friss ecm se lesz jobb: Link
Hó reggelt MetNet!
2 cm-t dobott le a front, ami alulról eléggé nedves sajnos, mert a drága talajhő továbbra is serényen tevékenykedik...
T. -akt. : -0,7 °C.
2 cm-t dobott le a front, ami alulról eléggé nedves sajnos, mert a drága talajhő továbbra is serényen tevékenykedik...
T. -akt. : -0,7 °C.

Nem tört meg az átok Mogyoródon, most sem hullott mérhető mennyiség, vékonyka lepel lett a vége. Utolsó 1cm-t meghaladó havazás: 2019.12.02 11cm
Jelen helyzet:
Jelen helyzet:

Két három pihével megúsztuk ezt is, mondjuk nem is volt várható ide semmi, ahhoz képest egész jól teljesített







