Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Utolsó kép, de muszáj, mert a para végre kapisgálja....
Felkészülni...
Wait for it.....
Püff!
Ezt meg már csak linkben merem
Link
Hát a para most nagyon átdefiniálja a teljes jövő hetet, ahogy nézem.
Lassan kezdem elhinni, hogy a modellekbe tényleg bele van építve a "középtávon fixen jön az óceán" paraméter, ami 150 órán belül kezd csak deaktiválódni.
Ja és hogy mitől?
Hát mert nem tudja észak felé terjeszteni a teknőt.... Ennyi.
Felkészülni...
Wait for it.....
Püff!

Ezt meg már csak linkben merem
Link
Hát a para most nagyon átdefiniálja a teljes jövő hetet, ahogy nézem.
Lassan kezdem elhinni, hogy a modellekbe tényleg bele van építve a "középtávon fixen jön az óceán" paraméter, ami 150 órán belül kezd csak deaktiválódni.
Ja és hogy mitől?
Hát mert nem tudja észak felé terjeszteni a teknőt.... Ennyi.
Szombati az infóm, vagy becsaptak vagy azóta fagyott ilyen szépre.
Apró lépésekben.... talán.....
Link
Nem baj, csak szépen jöjjön még délebbre.... meg még egy kicsit... meg még egy kicsit
Csak jó lesz végül!

Nem baj, csak szépen jöjjön még délebbre.... meg még egy kicsit... meg még egy kicsit
Nálam 100% maradt a hólefedettség a kertben. Máshol Pécelen nem tudom, mert ki sem tettem a lábam a kertből. 11 óráig 0°C alatt voltunk.
Tmax 1,6 °C
Takt 0,6 °C
Remélem ma már csak lefele megy
A holnapi előrejelzett +5°C-ot szerintem már nem bírja ki.
Így is szép másfél hét volt ez.
Tmax 1,6 °C
Takt 0,6 °C
Remélem ma már csak lefele megy
A holnapi előrejelzett +5°C-ot szerintem már nem bírja ki.
Így is szép másfél hét volt ez.
Csodás 
A héten nagyjából nyugi, bár az pénteken eső nálad már hóban jöhet, aztán szombaton úgy 800 métertől újabb hó... mázlista
A héten nagyjából nyugi, bár az pénteken eső nálad már hóban jöhet, aztán szombaton úgy 800 métertől újabb hó... mázlista
Igen Donnie 
Szerencsésnek mondhatom magam, időjárás szempontjából is izgalmas a környék.
Azért az hogy a közvetlen közelemben 2850-2800-2750 m. magas hegyek vannak, sok mindent meghatároz.
Minden évszaknak meg vannak a maga csodái, csak ajánlani tudom a helyet
Szerencsésnek mondhatom magam, időjárás szempontjából is izgalmas a környék.
Azért az hogy a közvetlen közelemben 2850-2800-2750 m. magas hegyek vannak, sok mindent meghatároz.
Minden évszaknak meg vannak a maga csodái, csak ajánlani tudom a helyet
Ide 46 mm nagyon a halmazállapot-határon, de ilyen intenzitás gyorsan leviszi a T-t. És ez is így lesssz tutibiztosra 
Azért ez testvérek között is 30 centi hó lenne. Vagy úszás
Azért ez testvérek között is 30 centi hó lenne. Vagy úszás
Te egy mesekönyvban laksz?
Hát nem véletlenül akarok majd egyszer a hegyekben megöregedni....
Hát nem véletlenül akarok majd egyszer a hegyekben megöregedni....
Helló Mindenki! Itt még tartjuk magunkat, ma nem igazán olvadt. Várom a "búcsút". Hólapát, zsebkendő bekészítve.
Áthelyezve innen: Metnet társalgó (#67763 - 2021-01-19 16:39:37)
Hopp ezt nem ide akartam, lsz átteszitek a met. társalgóba?
Amint mondtam... még egy pici, és irány a dán-német határ...
Ha tényleg az lesz a tendencia, mint az előző ciklonnál, akkor pár nap múlva megint érdekesebb lesz latolgatni.
Hopp ezt nem ide akartam, lsz átteszitek a met. társalgóba?
Amint mondtam... még egy pici, és irány a dán-német határ...

Ha tényleg az lesz a tendencia, mint az előző ciklonnál, akkor pár nap múlva megint érdekesebb lesz latolgatni.
Ma is sikerült pár képet lőni, Téltábornok állásai jól tartják magukat.
A következő napokban a tél itt is ereszt egy kicsit a szorításból, de a folytatás akár újból kemény lehet, a modelleken van minden, mint a toronyi búcsúban

Rudolfking, Nyuli, mint legközelebbi “szomszédok”
, hogy látjátok a szitut az Alpok északi oldalán?

A következő napokban a tél itt is ereszt egy kicsit a szorításból, de a folytatás akár újból kemény lehet, a modelleken van minden, mint a toronyi búcsúban
Rudolfking, Nyuli, mint legközelebbi “szomszédok”






Itt meglepetésemre maradt egy jó 40% hólefedettség, árnyékban még simán van 2 cm. Most legalább kérgesre fagy
Ma igazi hullámvasút volt, reggel -3,2 fokban indultam dolgozni egy cm hó társaságában, ehhez képest a délutáni +3,9 fokos maximum mindent eltüntetett. Az imént mentünk ismét fagypont alá, Takt: -0,1 fok. Ettől még a holnapi fagyos napunk eléggé kétséges :-)
Nekem ez ki zsebszörny is fájin a hegyekbe!
A másodikat leviszi a balkánra, de tudjuk, hogy szereti a kitaposott utat, szóval inkább az elsőt követi majd van egy olyan érzésem.


Csendesen élvezzük és várjuk a helyzetet ahelyett, hogy bizonytalan távon érzelmi hullámvasútra rántanánk magunkat. 
Szerk.: fh-Miskolc
Szerk.: fh-Miskolc
Látva a szlovák radarképet, ha északkeleten laknék, akkor elkezdeném élezni a hólapátokat éjszakára. Nagy a csend ezzel kapcsolatban, bezzeg ha délnyugatra érkezne ez a hó, akkor már óriási lenne a csinnadratta.
Gratula a képekhez! Az elsőt még csak-csak kitalálom, ill.felismerem, de megkérdezhetem, mit fotóztál a másodiknál talán makróval?
Max alulról, de ilyen intenzitásnál, negatív harmatpontnál úgy rántaná negatívba a T2m-et hogy öröm lenne nézni. Már csak az a baj, hogy messze van, bizonytalan, és egyelőre egyedül van ezzel a verzióval
SSW, ziccer-kapufa-bedobás, hegyvidéki fáklyákon nyomozzuk a havat, jó kis tél ez is na.
Jövő héten vége a januárnak is, csaxólok.
Jöhet a tavasz!
Az éjszakai várható sirató havazás után a jövő hét is érdekes lehet, mondjuk síkvidéken úgyis olvad...
A Bükk viszont szépen kaphat. Répáshuta 500 tfsz körüli.
A Bükk viszont szépen kaphat. Répáshuta 500 tfsz körüli.

A fátyol vízesésnél nyoma sincs a fagynak, csak a közeli növényekre fagyott rá a pára.
A hegyekben azért már alakul a helyzet, legalábbis látok pozitív jeleket. Most a Börzsönyre koncentrálok, vagy a Pilisre, nekem azok elérhetőek kisebb kocsikázással. Ez a tél is olyan sajnos, hogy menni kell a hó után, legalábbis a pestieknek.
Gfs utóbbi négy futás:
ECM tegnap déli:
ECM éjféli:
Gfs utóbbi négy futás:

ECM tegnap déli:

ECM éjféli:

Elmebeteg hóömlést ad ide Győrbe is... 35mm-t.
Tutibiztosígylesz
Tutibiztosígylesz
Figyelj szerintem most ennél a szitunál bőven benne van az elmozdulás egy jó irányba
Aztán majd meglátjuk. Mély peremciklon kell közeli és jó pályán.
Hát ha a PARA verziója marad hétfőre, akkor szabi és irány az NHH. Link
Inkább picit pesszimistábban állok neki, mint csalódjak 
De bízom benne titkon azért
Örülök, hogy ketten is reagáltatok pozitívat Wetsommal együtt, ez nem jelenthet rosszat
De bízom benne titkon azért
Örülök, hogy ketten is reagáltatok pozitívat Wetsommal együtt, ez nem jelenthet rosszat
Van még esély egyéb verziókra... ez a legfrissebb: Link
AO azért eléggé megindult felfelé, de a NAO nem rossz.
AO azért eléggé megindult felfelé, de a NAO nem rossz.
Az óceán tele ciklonokkal és mindezt úgy, hogy a NAO/AO negatívban csupán a futás végén indul meg pár tag 0 fölé, érthetetlen ez az én amatőr szintemen.
Locs-pocs időnek áll most a zászló pár napig aztán kiderül mi lesz a brit ciklon további sorsa és mi lesz a követőivel.
Locs-pocs időnek áll most a zászló pár napig aztán kiderül mi lesz a brit ciklon további sorsa és mi lesz a követőivel.
Miért a nullát? Szerintem most nem a nullát közelíti egy keményebb verzió! Elég ha GFS op-ot összehasonlítod a P20 taggal... vagy megnézed ECM op-t.





