Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Visszatérve Hatvan-Nagygombosra, itt továbbra is havazik szép nagy pelyhekben, Link radart elnézve lassan vége. 4 cm esett
Jelentem apró szemekben erős szállinga/gyenge havazás van. Talán elér a tömb északról? A T a "zidőkép" szerint 0 fok, határeset, de ha lesz intenzitás lehűti remélem. A tömb közepe mintha durranna, hasonlóan a Rossmann által várt konvergenciához. Ha ideérne és még be is durranna, nagyon örülnék!
Havazik, de alig egy kopesre micsoda konvergencia zona! Remélem megnyerjuk... 
Fél centi esett eddig.
Fél centi esett eddig.

Egyre enyhébb, és kevésbé szóró hazai fáklya, egyre melegebb Moszkvai fáklya, cserébe mozgolódnak a csapadékgörbék. Ejj ejj, jó is az a 3 fokban hulló eső 4-5 napig...
Ha a hideg megvan kiszáradunk, ha a csapi megvan bemelegszünk, nehezen jön ez össze. Mire itt bármi lehet az már január vége. Hát reménykedjünk.
Szerintem 10 nap utáni távban bármikor új megnőhet a szórás és előkerülhet egy gyökeres változás lehetősége. Volt már ilyen ebben a szezonban is. December végén is reménytelennek látszott, aztán kaptunk egy másfél hetes télies periódust, ami most is tart. ÉK-en most jó tél van, szerintem utazunk a szülőföldre szánkózni, túl nagy mák kellene, hogy itt legyen valami a konvergenciából, ami ráadásul szánkózható is.
Durván lecsökkent a szórás, cserébe 24-e után pár napig 0 és -10 között szór csak. OP elég pesszimista.
A hölgy még énekel, ha karcosan is
A hölgy még énekel, ha karcosan is
Asszem Zivi ezt emlegeti egy ideje 
Megyek beveszek egy Xanaxot... tüzes vízzel
Megyek beveszek egy Xanaxot... tüzes vízzel
Óceáni trutyival nem sokra megyünk az a baj, még ha lenne is hó, nem valószínű, hogy megmaradna a hőmérséklet miatt: Link
Arra legalább jó eséllyel lesz pengeél 
A legrövidebb összefoglaló: hideg, majd enyhülés keveredési zónával, inkább az enyhe oldalán.
Ez néz ki MA.
(Jedik, nem jedi. Nem néztem őket magyarul, guglizni kellett a címet is
)
A legrövidebb összefoglaló: hideg, majd enyhülés keveredési zónával, inkább az enyhe oldalán.
Ez néz ki MA.
(Jedik, nem jedi. Nem néztem őket magyarul, guglizni kellett a címet is
Lehet itt több ideig volt intenzív de az intenzitástól is függ. 
Hát, végülis még mindig több itt a rebellis partizán, mint az Utolsó Jedi végén a lázadó
Link
Na aggódj miatta, lehet így sokkal több hó fog esni a környéken, mint az eddigi hasznavehetetlen hidegleszakadásból.
Továbbra is váltakozó intenzitással havazik Gyöngyösön.


Igen, szépen beragadt felettünk a csapadéksáv, bár ezek a képek Hosszúpályiban készültek.
Nem, mert akkor a tavasz lesz a kiút 
Nunatak. sajnos a Para vége is vacak, az OP-ot meg főleg hagyjuk.
Utolsó reménysugár a fáklya lehet, reggel az is vacak volt.
Nunatak. sajnos a Para vége is vacak, az OP-ot meg főleg hagyjuk.
Utolsó reménysugár a fáklya lehet, reggel az is vacak volt.
Szemmel láthatóan több esett nálatok, mint itt, pedig Debrecen sincs messze.
Áthelyezve innen: Meteorológiai esélylatolgatások (#72261 - 2021-01-15 12:07:54)



Bocsánat, megint az esélylatolgatáshoz írtam, pedig ide szántam volna a képeket! Valaki, illetékes segítene nekem, hogy átkerüljön ide a bejegyzésem? Köszönöm!
Kicsit tovább lapozod, akkor már látni, hogy az ac keleti pereméről szívná be a hideget. Nyilván csak érdekesség, de jobb, mint a semmi.
Link
Azoknak, akik a Dunántúlon velem együtt epekednek több, mint két éve egy kiadós havazásért! 2013. tele bizony kitett magáért errefelé
Azoknak, akik a Dunántúlon velem együtt epekednek több, mint két éve egy kiadós havazásért! 2013. tele bizony kitett magáért errefelé
Valaki tudna linket küldeni a következő napok várható felhőzet alakulásáról? Az UM-en szoktam nézni,de van más modell is amin mutatja talán?
Ezek a délelőtti hózáporok sem gyengék ahogy nézem a kamerákat. Én alsó hangon is 2cm-re számítok holnap reggelig ide
...de a gödör alján is lehet maradni, ha nincs kiút!

Pár pihe itt is volt az előbb, de lehet csak a szél "fútta" ide.
Pár pihe itt is volt az előbb, de lehet csak a szél "fútta" ide.
Egerben is csendesen havazik, úgy 1-2 mm/óra erősséggel. Ha vastagabb hó összegyűlik, akkor a 21-es fügetermésnek Egerben lehetséges annyi.
Eső lehet belőle... Link
Nem, amíg nem jön délebbre a sarki AC és vele a hideg, addig az óceáni takony győz itt.
Ééés a konvergencia tőlünk délre való összeállása is bejött!
A délutáni pedig nem fog idáig elkúszni, mert sose szokott.
Mindegy, a gödör alját is el kell érni, onnan csak fölfelé megy az út
Nem, amíg nem jön délebbre a sarki AC és vele a hideg, addig az óceáni takony győz itt.
Ééés a konvergencia tőlünk délre való összeállása is bejött!
A délutáni pedig nem fog idáig elkúszni, mert sose szokott.
Mindegy, a gödör alját is el kell érni, onnan csak fölfelé megy az út
Mert nem tetszett nézni a TAF-ot. 
Mondjuk inkább délutánra lesz várható valami, amikor ránk jön keletről a konvergencia.
Mondjuk inkább délutánra lesz várható valami, amikor ránk jön keletről a konvergencia.
Van itt két kis konvergens sáv, meglátjuk, mire lesznekjók.
Tényleg nem vagyok nagyravágyó, egy porhintés is örömünnep lenne. Most legalább meg is maradna.
GFS éppen kapitulál 24-e után is, nem sok öröm maradt mára.
Szerk: na még a végén összáll valami... tőlünk délre
Tényleg nem vagyok nagyravágyó, egy porhintés is örömünnep lenne. Most legalább meg is maradna.
GFS éppen kapitulál 24-e után is, nem sok öröm maradt mára.
Szerk: na még a végén összáll valami... tőlünk délre
Úúúúúristen, én is láttam 6 hópelyhet az imént. °_° Ezt is meg kell becsülni, főleg, hogy semmire nem számítottam mára.
Tápiószecső
Homogén, szürke felhőzet, kifejezetten sűrű, kispelyhes havazás - 1 fokban. Mintha csak egy medi lenne. Mindenhol megmarad. Némi legmozgás is van hozzá. Pazar!
Pesten a szokásos páholyból nezhetjük, ahogy elmászik mellettünk ez a szép, életképes tömb.
Homogén, szürke felhőzet, kifejezetten sűrű, kispelyhes havazás - 1 fokban. Mintha csak egy medi lenne. Mindenhol megmarad. Némi legmozgás is van hozzá. Pazar!
Pesten a szokásos páholyból nezhetjük, ahogy elmászik mellettünk ez a szép, életképes tömb.
Igen, itt most megint délebbre van és erősebb a sarki AC, azonnal meg is van a hatása: Link
De ez még mindig kevés, és főleg távoli.
Még néhány 100 km-t délebbre kéne jönnie, hogy a teknőt jobb helyre tolja.
Valami kis borulás van itt, egy-két pihét is láttam.
Szerk: ikon nem érdemlő szállinga forog fenn
De ez még mindig kevés, és főleg távoli.
Még néhány 100 km-t délebbre kéne jönnie, hogy a teknőt jobb helyre tolja.
Valami kis borulás van itt, egy-két pihét is láttam.
Szerk: ikon nem érdemlő szállinga forog fenn
Ilyen havazást, mint amilyen délelőtt volt...nagyon rég nem láttam, egyszerűen mesés!
4-5 cm hullott, erre mikor rátalál a csillagos ég...
4-5 cm hullott, erre mikor rátalál a csillagos ég...

Jogos. Nem akartam ennyire szigorú lenni. 
Clive. Az is jogos, bár a márciusi télre alapozni kicsit olyan, mint azt várni, hogy szeptemberben még lesz 2 hét strandidő 30 fokokkal. Lehetséges, de meredek. Mindkettő.
Én azért őszintén bízom benne, hogy a telecske a következő másfél hónapban fog bizonyítani és nem a kikeletet cseszi el. Az nekem mindig fájó pont.
Clive. Az is jogos, bár a márciusi télre alapozni kicsit olyan, mint azt várni, hogy szeptemberben még lesz 2 hét strandidő 30 fokokkal. Lehetséges, de meredek. Mindkettő.
Én azért őszintén bízom benne, hogy a telecske a következő másfél hónapban fog bizonyítani és nem a kikeletet cseszi el. Az nekem mindig fájó pont.
Sokáig sajnos nem volt a vendégünk, de egy vaskos lepel azért jutott belőle.
Ne haragudj, ,de valami tragédia a helyesírásod. Kicsit legyél már igényesebb ilyen szempontból, a mondanivalódról elveszi a figyelmet. Ez nem egy ótvar csetszoba....
Szerk. Most látom, nem csak nálam verte ki a biztosítékot.
Szerk. Most látom, nem csak nálam verte ki a biztosítékot.
9 órától folyamatosan hullik a hó változó intenzitással,de többnyire gyenge intenzitású.



