Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
-5,6 fokos mininummal megúsztuk az éjjelt. Már 0fok van, gyengén sirató havazik. Csodás napok voltak, s még hátra van egy. Éjszaka várhatóan újra még fagyni fog. Várjuk a kis enyhülést, majd az újabb hasonlóan havas epizódot. Egy szavunk sem lehet, annyira szépen kijöttünk itt ebből.
Hát, ma valóban nem a jó irányba mennek eddig a futások. De talán nem is baj, van még idejük végiggondolni, hogy akkor blokkosodjunk, vagy se 24-e után.
Most olyan 40%-ot adnék a blokk erősödésére.
Havas téli időre nálunk 10-15% max.
Ott nyugaton meg nem unjátok már a havat?
Mindig ugyanott van valami a radaron, napok óta amikor ránézek
Itt például feszt havazik: Link
Most nézem, egy ilyenre azért befizetnék, még ha klasszik azonnal elolvadó sirató féle is:
Most olyan 40%-ot adnék a blokk erősödésére.
Havas téli időre nálunk 10-15% max.
Ott nyugaton meg nem unjátok már a havat?
Itt például feszt havazik: Link
Most nézem, egy ilyenre azért befizetnék, még ha klasszik azonnal elolvadó sirató féle is:

Közepes havazás, szerencsére minden pehely megmarad, pár cm lejöhet, aztán holnaptól sajnos nincs pardon...
Kicsit lemaradtam mostanában a fóruméletben, úh. bocs, ha már volt ezekről szó.
1.
Az előttünk álló "utolsó éjszaka" a Bükk tágabb környezetében még szépet szólhat. Most ugyan rétegfelhős idő uralkodik arrafelé, de ez késő délután, este elméletileg oszladozásnak indulhat, amint odafordul a kárpáti főnlyuk. Utána persze érkezik oda is a front felhőzete, de talán lehet pár kevésbé felhős óra, amikor lezuttyanhat. Ebben a formában a mostani felhős ég még jó is lehet, hiszen így elég alacsony maximumok várhatók ott. Nálam otthon pl. -6 elejénél beállt a hőmérséklet.
2.
Hosszabb távon nem jó, de talán nem is tragikus a helyzet. A modellkimenetek alapján folyamatosan benne lehet a pakliban, hogy az atlanti ciklontevékenység mellett legalább átmeneti magasnyomású hidak épüljenek ki az óceáni partvidéken, blokkolva ezzel a nyugatias áramlást. Ami a brit nyomásfáklyákon sejthető, azok közül mondjuk pont a legtávolabbi, vagyis a legbizonytalanabb néz ki legjobban.
Ezektől persze komoly telet nem érdemes várni, de kisebb-nagyobb havazások napirenden lennének, és ha valamelyik "híd" kicsit tartósabban megmaradna, akkor abból már lehetne valami izgalmasabb is. Erre szerintem a hónapforduló környékén, febr. elején van is egy jelentősebb esély.
1.
Az előttünk álló "utolsó éjszaka" a Bükk tágabb környezetében még szépet szólhat. Most ugyan rétegfelhős idő uralkodik arrafelé, de ez késő délután, este elméletileg oszladozásnak indulhat, amint odafordul a kárpáti főnlyuk. Utána persze érkezik oda is a front felhőzete, de talán lehet pár kevésbé felhős óra, amikor lezuttyanhat. Ebben a formában a mostani felhős ég még jó is lehet, hiszen így elég alacsony maximumok várhatók ott. Nálam otthon pl. -6 elejénél beállt a hőmérséklet.

2.
Hosszabb távon nem jó, de talán nem is tragikus a helyzet. A modellkimenetek alapján folyamatosan benne lehet a pakliban, hogy az atlanti ciklontevékenység mellett legalább átmeneti magasnyomású hidak épüljenek ki az óceáni partvidéken, blokkolva ezzel a nyugatias áramlást. Ami a brit nyomásfáklyákon sejthető, azok közül mondjuk pont a legtávolabbi, vagyis a legbizonytalanabb néz ki legjobban.
Ezektől persze komoly telet nem érdemes várni, de kisebb-nagyobb havazások napirenden lennének, és ha valamelyik "híd" kicsit tartósabban megmaradna, akkor abból már lehetne valami izgalmasabb is. Erre szerintem a hónapforduló környékén, febr. elején van is egy jelentősebb esély.

Kereken -10 fok lett a Tmin. Gyakorlatilag hómentes környezetben ez egész szép érték.
Kíváncsi vagyok, lesz-e még ilyen alacsony érték a tél folyamán.
Kíváncsi vagyok, lesz-e még ilyen alacsony érték a tél folyamán.
Na a friss GFS újra keverte a kártyákat. De ma nincs formában, elég rossz a lapjárása.
Sziasztok!
Holnap ónos esőt is előrejeleznek vajon Budapesten és környékén mennyi az esélye hogy ónos eső is lesz?
Évek óta ""megtanultam" a hideg enyhülésének egyik velejárója az ónos eső, akkor szoktam megkönnyebbülni mikor már látom pozitív tartományban van a hőmérséklet és valószínűleg már a járda se csúszik
Holnap ónos esőt is előrejeleznek vajon Budapesten és környékén mennyi az esélye hogy ónos eső is lesz?
Évek óta ""megtanultam" a hideg enyhülésének egyik velejárója az ónos eső, akkor szoktam megkönnyebbülni mikor már látom pozitív tartományban van a hőmérséklet és valószínűleg már a járda se csúszik
Itt, a Hernád-völgy déli részén közel vagyunk hozzá. Csak elvétve van egy-két hófolt.

Tegnap elmentünk a közeli Bad Tölz-be sétálni egyet, az enyhülés előtti utolsó havazásban. Ott sokkal több esett, mint itt, volt vagy 30-40 cm friss hó. Minden út havas volt, a fákon is megmaradt, még a közeli tavon is csúszkáltak. Szép élmény volt, most is szállingózik még a hó itt, de már 1 fok van és "fordul a szél" 





Itt is havazás kezdődött.
(Zsinórban a 6. nap, hogy több-kevesebb hó esik.)
(Zsinórban a 6. nap, hogy több-kevesebb hó esik.)
Erdélyszerte borult volt, igy elmaradtak a kemény mínuszok, nálam is csak -8 volt a minimum, reggel óta gyengén havazik.
Nem lett zord napunk, nem is számítottam rá, végig borult égkép és hószállingózás jellemezte az éjszakát.
Tmin -7.1°C, jelenleg -6.8°C van.
Nagy kár, hogy nem tud végre kitisztulni, 2017 után, idén ismét benézhetnénk -20 fok alá a völgyben.
Tmin -7.1°C, jelenleg -6.8°C van.
Nagy kár, hogy nem tud végre kitisztulni, 2017 után, idén ismét benézhetnénk -20 fok alá a völgyben.
Ny felől lassan ideér a csapadékzóna, bár a java inkább a várostól DNy-ra fog elhúzni, legalábbis az első felvonás.
Aztán kiderül
Aztán kiderül
A reptéren pedig -13,5 lett az alja, végre egy tisztességesebb érték, gyakorlatilag hótakaró nélkül. Ahogy írtad is, 5-10 cm hóval a -20-at közelítettük volna valószínűleg.
A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Metnet társalgó (#67741)
A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Metnet társalgó (#67740)
A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Metnet társalgó (#67739)
Inkább nem is mondok erre semmit, a megszokott módon a hegyek felzabálják a csapadékmezőt, a Dunazug így kap majd 3-4 centit, mi meg egy kis szállingát...
Bizony, jó a hasonlat. Újra kell keverni a kártyákat, ha itt Pesten is szeretnénk hosszú évek után értelmes mennyiségű (>10 cm) havat látni.
A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Metnet társalgó (#6773
Nálunk a falu legmélyebben fekvő pontján (110m) -13 fok volt, nálam 140 méteren a háznál -9,5, dombtetőn 200 méteren -8.
Őszinte leszek, én egyáltalán nem bánom, hogy egyelőre véget ér a mostani hideg időszak és új lapot húzunk.
Már magam sem tudom hány próbálkozásból esett összesen 2 cm hó.
Máshol radarjel nélkül esik ennyi.
Valamiért nagyon nem megy ez. Végtelenül kiábrándító!
Így viszont egyáltalán nem bánom, ha nem pörög a gázóra.
Hátha a következő körben szerencsésebbek leszünk.
Már magam sem tudom hány próbálkozásból esett összesen 2 cm hó.
Máshol radarjel nélkül esik ennyi.
Valamiért nagyon nem megy ez. Végtelenül kiábrándító!
Így viszont egyáltalán nem bánom, ha nem pörög a gázóra.
Hátha a következő körben szerencsésebbek leszünk.
T min -4 fok, az ország legenyhébb térsége voltunk az éjjel.
Egyébként van olyan hely az országban, ahol abszolút 0 hó van?
Vagy mindenhol van valamennyi?
Egyébként van olyan hely az országban, ahol abszolút 0 hó van?
Vagy mindenhol van valamennyi?
Éjjel -9 fok volt az alja, kint 3-4 cm hó van, igazi tél! Ma még gyönyörködhetünk benne, délután, este egy kis hóesés sem kizárt, aztán nagyjából egy hétre parkolópályára kerülünk! Elnézve a modelleket vasárnaptól nyílhat lehetőség újra téliesebb időre, aztán hogy mit tudunk kihozni ebből majd kiderül!
Nálam a dombon kereken -10 lett az alja, a völgyi részeken -13 körül lehetett rég volt ilyen hideg.
Miután egyelőre biztosan hó esne, az ECM-en természetesen idáig jut az esti front csapadéka.
Parádés. Hideg van. Nem kicsit. T min: - 10
Parádés. Hideg van. Nem kicsit. T min: - 10

-9,6 fok lett a minimum,ez volt a tél leghidegebb éjszakája ezidáig. Tatabányán (munkahely) hajnalban -15 fokot is mértek,itt a hótakaró is jóval vastagabb mint Komáromban. Itt nem zavarták felhők a hőmérséklet csökkenését,viszont a gyatra hóborítottság miatt nem sikerült -10 alá menni.
A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Metnet társalgó (#67737)
[...]
Itt -9,5 fok lett az alja. Sokáig borult volt, este még szállingózott a hó. Éjfél körül derült ki. Ha van hó, vagy hamarabb kiderül, akkor talán megvan a zord nap. Sebaj, ez már verte az előző szezont (-8,7)!
Itt -9,5 fok lett az alja. Sokáig borult volt, este még szállingózott a hó. Éjfél körül derült ki. Ha van hó, vagy hamarabb kiderül, akkor talán megvan a zord nap. Sebaj, ez már verte az előző szezont (-8,7)!
Belváros munkahelyemen - 5,8 C
Autó hőmérője reggel -8 C-t mutatott otthon, pár km és mégis mekkora különbség.
Autó hőmérője reggel -8 C-t mutatott otthon, pár km és mégis mekkora különbség.
Elég gyengus lett ez így, hiába az 5 cm-es hó, ha teljesen beborult, alig van -5 fok, kár érte...várjuk az újabb havunkat, ha szerencsénk van elérhetjük a 10 cm-t éjfélre






