Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Muszáj vagyok megkérdezni, hogy miért? Az átlag kb. sekély ciklon légnyomás szinten mozog.
Gyönyörűen havazik itt a reptéren is, lassan az 1 cm-t közelítjük, a radaron pedig ott a következő adag.
Volt egy szép, 10 perces etap. Sajnos nem a legjobb helyen vagyok.
De legalább megint leesett a szokásos 0,5 cm.
Hiába, Pest is nagy. A 16,17 kerület valószínűleg látványosabbat profitált.
Szentendrén meg csak ámulok.
De legalább megint leesett a szokásos 0,5 cm.
Hiába, Pest is nagy. A 16,17 kerület valószínűleg látványosabbat profitált.
Szentendrén meg csak ámulok.
Az imént volt egy pár másodperces "zörgős" (hó?)záporunk.
Jön a magasban a cumi.
(Keszthely)
Jön a magasban a cumi.
Nagyon necces, túl észak- déli a mozgása.
De kivárom az udvaron, ki tudja mikor lesz a következő havazás fagyban.
De kivárom az udvaron, ki tudja mikor lesz a következő havazás fagyban.
Jól tippeltem, Pestet rendesen elkapta a kígyó.
Ide meg a szokásos, a létező lehetséges minimum....
Ide meg a szokásos, a létező lehetséges minimum....
Igazi gigapelyhes hóömlés volt, pont elkapott a kis világos góc, eszméletlenül tolta. Van 3-4 centi friss porhó 



Köszi szépen
Azért azt érdemes tudni, hogy ez a gyönyörű látvány jelen esetben nem kizárólag a természet szüleménye, hanem a hóágyúk által a légkörbe juttatott sok jégkristályt kapta fel a szél és az keveredett a -9 fokos levegőben az alacsonyszintű felhőkkel, ez okozta a halójelenséget.
Ettől persze még szép volt...
Azért azt érdemes tudni, hogy ez a gyönyörű látvány jelen esetben nem kizárólag a természet szüleménye, hanem a hóágyúk által a légkörbe juttatott sok jégkristályt kapta fel a szél és az keveredett a -9 fokos levegőben az alacsonyszintű felhőkkel, ez okozta a halójelenséget.
Ettől persze még szép volt...
Itt is átugrott, kikerült, legyengült stb..., ikont nem érdemlő szállingózás van. Pedig bíztató volt a radar, de Pest felett benyögte az unalmast. Na majd az eső a hétvégén! Az be fog találni!
Basz*i ez a kép nálam visz mindent, ami a telet illeti itthon. Köszi a megosztást! 
Reptér: erősödő hózápor, lepel van.
Reptér: erősödő hózápor, lepel van.
Jól néz ki, lehet hogy öt utcával odébb már csak szállinga van.
Engem pont kikerül.
Engem pont kikerül.
Úgy nem érződik a szójáték.
Na mire elaludt, már el is állt.
Na mire elaludt, már el is állt.
Jól megkaptuk a brutál nagy kikerülő/átugró kombinációt, esett 12 pihe.
Na, holnap úgyis megy a levesbe.
Na, holnap úgyis megy a levesbe.
Két téli nap volt eddig, zord nap utoljára 2018-ban (!!) volt.
1 órája váltakozó intenzitással esik a hó, fantasztikus látvány, ahogy hullanak alá a libatollak, mesébe illő
1 cm összejött!
Gyönyörű havazást kaptunk estére, ezzel búcsúzik átmenetileg a tél
Gyönyörűen kifehéredtünk
Gyönyörűen kifehéredtünk

Ez hamar ment, már 3,1 fok van, csöpög minden, az élénk lökésekkel kísért Ny-i szél falja a kevéske havat.
Érdekes, hogy az Alpoktól É-ra a bajor határtól Eisenstadt-ig egy széles sávban mindenhol pozitív már a T.
Érdekes, hogy az Alpoktól É-ra a bajor határtól Eisenstadt-ig egy széles sávban mindenhol pozitív már a T.
Nem bírtam ki, és vasárnap késő délután napnyugta környékén néhány hónap kihagyás után kirándultam egyet a kutyussal Pilisvörösvár és Csobánka között a szabad földterületeken. Azért a néhány hónap kihagyás, mert brutális a sár, gyalogosan, biciklivel is lehetetlenség átkelni, így szeptember vége óta meg sem próbáltam.
Viszont múlt hétvégére szépen megfagyott a talaj felszíne, és keménnyé fagyott a korábban sáros, egyenletlen felszín a vékony hóréteg alatt. Dobálta is rendesen a biciklimet már cirka 10-15 km/h-s tempónál is.
Íme, jöjjenek a képek. Imádom ezt a területet :
Pilisvörösvár látképe nyugati, dny irányban fotózva :
Csobánka felé :
Pilisszántó felé :
Budapest felé :
Voltak hófúvás nyomok is :
Viszont múlt hétvégére szépen megfagyott a talaj felszíne, és keménnyé fagyott a korábban sáros, egyenletlen felszín a vékony hóréteg alatt. Dobálta is rendesen a biciklimet már cirka 10-15 km/h-s tempónál is.
Íme, jöjjenek a képek. Imádom ezt a területet :
Pilisvörösvár látképe nyugati, dny irányban fotózva :

Csobánka felé :

Pilisszántó felé :

Budapest felé :

Voltak hófúvás nyomok is :


Az shmu. sk alapján van rá esély. Nálam szöszmötölős hóesés van, remélem ide is jön még sk-ból!
Ideért, gyenge szállinga, a csapadékzóna a tankönyv szerint itt válik ketté, ebből lepel se igen lesz. Sebaj 
Hihetetlen, nyugatra az egész.
Hihetetlen, nyugatra az egész.

Talán a 2. kígyó jobb helyen lesz. Bár elég gyíkul néz ki egyelőre.
Gyönyörű szép téli idő volt tegnap jan. 17. vasárnap Pilisvörösváron.
A meglévő 3 cm-re újabb 2 és fél cm porhó érkezett szombat késő estétől-vasárnap délelőttig, így délelőttre elérte a hóréteg az 5,5 cm-t, mely szezonrekord nálam, majd szerény mértékű tömörödés után 5 cm-en állapodott meg a hóréteg.
Íme néhány kép:
Udvarunk :
Utcánk és környéke :
Délelőtt napsütésben :
A meglévő 3 cm-re újabb 2 és fél cm porhó érkezett szombat késő estétől-vasárnap délelőttig, így délelőttre elérte a hóréteg az 5,5 cm-t, mely szezonrekord nálam, majd szerény mértékű tömörödés után 5 cm-en állapodott meg a hóréteg.
Íme néhány kép:
Udvarunk :

Utcánk és környéke :


Délelőtt napsütésben :

Visszaszámlálás. A ma esti produkció 1 cm havat tett le, továbbra is 20 cm körüli a hóréteg. Csodás téli napokat élhettünk át sokan, jöhet az enyhülés.
Ideért pár pihe 
A radaron szép kígyó van, ahova az betalál az kellemes lesz. Szerintem Budapesten megy majd át.
A radaron szép kígyó van, ahova az betalál az kellemes lesz. Szerintem Budapesten megy majd át.
Szerintem január hatodikán kezdődött és holnapig tart a mostani téli periódus. Ez 14 nap, 6 hótakarós és 8 hófoltos nappal (és lehet, hogy szerda reggelre is marad még hó, ha nem lesz túl erős a szél). Igen, bokáig érő latyak lesz, de legalább van minek latyakká válnia. Az elmúlt két tél után ennek is örülni kell!
Holnap az enyhülés előtt már lehet itt 1-2 centi hó, aztán este jön a szokásos Eny front, további 3-5 centire számítok.
Szép búcsú lesz ez ettől a gyönyörű időszaktól.
Január végén, február elején pedig reméljük folyt.köv. Úgy gondolom hogy lesznek itt még havas események a télen.
Szép búcsú lesz ez ettől a gyönyörű időszaktól.
Január végén, február elején pedig reméljük folyt.köv. Úgy gondolom hogy lesznek itt még havas események a télen.
Ma újabb 2-3cm friss hó esett. Szerencsére pesti út miatt sem maradtam le, mert délután is volt szép szakasz. Ami a lényeg: Sopronban az elmúlt négy nap csoda volt. Minden nap hóesés, óriási esti és éjszakai séták a friss, és szakadó hóban. Emlékezetes lesz, ha nem is a mennyiségekről, hanem szép élmény volt. Volt beragadó havazás, visszaköszöntegy kb 10éve nem látott vendég: ÉNY-ról érkező hózápor stb. Szóval bármi is lesz a folytatás... ez szép volt.










