2026. június 27., szombat

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#506326
Visszatérve Hatvan-Nagygombosra, itt továbbra is havazik szép nagy pelyhekben, Link  radart elnézve lassan vége. 4 cm esett
#506325
Jelentem apró szemekben erős szállinga/gyenge havazás van. Talán elér a tömb északról? A T a "zidőkép" szerint 0 fok, határeset, de ha lesz intenzitás lehűti remélem. A tömb közepe mintha durranna, hasonlóan a Rossmann által várt konvergenciához. Ha ideérne és még be is durranna, nagyon örülnék!
#506324
Havazik, de alig egy kopesre micsoda konvergencia zona! Remélem megnyerjuk... hideg
Fél centi esett eddig. 

beillesztett kép

#506323
Egyre enyhébb, és kevésbé szóró hazai fáklya, egyre melegebb Moszkvai fáklya, cserébe mozgolódnak a csapadékgörbék. Ejj ejj, jó is az a 3 fokban hulló eső 4-5 napig... zavarban Ha a hideg megvan kiszáradunk, ha a csapi megvan bemelegszünk, nehezen jön ez össze. Mire itt bármi lehet az már január vége. Hát reménykedjünk.
#506322
Elég pofás havazás van egy ideje -2 fok mellett... 

beillesztett kép

#506321
Szerintem 10 nap utáni távban bármikor új megnőhet a szórás és előkerülhet egy gyökeres változás lehetősége. Volt már ilyen ebben a szezonban is. December végén is reménytelennek látszott, aztán kaptunk egy másfél hetes télies periódust, ami most is tart. ÉK-en most jó tél van, szerintem utazunk a szülőföldre szánkózni, túl nagy mák kellene, hogy itt legyen valami a konvergenciából, ami ráadásul szánkózható is.
#506320
Durván lecsökkent a szórás, cserébe 24-e után pár napig 0 és -10 között szór csak. OP elég pesszimista.
A hölgy még énekel, ha karcosan is nevet
#506319
Asszem Zivi ezt emlegeti egy ideje nyelvnyujtas
Megyek beveszek egy Xanaxot... tüzes vízzel nyelvnyujtas
#506318
Óceáni trutyival nem sokra megyünk az a baj, még ha lenne is hó, nem valószínű, hogy megmaradna a hőmérséklet miatt: Link
#506317
Arra legalább jó eséllyel lesz pengeél nevet

A legrövidebb összefoglaló: hideg, majd enyhülés keveredési zónával, inkább az enyhe oldalán.
Ez néz ki MA.

(Jedik, nem jedi. Nem néztem őket magyarul, guglizni kellett a címet is nevet)
#506316
Lehet itt több ideig volt intenzív de az intenzitástól is függ. havazasnevet
#506315
Hát ez ide is elég idegölő:

beillesztett kép

#506314
Hát, végülis még mindig több itt a rebellis partizán, mint az Utolsó Jedi végén a lázadó vidám Link
#506313
Kellemetlen panorama Csobánkáról:

beillesztett kép

#506312
Na aggódj miatta, lehet így sokkal több hó fog esni a környéken, mint az eddigi hasznavehetetlen hidegleszakadásból.  laza
#506311
Link

beillesztett kép

#506310
Itt közben kjomoly hóesés alakult ki, elhagytuk az 1 cm-t.
#506309
Továbbra is váltakozó intenzitással havazik Gyöngyösön.

beillesztett kép

Kb 1cm a hóréteg vastagsága.

beillesztett kép

#506308
Csak előtte le kell tenni az ásót. kacsint
#506307
Igen, szépen beragadt felettünk a csapadéksáv, bár ezek a képek Hosszúpályiban készültek. nevet
#506306
Nem, mert akkor a tavasz lesz a kiút nevet

Nunatak. sajnos a Para vége is vacak, az OP-ot meg főleg hagyjuk.
Utolsó reménysugár a fáklya lehet, reggel az is vacak volt.
#506305
Szemmel láthatóan több esett nálatok, mint itt, pedig Debrecen sincs messze. nevet
#506304
Szerintem túlzottan optimista vagy..
#506303
Áthelyezve innen: Meteorológiai esélylatolgatások (#72261 - 2021-01-15 12:07:54)

havazas

beillesztett kép



beillesztett kép

Itt az egész délelőtt folyamán havazott váltakozó intenzitással, jelenleg a tegnapival együtt 5 cm-es a hóréteg vastagsága. Most úgy tűnik a következő napkban is gyarapodhat még...., de meglátjuk, ez nekem így is nagy meglepetés! 
#506302
Bocsánat, megint az esélylatolgatáshoz írtam, pedig ide szántam volna a képeket! Valaki, illetékes segítene nekem, hogy átkerüljön ide a bejegyzésem? Köszönöm!nevet
#506301
Kicsit tovább lapozod, akkor már látni, hogy az ac keleti pereméről szívná be a hideget. Nyilván csak érdekesség, de jobb, mint a semmi.
#506300
Itt lehet nézni több modellt is: Link
#506299
Link
Azoknak, akik a Dunántúlon velem együtt epekednek több, mint két éve egy kiadós havazásért! 2013. tele bizony kitett magáért errefelé
#506298
Valaki tudna linket küldeni a következő napok várható felhőzet alakulásáról? Az UM-en szoktam nézni,de van más modell is amin mutatja talán? 
#506297
Ezek a délelőtti hózáporok sem gyengék ahogy nézem a kamerákat. Én alsó hangon is 2cm-re számítok holnap reggelig ide 
#506296
...de a gödör alján is lehet maradni, ha nincs kiút! kacsint laza
Pár pihe itt is volt az előbb, de lehet csak a szél "fútta" ide.nevet
#506295
Egerben is csendesen havazik, úgy 1-2 mm/óra erősséggel. Ha vastagabb hó összegyűlik, akkor a 21-es fügetermésnek Egerben lehetséges annyi.
#506294
Eső lehet belőle... Link

Nem, amíg nem jön délebbre a sarki AC és vele a hideg, addig az óceáni takony győz itt.

Ééés a konvergencia tőlünk délre való összeállása is bejött! 
A délutáni pedig nem fog idáig elkúszni, mert sose szokott.

Mindegy, a gödör alját is el kell érni, onnan csak fölfelé megy az út nevet
#506293
Sosem nézem. szegyenlos
Legyen úgy, hangulatnak jó lehet.
#506292
´És a PARA már nem is számít?! Link Skandi ac, medicici csíra? kacsint
#506291
Mert nem tetszett nézni a TAF-ot. kacsint
Mondjuk inkább délutánra lesz várható valami, amikor ránk jön keletről a konvergencia.
#506290
Van itt két kis konvergens sáv, meglátjuk, mire lesznekjók.
Tényleg nem vagyok nagyravágyó, egy porhintés is örömünnep lenne. Most legalább meg is maradna.

GFS éppen kapitulál 24-e után is, nem sok öröm maradt mára.

Szerk: na még a végén összáll valami... tőlünk délre  laza
#506289
Úúúúúristen, én is láttam 6 hópelyhet az imént. °_° Ezt is meg kell becsülni, főleg, hogy semmire nem számítottam mára.havazas
#506288
Remélem ez a délelőtti program csak az előjáték nem a föműsor 
#506287
Tápiószecső
Homogén, szürke felhőzet, kifejezetten sűrű, kispelyhes havazás - 1 fokban. Mintha csak egy medi lenne.  Mindenhol megmarad. Némi legmozgás is van hozzá. Pazar! havazas

Pesten a szokásos páholyból nezhetjük, ahogy elmászik mellettünk ez a szép, életképes tömb. 
#506286
Igen, itt most megint délebbre van és erősebb a sarki AC, azonnal meg is van a hatása: Link
De ez még mindig kevés, és főleg távoli.
Még néhány 100 km-t délebbre kéne jönnie, hogy a teknőt jobb helyre tolja.

Valami kis borulás van itt, egy-két pihét is láttam.

Szerk: ikon nem érdemlő szállinga forog fenn nevet
#506285
Ilyen havazást, mint amilyen délelőtt volt...nagyon rég nem láttam, egyszerűen mesés!havazas
4-5 cm hullott, erre mikor rátalál a csillagos ég...fazik

beillesztett kép

#506283
Van arrafelé összefüggő hótakaró, vagy csak foltok?
#506282
Jogos. Nem akartam ennyire szigorú lenni. kacsint
Clive. Az is jogos, bár a márciusi télre alapozni kicsit olyan, mint azt várni, hogy szeptemberben még lesz 2 hét strandidő 30 fokokkal.  Lehetséges, de meredek. Mindkettő.  
Én azért őszintén bízom benne, hogy a telecske a következő másfél hónapban fog bizonyítani és nem a kikeletet cseszi el.  Az nekem mindig fájó pont. 
#506281
Sokáig sajnos nem volt a vendégünk, de egy vaskos lepel azért jutott belőle. 
#506280
Ne haragudj, ,de valami tragédia a helyesírásod. Kicsit legyél már igényesebb ilyen szempontból, a mondanivalódról elveszi a figyelmet. Ez nem egy ótvar csetszoba....
Szerk. Most látom, nem csak nálam verte ki a biztosítékot.
#506279
9 órától folyamatosan hullik a hó változó intenzitással,de többnyire gyenge intenzitású.
#506278
Na és a március? Újabban az nekünk a tél Bástya Elvtársa...nevetnevet
#506277
Miskolcon eseget a hó 3 nap/1 centi intenzitással.

Utolsó észlelés

2026-06-27 08:31:25

Ercsi

29.1 °C

09000

RH: 53 | P: 1019.7

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.