Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Akkor várjuk a 40 fokot fokot itt a délvidéken?
Az UM mai 00Z futása 40 fokot vár csütörtökre hozzám. Link És ez már nem az első futás.
A tegnapi ARPEGE 12Z meg teljesen elszállt, 42 fokot vár hozzám
AZ ECMWF csak Dél Bánátba vár kereken 40 fokot, hozzám 38-39 et.
A tegnapi ARPEGE 12Z meg teljesen elszállt, 42 fokot vár hozzám
Az OMSZ friss veszélyjelzésében szépen leírják, hogy hiába az igen labilis légállapot, de csak néhány helyen lehet zivatar! Ezt csak annak küldöm, aki itt a hétvégén mutogatta a labilitási értékeket, de az még semmit nem ér egymagába!
Brutálisan egyetértek, bár azért az elmúlt években a nyarak azért nem voltak annyira katasztrofálisak. Talán 2015 volt húzósabb.
(érdekes, mostanában a páratlan számúak voltak inkább melegebbek, a páratlanok az elviselhetőbbek..tisztelet a kivételnek
)
(érdekes, mostanában a páratlan számúak voltak inkább melegebbek, a páratlanok az elviselhetőbbek..tisztelet a kivételnek
A nyár egy stabilan meleg évszak. Ami nem igazán tud rosszul teljesíteni.
Ez őrület. Én, aki jól bírja a meleget is szörnyű belegondolni, milyen lehet pl. egy szívbeteg, vagy brutál túlsúlyosnak ez a helyzet. Mondjuk az egyik ismerősömnek, akinek műszíve van, megy a klíma egyfeszt, de nincs mindenkinek (mondjuk én csakis a legvégső esetben (pl. mondjuk súlyos szívbetegség) vennék, elvből, meg pénz szűke miatt nem.).
Az első mondatomra a választ lehet, hogy a KSH adataiban majd látjuk sajnos, mint a 2007-es Ny-Európai hőhullám esetében
Az első mondatomra a választ lehet, hogy a KSH adataiban majd látjuk sajnos, mint a 2007-es Ny-Európai hőhullám esetében
sajnos tendencia, hogy a hőség az megjön, míg a hó, az csak keservesen, vagy még úgy se.
szeretném hogy annyiszor legyen +35 fok a nyáron, ahányszor télen szánkózni lehet. nagy bajunk nem lenne
a kánikulával nincs is bajom, ha csapadékkal társul,
ugye a kánikula nálam az a 30 fok, nem pedig a 35-38. az nem való a Kárpát-medencébe, legyen a mediterránum sajátja.
szeretném hogy annyiszor legyen +35 fok a nyáron, ahányszor télen szánkózni lehet. nagy bajunk nem lenne
a kánikulával nincs is bajom, ha csapadékkal társul,
ugye a kánikula nálam az a 30 fok, nem pedig a 35-38. az nem való a Kárpát-medencébe, legyen a mediterránum sajátja.
Valóban vicces a mostani és várható hőség fényében visszakeresni a nyarat már májusban elsirató írásokra. 
Emlékszem volt aki Laganus téli pontjaira akart egy nyári verziót.
Az kijelenthető, hogy a kisebb számú nyár sirató kórus sokkal hatékonyabb, eredményesebb mint a népesebb tél sirató csapat.
Emlékszem volt aki Laganus téli pontjaira akart egy nyári verziót.
Az kijelenthető, hogy a kisebb számú nyár sirató kórus sokkal hatékonyabb, eredményesebb mint a népesebb tél sirató csapat.
Nem emlékszem, hogy bárki is azt mondta, hogy elmarad. Azon lamentálhattunk esetleg, hogy ennyivel máris rövidebb lesz/lett.
Hajrá GEM csapadékügyileg! Már 2. veszi elő a GEM a hétvégére a ciklont, vagy hidegcseppett!
A Hajdúság is profitálhat ebből az esti-éjszakai műsorból szerinted?
-baromira kellene az eső-
-baromira kellene az eső-
Hát nem tudom, én eléggé szkeptikus vagyok, persze Ék az más kérdés, de ide sok mindent nem várok.
Élénk Dny-is szárító szél, homokos égbolt, száraz levegő, és ez csak rosszabb lesz a nap előrehaladtával...aztán majd meglátjuk.
Élénk Dny-is szárító szél, homokos égbolt, száraz levegő, és ez csak rosszabb lesz a nap előrehaladtával...aztán majd meglátjuk.
Estofex-től kaptunk egy 2-est, hát kíváncsi leszek. A modellek sajnos eléggé rontottak, de főleg északon azért még így is van esély szervezettebb akcióra. Link
Egyébként úgy tűnik, kissé hűvösebb lesz ez a hét, mint ahogy korábban kinézett, a mostani állás szerint inkább csak csütörtökön lehet meg többfelé a 35+ fok, ma és holnap csak helyenként, inkább a 33-34 lesz a jellemző. Szerintem melegrekord is csak csütörtökön ha dőlhet.
Egyébként úgy tűnik, kissé hűvösebb lesz ez a hét, mint ahogy korábban kinézett, a mostani állás szerint inkább csak csütörtökön lehet meg többfelé a 35+ fok, ma és holnap csak helyenként, inkább a 33-34 lesz a jellemző. Szerintem melegrekord is csak csütörtökön ha dőlhet.
És ide mindig úgy bejönnek ezek az 5 napra várható konvektív csapik, hogy ezt már készpénznek lehet venni. 
Én már lassan kezdem a júniust is elengedni, ha így folytatjuk addig nem jutunk el, hogy dörgést halljak a hónapban.. az eddigi szezonok is kukák voltak, de ez az idei, hogy még a remény is 300 km-re van kb állandóan, hát ez már a csúcs.
Kezd alábbhagyni érdeklődésem a hazai időjárás iránt..
Én már lassan kezdem a júniust is elengedni, ha így folytatjuk addig nem jutunk el, hogy dörgést halljak a hónapban.. az eddigi szezonok is kukák voltak, de ez az idei, hogy még a remény is 300 km-re van kb állandóan, hát ez már a csúcs.
Sejtettem, hogy geb@sz lesz.
Minden tudományos hátteret mellőzve, volt egy megérzésem, hogy a csodatavasz után, óriási szopóroller lesz.
És bejött. Májusban a kellemes 5 fokos reggelek és 18 fokos nappalok után, megérkezett.
Kegyetlen lesz ez a hét, maga a pokol fog kinyílni. És még hol a vége...
Kitartást kívánok a sorstársaimnak, azoknak akik 25 fok felett már készen vannak mint a mateklecke.
Így, hogy a sürgősségin dolgozom, live nézhetem ahogy a kiszáradás/napszúrás/kardio problémák szedik az áldozataikat...
Minden tudományos hátteret mellőzve, volt egy megérzésem, hogy a csodatavasz után, óriási szopóroller lesz.
És bejött. Májusban a kellemes 5 fokos reggelek és 18 fokos nappalok után, megérkezett.
Kegyetlen lesz ez a hét, maga a pokol fog kinyílni. És még hol a vége...
Kitartást kívánok a sorstársaimnak, azoknak akik 25 fok felett már készen vannak mint a mateklecke.
Így, hogy a sürgősségin dolgozom, live nézhetem ahogy a kiszáradás/napszúrás/kardio problémák szedik az áldozataikat...

Nem olyan rossz ez! Link 
Csütörtökig kell kibírni,csapadék és élhetőbb hőmérséklet is látszik rajta.
Csütörtökig kell kibírni,csapadék és élhetőbb hőmérséklet is látszik rajta.
Belgáknál picit azért lenyalt ez-az: Link
Igaz, mi itt a 3-mas alatt még távoli villámot is alig láttunk és a szél se élénkült meg, csak a fátyolfelhőzet lett vastagabb. Majd holnap-holnapután
Igaz, mi itt a 3-mas alatt még távoli villámot is alig láttunk és a szél se élénkült meg, csak a fátyolfelhőzet lett vastagabb. Majd holnap-holnapután
Nyugaton egy helyben örvénylik napokig, rajtunk meg pár óra alatt átvonul?
Már most hallom mennydörgés fülbe mászó dallamát és látom az égen cikázó villámok fényhatását.
Igen elvonási tüneteim vannak.
Igen elvonási tüneteim vannak.
Ma jún. 20-án volt idén az első olyan nap, mikor az OMSZ 2. fokú figyelmeztetést adott ki hőség miatt.
Az oké, de nálunk mikor ilyen van, elég heves eseményekkel akkor meg rinya van higy miért nem volt kiadva riasztás, stb...
Jobb eltulozni, mintsem meglepődni?! Nem tudom egy 3as Estofexes mit takar valójában...
Jobb eltulozni, mintsem meglepődni?! Nem tudom egy 3as Estofexes mit takar valójában...
Mert nem az alsó 2 méter fogja eldönteni az egész troposzférára terjedő légköri viszonyokat. 
Te 2 méteren mérsz, a troposzféra pedig a Föld felszínétől kb. 15 km körüli magasságig terjed, a Föld légkörének azon legalsó rétege, ahol az időjárási jelenségek nagy része lejátszódik. Az üvegházhatás szintén itt folyik le
Te 2 méteren mérsz, a troposzféra pedig a Föld felszínétől kb. 15 km körüli magasságig terjed, a Föld légkörének azon legalsó rétege, ahol az időjárási jelenségek nagy része lejátszódik. Az üvegházhatás szintén itt folyik le
A mai nap is csapadék nélkül, ám egyre fokozódó hőséggel telt.
Szerencse, hogy a locsoló-berendezés állja a sarat, jókor ruháztam be rá.
Szerencse, hogy a locsoló-berendezés állja a sarat, jókor ruháztam be rá.

Megvan a mai adat az ogimetről: 29,1 - 34,4 (Mosonmagyaróvár)közt voltak a maximumok, az országos átlag 25,1 fok. Alighanem ez a legmagasabb napi átlag lehet az idén,
de hogy volt-e már 34,4 foknál melegebb a mérvadó állomásokon nem tudom.
de hogy volt-e már 34,4 foknál melegebb a mérvadó állomásokon nem tudom.
Azt viszont valószínűleg nem, hogy átmentem alatta, így esélye sem volt.
Amennyiben csütörtökön elérnénk a kerek 40 fokot akkor megdőlne a legmagasabb júniusi melegrekordunk ami 39,9 fok volt 1935 Szerepen.
Tegnapi műsornál nem voltam Nyíregyházán, de ma itthon vagyok és jelenleg igy fest a helyzetkép észak fele.

Melegrekord adatok az elkövetkező 4 napra!
Június 21 hétfő 1917 Kaposvár 38,2 fok
Június 22 kedd 2000 Tiszaroff 37,6 fok
Június 23 szerda 2002 Sopron 37,7 fok
Június 24 csütörtök 2002 Békéscsaba 38,4 fok
Utolsó három nap valószínűleg mind meg fog dőlni. Hétfőinek kicsi az esélye de nem kizárt ugyanúgy ez Kaposvár térségbe lehet a legmelegebb!
Ha bejön akkor rég volt hogy egyhuzamban ennyi nap megdőljön az így is magas értékek. Éjszakaikat nem néztem de valószínűleg ott is fog dőlni.
Június 21 hétfő 1917 Kaposvár 38,2 fok
Június 22 kedd 2000 Tiszaroff 37,6 fok
Június 23 szerda 2002 Sopron 37,7 fok
Június 24 csütörtök 2002 Békéscsaba 38,4 fok
Utolsó három nap valószínűleg mind meg fog dőlni. Hétfőinek kicsi az esélye de nem kizárt ugyanúgy ez Kaposvár térségbe lehet a legmelegebb!
Ha bejön akkor rég volt hogy egyhuzamban ennyi nap megdőljön az így is magas értékek. Éjszakaikat nem néztem de valószínűleg ott is fog dőlni.
Igen. De azt már ő is belátta,hogy súlyos csapadékhiány van.







