2026. június 25., csütörtök

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#686004
Erre is terjed a zöld, de akkor nem várok semmit. nyelvnyujtas
-0.1 °C
#686003
Itt most láttam egy-két apró pihét lepottyanni a lámpánál. vidám
#686002
Szünetben ez a látvány fogadott.
Fórumhelyszín Budapest Vígszínház. 
Döbbenetes.  És a radar is.  Hiába, nehéz ez az előrejelző szakma. vidámhavazas

beillesztett kép

#686001
Na ilyet egy mediterrán ciklon nem tudna itt!  laza
#686000
Bombameglepetés, messze nem számítottam ennyi hóra.

A friss mérés 5 cm.

beillesztett kép

#685999

beillesztett kép

#685998
Link

Szlovakiaban várhatjuk a havat, sajnos a gyenge radar jel mellett semmi nem esik..bezzeg otthon! 
sok sok meglepetés van ahogy látom! nevet
fh Hrabusice
#685997
Szombathelyen sem. 
Eddig 0 hópehely..
#685996
Mindeközben én itt csücsülök a zöld radarjel alatt, és várom, hogy legalább szállingózzon kicsit, de ez eddig nem történt meg.  laza
#685995
Valami elképesztően mocskosul jó érzés. 

beillesztett kép

#685994
A 2025-ös év havazására 365 napot kelletett várni. szomoru szeret

beillesztett kép

#685993
Azért alakulunk mi is. szeret
1,5-2 cm lehet. havazas

beillesztett kép



beillesztett kép


#685992
Szokasos megegfronti meglepetes amit a modellek nem lattak...
Mar 6 orakor ezeket a kepeket keszitettem, azota is szakad a hó. Kozel 6 centinel jarhatunk.

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

#685991
A radarjel ellenére Káptalantótiban egyelőre nem esik a hó.
Bezzeg otthon Kunszentmiklóson, és a másik otthon, Dunaföldváron igen...vidám
Fh.: Káptalantóti
#685990
Megtörtént a mérés 4 cm van. 
#685989
Kedves Metnetesek! BÚÉK!
Gratulálok a havas helyeknek, Pázmándon is szép hó van, folyamatosan kapom a felvételeket nevet
Bízom a szilveszteri csodában, hátha itt is lesz pár pihe. 
Jó mulatást mindenkinek! nevet
#685988
Pont ezért említettem délután a Bakony térségét! Ez pont az az irány ami nekipréseli az áramlás a Bakonynak a csapadékmezőt, és ott esik a legtöbb. A legjobb helyen vagy nevet
#685987
Hogy esik, csodás! 
#685986
Gyűlik. 

beillesztett kép

#685984
A mai trollkodás nem sikerült az időjárás részéről.
Ma -0,5 foknál nem volt magasabb a hőmérséklet délután, de tegnap este 7-8 h között egy tizeddel magasabb volt, így a mai Tmax a tegnap este beállt -0,4 fok.
Összejött ma, pont szilveszter napján a szezon első téli napja nálam.
A -4,4 fokos Tmin-el együtt a mai napi közép T. -2,4 fok lett.
Az eddigi legalacsonyabb a szezon folyamán. 
#685983
-2 fok alatt, most megint szakad, fúj a délies szél, hát nem kellemes átsétálnina haverokhoz.. 2-2,5 centi van már úton is, s az előbb egy záporból esett valami jeges-graupelea is.
#685982
Budán vagyok, gyönyörű havazás van, kb. mindenhol megmarad!
Ez aztán a szilveszter!

Boldog Újévet mindenkinek!
#685981
Hát van hangulata.
#685980
Otthon már szakad a hó.szeret A szilvesztert Kisújszálláson töltöm barátoknál, úgyhogy csak kameráról látom.szomoru Jobb híján ezzel a kameraképpel kívánok időjárási eseményekben gazdag, boldog új évet minden fórumtagnak!

beillesztett kép

#685979
Szakad a hó, kérdés meddig tart ki ez most
#685978
Hungarometnél már buliznak, vagy miért nincs kint figyelőre 5+ cm-es hóra pl. Veszprém megyére? vidám

Nemrég bámulatos hóesés kezdődött Budapesten is, később jövök képekkel is.
#685977
Na, ez itt a kert!
Illetve Győrben a Káptalan-domb nevet
Ez volt a legintenzívebb szakasz, nagypelyhesen  laza
Kicsit hangos lett... Az összes létező harang egyszerre szólt vidám
Érdemes nagyobb felbontásban nézni itt: Link

#685976
Talán nem hullik szét... még a végén mi is kapunk az este?! nevet
#685975
Erre most elég irigy vagyok. hideg
#685974
Hú wazz! Nekem is kell egy ilyen raklap! laza
#685973
Ez bizony már 6 +cm!
Bocs a sok képért,de imádomkacsint

beillesztett kép

beillesztett kép

beillesztett kép

#685972
Kb. 5 cm-nél járunk... Most is közepes intenzitással esik.
#685971
BUÉK minden MetNet fórumtagnak!
Ha ez a GFS futás bejönne akkor annak nagyon örülnék, végre lenne értékelhető hómennyiség. 

beillesztett kép

#685970
És még hol a vége:

beillesztett kép

#685969
Megint havazik szomoru

Közben néha villanások, és fura dörgés szerű hangok is vannak. Lehet hózivatar?  Bohóc
#685968
Igaz tél és hófanok nagyon élveznék a mostani hóhelyzetet, ami nálam van.
Ömlik a hó! 
#685967
Komolyan havazik -3 fokban. Gyönyörű!
#685966
Link
laza laza
#685965
Friss ECM szerint január 6 emlékezetes lenne...
#685964
Pofàs kis havunk lett!! BUÈK!!!
#685963
Bevallom, ez nem rossz.

beillesztett kép

#685962
Gyenge hóesés van, -1 fokban. Szép.
Gratula azoknak a helyeknek, ahol több van.

beillesztett kép



B.Ú.É.K. Minden Metnet tagnak és olvasónak !!!!!
vidámnevet
#685961
Sőt, az AIFS csütörtökre már tolja is rá az országra a keddi havazás után az újabb, erősebb mediciklont országos havazással! 
#685960
Már 2-3 cm körül lehet.
Fh.: Székesfehérvár

beillesztett kép

#685959
Nézegetjük itt a mézesmadzagokat a modelleken, közben meg a Bakonyban néhol 10 cm hullik egy röpke kis melegfrontból. nevet
#685958
Még a tűz az úr

beillesztett kép

#685957
Közelítjük a 4-5 centit!kacsint

beillesztett kép

beillesztett kép

#685956
Széllökések 80 km/h felett, de a városban volt már egy 100-as lökés is.
Még havazik, de a radar szerint nemsokára vége - bár ilyen szélben még akárhonnan is idefújódhat a hó vidám
#685955
Én mondtam,melegfronti havazások néha szép dolgokat tudnak csinálni.

beillesztett kép

beillesztett kép

Utolsó észlelés

2026-06-25 18:02:55

Budapest III. - Flórián tér

32.0 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.