Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Nincs kizárva hogy bemelegszünk, de már egy jó ideje itt is borult az ég, műholdon is szépen látszik, a T már stagnál. Van köztünk egy jókora középhegység azért.
Amúgy meg a friss rövidtávúak már mind kitartanak a -1 fok körüli T mellett már végig.
A modellek által várt összeáramlás ami nagyjából az M7 mentére volt várható nyugatabbra van a radar alapján,nem? Link
Van ennek valami jelentősége, azaz nyugatabbra van az egész cucc,vagy semmi?
Van ennek valami jelentősége, azaz nyugatabbra van az egész cucc,vagy semmi?
Szép erős udvara volt este a Holdnak --> sok csapadék lesz erre hamarosan a modellek szerint is ...
Azzal kalkulálj, hogy amint befelhősödtünk melegedtünk majd 2 fokot, így a csapadék eleje valószínű el fog folyni nálad is.
Szakad az eső, 6mm-nél tartunk. T2m 4,8 fok, ütemesen csökken, kíváncsi vagyok reggelre lesz-e hótakaró. Egyelőre szkeptikus vagyok, de ne így legyen!
Fogalmam sincs, de nálatok egy ideig gondok lehetnek a T-vel. Attól függ hány mm megy a levesbe, de viszont nálatok jóval több lehet a csapi. A Bükk az szerintem 30+, a helyedben Bükkszentkereszten tölteném az elkövetkező 12 órát feltöltött fényképezőgéppel meg pótelemekkel, redbullal, kávéval.
Miskolcra is komoly mennyiséget mutat.. Te mennyit gondolsz ide? Köszönöm a választ
A szlovák metszolgálat közzétett 4 modellkimenetet, hogy hány mm csapi várható. Ezekszerint itt 5-25 centiig lehet, szóval középutasan olyan 10-15 centit látok reálisnak így hogy már most fagyunk(-0,8fok) és az elejétől fogva megmardhat(végre valami pozitívum). Keletebbre a Rozsnyó-Kassa közötti sávban 30-35 centit is említenek mint lehetséges forgatókönyvet, a keleti hegyek déli oldalán 40-50 centit is.

Én még most sem mernék tippelni. a 2 cm-től a 12 cm-ig bármi benne lehet a dologban. Egyébként előrejelzésben nem vagyok valami nagy, inkább a 3 évtizednyi tapasztalatom súg titkon.
Folyamatosan nem szoktam fent lenni, de félóránként-óránként kinézek azért. Pl. 2003. február 5-ről 6-ra virradó éjszaka is kb. 20-30 perceket aludtam, eztán megnéztem, bírja-e még a diófánk az 55-63 cm közötti vastagságú tapadó havat, ami az ágakra rakódva összefüggő, több mázsás hótömeget jelenthetett.
A hegyen már havazik, itt csak eső ilyen iránynál a szél úgyis kinyír mindent
Szia.
Én fent leszek több alkalommal is és figyelni fogom a fejleményeket.
Egyelőre csapadék még nincs.
Régóta olvasgatom a fórumot, azonban eddig még nem írtam egyszer sem. Viszont a mostani felállás nagyon felcsigázott. Bár felénk is volt egy pár napig 2-5cm közötti hótakaró, de a gyerkőcöt fel kellett vinni a hegyekbe szánkózni.
Én fent leszek több alkalommal is és figyelni fogom a fejleményeket.
Egyelőre csapadék még nincs.
Régóta olvasgatom a fórumot, azonban eddig még nem írtam egyszer sem. Viszont a mostani felállás nagyon felcsigázott. Bár felénk is volt egy pár napig 2-5cm közötti hótakaró, de a gyerkőcöt fel kellett vinni a hegyekbe szánkózni.
Habár én nem a Jászságban lakok, de benne lehetek a legjobb részben, így én sokáig tervezek fent maradni az éjszakában és igyekszek képeket és videót csinálni.
Hajszálnyival optimistább vagyok nálad, de az, hogy nagyon kemény dió lesz a cseppet sem elhanyagolható 3 fokos talajhő mellett a megmaradás, az szinte biztos. Itt még most is 4,5 fok van és a 3 óra / 2 mm intenzitás azért nem egy orbitális hóömlést takar pl. ide hozzám.
Nagy kérdés, hogy abból a 4-5 mm csapadékból mennyi fog majd szilárd halmazállapotban érkezni.
Nagy kérdés, hogy abból a 4-5 mm csapadékból mennyi fog majd szilárd halmazállapotban érkezni.
Vegyes érzéseim vannak a ciklonnal kapcsolatban. Egyrészt kellemes meglepetés, ahogy a végére egész tűrhetően megnőtt a leeső csapadék mennyisége, igaz nem az 5-6 napja mutatott módon, de mégis lett több csapadék. Másrészt szomorú, hogy nem lesz elég hideg. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy reggel egyáltalán megmaradt hóra fogok e kelni vagy csak pár tereptárgyon látok majd havat. Ha ez kicsit több hideggel jönne, akkor lenne az igazi.
Egyértelmű favorit az Északi-Középhegység középső tája, máshol azért lesz min izgulni.
A jelenlegi hőmérsékleti viszonyok mellett én abban is kételkedek, hogy a Tisza vonalában annyi megmaradó hó lesz, mint ami a különböző hótérképeken látszik.
Egyértelmű favorit az Északi-Középhegység középső tája, máshol azért lesz min izgulni.
sziasztok, nem vagyok járatos ezekben a dolgokban és segítséget szeretnék kérni. Szükségem lenne Szentmártonkáta ( vagy a környéken) 2016-2020 havi csapadék adataira. tudna nekem valaki segíteni, hol találok ilyet? előre is köszönöm a segítséget.
Ez itt már nem annyira a Jászság, de nincs messze, adok infót amíg fenn leszek (nem tudom meddig). Az OMSZ előrében szereplünk mint legintenzívebb vonal, lehet most mákosok leszünk, vagy nagy bukta lesz... sajnos 4,3 ról felugrott a T 4,8-ra, ahogy bezárt a felhőzet de csapi még nincs. Megmaradással talajhővel gondok lesznek, félek hogy sokat elpazarlunk majd a váltás előtt.
Azért erősebb a radaron mert az még eső (a
magasban is). Abból lesz keleten sok, csak a hó lesz nyugatabbra tőlük.
magasban is). Abból lesz keleten sok, csak a hó lesz nyugatabbra tőlük.
Az intenzív csapadék nemhogy Nyugatabbra látszódik, hanem pont, hogy Keletebbre. Akár Nyírség is megnyerheti az itt a piros, holna pirost.
Én nem így látom, ahogy az ECM hótérképe sem, és az OMSZ sem. Nálam pluszban ott a tszfm is.
A 2-3 fokos talajhő az továbbra is nudli.
Tempósan hűl a környék, Etyek már csak 2,2 fok.
Sóskút 2,9, az légvonalban kb. 4 km.
Már ezt is pikkpakk leviszi ilyen RH mellett nullára egy közepes havazás, de meg az igazán hideg levegő itt sincs.
A 2-3 fokos talajhő az továbbra is nudli.
Tempósan hűl a környék, Etyek már csak 2,2 fok.
Sóskút 2,9, az légvonalban kb. 4 km.
Már ezt is pikkpakk leviszi ilyen RH mellett nullára egy közepes havazás, de meg az igazán hideg levegő itt sincs.
Nem akarlak elkeseríteni, de megmaradó hó ebben a helyzetben nem nagyon lesz ott, ahol összesen 3-4mm-re van esély.
Még a 0 fokot is nehezen közelíti majd a T, alulról meg zabál majd rendesen a talajhő. A Duna-Tisza közén is azért lesz csak megmaradó hó, mivel bődületes intenzitás néz majd ki oda.
Még a 0 fokot is nehezen közelíti majd a T, alulról meg zabál majd rendesen a talajhő. A Duna-Tisza közén is azért lesz csak megmaradó hó, mivel bődületes intenzitás néz majd ki oda.
Mit jòsolnál felénk Abony Cegléd környékén ? 
Mi lehet a reális szerinted ?
Mi lehet a reális szerinted ?
Jászberény igen kedvező feltéteknek örvendhet az éjjel. Véleményem szerint gyönyörű reggeletek lehet 
Meddig tervezted a fennmaradást? Jó lenne folyamatos észlelés a Jászságból.
Meddig tervezted a fennmaradást? Jó lenne folyamatos észlelés a Jászságból.
Erős lenne meglátjuk először ezt húzzuk be utána jöhet a többi.
Te mit gondolsz Ecm ide de a Gfs nem annyira ...Menyi hó lehet itt?
Te mit gondolsz Ecm ide de a Gfs nem annyira ...Menyi hó lehet itt?
Akkor mit akarok én itt a Bakonnyal, ha a Mecsek is kuka. Már 3 kor Baranyába ért a csapadék, de Árpád-tető nagy 0 csapadékot adott eddig (62 % Rh,3 fok) Pogány meg viharos széllökést produkált.. Szombathely is beelőz benneteket. Attól tartok lesznek még itt meglepetések, de nem tudom kinek melyik fajta jut.
Szokták ide páran linkelni a valódi magyar radarképet a lebutított helyett. Aki hozzáfér fizet érte vagy valahol csak eldugták a neten ?
Amit én látok azon fűrészfogak meg pálcikák, tiszta röhej.
Szokták ide páran linkelni a valódi magyar radarképet a lebutított helyett. Aki hozzáfér fizet érte vagy valahol csak eldugták a neten ?
Amit én látok azon fűrészfogak meg pálcikák, tiszta röhej.
0,65°C van már csak az időkép automatája szerint, Jó lesz a dolog itt 
Reméljük abból a 20mm-s előre jelzett csapadékból reggelig 15 cm hó összejön kicsiny városunkba
Reméljük abból a 20mm-s előre jelzett csapadékból reggelig 15 cm hó összejön kicsiny városunkba
Szerintem senkit ne tévesszen meg, amit most a radarképen lát. Ha minden jól megy, az igazi intenzív tömbök itt képződnek majd felettünk.
Bár a csapadékmezőt nyugat felé kiterjesztette, a ránk eső mennyiséget viszont nem növelte a friss Ecm.
4-5 mm csapadék, ami jelen helyzetben 2, jó esetben 3 cm tapadós havat jelenthet, amit a holnapi +3,+4 fok fel is fal majd.
A reggel még egészen hangulatos lehet, de érdemes korán kelni annak, aki látni szeretné az eredményt. Akár szezonrekordot is dönthetünk.
Engem 6.45-kor fog ébreszteni a telefon.
4-5 mm csapadék, ami jelen helyzetben 2, jó esetben 3 cm tapadós havat jelenthet, amit a holnapi +3,+4 fok fel is fal majd.
A reggel még egészen hangulatos lehet, de érdemes korán kelni annak, aki látni szeretné az eredményt. Akár szezonrekordot is dönthetünk.
Engem 6.45-kor fog ébreszteni a telefon.


