Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Elfogadnám a negatív T anomáliát, ha ez elősegítené a pozitív csapadék anomáliát.
De nem úgy tűnik, hogy jelenleg ez működne.
Megszoknánk pont úgy
mint a pozitív anomáliás időszakot. Bár ha választani lehetne inkább őszre vagy télre kérném és nem nyárra.
mint a pozitív anomáliás időszakot. Bár ha választani lehetne inkább őszre vagy télre kérném és nem nyárra.
Máj. 12. szerda időjárása Pilisvörösváron :
Délig közepesen, déltől kezdve erősen felhős, borult ég volt.
Délután, késő délután kisebb eső, gyengébb záporok érkeztek dk felől, majd éjfél körül tartósabban is eleredt az eső, záporok is kialakultak néha.
Napi csapadékösszeg : 4,3 mm lett. Havi csapadékösszeg : 11,3 mm-re, éves csapadékösszeg : 107,3 mm-re nőtt.
Kora délutántól -estig mérsékelt, olykor élénk lökések kisérték az ény szelet.
Tmin : 9,4 fok, Tmax : 25,4 fok volt. Napi közép T. : 17,4 fok lett.
Rh. min. : 42 %, rh. max. : 86 % lett.
Délig közepesen, déltől kezdve erősen felhős, borult ég volt.
Délután, késő délután kisebb eső, gyengébb záporok érkeztek dk felől, majd éjfél körül tartósabban is eleredt az eső, záporok is kialakultak néha.
Napi csapadékösszeg : 4,3 mm lett. Havi csapadékösszeg : 11,3 mm-re, éves csapadékösszeg : 107,3 mm-re nőtt.
Kora délutántól -estig mérsékelt, olykor élénk lökések kisérték az ény szelet.
Tmin : 9,4 fok, Tmax : 25,4 fok volt. Napi közép T. : 17,4 fok lett.
Rh. min. : 42 %, rh. max. : 86 % lett.
Pont ezen gondolkoztam én is.
Mi van ha a június is meg utána is átlagnál hidegebb hónapok lesznek? Az azért nem lenne jó.
Mi van ha a június is meg utána is átlagnál hidegebb hónapok lesznek? Az azért nem lenne jó.
Azt hiszem nagy rizikó vállalás nélkül kijelenthető, hogy a hónap első két dekádja negatív T anomáliával fog zárni. Érdekesség kedvéért nem lenne rossz ha az egész hónap negatív lenne. Utoljára nem tudom mikor volt egy egész évszak negatív anomáliás.
Az nem kifejezés hogy elcseszett volt a tél , zonalitás még nyomokban sem volt.
Pedig jó lenne már egy zonális tél , akár viharciklonokkal.
Pedig jó lenne már egy zonális tél , akár viharciklonokkal.
Tegnapra 4mm-t véstem be, ma eddig 2mm csöpörgött össze. Bízom egy lendületesebb folytatásban.
Az nem gyenge és még én sokallom a mai összesített 30 mm-t! 
És kb 18-20 km-re van, szóval ennyit a területi eloszlasokrol!
És kb 18-20 km-re van, szóval ennyit a területi eloszlasokrol!
Műholdképen már látszik, hogy egyre szebben forog le északról a cucc felénk, lehet nem is olyan elveszett verzió ez az ECM féle..?! Mondjuk estére ez így semmiképp sem ér ide, max hajnalra.
Zivatarra nekem esélyem sincs, jöjjön csak.
Zivatarra nekem esélyem sincs, jöjjön csak.
Jé, a Garay tér. Fogalmam sincs, hogy melyik ez.
De itt még csak 7,7 mm-nél jár a hónap.
De itt még csak 7,7 mm-nél jár a hónap.
A jó öreg Garay tér...
Én itt még mentem fel-le Trabival a macskakövön
Mikor még a Béláig lehetett végig. Múlt évezred...
A Balaton feletti tömb amúgy nem néz ki rosszul, az ember még elkezd reménykedni, hátha erre jön....
A Balaton feletti tömb amúgy nem néz ki rosszul, az ember még elkezd reménykedni, hátha erre jön....
sajnos úgy néz ki..
bezzeg tőlem keletre mozognak szépen ÉK felé a tömbök, de Pest megye felett a radar kezd kiürülni.
maradt mára a 6 mm az sem rossz, az éves 111 mm
palánták a földben
bezzeg tőlem keletre mozognak szépen ÉK felé a tömbök, de Pest megye felett a radar kezd kiürülni.
maradt mára a 6 mm az sem rossz, az éves 111 mm
palánták a földben
Tőlünk délre van a konvergencia, és dél-délkelet felé mozog, úgyhogy itt ma már nem nagyon lesz semmi, maximum kisebb záporok.
Azok ide nem fognak jönni.... nem nagyon mozog észak felé különösebben semmi ma (kivéve keleten).
Én kérek elnézést, hogy tavaly nov. 6. - és idén május 6. között fél év alatt lehulló mindössze 139,4 mm csapadék után még újabb esőkért kiláltok ( valahol még ennyi sincs az igen száraz ény-dk tengely mentén.
Máj. 10-ig pedig az éves csapadékösszeg nálam 103 mm volt ( valahol még ennyi sem volt meg ) !
Máj. 10-ig pedig az éves csapadékösszeg nálam 103 mm volt ( valahol még ennyi sem volt meg ) !
Kis szerencsével nyugatról ránk tekeredik a csapadék a következő órákban.
Aktuális: változóan felhős, néha csepergős idő van. Takt: 18,8 C
Aktuális: változóan felhős, néha csepergős idő van. Takt: 18,8 C
Épp hogy elhúzott a falu nyugati részén a csapadékos része, a gust front ja viszont felettem ment át, erős lokesekkel. Szép volt.

Ma hajnalban elég szép mennyiség gyűlt össze!
24 mm volt a termés, azota volt egy 15perces zivatarunk és az imént is esett szépen!
24 mm volt a termés, azota volt egy 15perces zivatarunk és az imént is esett szépen!
Tarján megint szívóágon van.
A 10 napos csapadékunk 2, a 30 napos is csak kb. 30-35 mm.
A 10 napos csapadékunk 2, a 30 napos is csak kb. 30-35 mm.
Nagyon szeretik mostanában a zivatarok a Nyírséget.
Évek óta ez a tendencia. Kicsit irigykedem.
Azt számolja hogy itt fog visszatekeredni, míg a többi model észak Ausztria és dél Csehországot favorizálja. Meglátjuk. Mondjuk mi jól jártunk mert a csapadékos sáv hajnaltól, egész délelőtt felettünk húzodott. Az Alaronak és az Aladinnak is bejött míg a UM most mellélött it nálam.
Radarjel nélkül is meglehetősen sűrűn esett most itt az előbb, és jó sötét is lett.
Alapvetően nagyon tetszik nekem ez az egész helyzet, modell diagrammon rosszabbul nézett ki, mint amilyen valójában
Gyakorlatilag bármi történik a levegővel, jön belőle a víz - mint egy full telített szivacs
Egy kis napsütés rendesen felrobbantaná most...
Persze arra most vagy 2 napig még nem sok esély van.
Alapvetően nagyon tetszik nekem ez az egész helyzet, modell diagrammon rosszabbul nézett ki, mint amilyen valójában
Gyakorlatilag bármi történik a levegővel, jön belőle a víz - mint egy full telített szivacs
Egy kis napsütés rendesen felrobbantaná most...
Persze arra most vagy 2 napig még nem sok esély van.
Ma változósan felhős, napos, ugyanakkor szeles az idő, hideg szerencsére nincs. Tegnap volt néhány tized mm eső, ettől eltekintve száraz az idő az elmúlt napokban.
Ide is, nagyon.... csak itt még mindig.
Szép lánc alakul keresztben az országon. Battáig lehet, fel is jön....
Szép lánc alakul keresztben az országon. Battáig lehet, fel is jön....














