2026. június 27., szombat

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#507269
Muszáj vagyok megkérdezni, hogy miért? Az átlag kb. sekély ciklon légnyomás szinten mozog.
#507268
Gyönyörűen havazik itt a reptéren is, lassan az 1 cm-t közelítjük, a radaron pedig ott a következő adag. nevet
#507267
Volt egy szép, 10 perces etap. Sajnos nem a legjobb helyen vagyok.
De legalább megint leesett a szokásos 0,5 cm. vidám
Hiába, Pest is nagy. A 16,17 kerület valószínűleg látványosabbat profitált.
Szentendrén meg csak ámulok. 
#507266
Az imént volt egy pár másodperces "zörgős" (hó?)záporunk. 
Jön a magasban a cumi. nyelvnyujtas (Keszthely)
#507265
Nagyon necces, túl észak- déli a mozgása.
De kivárom az udvaron, ki tudja mikor lesz a következő havazás fagyban. laza
-3.7 °C
#507264
Nem csak Pestet laza
Ez egy 7/10-es...idén a legintenzívebb havazás havazas
Takt -3,8 °C
#507263
Jól tippeltem, Pestet rendesen elkapta a kígyó.

Ide meg a szokásos, a létező lehetséges minimum....
#507262
Skandináv nyomásfáklya bizalomgerjesztő a télfanokra nézve: 
Link
#507261
Lehet hogy a végét mi is megcsípjük.
#507260
A radar alapján kaphatsz még egy adagot.
#507259
Igazi gigapelyhes hóömlés volt, pont elkapott a kis világos góc, eszméletlenül tolta. Van 3-4 centi friss porhó nevet

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

#507258
Na, itt is szépen hull alá! havazas
#507257
Köszi szépennevet
Azért azt érdemes tudni, hogy ez a gyönyörű látvány jelen esetben nem kizárólag a természet szüleménye, hanem a hóágyúk által a légkörbe juttatott sok jégkristályt kapta fel a szél és az keveredett a -9 fokos levegőben az alacsonyszintű felhőkkel, ez okozta a halójelenséget.
Ettől persze még szép volt...nevet
#507256
A téli etap legszebb havazása van jelenleg.
#507255
Itt is átugrott, kikerült, legyengült stb..., ikont nem érdemlő szállingózás van. Pedig bíztató volt a radar, de Pest felett benyögte az unalmast. Na majd az eső a hétvégén! Az be fog találni!
#507254
Basz*i ez a kép nálam visz mindent, ami a telet illeti itthon. Köszi a megosztást! szeret

Reptér: erősödő hózápor, lepel van. nevet
#507253
Itt is egész szépen rákezdett... vidám
#507252
Jól néz ki, lehet hogy öt utcával odébb már csak szállinga van.
Engem pont kikerül.
#507251
Bedurvult a buli, már lassan 3 cm a friss hó nevet

beillesztett kép



beillesztett kép


#507250
Úgy nem érződik a szójáték.
Na mire elaludt, már el is állt. vidám
#507249
Ma készült képem, mátraszentimrei sípályán:

beillesztett kép

#507248
Jól megkaptuk a brutál nagy kikerülő/átugró kombinációt, esett 12 pihe.

Na, holnap úgyis megy a levesbe.
#507247
Két téli nap volt eddig, zord nap utoljára 2018-ban (!!) volt.
#507246
1 órája váltakozó intenzitással esik a hó, fantasztikus látvány, ahogy hullanak alá a libatollak, mesébe illő havazas 1 cm összejött! 
#507245
Jól megkaptuk ezt a kis kígyót nevet

beillesztett kép



beillesztett kép

#507244
Brutál hózápor! 

beillesztett kép

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

#507243
Volt már téli és zord napod a szezonban?
#507242
Gyönyörű havazást kaptunk estére, ezzel búcsúzik átmenetileg a tél nevet 
Gyönyörűen kifehéredtünk havazas

beillesztett kép

#507241
Ez hamar ment, már 3,1 fok van, csöpög minden, az élénk lökésekkel kísért Ny-i szél falja a kevéske havat.
Érdekes, hogy az Alpoktól É-ra a bajor határtól Eisenstadt-ig egy széles sávban mindenhol pozitív már a T.
#507240
Nagyon úgy néz ki hogy ez a kígyó összetojta magát.
#507239
*ők
#507238
Nem bírtam ki, és vasárnap késő délután napnyugta környékén néhány hónap kihagyás után kirándultam egyet a kutyussal Pilisvörösvár és Csobánka között a szabad földterületeken. Azért a néhány hónap kihagyás, mert brutális a sár, gyalogosan, biciklivel is lehetetlenség átkelni, így szeptember vége óta meg sem próbáltam.
Viszont múlt hétvégére szépen megfagyott a talaj felszíne, és keménnyé fagyott a korábban sáros, egyenletlen felszín a vékony hóréteg alatt. Dobálta is rendesen a biciklimet már cirka 10-15 km/h-s tempónál is.

Íme, jöjjenek a képek. Imádom ezt a területet :
Pilisvörösvár látképe nyugati, dny irányban fotózva :

beillesztett kép




Csobánka felé :

beillesztett kép




Pilisszántó felé :

beillesztett kép




Budapest felé :

beillesztett kép




Voltak hófúvás nyomok is :

beillesztett kép




beillesztett kép

#507237
Az shmu. sk alapján van rá esély. Nálam szöszmötölős hóesés van, remélem ide is jön még sk-ból! 
#507236
Nem. Ezek mindíg ilyenkor alszanak el. duhos
-2.2 °C
#507235
Újabb, ezúttal nagypelyhes hózápor érkezett, tolja neki szépen. nevet
#507234
Én is... ezek mindig ilyenkor jönnek!! laza
#507233
Egész szép havazás van. Csak pont altatok. zavarban
#507232
Ideért, gyenge szállinga, a csapadékzóna a tankönyv szerint itt válik ketté, ebből lepel se igen lesz. Sebaj nevet

Hihetetlen, nyugatra az egész.

beillesztett kép

#507231
Talán a 2. kígyó jobb helyen lesz. Bár elég gyíkul néz ki egyelőre. vidám
#507230
Remélem kicsit keletebbre is terjed az a kígyó.
#507229
Gyönyörű szép téli idő volt tegnap jan. 17. vasárnap Pilisvörösváron.
A meglévő 3 cm-re újabb 2 és fél cm porhó érkezett szombat késő estétől-vasárnap délelőttig, így délelőttre elérte a hóréteg az 5,5 cm-t, mely szezonrekord nálam, majd szerény mértékű tömörödés után 5 cm-en állapodott meg a hóréteg.

Íme néhány kép:
Udvarunk :

beillesztett kép




Utcánk és környéke :

beillesztett kép



beillesztett kép




Délelőtt napsütésben :



beillesztett kép


#507228
Hol gyengébb hol erősebb szállinga volt eddig.havazas
#507227
A kígyó kb. 0.5 cm-t hagyott maga után.
#507226
Itt lehűltünk rendesen:

beillesztett kép

#507225
Visszaszámlálás. A ma esti produkció 1 cm havat tett le, továbbra is 20 cm körüli a hóréteg. Csodás téli napokat élhettünk át sokan, jöhet az enyhülés.
#507224
Ideért pár pihe nevet
A radaron szép kígyó van, ahova az betalál az kellemes lesz. Szerintem Budapesten megy majd át.
#507223

beillesztett kép

#507222
Szerintem január hatodikán kezdődött és holnapig tart a mostani téli periódus. Ez 14 nap, 6 hótakarós és 8 hófoltos nappal (és lehet, hogy szerda reggelre is marad még hó, ha nem lesz túl erős a szél). Igen, bokáig érő latyak lesz, de legalább van minek latyakká válnia. Az elmúlt két tél után ennek is örülni kell!
#507221
Holnap az enyhülés előtt már lehet itt 1-2 centi hó, aztán este jön a szokásos Eny front, további 3-5 centire számítok. 
Szép búcsú lesz ez ettől a gyönyörű időszaktól. szeret

Január végén, február elején pedig reméljük folyt.köv. Úgy gondolom hogy lesznek itt még havas események a télen.nevet
#507220
Ma újabb 2-3cm friss hó esett. Szerencsére pesti út miatt sem maradtam le, mert délután is volt szép szakasz. Ami a lényeg: Sopronban az elmúlt négy nap csoda volt. Minden nap hóesés, óriási esti és éjszakai séták a friss, és szakadó hóban. Emlékezetes lesz, ha nem is a mennyiségekről, hanem szép élmény volt. Volt beragadó havazás, visszaköszöntegy kb 10éve nem látott vendég: ÉNY-ról érkező hózápor stb. Szóval bármi is lesz a folytatás... ez szép volt. 

Utolsó észlelés

2026-06-27 19:56:42

Egyházasrádóc

32.1 °C

18002

RH: 42 | P: 1018.2

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.