2026. június 25., csütörtök

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#526024
Mi csak szívtunk itt, iyen cicikből:

beillesztett kép



beillesztett kép

#526023
Sziasztok rég voltam itt,de eseménytelen volt erre az időjárás . Remélem most is elkerül ez a szupercellás idő. Legalább ide éjfélre jön addigra hűl a levegő.
#526022
Itt (Besenyőtelek) egyelőre csak egy látvány zivatarra, valamint naplementére futottazivatar

beillesztett kép

beillesztett kép


#526021
Szerintem ez el fog kerülni dél felől szomoru A mozgása alapján kb. Ráckeve alatt fog átkelni a Dunán.
Fene vigye a hülye munkát, nem volt időm megmosatni a kocsit….
#526020
70dBZ

beillesztett kép


#526019
Oh tényleg nem tudtál volna jobban elkerülni. ? Esett, vagy 328 csepp. De legalább folyamatosan villámlik belőle. 

beillesztett kép

#526018
Ugrott bizony. Nagy szerencsére és egy kicsit sajnos....
#526017
Elvonulóban a zivatar, szerencsére a csapadéka még maradt.
Elején cseresznyényi jéggel jött.
#526016
Egy piroska volt a környéken, becupákoltam, szakad, némi jég, néha dörögnevet
#526015
Tőlünk is hasonló az égkép:

beillesztett kép

#526014
Na, Siófokon is ugrott a 0 mm-és június….
#526013
Napnyugta előtti csöcsök.

beillesztett kép



beillesztett kép

#526012
Lement 

beillesztett kép

#526011
Itt eddig sajnos lósz@r sem volt, csak egy kis csepergès. Talán ami mèg nyugat felől jön, bár lehet, hogy az meg bedöglik, mire ideèr...
#526010
Otthon Kaposmérőben  tojás nagyságú jég vert el gyakorlatilag mindent, Raffy is írta, hogy a Csillagparkban becsapkodta  a tetőablakot..
#526009
Bocs srácok... 

beillesztett kép



beillesztett kép

Megyek... Takarítani :'(
#526008
Az OMSZ-től 20:02-kor Békés megye összes járása megkapta a piros az az 3. fokú riasztást. Csak a radart elnézve mi indokolja? Nem nagyon látszik rajta olyan ami indokolja ezt sőt szinte egyre gyengülőbe az összes góc.
#526007
Ezek csak mammàk egyelőre, fenékkel (üllővel) előre jön, de a méregfoga ott van lent DNy-ra…

beillesztett kép


DK felé apokaliptikus az ég, de az nem ide jön.
#526006
Update:
A radar szerint már meg is történt. 

beillesztett kép

Fhú gyerekek este nem nagyon fogok aludni. zivatar
#526005
Szerintem délre csal a radar. Zalaszentgróton is átment egy piros paca, de a valóságban északra volt kb 10km-re
#526004

beillesztett kép



Dél - kelet. 


beillesztett kép

#526003
 Akkor most bégyün a kutya... (Észak-nyugat)


beillesztett kép

#526002
Na jó, még egy rotyogásos overshooting top pornós tályszlepsz, oszt cisszencsünk egy sört, hadd jöjjön az a dögüllő!

#526001
Elvonulóban jégesőt okozó vihar. Maxi-cseresznye mérettől a fél-pingponglabdányiig minden volt. Szerencsére nem törte be az autók szélvédőjét, ahhoz puha volt, de azért aggódtunk.
Ehhez foghatót eddig egyszer láttam.
#526000
No comment... S van még egy másik dög is, ami mindjárt Keszthelyt bontja le... szomoruszomoru 
#525999
Fekete radarszín alatt mindössze 4 mm esett némi cseresznye nagyságú jéggel. Túl gyorsan mozgott a cella.  (vagy rossz a radar nevet)
#525998
Húha gyerekek…

beillesztett kép

Ja hogy ez ilyen gagyerákban megy csak fel? szomoru Ok 21 megás pano, de akkor is, legalább Y-t venné le 1024-re szomoru
Nagy kár, mert olyan az égkép DNy felé, amilyet én még nem láttam, mióta Érden élek.
Aki itt lakik, menjen ki a Fundokliára, egészen elképesztően durva!

Pedig ez még a Balcsinál jár csak....

Zivatar16: összetalálkoztak. Kemény lehet!
#525997
D-DK felől komoly cucc jön.
Nem baj, nagyon kell már az eső, szóval hajrá! nevet
#525996
Visszaszívom vidám
A kaposvári cella nem hogy gyengült erősödött a Veszprém környéki cellával fog üdvösödni nagyjából Székesfehérvárnál de lehet elötte. Ebből szerintem szép kis lánc lehet.

beillesztett kép

#525995
Pár szem jég esett, ezt megúsztuk. Eső viszont nem sok volt és ez baj.
#525994
Továbbra is Balatonvilágos 

beillesztett kép



beillesztett kép

#525993
Folyamatos az égdörgés, de elmennek mellettem D-DK-K felé
Jó 20 perc ilyen látvány volt DK felé:

beillesztett kép

#525992
Tisza tavi dög, nem irányban... zivatar
Dörgés már volt. 
#525991
Törölt tartalom
#525990
ilyen a vi-lá-gon nincs, ezt valaki odarajzolta. Irreálisnak tünik, mint egy nyomasztó álom.
#525989
Szakad az eső nevet. Így már nem kell félni hogy itt északnyugaton szárazon megússzuk. Semmi dörgés villámlás nincs erre. Mondhatni hideg lett hozzá. Részemről szuper idő lett nevet
#525988
nagyon durva találkozás lesz  hideg
#525987

beillesztett kép

Bizom benne, h ami megindult délnyugat felől, az végül itt fog kikötni. nyelvnyujtas
Addig is csodálom a távoli eseményeket. 

beillesztett kép

#525986
Örs felett az ég, dögüllő alatt naplementénél. (BP)

beillesztett kép

#525985
Sziasztok! Hoztam egy-két képet a Zalaegerszeg mellett közlekedő képződményről. 

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép


#525984
Balatonfüred élő webcam

Link
#525983
Durrog a Tisza felé, elmegy déli irányba a kis méregzsák laza
#525982
Tőlem délre, délkeletre vonul a kicsike

beillesztett kép

#525981
Ekkora buktára még a legvadabb álmomban se számítottam, Szeged északi felén még a port se tudta elverni az eső, fúúú de mérges vagyok.... szomoru szomoru
#525980
Itt a szokásos minden elkerül, megyek locsolni laza
#525979
M8ntha éledezne a légkör.

beillesztett kép



Ezt meg barátnőm küldte Pécsváradról az előbb.

beillesztett kép

#525978
...nekem meg csak a Kárpátok szörnyeinek távoli látványa jut...

beillesztett kép

#525977
Itt is volt egy kis mocorgás!!

beillesztett kép

#525976
Ezt, most Budapest ( és Érd nevet)  sem fogja megúszni szerintem... nevet 
#525975

beillesztett kép



beillesztett kép

Utolsó észlelés

2026-06-25 23:01:14

Rákóczifalva

20.9 °C

na00

RH: 51 | P: 1016.9

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.