Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Elvonulóban a zivatar, szerencsére a csapadéka még maradt.
Elején cseresznyényi jéggel jött.
Elején cseresznyényi jéggel jött.
Itt eddig sajnos lósz@r sem volt, csak egy kis csepergès. Talán ami mèg nyugat felől jön, bár lehet, hogy az meg bedöglik, mire ideèr...
Otthon Kaposmérőben tojás nagyságú jég vert el gyakorlatilag mindent, Raffy is írta, hogy a Csillagparkban becsapkodta a tetőablakot..
Az OMSZ-től 20:02-kor Békés megye összes járása megkapta a piros az az 3. fokú riasztást. Csak a radart elnézve mi indokolja? Nem nagyon látszik rajta olyan ami indokolja ezt sőt szinte egyre gyengülőbe az összes góc.
Ezek csak mammàk egyelőre, fenékkel (üllővel) előre jön, de a méregfoga ott van lent DNy-ra…
DK felé apokaliptikus az ég, de az nem ide jön.

DK felé apokaliptikus az ég, de az nem ide jön.
Update:
A radar szerint már meg is történt.
A radar szerint már meg is történt.

Szerintem délre csal a radar. Zalaszentgróton is átment egy piros paca, de a valóságban északra volt kb 10km-re
Na jó, még egy rotyogásos overshooting top pornós tályszlepsz, oszt cisszencsünk egy sört, hadd jöjjön az a dögüllő!
Elvonulóban jégesőt okozó vihar. Maxi-cseresznye mérettől a fél-pingponglabdányiig minden volt. Szerencsére nem törte be az autók szélvédőjét, ahhoz puha volt, de azért aggódtunk.
Ehhez foghatót eddig egyszer láttam.
Ehhez foghatót eddig egyszer láttam.
No comment... S van még egy másik dög is, ami mindjárt Keszthelyt bontja le... 
Fekete radarszín alatt mindössze 4 mm esett némi cseresznye nagyságú jéggel. Túl gyorsan mozgott a cella. (vagy rossz a radar
)
Húha gyerekek…
Ok 21 megás pano, de akkor is, legalább Y-t venné le 1024-re 
Nagy kár, mert olyan az égkép DNy felé, amilyet én még nem láttam, mióta Érden élek.
Aki itt lakik, menjen ki a Fundokliára, egészen elképesztően durva!
Pedig ez még a Balcsinál jár csak....
Zivatar16: összetalálkoztak. Kemény lehet!

Nagy kár, mert olyan az égkép DNy felé, amilyet én még nem láttam, mióta Érden élek.
Aki itt lakik, menjen ki a Fundokliára, egészen elképesztően durva!
Pedig ez még a Balcsinál jár csak....
Zivatar16: összetalálkoztak. Kemény lehet!
Visszaszívom 
A kaposvári cella nem hogy gyengült erősödött a Veszprém környéki cellával fog üdvösödni nagyjából Székesfehérvárnál de lehet elötte. Ebből szerintem szép kis lánc lehet.
A kaposvári cella nem hogy gyengült erősödött a Veszprém környéki cellával fog üdvösödni nagyjából Székesfehérvárnál de lehet elötte. Ebből szerintem szép kis lánc lehet.

Folyamatos az égdörgés, de elmennek mellettem D-DK-K felé
Jó 20 perc ilyen látvány volt DK felé:
Jó 20 perc ilyen látvány volt DK felé:

ilyen a vi-lá-gon nincs, ezt valaki odarajzolta. Irreálisnak tünik, mint egy nyomasztó álom.
Szakad az eső
. Így már nem kell félni hogy itt északnyugaton szárazon megússzuk. Semmi dörgés villámlás nincs erre. Mondhatni hideg lett hozzá. Részemről szuper idő lett

Addig is csodálom a távoli eseményeket.

Sziasztok! Hoztam egy-két képet a Zalaegerszeg mellett közlekedő képződményről.



Ekkora buktára még a legvadabb álmomban se számítottam, Szeged északi felén még a port se tudta elverni az eső, fúúú de mérges vagyok....
Fingja nem volt, ahogy a több HR modellnek se nagyon, talán svájci csoda ami pedzett valamit. Kb. globál modellekből és ösztönből éltünk. Ez volt a szerencsénk...
Csóri um 
Egyébként ahogy figyelem szél az nudli,legalább is a 10 percesek között semmi extra nincs
Egyébként ahogy figyelem szél az nudli,legalább is a 10 percesek között semmi extra nincs

És az jó kis cella, lapátolni lehetett utána a leveleket az útról Mike és Kadarkút között.
Az alföldi góc csomó küszködik a nedvesség hiánnyal, miközben az Alpokalján kilyukad a radar. :O
LoL..
Ráadásul a Balatontól délre valami böszmeség fejébe vette hogy kitér erősen balra legalább is az utolsó 1-2 radarkockán az látszik.
A szállítószalagon vánszorgó és frontálisan araszoló cellák karambolja érik. Első blikkre Balaton keleti fele lehet ebből az "in medias res" ( Dolgok közepébe vágni)
Mondjuk azt nem tudom mennyire örülnek majd annak az ott élők. 

szerk. Tisza-tó alattt megjelent valami szörnyeteg...(radaron meg pici) picike de látom az erkélyről. ( végre valami... )
Ráadásul talajon Bodrogköz felől bejött az ény szél igy konvergencia vonal lehet rajtunk vagy tőlünk délre talajon...huha... 
Ráadásul a Balatontól délre valami böszmeség fejébe vette hogy kitér erősen balra legalább is az utolsó 1-2 radarkockán az látszik.
A szállítószalagon vánszorgó és frontálisan araszoló cellák karambolja érik. Első blikkre Balaton keleti fele lehet ebből az "in medias res" ( Dolgok közepébe vágni)
szerk. Tisza-tó alattt megjelent valami szörnyeteg...(radaron meg pici) picike de látom az erkélyről. ( végre valami... )
Csóri Sprinter...
Eljött Fonyódról, oszt a szuperbráner meg mindjárt beleborítla a déli partot a Balatonba

Hát ha találkoznak. Jelenleg a kaposvári cella irányban van viszont lehet be fog dögleni mire ide érne. Meglátjuk nem ártana itt is egy felhőszakadás.


















