2026. június 22., hétfő

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#522230
Ez a májusi kün-öcske is nagyon "Tecsó-gazdaságos."
#522229
Holnap céges buli lesz, őzpörkölt lesz a főmenü.
Azt hiszem kint megfőzik a sátor alatt, aztán bent megesszük.
Csepergő eső, erős szél, 15 fok néz ki mindössze holnap napközben.
Hét elején még nem mertem volna egyértelműen ilyen időjárást tippelni péntekre.
#522228
A 2017. április is nagyon hideg volt.
#522227
Elfogadnám a negatív T anomáliát, ha ez elősegítené a pozitív csapadék anomáliát. nevet De nem úgy tűnik, hogy jelenleg ez működne. 
#522226
Negatív anomáliás évszak utoljára a 2016/17-es tél volt. 
#522225
Megszoknánk pont úgy 
mint a pozitív anomáliás időszakot. Bár ha választani lehetne inkább őszre vagy télre kérném és nem nyárra.
#522224
Máj. 12. szerda időjárása Pilisvörösváron :
Délig közepesen, déltől kezdve erősen felhős, borult ég volt. 
Délután, késő délután kisebb eső, gyengébb záporok érkeztek dk felől, majd éjfél körül tartósabban is eleredt az eső, záporok is kialakultak néha.
Napi csapadékösszeg : 4,3 mm lett. Havi csapadékösszeg : 11,3 mm-re, éves csapadékösszeg : 107,3 mm-re nőtt.
Kora délutántól -estig mérsékelt, olykor élénk lökések kisérték az ény szelet.
Tmin : 9,4 fok, Tmax : 25,4 fok volt. Napi közép T. : 17,4 fok lett.
Rh. min. : 42 %, rh. max. : 86 % lett.
#522223
Pont ezen gondolkoztam én is.
Mi van ha a június is meg utána is átlagnál hidegebb hónapok lesznek?  Az azért nem lenne jó. szomoru
#522222
Azt hiszem nagy rizikó vállalás nélkül kijelenthető, hogy a hónap első két dekádja negatív T anomáliával fog zárni. Érdekesség kedvéért nem lenne rossz ha az egész hónap negatív lenne. Utoljára nem tudom mikor volt egy egész évszak negatív anomáliás. 
#522221
Te vagy az Bazsa? vidám lazakacsint
#522220
Az nem kifejezés hogy elcseszett volt a tél , zonalitás még nyomokban sem volt.
Pedig jó lenne már egy zonális tél , akár viharciklonokkal. nevet
#522219
OMSZ
#522218
Az őslápban elfér nevet.
#522217
Tegnapra 4mm-t véstem be, ma eddig 2mm csöpörgött össze. Bízom egy lendületesebb folytatásban.eso
#522216
Honnan az adat?
#522215
Az nem gyenge és még én sokallom a mai összesített 30 mm-t!  laza
És kb 18-20 km-re van, szóval ennyit a területi eloszlasokrol! 
#522214
Azigen zivatar
#522213
Bátorligeten tegnap 102 mm esett!zivatar

Lássuk, hogy jött össze  a nagyja 12 óra alatt

beillesztett kép

#522212
Nyíregyháza - Nyírszőlős (17:40 szomszéd küldött képe)

beillesztett kép

#522211
Isteni az ázott erdő illata. 

A Pilis felhőben. 700m alatt a felhőalap.

beillesztett kép

#522210
Műholdképen már látszik, hogy egyre szebben forog le északról a cucc felénk, lehet nem is olyan elveszett verzió ez az ECM féle..?! Mondjuk estére ez így semmiképp sem ér ide, max hajnalra.
Zivatarra nekem esélyem sincs, jöjjön csak. kacsint
#522209
Lett belőle csepergés... 
#522208
Jé, a Garay tér. Fogalmam sincs, hogy melyik ez.
De itt még csak 7,7 mm-nél jár a hónap. szomoru
#522207
A Garay-tér.
Laknak rokonaim Szekszárdon, jártam már ott. nevet
#522206
A jó öreg Garay tér... nevet Én itt még mentem fel-le Trabival a macskakövön vidám  Mikor még a Béláig lehetett végig. Múlt évezred...

A Balaton feletti tömb amúgy nem néz ki rosszul, az ember még elkezd reménykedni, hátha erre jön....
#522205
A radar megadta magát vagy nem tudom, de ez bukkant elő.

beillesztett kép

#522204
A tegnapi 3,5 mm után ma eddig 11, maga a csoda. Hátha meglesz a 15.....
#522203
sajnos úgy néz ki..
bezzeg tőlem keletre mozognak szépen ÉK felé a tömbök, de Pest megye felett a radar kezd kiürülni.
maradt mára a 6 mm az sem rossz, az éves 111 mm
palánták a földbennevet
#522202
Tőlünk délre van a konvergencia, és dél-délkelet felé mozog, úgyhogy itt ma már nem nagyon lesz semmi, maximum kisebb záporok.
#522201
Igen-igen, most hogy mondod. nevet
#522200
Azok ide nem fognak jönni.... nem nagyon mozog észak felé különösebben semmi ma (kivéve keleten).
#522199
3,5 mm a mai nap eddig, néhány kép máról, sajnos sok mindent nem lehetett fotózni:

beillesztett kép

beillesztett kép

beillesztett kép

#522198
Olyan ez a kép, mintha egy hurrikán szemében készült volna. nevet
#522197
Én kérek elnézést, hogy tavaly nov. 6. - és idén május 6. között fél év alatt lehulló mindössze 139,4 mm csapadék után még újabb esőkért kiláltok ( valahol még ennyi sincs az igen száraz ény-dk tengely mentén.

Máj. 10-ig pedig az éves csapadékösszeg nálam 103 mm volt ( valahol még ennyi sem volt meg ) !
#522196
Kis szerencsével nyugatról ránk tekeredik a csapadék a következő órákban. 
Aktuális: változóan felhős, néha csepergős idő van. Takt: 18,8 C
#522195
Épp hogy elhúzott a falu nyugati részén a csapadékos része, a gust front ja viszont felettem ment át, erős lokesekkel. Szép volt. 

beillesztett kép

#522194
#522193
Tyhuuu gecc

beillesztett kép


beillesztett kép

beillesztett kép

#522192
Ma hajnalban elég szép mennyiség gyűlt össze!
24 mm volt a termés, azota volt egy 15perces zivatarunk és az imént is esett szépen!  laza
#522191
Továbbra sincs nyugi:

beillesztett kép

#522190
Elég látványos kavargás volt otthon. 

beillesztett kép



beillesztett kép

#522189
Tarján megint szívóágon van.
A 10 napos csapadékunk 2, a 30 napos is csak kb. 30-35 mm.
#522188
Kicsit goromba az égkép (hogy úgy mondjam). kacsint

beillesztett kép

#522187
Nagyon szeretik mostanában a zivatarok a Nyírséget.zivatar  Évek óta ez a tendencia. Kicsit irigykedem.  laza
#522186
Azt számolja hogy itt fog visszatekeredni, míg a többi model észak Ausztria és dél Csehországot favorizálja. Meglátjuk. Mondjuk mi jól jártunk mert a csapadékos sáv hajnaltól, egész délelőtt felettünk húzodott. Az Alaronak és az Aladinnak is bejött míg a UM most mellélött it nálam.
#522185
Sasolom a somogyi keletkezéseket, hogy mikor indulnak meg ÉK felé.
#522184
Észak felé égkép Vép

beillesztett kép

#522183
Radarjel nélkül is meglehetősen sűrűn esett most itt az előbb, és jó sötét is lett.
Alapvetően nagyon tetszik nekem ez az egész helyzet, modell diagrammon rosszabbul nézett ki, mint amilyen valójában nevet 
Gyakorlatilag bármi történik a levegővel, jön belőle a víz - mint egy full telített szivacs nevet
Egy kis napsütés rendesen felrobbantaná most... 
Persze arra most vagy 2 napig még nem sok esély van.
#522182
Ma változósan felhős, napos, ugyanakkor szeles az idő, hideg szerencsére nincs.  Tegnap volt néhány tized mm eső, ettől eltekintve száraz az idő az elmúlt napokban. 
#522181
Ide is, nagyon.... csak itt még mindig.

Szép lánc alakul keresztben az országon. Battáig lehet, fel is jön....

Utolsó észlelés

2026-06-22 05:18:43

Pusztavám - Május 1 utca (216,3 m)

18.1 °C

na00

RH: 90 | P: 1022.6

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.