Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.


Hú azért ez... Link
13 mm este 7 és éjjel 1 között, pengeélen, 7 fokról indulva és valahol 2 körül végezve - levonjuk belőle a szokásos yr.no túlbecslést, valamint hozzáadom a 190m tszfemet... nem sok alvás lesz vasárnap este
Szerintem kiveszem a hétfőt szabinak....
Mondjuk ezeket a harmatpontokat elég nehezen tudom elképzelni? Link - a GFS szerint már simán negatív lenne vasárnap estére: Link
+4? Kizárt. Nem is eshetne vegyes sem akkor....
Végig baromi jó lett, ezt simán írnám alá most azonnal. Link
Wetsom: egy, csak egy szem GFS áll a határban, dacolva a felkanyarodással?
2 tagját kivéve persze.
Ejj, de hosszú 3 nap jön....
13 mm este 7 és éjjel 1 között, pengeélen, 7 fokról indulva és valahol 2 körül végezve - levonjuk belőle a szokásos yr.no túlbecslést, valamint hozzáadom a 190m tszfemet... nem sok alvás lesz vasárnap este
Szerintem kiveszem a hétfőt szabinak....
Mondjuk ezeket a harmatpontokat elég nehezen tudom elképzelni? Link - a GFS szerint már simán negatív lenne vasárnap estére: Link
+4? Kizárt. Nem is eshetne vegyes sem akkor....
Végig baromi jó lett, ezt simán írnám alá most azonnal. Link
Wetsom: egy, csak egy szem GFS áll a határban, dacolva a felkanyarodással?
2 tagját kivéve persze.
Ejj, de hosszú 3 nap jön....
Mivel az esti ECM gyakorlatilag megegyezik a 00z-vel, így már 60% fölé teszem a havas medi esélyét a főváros környékére. Amit az OP dobott hétfő hajnalra, az elég kemény. Fagypont körüli T (az intenzitás miatt inkább negatív), viharos szél, szakadó hóesés. Azt hiszem, ha egy ilyesmi megvalósul, néhányan nem jutnának el melóba. Én le is szerveztem magamnak egy Dobogókői kiruccanást. 



Neked volt pár ilyen hozzászólásod pár napja amikor még semmi nem látszódott ebből a mediből.
Igen, mind a gfs mind az ecmwf bagázs stabilan mutatja a saját verzióját egy ideje. Valamelyik bukni fog ha holnap nem igazodnak egymáshoz. Szerintem vagy a mai friss gfs fog igazodni az ecm-hez és északnyugatabbra rakja az egész ciklont mindenestül, vagy az ecm lazít picit majd reggel és a gfs is feljebb tolja a műsort legalább Pestig. Akkor meg lenne az aranyközépút, de ha a következő gfs futás is kitart az eddigi forgatókönyve mellett akkor szerintem az ecm fog gyengíteni sokat reggel. No meglátjuk!
Bocsánat, hogy beleszólok. De azt sem tudjuk biztosan, hogy 4 nap múlva mi lesz. Hogy lehetne tudni, hogy mi lesz a következő 1,5-2 hónapban ?
Évek óta rövid és gyenge intermezzokból áll csak a télies idő, a z idei tél felét elhagyva konkrétan 1 hét volt. A modelleket nézve a tél második fele is ilyen lehet. Ennyi!
"hogy 2020-2021-ben a tél január második hetére esett, legalábbis itt, keleten. "
Tehát már vége a télnek.... Se február, se március nem lesz...
Tehát már vége a télnek.... Se február, se március nem lesz...
Még ha szilárd csapadékot is kapunk, egy rakás latyak lehet belőle a +2-4 fokokban.
Aztán sikerült-e figyelmesen elolvasni a hozzászólásomat, nem csak átfutni rajta? Ha igen, akkor most kicsit visszább vehetsz magadból, ha nem, akkor folytathatod tovább a hülyéskedést.
Ecm szerint nyugatnak áll a zászló, tényleg ekkora bizonytalanság van a két globál modell között? Hétfői nap érdekes lehet nálunk, szél szempontjából biztosan. Pont olajhimbat fogunk telepíteni és összerakni amihez segítségünkre is lesz egy 20 tonnás daru
Érdekes mutatvány lesz..
Én pesszimista vagyok. Múlt héten jóval alacsonyabb hőmérsékletek mellett is folyamatosan olvadtunk. Csak a hét végére hűltünk már le annyira, hogy abszolút ne legyen olvadás. Most meg ugye azért intenzitás ide, intenzitás oda nemigen fogunk benézni fagypont alá a lényegi események idején. Meg persze olyan verzió is van, ami előoldalra rakja a térségemet. Szóval én egyelőre még nem vagyok túl lelkes. Aztán persze ha tévedtem, el fogom ismerni.
Most én is szemétkedtem és még akkor lementettem, várva a tökéletes alkalomra.
Na jó csak hūlyéskedem, de tényleg nincs értelme "sírni"...
Ma egy kis magaslati helyzetjelentés képekkel.
A főn itt is dolgozott rendesen, hatása, hogy szárazak az utak
Bepillantottunk a +10-es tartományba is, de talán holnap estétől azért helyreáll a rend, és az elkövetkező időszakban lesz csapadék bőven.
Holnaptól 6 napig Szombathelyen leszek, kérdezte a család hogyan pakoljanak, milyen idő lesz
Mondtam lehet eső, lehet hó....azt hiszem nagyot nem tévedtem

A kedvenc pályám a gerincen fut



Tényleg visszamentél 14 napot hogy megkeresd ezt a hozzászólást? Vagy fejből tudod ki mikor mit írt?
Nem lehetne abbahagyni a folyamatos rinyát? A múltkorra is +10 fokot vártál a nyugati irányítottságoddal aztán pont az ellenkezője lett fagyos nappali maxokkal, havazásokkal 
Link
Link
Link
Ilyen fáklyát egy rosszabb március eleje is tud produkálni. Lassan elmondhatjuk, hogy 2020-2021-ben a tél január második hetére esett, legalábbis itt, keleten.
Ilyen fáklyát egy rosszabb március eleje is tud produkálni. Lassan elmondhatjuk, hogy 2020-2021-ben a tél január második hetére esett, legalábbis itt, keleten.
ha ez így realizálódna azt hiszem elégedett lennék a téllel, főleg ha még pár napig meg is maradna a hó
Színre érzem a penge élét lebegni a levegőben, pont felettem 
Remélem, nem Damoklész!
Most nézem, ez már vasárnap este?
OMSZnél lesz banzáj ma este
Remélem, nem Damoklész!
Most nézem, ez már vasárnap este?
OMSZnél lesz banzáj ma este
Ez a komment elég volt, hogy ne görgessek tovább megnézni mi újság a fejleményekkel kapcsolatban.
Szerintem komolyabb téli helyzetek még február 10-15-e után is simán lehetnek, csak a tartós(abb) fagynak, hónak csökken napról napra az esélye.
GFS úgy visszapörköli a korábbi verzióit hamarosan mint a ház.
Engem sem zavar, ha esővel kezdődik. Imádom a viszonylag gyorsan lezajló halmazállapotváltásokat hó irányába. 
Csak az a csövesbánat GFS verzió zavar, na majd kiderül mi lesz a vége.
Csak az a csövesbánat GFS verzió zavar, na majd kiderül mi lesz a vége.
2000-es években volt egy medi aminél leesett vagy 10-15 mm eső kora hajnalig, majd reggel 7-re 15-20 cm hó volt
Budapesten biztos, itt nálam már nem feltétlenül 
De hogy jóval előbb váltanai itt, mint ott, az biztos.
Önző módon én örülnék a pengeélnek, több csapadékot jelent.
De hogy jóval előbb váltanai itt, mint ott, az biztos.
Önző módon én örülnék a pengeélnek, több csapadékot jelent.
"Tévhit az, hogy nem marad meg a hó, ha dolgozik a talajhő (de megtörténhet), persze ugyanúgy tévhit az, hogy a talajhő nem számít semmit"
Pontosan ezt akartam én is a kommentemmel jelezni - egy kiváló példával
Még mielőtt az idézett fenti mondat első fele elszaporodna a fórumon, ahogy általában ilyenkor szokott.
GFS-nél összesen 2 tag maradt csak legénynek a hótorlaszon, hát kíváncsi leszek meddig élesedik még a modellek közötti meredek eltérés.... Link
Pontosan ezt akartam én is a kommentemmel jelezni - egy kiváló példával
Még mielőtt az idézett fenti mondat első fele elszaporodna a fórumon, ahogy általában ilyenkor szokott.
GFS-nél összesen 2 tag maradt csak legénynek a hótorlaszon, hát kíváncsi leszek meddig élesedik még a modellek közötti meredek eltérés.... Link





