Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Na Donnie! Ennyit a katyvasz miatti aggodalmadról.
Micsoda cellák alakulnak ki kora délután óta a Dunántúl középső, északi, ék, keleti részein.
És jórészük a katyvasz alatt alakult ki.
Erre szoktam mondani, hogy ha a feltételek meg vannak komolyabb zivatarokhoz, akkor kifognak alakulni a komoly cellák a katyvasz alatt, mellett is.
Mint ahogy kiváló feltételeket is el lehet bukni, mint az történt nálam pl. 2015. júl. 8-án.
Tökéletes időpontban, a délután derekán érkezett egy igen markáns hidegfront a hőhullám után a sok napsütés, szinte felhőtlen ég, és élénk dk széllökések után.
A modellek is kemény paramétereket vártak egybehangzóan.
Mégis elkerült engem minden, és megúsztam 6 mm csapadékkal, és a hidegfront érkezésekor viharos ény széllökésekkel.
Tőlem 20 km-re délre rongyolt egy brutál szupercella.
Ez sajnos egy ilyen játék.
Micsoda cellák alakulnak ki kora délután óta a Dunántúl középső, északi, ék, keleti részein.
És jórészük a katyvasz alatt alakult ki.
Erre szoktam mondani, hogy ha a feltételek meg vannak komolyabb zivatarokhoz, akkor kifognak alakulni a komoly cellák a katyvasz alatt, mellett is.
Mint ahogy kiváló feltételeket is el lehet bukni, mint az történt nálam pl. 2015. júl. 8-án.
Tökéletes időpontban, a délután derekán érkezett egy igen markáns hidegfront a hőhullám után a sok napsütés, szinte felhőtlen ég, és élénk dk széllökések után.
A modellek is kemény paramétereket vártak egybehangzóan.
Mégis elkerült engem minden, és megúsztam 6 mm csapadékkal, és a hidegfront érkezésekor viharos ény széllökésekkel.
Tőlem 20 km-re délre rongyolt egy brutál szupercella.
Ez sajnos egy ilyen játék.
Na, a képek pont arra néznek...
Szóval majd átdobom a húst, ha kész! 
Szinte teljesen kitisztult, bár D felé vannak érdemleges cellácskák, de azok szerintem már bőven alattunk fognak elhúzni...felfrissült kint az idő szerencsére!
Viszont az M6-os autópályán most jó lehet kocsikázni....az amúgy hót unalmas sztrádán... Link
Szinte teljesen kitisztult, bár D felé vannak érdemleges cellácskák, de azok szerintem már bőven alattunk fognak elhúzni...felfrissült kint az idő szerencsére!
Viszont az M6-os autópályán most jó lehet kocsikázni....az amúgy hót unalmas sztrádán... Link
Délkeletre nagyon rotyog, megy a Duna irányába.
Délelőtti 3,5 mm után most szintén 3,5 pottyant a mérőbe, csak a növényeket zavarja össze, hogy mi a túró ez.
Délelőtti 3,5 mm után most szintén 3,5 pottyant a mérőbe, csak a növényeket zavarja össze, hogy mi a túró ez.

Véget is ért hatalmas szél és intenzív eső kísérte cseresznye nagyságú jéggel. Megérkezése előtt így nézet ki!!!

Ez még belefért, sőt az intenzív eső is úgy elillant a földeken, ebből is látszik mennyire ki vannak éhezve és száradva...nagyon kellett ez már!
Jó tudni, hogy jöttök, izzítom a grillsütőt..
Jó tudni, hogy jöttök, izzítom a grillsütőt..
Egyszerűen röhej az animált radar, ahogy megkerül a behemót, és már messze kelet felé is ugranak elő a cellák, itt meg por és szél…. Ez most már kezd nagyon nem tetszeni. Lefőtt kávé illatát hozza az élénk szél…. DNy felé csüggesztően reménytelen az égkép.
Ennek a körnek most vége, továbbküldtem Budakalász, Pomáz, Szentendre felé. Várom szeretettel a következő kört, szerencsére nagy szél nem volt, gondolom Pilisvörösvárt jobban szereti 
Remélem Pátyot nem verte el nagyon a jég, holnap megyünk délután grillezni
Remélem Pátyot nem verte el nagyon a jég, holnap megyünk délután grillezni
Eléggé durva ez a Dunántúli zivatarrendszer. Sajnos nagyobb jégesők is vannak benne illetve szupercellák.
A lényeget fogom, csak jó lett volna látni is valamit belőle… de a zsaluzat a teraszon is nagyon szép
40 perce üllőcsöpörgés van, folyamatos morajlással, talán megvan a 0,1 mm, de nem veszek rá mérget.
Ja, ez már Velence, csak még nem állítottam vissza...
Ja, ez már Velence, csak még nem állítottam vissza...
Lesz hamarosan durrogás nagy területen, nyugi. Meg zivatarrendszer is.
A környékeden én nem nagyon aggódnék most.
A környékeden én nem nagyon aggódnék most.
Az eredmény: Felhőszakadás szerű intenzitás, kb 1-1,5cm-es jégszemek, viharos szél. Megvolt az élvezet.
Semmi durva nem lett végül de 5 mm lezuttyant. Végre valami. Egy közepes zivatar lett, pedig a radar alapján égszakadás kellett volna hogy legyen.
Ideért a csapadék is, borsó méretű jég van benne. A tetőtérben elég brutális hangja van, ahogy kopog az ablakokon.
Homokszem kerülhetett a gépezetbe, mert ebből nem lesz dél felől érkező zivatarrendszer, még az áramlás sem olyan! Zavart érzek a levegőben. Inkább maximum nyugat felől araszolgató zivatarok lehetnek az ország más tájain is!
Ott Tolna megyében Gyönk környékén elég cudarul fest a cella a radaron.
Még akár irányban is lehet erre majd.
Még akár irányban is lehet erre majd.
Ez már ingerküszöb
ázta k.....va, régi szép óbudai emlékek 
Itt egyelőre semmi vadulás, kisütött a nap
Itt egyelőre semmi vadulás, kisütött a nap
Telkit akartál írni, gondolom 
Tárnokon eddig a nagy büdös semmi volt…. Ahogy itt is.
A szupercella elment tőlünk nyugatra, majd jobbra fordult, hogy északra is el tudjon menni mellettünk
Tárnokon eddig a nagy büdös semmi volt…. Ahogy itt is.
A szupercella elment tőlünk nyugatra, majd jobbra fordult, hogy északra is el tudjon menni mellettünk
Elég ha csak Páytig jössz el, itt is brutál volt ... 2-3centis jegek is potyogtak !
Ez kemény lesz!!! Nagyon érdekes összetételű felhőzet hatalmas lecsapok, dörgés!!!!

Igen nagyon komoly cella ment el tőlem nyugatra 1m-re.Tàrnok fele brutàlis felhőszakadàs volt! Nem itt nem volt több egy kellemes 1mm-es lepkefingnèl.De szèl az volt, megporvihar.Èn meg csak röhögök magamban mi a büdös lófasz kell ide egy normàlis esőhöz.
D/DNY felől folyamatosan dörög és villámlik, egyre sötétebb van. Sajnos nincs túl jó rálátásom arra az irányra.

Felettem és tőlem nyugatra felhőmentes kék az ég élénk észak-nyugati szél fúj.
Keleti, dél- keleti horizont viszont rotyog.
Keleti, dél- keleti horizont viszont rotyog.



















