Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Nem lett ledokumentálva de a pakliban simán benne volt
A kép sajna nem adja vissza de volt kavargás rendesen
Füzesabony buszon hazafelé:
Füzesabony buszon hazafelé:

Akkor most is nulla.... Tegnap szerény 2mm jött le, ezzel a június 16mm... Keserves!
Tavaly 164mm volt az össz, egy jó hetes aszály még és itt lefott a kávé...
Tavaly 164mm volt az össz, egy jó hetes aszály még és itt lefott a kávé...
De akkor mit fotózhatott a kép készítője? Mi lehetett a célja?
Mihálygergén 9 mm esett egy kalap felhőből. A hevességről csak annyit, hogy nem tudtunk kiszállni a kocsiból, 1 centis cseppek estek.
3 km-rel arrébb már semmi se volt, porzott minden.
Bőven lehet víz a levegőben de vmi feltételek nem kedvezőek a komolyabb rendszerek kialakulásához. Egy fél órája Salgótarjánba visszaérve giga cseppes eső fogadott, egy picinyke felhő alatt, az asszony szerint jég is volt benne.
3 km-rel arrébb már semmi se volt, porzott minden.
Bőven lehet víz a levegőben de vmi feltételek nem kedvezőek a komolyabb rendszerek kialakulásához. Egy fél órája Salgótarjánba visszaérve giga cseppes eső fogadott, egy picinyke felhő alatt, az asszony szerint jég is volt benne.
Nem tornádó, nem szupercella, és még a fotó sem túl jó azzal az oszloppal.
Áthelyezve innen: Metnet társalgó (#70987 - 2021-06-26 15:50:09)
Tegnapi fonyódi szupercelláról hoztam még néhány képet. Egyébként egészen elképesztő energia szabadult fel, rengeteg jó fotó született, igyekeztem a legjobbakat kiválasztani.
Itt voltam:
Link
Somogyi szupercella érkezik a Balaton térségébe. Ezt is Fonyódról fotóztam:
Felkavarta a port:
Közben nyugat felől érkezett egy másik szupercella:
Time lapse felvétel:
Szupercella átvonulása 105 km/h-s széllel:
Tegnapi fonyódi szupercelláról hoztam még néhány képet. Egyébként egészen elképesztő energia szabadult fel, rengeteg jó fotó született, igyekeztem a legjobbakat kiválasztani.
Itt voltam:
Link
Somogyi szupercella érkezik a Balaton térségébe. Ezt is Fonyódról fotóztam:

Felkavarta a port:

Közben nyugat felől érkezett egy másik szupercella:



Time lapse felvétel:
Szupercella átvonulása 105 km/h-s széllel:
Mai vadászat meglehetősen izgalmasra sikeredett. A mátrai zivatar fejlődő fázisában érkeztünk meg alá, majd Egerszalókon ereje teljében elkapott és rákezdett a jég is, ami miatt félre kellett húzodnom, mert nem most szerettem volna tesztelni a szélvédőm és a tetőablakom strapabíróságát. A dió méretet valsz. nem érte el a legnagyobb jégszemek nagysága, de nagyobbak voltak mint a cseresznye. Tele volt a zivatar lecsapókkal, légzuhatagokkal, szakaszos jégesőkkel. Az úton több fa is kivolt dőlve, illetve rengeteg faág tört le. Ezután a friss keletkezésekre mentünk rá Egerszalóktól nyugatra, itt meglőttem a nap legszebb fotóját egy lecsapóról (1.kép), majd elindultunk az addigra már rendszerré fejlődött cuccra a Tisza-tó felé. Végül Debrecenig követtük, végig alatta autóztunk, kegyetlen volt. Hortobágynál csak araszolni lehetett a főúton az intenzív csapadék és jégeső miatt. Most egy jó meki, aztán irány haza 










igen sajnos mára a kávé lefőtt itt pedig vártam egy kis esőt még
éjjel gyorsba kaptam 4,7mmert
Ne is mond 
Mérgemben holnap reggel elmegyek Tiszalökre peccantani és majd hétfőn este jövök haza, nem bírom én ezt a stresszt.
Na de ott van az esély még a szerda-csütörtök-péntek
Mérgemben holnap reggel elmegyek Tiszalökre peccantani és majd hétfőn este jövök haza, nem bírom én ezt a stresszt.
Na de ott van az esély még a szerda-csütörtök-péntek
Hol vannak idén az mkr-ek, zivatarláncok és egyebek? Egy dny-i instabról nem is beszélve? Mi történhet a légkörben? Persze költői kérdések, de jó lenne tudni valamit az okokról.
Bocs ha már volt. Nagyon keveset vagyok csak jelen mostanában.
Egy egészen elképesztő videó a csehországi tornádóról:
Link
Egy egészen elképesztő videó a csehországi tornádóról:
Link
Link
Ha úgy sikerül az a következő enyhülés mint a mostani akkor inkább hagyjuk...
És tényleg kötelező mindig 37-38 helyenként 40 fokig melegedni hőhullám idején itt Közép-Európában? A kérdés csak költői de vicc a mediterrán vidékeknél is nagyobb a forróság ilyenkor, viszont ott legalább tenger is van.
Ha úgy sikerül az a következő enyhülés mint a mostani akkor inkább hagyjuk...
És tényleg kötelező mindig 37-38 helyenként 40 fokig melegedni hőhullám idején itt Közép-Európában? A kérdés csak költői de vicc a mediterrán vidékeknél is nagyobb a forróság ilyenkor, viszont ott legalább tenger is van.
Ne aggódj, Mackó! Jön már a dögüllő, meg a retkes divergencia. HAKIBM!

Úgy látom jobb is hogy kimaradtunk ebből..
Nem kell a jég meg a kár.
Nem kell a jég meg a kár.
Itt is 21 mm esett a mérőbe, +kipurcant részben 1db edgerouter , 1db Sagem router port + 8 portos gigabites switch, itt jöhetett be a szikra eddig ennyi kár ami előjött, amit a vihar okozott. Hogy csapna belé a ménkű!
látvány vagy valami????
Tegnap este itt szopó roller volt, csapadéknyom volt, én lefekudtem aludni, a gyerök viszont vagy 11ig ha nem tovább az ablakban lógott, a megye déli részén vonuló zivatarok villámjait leste.
Úgy látom ma megint szopó roller van
A tegnapi szupercella dömping meg valami brutális volt, bizony így kell zárni az ilyen forró napokat
pe
Tegnap este itt szopó roller volt, csapadéknyom volt, én lefekudtem aludni, a gyerök viszont vagy 11ig ha nem tovább az ablakban lógott, a megye déli részén vonuló zivatarok villámjait leste.
Úgy látom ma megint szopó roller van
A tegnapi szupercella dömping meg valami brutális volt, bizony így kell zárni az ilyen forró napokat
Valaki be tudna linkelni egy 2009. június 29-i radarképet, vagy hol találok, ha van egyáltalán? Este 9 (itteni idő szerint) környéke érdekelne...
Köszönöm előre is!
Köszönöm előre is!
Nem akarom elkiabálni, de valami mindjárt bekopogtat nyugat felől...remélem, hogy így lesz, és törleszt a sors a tegnapi semmiért.
Itt 21 mm esett, kár hogy már szakadt mikor hazaértem kevés fotó készült pedig jó anyag volt, F.abony és Szihalom között a buszt majdnem lecsapta a szél az útról, kemény volt az a szakasz is. Kàrmentés pillanatok alatt, anyósom autója:

Elnézve az előrejelzéseket elmondható, hogy az idei június nyár szempontjából messze 5* osztályzatot fog kapni.
sajnos ide Kisvárda felé ma max csak a dögüllő jut
pedig nagyon kellene még az esőből!
Most egész jó korreláció van a zivatar figyelmeztetés és a radar kép között. Csupán Pest megye a kakukk tojás mert keletebbre van az akció.
Csaknem csesződik el a hétvégére a strand idő. Essen inkább a hét közepén és a hétvégén legyen a mérsékelt hőség. Ha lehetne kívánni ezt tenném meg.
7,5 mm lett, minden különösebb vadulás nélkül. Remélem nem lett komolyabb bajod, és kár nálad sem! Még a keletkezési zónában maradunk. Már az elhaladó cella vitatkozik az azt követő Verpelét térségivel.
GEM-en is ott van (végül nem a hazait, hanem a tiédet mentettem le, az látványosabb
, remélem be is jön!):

Itt volt balhé rendesen, életem zivatara volt, 2-4 centis repeszekkel, szélviharral, pont melóból értem haza
Most nézem 64 dbz a cella, még a szemem is bevérzett úgy belevágott egy jégdarab
Sajnos ez nekünk nem jó, elmegy alattunk, pedig a széléből jó lett volna kapni.
Kegyelmetlen lecsapók. A Windy nem tudom milyen rendezvényen van. Egkep nyugat felé, és szerinte... (délre megy el valójában a nagy nadrágolás)


Igen! Az ECMWF-en felbukkant már a változás lehetősége jövő hétvégére esetleg több csapadék, és mérsékelt lehűlés lehetőségével a hét közepi újabb, ezúttal nem erős, hanem mérsékelt hőhullám után.
Még messze van! Majd meglátjuk!
Mindenesetre az esélye szerintem növekszik a dolognak.
Még messze van! Majd meglátjuk!
Mindenesetre az esélye szerintem növekszik a dolognak.
A hónap zivatarra kezdődött, fejlődik nyugat felől. Ez már nem fog berottyanni. Szakad! 

Természetesen. Igaz, hogy a közelben Trebor kolléga 30 mm-t mért, remélem ő nem a bokor tövében.
Jól elzárták a csapokat, a májusi hűvösebb és csapadékosabb idő nagy áldás volt, így utólag a júniusi sivatagos heteket tekintve meg pláne. Nyilván a májusi 15 fok sem normális, de ez a június még rosszabb a 0 mm esővel és a gusztustalan hőséggel.
Na ez elmegy a Bükknek. Pedig reménykeltő volt az elő tetőn pattanó hatalmas pár csepp.















