Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Hát az kegyetlen volt. Sokkal nagyobb széllel jött, mint ez, az összes friss, zsenge levelet letépte a birsalmafámról. (Újra kihajtott a fa, de azóta sokkal gyengébb az általános állapota, fogékonyabb lett a betegségekre.) Aztán jött a nyár, eső. Az ősz, eső. Aztán októberben át is szakadt a iszaptározó gátja, ahogy azt mindenki tudja. Brutál év volt, itt a környéken 1200+ mm éves csapadékok voltak.
Én is próbáltam lefotózni ezt a felhőt,de a terepadottságok miatt csak ennyire futotta:

Rendesen belehúzott az éjjel a csapadék.
22.2 mm eddig, és még egy darabig gyarapodni fog. Most is szakad, ömlik az égi áldás.
22.2 mm eddig, és még egy darabig gyarapodni fog. Most is szakad, ömlik az égi áldás.
Esik cefetül. A radaron jól látszik a 2010 re hajazó áramlási helyzet. A Bakony kapja a kárpátok felől rátekeredő cuccot. Jól látható az orografikus hatása is. 2010 ben is ilyenkor volt hatalmas esőzés, ami Zsófika ciklonnak " hála" vagy 5 napig tartott. 200 mm feletti hozamokkal a Bakony észai előterében.
A cseszneki völgyből átautózva ide a zirci medencébe végig zuhogott 7-9 fokokban az eső fél 10-kor. Azóta sem állt el így folyamatosan esik közel 10 órája errefelé. Cseszneken fél nyolckor 6 mm volt a napi részadat, azóta már a 10 mm meglehet. Attól tartok az örvény toporgásából és a radarképből, hogy még reggel is esni fog.
Szerintem sokan fűtenek a Bakonyban még , ami elég szokatlan így a 2.dekád végén májusban. A kincstári optimizmus szerint lesz, a GFS szerint nem lesz már 20 fok sem a Bakonyban májusban.
Szerintem sokan fűtenek a Bakonyban még , ami elég szokatlan így a 2.dekád végén májusban. A kincstári optimizmus szerint lesz, a GFS szerint nem lesz már 20 fok sem a Bakonyban májusban.
Azámanemgyenge
18 órán belül néhol több eső, mint ami átlagban eddig havonta leesett....
SkyBlueSky: pedig még csak most jön ide a főműsor....
A Duna mellett keletre nagyon gerjed valami, nemsokára hozzánk is elér a felső vége, kíváncsi leszek...

18 órán belül néhol több eső, mint ami átlagban eddig havonta leesett....
SkyBlueSky: pedig még csak most jön ide a főműsor....
A Duna mellett keletre nagyon gerjed valami, nemsokára hozzánk is elér a felső vége, kíváncsi leszek...
Délután (3/4 5 körül) átmentem vonattal a Tata környéki zivataros sávon, jól nézett ki, és a vizet is adta magából rendesen. Sajnos igazán jó képeket nem sikerült készíteni, mivel az a rész (Komárom és Tata között) elég fás, illetve a peremfelhő legszebb része végig a vonattal szemben volt.



Szerintem az éjszakára gondolt, bár a minimumok is inkább kicsivel 10 fok felett lehetnek aznap, inkább hétfő reggel várható hűvösebb idő, amikor a fázósabbak valóban befűthetnek majd kicsit.
Ne haragudj de vasárnap 10 fokos max? Én ezt nem tartom valószínűnek.
Ahogy a jövő heti talajmenti fagyokat sem. A hosszú hétvégén , szombaton és hétfőn lesz a legjobb idő
20 fok feletti hőmérsékletekkel.
Ahogy a jövő heti talajmenti fagyokat sem. A hosszú hétvégén , szombaton és hétfőn lesz a legjobb idő
20 fok feletti hőmérsékletekkel.
29 mm a mai adag, délután brutál felhőszakadás volt, még egy szépet villamlott is 
74 mm a hét már eddig.
74 mm a hét már eddig.
Az elmúlt napokban szorgalmasan olvasom az előréket. Egyelőre a péntek és a hétfő tűnik száraz , naposnak.
A Balaton keleti medencéje körül tervezünk kirándulást melyik napot javasolnátok? Köszi
A Balaton keleti medencéje körül tervezünk kirándulást melyik napot javasolnátok? Köszi
Mivel zsír új az állomás, erre most nem tudok választ adni.
Na, hát visszamászás helyett divergencia lett itt épp most, de reméljük ez csak a ciklon szeme, és lesz majd hátoldalon is esemény bőven 
A legtöbb modell szerint ilyesmire éjfél körültől lehet számítani, azt még megvárjuk.
A legtöbb modell szerint ilyesmire éjfél körültől lehet számítani, azt még megvárjuk.
Nem úgy forog a ciklon ahogy várták a modellek természetesen
Itt Tolna megye nagy része szárazon van késő délelőtt óta, pont a "szemben" vagyunk és leszünk is,majd hajnalban ránk tekeredik
3 mm a mai adag eddig, a hozamon nem aggódók mert ez jobban hasznosul mint a hirtelen lezúduló 30-40mm- ek.
Kapcsoltasd ki a hajszárítót! 
Nekem sikerült, ma is esett pár mm, tegnap meg egy csomó...
Nekem sikerült, ma is esett pár mm, tegnap meg egy csomó...
8 mm már ma. Itt zivatar továbbra sem volt tavaly szeptember óta, de a sok csapadéknak örülök
)
Azóta újabb 2mm jött össze, de ez már tényleg csak nagyon gyenge esőből, szitálásból, így a mai nap eddig 15mm. Szép!
Ilyen rövid időn belül 40-50 mm lenne túlzás. Egy hónapra szétosztva kellene, ami most 1 hét alatt leeshet (ha a hétvégi 15-20 is bejön).
Hétfőn 11, ma lassan 10, holnap ilyenkorra már simán bőven 30 felett lehetünk, ez untig elég egy hétre. A talaj most nem tud többet felszívni. Az egy dolog, hogy utána felőlem minden héten jöhetne újabb 20 mm egész júliusig, ez ettől még ugyanúgy igaz. Nem kell 2 naponta esnie, legyen közben napsütés is, azzal nincs megoldva a helyzet ha a kertben elrohad minden.
Hétfőn 11, ma lassan 10, holnap ilyenkorra már simán bőven 30 felett lehetünk, ez untig elég egy hétre. A talaj most nem tud többet felszívni. Az egy dolog, hogy utána felőlem minden héten jöhetne újabb 20 mm egész júliusig, ez ettől még ugyanúgy igaz. Nem kell 2 naponta esnie, legyen közben napsütés is, azzal nincs megoldva a helyzet ha a kertben elrohad minden.
Azért Te nagy forma vagy!
Van abban valami báj, amit írsz a napokban! 
Hétfőn írtad, hogy milyen kevés csapadék hullott nálad, messze alulteljesített lakóhelyed a környező területekhez képest.
Ma lehullik nálad egy szebb adag, erre azt írod, hogy a hétvégére kinéző 15-20 mm már talán kezd túlzás is lenni!
Hol, Érden!? Nem hinném! Elég gyakran váltogatod a véleményed!
Szerintem nyugodtan eshetne feléd többször ennyi, mint ma, az sem lenne túlzás, ilyen hosszan tartó száraz periódus után.
De hát Te tudod! Te másképp gondold. Ettől lesz színes a világ.
Hétfőn írtad, hogy milyen kevés csapadék hullott nálad, messze alulteljesített lakóhelyed a környező területekhez képest.
Ma lehullik nálad egy szebb adag, erre azt írod, hogy a hétvégére kinéző 15-20 mm már talán kezd túlzás is lenni!
Hol, Érden!? Nem hinném! Elég gyakran váltogatod a véleményed!
Szerintem nyugodtan eshetne feléd többször ennyi, mint ma, az sem lenne túlzás, ilyen hosszan tartó száraz periódus után.
De hát Te tudod! Te másképp gondold. Ettől lesz színes a világ.
Na, elküzdötte idáig magát a konvergencia, esik szépen, izgalommentesen. Nagyon jó ez, csak már marha unalmas.
Dehát kár is a gőzért, talán majd a június..
Szerintem már meg is állt, a radaron már nem távolodik.... esik tovább, ha nem is olyan intenzíven, de 1-2 óra/mm intenzitás meglehet jelenleg is.
Mordok: Ja, már tavaly is együtt szívtátok velünk az állandó kikerülőket, hátha idén már más lesz a felállás.
Mordok: Ja, már tavaly is együtt szívtátok velünk az állandó kikerülőket, hátha idén már más lesz a felállás.







