2026. június 26., péntek

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#508379
Jöhet az eső, majd a csapi végén kevés hó + latyak lesz bőven. Kis szerencsével megdőlhet a 1,5 cm-es szezonrekord. 
A Mátra, Bükk magasabban fekvő részei jól profitálhatnak ebből a mediből. 
#508378
ECM-nél még mindig a Tisza vonala a nyerő:
Link
Link
#508377
A tegnapi 2mm- ről 3.9mm- re ugrott az yr.
Remélem a kövi frissítéssel ismét dupláz.
#508376
Ez most tényleg itt hozza fel a ciklont? Kabaré...

beillesztett kép

#508375
OMSZ bővített a citromonhavazas

beillesztett kép

#508374
Jó reggelt. Komoly hogy a hajnali 4 órás nyomás analízis a legdurvább tagok által jelzett kimélyūlést támogatja. Azok a tagok 30 cm havat várnak legalább felém.... operatívnak köze sincs ehhez a mélységhez vidám

beillesztett kép

#508373
Geri ! Csak nehogy a gumicsizmát kelljen előszedni. vidám vidám vidámFóbiám van a gumicsizmától ilyen helyzetben. nevet
#508372
Donnie: JMA a barátod kacsint
Link
Link
#508371
Hol kell aláírni? 
havazas
#508370
Várjuk ki vele a holnapot ! nevet
#508369
Délen nem kis túlzással, de rég látott hóvihar érik....
Link
Link
Link
Link
#508368
Viszont 9 éve, 2012. jan. 23-án az a nap volt egy jó ideig az utolsó kifejezetten enyhe nap.
Akkor még dübörgött a fél blokk viharos ény széllökések kíséretében, záporokkal, enyhe idővel, és kirívóan nagy látótávolsággal, mely elérhette a 200 km-t is. Ennyit jegyeztem fel aznapra.
Aztán ami utána érkezett, és február elején csúcsosodott ki, az már történelem, és szinte minden MetNetes emlékezik rá. kacsint
Az előrejelzések jan. 23-án már adták a jelentős változás lehetőségét, hogy a tartós enyheség, zonalitás, fél blokkos tombolás után megjöhet az éles fordulat, a kemény tél.
És meg is jött, rögtön egy igazi kuriózum helyzet, egy Vojejkov-tengely képében.hidegfazik

De jó lenne, ha idén februárban is ilyet látnék előrejelzéseken, és be is jönne.
#508367
Nem tudom milyen modelleken lehettek ezek, én ilyet biztosan nem láttam (egyik végletet sem), pedig amit lehet, megnézek, mindig.
Mindegy is, kezdjünk lassan rápihenni a holnap sokáig fent maradásra. Hangolásnak az ismét szintén sokat javuló hófáklya: Link

De valahogy csak le kéne lépnem Tolnára... Link

TLT: vasárnap este még nem lesz olyan nagy műsor, késő éjjelre indul be a buli inkább. Egy éjjel 1 órás indulás mindenképpen kalandos lehetne majd vidám

Habár.... Link Hmm. Hát lehet, hogy ez se lesz egy sima séta.
#508366
Kérdés: holnap este indulok vissza Pázmándról Pécsre, végig az M6-oson. Ez a terv.
Lesz-e medmeksz, hóarmageddon, üljek át másik autóba?
18:00-kor indulok.
laza
Tank tele, új téli gumik, az Elfogóvadász™ bevetésre készen áll nevet 
#508365
Ne hamarkodd el ! nevet
#508364
A csapadékot igen, de a havazást nem. 
Dehogynem követtem, minden futás végignéztem, Wetsommal minden nap többször kielemeztük. 
Volt hogy Szombathelyen is havazott volna, meg voltak futások, amik be sem hozták az országba. 
#508363
Nyugi van, kezdessz kicsit beleőrülnikacsint

Én ide nem várok  holnap semmit, talán egy-két cm a végén összegyűlik.
Megmondom őszintén, hogy egyre jobban várom a tavaszt, meg a 15 fokokat, mint a havat, főleg e miatt a medi miatt isszomoru
A nyárban még sohasem csalódtunkhideg
#508362
Ha jól kap el minket ciklon és tolódik 30 - 40 km Nyugatra akkor nem lesz gond a megmaradással AZNAP. Mivel jönni fog a szél és intenzív lesz a havazás a hőmérséklet le fog zuhanni. Igaz nem egy hű de kemény hideg de én pluszokatt nem nagyon várok. A csúcs szerintem 0 fok lesz.
Amúgy jó éjszakát mindenkinek. Izgalmas lesz a holnap és a Hétfő. Amúgy most először várom a Hétfőt kacsintvidám
#508361
Szerintem aludj egyet most  laza túlhajtod magad. nevet 
#508360
Meglatjuk mit hozz a holnap....
#508359
Egy kicsit kezdünk eltávolodni a jogosan törölt "egy hópihe sem lesz" jóslatodtól, hmm?
Link

Szerk: pontosan! nevet
Ez a harmadik, zsinórban egyre kedvezőbb futás ránk nézve. Az a sötétkék ív tegnap még a DK-i határnál volt, most már majdnem az ország közepén.
Mehet bármerre is, de a lényeg, hogy nincs leszögelve továbbra sem. 
Egy medinél soha nem jelentünk ki tényre semmit.... még 24 órával előtte sem, lásd Floo.

Közeledik... nevet  Link
Érdekes lesz az ENS megint.
#508358
Donnie ez szot sem erdemel kategoria...Kb 2-3mm, nulla fok korul ugy, hogy masnap lesz delutan 3-4 fok...
#508357
Naaaaa húúzzzad mééééég......

beillesztett kép

Újabb 30-40 km nyugatra tolás.... az ország északi részén.

Most először nem vagyunk totál zöldek ezen: 

beillesztett kép

A maradék három futás most már elég ha 20-30 km-eket tol ugyanerre tovább, és akkor már csak egy kávét kérek nevet
#508356
Az lenne a jó az igazán, ha csak a csütörtök valósulna meg ebben a formában nevet
A szombati már inkább csak sirató havazás lenne, hálistennek a vasárnapi durva beenyhülés is része annak az ORSC-nek.

Most talán még jobban tetszik ez az ECM futás  laza főleg a 31-e utáni szépen ívelő süllyedés.
Meg hát az egész hétre várható viszonylag stabil hideg.
Ja meg a visszakapott hétfő reggeli, (egyelőre) 2 cm havam.
#508355
A csütörtök még csak-csak, de azért az utána leírtakkal én még óvatosabban bánnék. kacsint
Link
#508354
Ezt az ECM-et most rögtön elvenném feleségül, az elejétől a végéig nagyon jól néz ki!  laza Link
Nagyon komoly potenciált látok benne....
#508353
Kőkemény melegfronti havazás...

beillesztett kép


Látványnak se lenne rossz!

beillesztett kép

Érdekes, hogy a meleg betör már szombaton, de a felmelegedés csak vasárnapra érne ide. Elég vad frontok jönnének-mennének azon a hétvégén és utána....
Írtam tegnap is, hogy utána hét elején még jöhet keményebb téli fordulat, ennek szaporodnak a jelei.
Wetsom is írta ma asszem, és ezen az ECM futáson is kezd látszani.

Ja és az a legjobb hír, hogy az eddig csütörtöktől tervezett lángszórózás pár napot máris csúszni látszik távolabbra vidám

A csütörtöki havazás se kutya.

Szóval pali, nálam ez a "fájintos" hét eredménye:

beillesztett kép

Őszintén szólva a csütörtököt most így hirtelen nem is fogom, hogy miből havazna ilyen szépet....?
Valami szuper sekély peremhullám maradékának néz ki esetleg.
#508352
Igen, kissé az lett 
#508351
Hétfőre 50%- os javulás, 2-ből 3mm lett.nevet
A jövő hét pofásodik, de nem volt benne a pakliban ez a fordulat lehet hogy ORSC ?
A vasárnap se gyenge a 18mm- el.

beillesztett kép

#508350
Se Szombathely, se (csak) Bosznia a büdös életben szóba nem került a holnap érkező ciklonnál.
Kivétel nélkül az összes futás végig a határon belül hozta a csapadékát. Keszthelynél nyugatabbra és Gyulánál keletebbre sose látszott belőle hó.
Tedd a kezed a szívedre: egyáltalán nem követted ugye, hanem csak közhelyből nyomod? kacsint
#508349
Persze, tudom, de ahhoz képest, hogy a GFS nem várt semmit, most ugyanazt várják a modellek. 
Pár nappal ezelőtt az volt a kérdés, hogy Bosznia-e vagy Szombathely?!
A pár nappal ezelőtthöz képest a lényegi dolog eldőlt. 
#508348
Ez is jobb lett, de én speciel a jövő hétről írtam.

Ahogy a frisset elnézem hozzád, ez vagy félblocking, vagy éles szögben érkező peremciklonos felállás lesz akkor az ECM szerint.
#508347
Well ...,
Link
 És még eccer well ...  én lennék e legbódogabb, de te ezt itt hol látod?
Link
#508346
Ez még a 06z nálad. Érd már frissült a 12z-re, alul írja hogy mikor. Barcsnál ez még 14:13, Érdnél 21:36.

Csütörtök 5,3, szombat 5,9 mm hóban, 1 és 0 fokos tmaxok mellett. Ez lenne ám a meglepi!
#508345
Hát az én tájnyelvemben lehet, hogy a "fájintos " kifejezés mást jelent, mint nálatok. laza
Link

Hacsak abból a vasárnapra jósolt havas esőből nem sajtolódik ki legalább 5 cm-nyi hó.
#508344
Instaboknak se ment ez túl jól az elmúlt néhány évben....

Na ez meg frissült, és a hétfő itt még mindig karcsú, na de a szombat, azmiaz? Nem úgy volt,
hogy jön vissza a napalm? vidám Link
Meg úgy az egész jövő hét elég fájintos nevet
#508343
Lehet, hogy a sörivás a jó taktika a modellek nézegetése közben, 10 sör után már az országos havazást is meglátná az ember laza
#508342
Arra már Jellasics is ráfázott, alig jutott túl Fehérváron. laza
#508341
Nagyon elkezdtünk hűlni, Takt 3.7 fok.
A zöldikét nem hoztam be, elméletileg nem vár semmi nálam fagyot, rosszul gondolom ?
#508340
Miért csesznénk le? vidám Ami viszont nagyobb aggodalomra ad okot, hogy öt sör után is hiba nélkül tudsz gépelni. kacsint
#508339
szeret laza
#508338
A tagok amúgy hogy számolhatnak ilyen 20 cm feletti összegeket? Talajon hidegebbek lehetnek? Vagy sokkal tartósabb intenzitás? Nem értem nevet
Link
#508337
Tök mindegy merre lesz ez a sáv. Nanó tuti ott lesz és beszámol róla. nevet
#508336
Ilyen megközelítésben hozzám is ad egy csomó tag bizonytalan mennyiségű havat. De legalább 3 olyan tag van ami 10 cm felett teszi le voksát! Sőt rögtön mellette van egy újabb csúcsosodás ami igy hasra ütésből meg a ciklon pályájából ítélve visszakanyarodás vagy beragadó csapadékzóna valami összeáramlás féle lenne... vidám Kedvenc linked, ezúttal Nyíregyháza vonatkozásban:
Link

De hogy Szolnokra 3 tag számol 20cm! hóval.. ?nyelvnyujtas 
Link Az már odaver rendesen!  laza

Lehet még a végén tényleg felkelek hajnalban csak azért megnézni mi esik meg + a radart. 
 
#508335
Mindent összevetve jelenleg kb 5 centi hó reális ide legjobb esetben, úgyhogy semmi extra, sőt szánalmas. Kár ezért a ziccerért is, bár teljesen várható volt, úgyhogy nem meglepetés. zavarban
#508334
A klasszikus tengely egyébként M7-BP -M3havazas
#508333
Minden esetre elég nyomi csapadék sáv ez.. 
#508332
Áhh,neem vidám Nálam a pincében lesz intenzív borkóstoló, ha bejön amit mond! nevet  
#508331
Igyál még egy sört - fizetem laza -, csak Barcs- Dunaújváros-Miskolc tengely legyen!
#508330
Kedves kolléga! Én Tevelről írok, először is valamikor kellene valami találkozót összehozni vidámEgyébként szerintem is talán lehetséges,hogy nyugatabbra hozza a csapadékot nevet   

Utolsó észlelés

2026-06-26 17:23:55

Rákóczifalva

34.6 °C

04502

RH: 28 | P: 1017.1

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.