Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Ezt most bemákoltátok...
Azt vettem észre, hogy amíg BAZt meg SzSzB-t tarolták a viharok sorban, azt valahogy jól bírtam.
Most, hogy a megyében garázdálkodnak ezek, sokszor kézzel fogható távolságban, a tudat, hogy ide b***ik bármi is betalálni heteken át, valahogy jobban sajog.....
Kerepes környékén mi megy, atyavilág....
Nano: Bagózik, stb...
Bezzeg a villogás, az itt is jól látszik, hogy verné ide az ég....
Azt vettem észre, hogy amíg BAZt meg SzSzB-t tarolták a viharok sorban, azt valahogy jól bírtam.
Most, hogy a megyében garázdálkodnak ezek, sokszor kézzel fogható távolságban, a tudat, hogy ide b***ik bármi is betalálni heteken át, valahogy jobban sajog.....
Kerepes környékén mi megy, atyavilág....
Nano: Bagózik, stb...
Bezzeg a villogás, az itt is jól látszik, hogy verné ide az ég....
Jó kis műsor van, kint ülünk a kutyával, és mozizunk.. Iszonyat lecsapók vannak... :-D
Jópár mm esett ma a hajnali és a délutáni zivatarból. Most is megállás nélkül kezdett dörögni észak felől. Már recseg, bírom ezt az időt.
Ami ma napközben elkerült, az most megjött.
Erdőkertest durván szórja villámmal, itt is közeli lecsapók.
Locsolás nem kell 1-2 napig tuti.
Erdőkertest durván szórja villámmal, itt is közeli lecsapók.
Locsolás nem kell 1-2 napig tuti.
Ma ez a negyedik zivatarunk a harmadik csupán súrolt. Ez viszont lecsapózik keményen és az eső csatorna is dolgozik.
Ez teli találat hozzátok, itt is szórja a szikrát rendesen, meg esik is rendesen...
Na ez egy hangos lecsapó volt és most az eső is szépen tolja.
De kár, hogy a mai részleges napfogyatkozás csak ennyit engedett ma megfigyelni hazánkból. Ez a 8 % -os Hold általi takarás igen kevés volt.
Bezzeg Jakutföldön!
De lettem volna ma ott. Sóhaj!
Bezzeg Jakutföldön!
A zsebkendő méretű kis tömb széléből elkezdett cseperegni.
A távolban, észak-északkelet felé időnként villámlik. Utóbbi szerintem nem éli majd meg az ide érkezést.
A távolban, észak-északkelet felé időnként villámlik. Utóbbi szerintem nem éli majd meg az ide érkezést.
Igen, zsenge kis záporka lett csak (pár perc sétára lakunk a műszertől, a fél gyerekkorom a bakter bódéban töltöttem
).
A délre kialakult új céljából volt pár közelebbi vaku és reccs, 3, 4 és 9 másodperc volt a három legközelebbi.
A délre kialakult új céljából volt pár közelebbi vaku és reccs, 3, 4 és 9 másodperc volt a három legközelebbi.
Kinn az állomáson (mármint a vasúton
) 2,8 mm pattant le.
Egy-két kép a délutáni zivatarokról. Az első a boltba menés, akkor DK felé fortyogott. Aztán némi várakozás után beindult É, ÉNy felé is, és végül mellettünk vonult el egy kisebb cella, jó kis lecsapókkal (Pestimrén abból csak pár csepp esett, de Ferihegyen jég is volt belőle).




Fura ez az idei 2021-es konvektív szezon eddig eltelt része.
Lassan a közepén járunk a szezonnak, és kijelenthető, hogy országosan nézve elég gyengén muzsikál a szezon eddig, de azért alkalmanként előhúz a kalapból meglehetősen váratlan eseményeket ( pl. az ápr. 1-i váratlan hevességű zivatarrendszer ék-en, Tokajban a napi csapadékrekord megdőlése, sűrű jégveréssel, a máj. 17-i orosházi tornádó, viharkárok, a máj. 23-i váratlan erősségű Alföldi alacsony felhőtetős szupercellák, és a mai szintén váratlan tornádó Mohács térségében.
Lassan a közepén járunk a szezonnak, és kijelenthető, hogy országosan nézve elég gyengén muzsikál a szezon eddig, de azért alkalmanként előhúz a kalapból meglehetősen váratlan eseményeket ( pl. az ápr. 1-i váratlan hevességű zivatarrendszer ék-en, Tokajban a napi csapadékrekord megdőlése, sűrű jégveréssel, a máj. 17-i orosházi tornádó, viharkárok, a máj. 23-i váratlan erősségű Alföldi alacsony felhőtetős szupercellák, és a mai szintén váratlan tornádó Mohács térségében.
Igen jók a kilátások a pörkölésre, hiányzik mint üveges tótnak a hanyattesés
Remélem nem lesz tartós, bőven elég lenne a max 30 fok is, pláne, hogy nem tudunk még strandra menni, meg lehetne akár több csapadék is, hiszen nem a Szaharában lakunk
Ha jún. 20-i napforduló környéke, akkor Múzeumok éjszakája :
Link
Idén is lesz az OMSZ-os program, bár idén az OMSZ székházban nem lesz program, hanem csak külsős program formájában a pestszentlőrinci OMSZ Marczell György Főobszervatóriumban.
Én idén is tervezem elmenni erre. Valaki jön!?
Link
Idén is lesz az OMSZ-os program, bár idén az OMSZ székházban nem lesz program, hanem csak külsős program formájában a pestszentlőrinci OMSZ Marczell György Főobszervatóriumban.
Én idén is tervezem elmenni erre. Valaki jön!?
Csecse az esti nagykürtösi móka, itt van már határba', szó szerint.
Pano csúnya telefonos...
Úgy 6-8 perce kifutott a szelleje, kilométerben is kb. ennyire van a csapadék.
Szerk.: no már közelebb, de a (szlovák) radar csalóka, még nem adja a valóságban.

Pano csúnya telefonos...

Úgy 6-8 perce kifutott a szelleje, kilométerben is kb. ennyire van a csapadék.
Szerk.: no már közelebb, de a (szlovák) radar csalóka, még nem adja a valóságban.
Dörgött szépeket, kaptunk egy kis izmos záprt az ülőjéből és szép dupla szivárvány is kerekedett a végén.
Itt sajnos ugyanaz, minden elkerül. Budaörs centruma és keleti része viszont minden nap kap egy keveset, mi szívunk. Tényleg néha pár száz méteren múlik, hogy szerencsénk van-e vagy sem. Ez egy ilyen buli.
Június még 0mm itt.
Június még 0mm itt.
Folytatódik a szerencseszériánk, ismét betalált egy zivatar északi irányból. Erre ma már nem számítottam, kellemes meglepetés, nem kell locsolni ma sem.
A DDny felé lévő Cb így nézett ki innen háromnegyed órája. A gödöllői cucc is látványos volt K-Ék felé. Itt ma hajnal óta 4 mm esett több részletben.
(Bp. XVI. ker.)
(Bp. XVI. ker.)

Egyébként tényleg nagy, egy időben nem véletlenül volt "a világ legnagyobb faluja".
Itt is volt 0,12345679 mm. Itt nem kell locsolni. Paradicsom, mint Marci Hevesen.
A mai nap èkes pèlda rà,hogy èn nàlam valami nyàri eső taszitó vudu van.Hajnalban 300m volt a csapi hatàra èszakra ès keletre.Hidegkút szèp esőt kapott.Dèlutàn tőlem 1km-re keletre volt a buli.Úgy mint az elmúlt kèt napon.Most este tőlem nyugatra pàr szàz mèterre volt a zàpor.Azèrt pàr csepp ide is jutott.Június így 100 csepp eső!
Nem megerősített információk szerint a bólyi-mohácsi tuba földet ért és tornádó lett/litván.
Szerk.: időkép fészbukszon vannak képek, videó.
Szerk.: időkép fészbukszon vannak képek, videó.
Szánalmasan harmatgyenge produkció, csapadéknyom eredménnyel. Megyek locsolni.
Ott született, remélem itt már minimum diplomázik majd 
Jó lenne valami timelapse, nagyon szépen tornyosul egyre jobban fölénk:
Jó lenne valami timelapse, nagyon szépen tornyosul egyre jobban fölénk:

Itt most vonult át kb. 5-10 perc alatt, de ez csak amolyan futó zápor volt, még a tetőablakon is éppen hogy csak pár csepp látszik 
Az sehogyse illik a profilba, bár a Perbál-Solymár közötti elhelyezkedés *pillanatnyilag* még jól is néz ki.
Nagyon kellemes lenne, 3-4 mm tök elég.
Észak felé látok ki a legkevésbé sajnos:
A Cserhát is mokány cuccot böfögött ki.
Valami nődögél ebből:
Nagyon kellemes lenne, 3-4 mm tök elég.
Észak felé látok ki a legkevésbé sajnos:

A Cserhát is mokány cuccot böfögött ki.
Valami nődögél ebből:















