2026. június 27., szombat

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#527422
Dehogy megy, simán látszik hogy elkap még minket is. Végre jó irányból sötét az ég alja is kacsint
Astral: jó bizony! Már csepereg, és folyamatos a morgás DNy felől nevet
#527421
Ezek a legjobbak. Kíváncsi vagyok.
#527420
A szlovák radar alapján van ennek a kígyónak északi mozgás komponense is nem csak keleti. Éppen ezért nem értem a Bp. alatt elmegy című kommenteket.
#527419
Na már kora reggel itt a narancs tornado
Egyelőre úgy néz ki elmegy felettünk, de esélyes lehet déli keletkezés...
#527418
Hogyne, igen, ez nem trópusi ciklon...köszi
#527417
Na pont ez alatt állok egy buszmegállóban a Venyimi úton. Nem vagyok nyugodt, mert nagyon közeli lecsapók vannak.
#527416
Felkel, radarra néz: Say what now?
Hogy kerültem az Alpokaljára? nevet
#527415
Dunaújváros

beillesztett kép

#527414
Szerintem lefőtt a kávé mára!   eso



/Úgy láttam néha bejön a siránkozás nevet/
#527413
Mármint peremfelhő, ugye? kacsint
#527412
22 fok van, friss ény-i szél fúj. Csapadék viszont nulla, nyoma sincs, erre nem számítottam.
#527411
Itt Dunaújból brutális lecsapózás látszik, falfelhő is mintha kezdene kialakulni.
#527410
Ha lesz bármiféle főműsor, ahogy múltkor is a szél  1-2 dörgés a távolból jelezte átvonult "valami" (legalább is Bp és környékén)
#527409
Szerény - és csapadék hiánytól eléggé szenvedő - vidékem ebből a reggeli eksönből lehet szintén kimarad, Pesttől délre vonul a nagyja....nagyon várom a délutáni "mókát" "kacagással" együtt, mert nagyon kéne a mérhető csapadék errefelé, nagyon, de nagyon!!! Száraz, kókadt minden ... 

Szerk: mire leírtam, dörgött egyet, vagyis inkább morajlott a távolban egy jót ..
#527408
Ez még nem a front. Most csak annyi van hogy a front előterében labilizálodik feletünk a légkör. Ez még csak az előjáték. A főműsor délután lesz.
#527407
A középső országrész narancs riasztás. 
Budapest egyelőre megússza ezt a reggeli adagot. 
Link
#527406
Szerintem többen ki vagyunk már borulva, csak visszafogjuk magunkat, hogy megkíméljük a társaságot a sírástól... nevetPedig jólesne, én már tiszta depi vagyok. 
#527405
Te amúgy szoktál modelleket nézni?
#527404
Szekszárdon semmi sem volt, Tolnánál indult a buli. vidám (Mily meglepő...) 
#527403
Ha ebből nem is lesz víz még bízhatunk a Dunát átlépő  mini MKR- ben is.
#527402
Nem olvastam, sajnos nem vagyok még elég tájékozott meteorológiai témákban és a tudásom is felszínes (amit írtam, az is csak egy szubjektív vélemény volt), de azért igyekszem. 
#527401
Olyan villámlás, mennydörgés kombó van, hogy együtt szűkölök a kutyával, az áramellátás szakadozik.
Hőmérsékletet illető változás nincs, csapadék 3,5 mm, inkább nem nevetek, mert fáj.
#527400
Pedig jönnek majd a zivatarok.  Ez most a Dunántúl és középső országrész bulija lesz, ahogy korábban is látszott.
Nálam délkeleten kevesebb csapadék lehet, pár mm-nek is örülnék már. kacsint
#527399
Törölt tartalom
#527398
Kelet felé szépen összeállt ez a rendszer, villámlik belőle egész sokat .

beillesztett kép

#527397
Be is pirosodott fölöttem a radarkép. Dörgés volt (jogos a piros), de csapadék semmi. A közelben lehetett valami, mert a szél kb. fél percig "harmatcseppeket" hozott magával, melyeket fölzabált a por. Persze Gödöllőig még alakulhat a tömb!
#527396
Egy két napja még főesélyesek voltunk. A reggeli radar, mühold és modell összkép után... Hát azt hiszem ennyi - semmi. szomoru
#527395
Ez még nem a front kacsint
#527394
Az mondjuk tényleg szomorú, hogy ilyen hőség után jön egy lepkefingnyi felhőzetű front
#527393
Egész jó kis tömbök közelednek remélem pár mm- re mi is jók leszünk.eso
Idei második trópusi éjszaka pipa Tmin 22.9 fok.
#527392
Wow! Én sehol sem olvastam reggeli Duna menti zivatarokról... :O
no mindegy, ettől függetlenül remélem ma még lesz műsor Baranyában.
A Velencei-tó környékének (is) kegyetlenül kell az eső, hajrá! nevet
A modellek benéztek valamit nagyon a ma reggeli mutatvánnyal kapcsolatban.
#527391
Itt nem erről van szó. Talán olvastad, hogy évek óta milyen események zajlottak a siófoki obszervatórium környezetének beépítésével kapcsolatban.
#527390
Hát ez most ordas bukta lett ide az Alpokaljára, nyugatra. Gondolom ennyi volt itt.  Lehet menni öntözni. 
#527389
Ránéztem a radarra és mondom ilyen nincs. Most örülök, hogy nem otthon vagyok, hanem sátrazok. ?
#527388
Van kraft itt délen, Ivándárdán! vidám

beillesztett kép

#527387
Nem maradt el, csak késik, most alakul. kacsint
#527386
Gondolom Észak-Dunántúl bukta mára

beillesztett kép

#527385
Bedörrent, csöpög, a levegő állaga vmi földöntúli, kínzásra mondjuk alkalmas.
#527384
Azért az is milyen beteg már, hogy a Pilis tetőn tegnap 22 fokos Tmin, 30 fokos Tmax volt, azaz 26 fokos napi közép T. beteg

beillesztett kép

#527383
Vasad: 22.1 fok lett a hajnali minimum, meglehetősen magas, de a környékbeli automaták nagyrésze 24 fok felett maradt. Ha jól látom Dunavarsányban még 25 fok alá se ment le. Egyetlen kivétel: Káva  laza ott lazán lement 20 fok alá.
A napi minimum még változhat ha szerencsénk van és elkap valami hevesebb zápor-zivatar.

Közben Bp. XV. kerületben kisebb zápor kezdődött és dörgést is hallottam, de a Nap is süt.
#527382
A Székesfehérvárt nyugatról elkerülő zápor. Néhány csepp azért jutott ide is.

beillesztett kép

#527381
Fini kis reggeli prüntyögés. Mondjuk normális alapja sincs a Cb-nek.vidámDe legalább a port elveri.
#527380
Dörög és szemerkéll. zivatar
#527379
Hát volt egy 52 másodpercig tartó zápor ja vidám
#527378
Most felerősödött egy másik irányban, de nyilván dörgès nélküli... mire meg a Reptérre érek... vidám na de reménykedek az esti akcióban, félő, hogy pont keletre egy km-rel fognak kialakulni az események java, ne így legyen. :,)

Na szakad is az eső!
#527377
Dörög, esik...
Tata:: 27.0 a minimum...
#527376
Érdet meglocsolta csak, utána befosott. A másik meg megy Vecsésrenyelvnyujtas
#527375
Nyugatról egyelőre minden kerül ahogy nézem. Ki gondolta volna.. 
De legalább a nap nem süt. 
#527374
Hát ennek sikerült az egész nyugat-Dunántúlon szárazon átvonulnia... Csodás 
Pedig itt vagyok az Alpokalján, mondom na most, hátha. De nem...
#527373
Hát, ha az nem is lesz, én kehet, hogy szarrá ázok nemsoká...

Utolsó észlelés

2026-06-27 06:55:42

Kenderes

25.2 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.