Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
4 teljes métert nem tudsz arrébb menni a fotóért?
Ide az Aba környéken levő cella lehet érdekes majd.
Ide az Aba környéken levő cella lehet érdekes majd.
Idért, közepes intenzitással eleredt egyből....jég monjuk nem kőne, de essen csak, ami a csövön kifér!
galervin:
Ilyenekkel most nem foglalkozom, mikor felettünk, mellettünk a vad.. 
szerk: szakad az eső!
galervin:
szerk: szakad az eső!
Irgalmatlan szél lett, nulla csapadék. A dörgés ÉNy felől hallatszik.
Az első durva cucc teljesen kikerül észak felől…. Talán jobb is!
Az első durva cucc teljesen kikerül észak felől…. Talán jobb is!
Fél óra és megyek dolgozni. A makka rúgja meg.
VailTGergo
Reméljük lassan behúzzák az optikát arra, hogy esetleg még egy-két vezeték is lehessen a képen.
VailTGergo
Reméljük lassan behúzzák az optikát arra, hogy esetleg még egy-két vezeték is lehessen a képen.
Ideért a széle, kb 15 másodperc alatt lett sötét, mint amikor lekapcsolják a villanyt, a szél megjött, de a beton még mindig száraz...
Ez qra nem vicc...akkor beacsapó volt a közelbe valahol, hogy majd leestem a székről!!!
Dörög, villámlik DK felé, de mintha terjszekdni is felénk....Biatorbágy-Bicske között kemeény világ lehet!
Úgy látszik minket is célba vett...
Dörög, villámlik DK felé, de mintha terjszekdni is felénk....Biatorbágy-Bicske között kemeény világ lehet!
Úgy látszik minket is célba vett...
Köszönjük. Neked is.
Donnie Érden haltszódik valami a Biatorbágyi cellából ?
Donnie Érden haltszódik valami a Biatorbágyi cellából ?
Így van....ezt lassan én is meg tudom erősíteni! (l egalábbis látványilag)
D-DK felé:
D-DK felé:


Pofásnak tűnő zivatarlánc készül összeállni igen gyorsan a Duna vonalában, illetve kicsit attól nyugatra.
Nagyon kellene a csapadék, ráadásul a zivatar-éhségem is erőteljes, így a több hullámban, napokon keresztül, szinte futószalagon érkező zivataroktól sem riadnék vissza.
Eléggé északias-északkeleties az alakuló lánc mozgása, így valószínűleg annak érkezését ide Észak-Békésbe hiába várjuk, de mint mindig, valószínűleg nem ez a zivatar(lánc) az utolsó a mai napon, az éjszakában van minden reményem, remélhetőleg nem hagyjuk ki ezt az ígéretes időjárási helyzetet, s végre kiadós csapadéknak, zivatarozásnak örülhetünk.
Nehéz, nagyon nehéz, de próbálok optimistán lenni, hátha lesz miért.
Jó zivatarozást, szép (villám)fotókat, káreseményektől mentes hidegfront-átvonulást kívánok mindenkinek!
Nagyon kellene a csapadék, ráadásul a zivatar-éhségem is erőteljes, így a több hullámban, napokon keresztül, szinte futószalagon érkező zivataroktól sem riadnék vissza.
Eléggé északias-északkeleties az alakuló lánc mozgása, így valószínűleg annak érkezését ide Észak-Békésbe hiába várjuk, de mint mindig, valószínűleg nem ez a zivatar(lánc) az utolsó a mai napon, az éjszakában van minden reményem, remélhetőleg nem hagyjuk ki ezt az ígéretes időjárási helyzetet, s végre kiadós csapadéknak, zivatarozásnak örülhetünk.
Nehéz, nagyon nehéz, de próbálok optimistán lenni, hátha lesz miért.
Jó zivatarozást, szép (villám)fotókat, káreseményektől mentes hidegfront-átvonulást kívánok mindenkinek!
Az OMSZ térképes, és szöveges figyelmeztető előrejelzése alapján, valamint a radarra nézve, és az égképre tekintve, és a késő délután hangulatát ítélve tisztára 2012. július 29. reloaded hangulatom van. 
Nyilván erre nem sok esély van, hisz akkor ütősebb paraméterek álltak fenn, és végül realizálódtak is, kiemelten a Dunántúl középső, északi részén, a főváros környékén, az északi-khg. térségében, és az Alföld nyugati felén. Felejthetetlen nap volt ez felém.
Bárcsak a mai is az lenne felém, de hát sajnos a rettegett semmilyen 2021-es évet élem. Ez komoly gátló tényező.
De legalább egy újabb reloaded-et hoztam elő a mai frontra 2015. júl. 8. , meg 2009. júl. 18. után.
Nyilván erre nem sok esély van, hisz akkor ütősebb paraméterek álltak fenn, és végül realizálódtak is, kiemelten a Dunántúl középső, északi részén, a főváros környékén, az északi-khg. térségében, és az Alföld nyugati felén. Felejthetetlen nap volt ez felém.
Bárcsak a mai is az lenne felém, de hát sajnos a rettegett semmilyen 2021-es évet élem. Ez komoly gátló tényező.
De legalább egy újabb reloaded-et hoztam elő a mai frontra 2015. júl. 8. , meg 2009. júl. 18. után.
Páty és térsége felkészül........4 
Link
Innen csak nem hagyjuk ki a ziccert....mintha egy üres kapus gól helyzet előtt lennénk kicselezve a védőket és a kapust, csak be kell(ene) rúgni ....
Link
Innen csak nem hagyjuk ki a ziccert....mintha egy üres kapus gól helyzet előtt lennénk kicselezve a védőket és a kapust, csak be kell(ene) rúgni ....
Fortyog a légkör a nyugati égbolton. Remélem lesz is belőle valami.
Takt/tmax(eddig) :34,1C
Takt/tmax(eddig) :34,1C
Telibevert minket. Ennél nagyobbak is estek, sajnos nem értem haza akkorra amikor kezdődött.

Én nem vagyok egy nagy guru, de szerintem ez teljesen telibe fogja verni Pécset. Júni 25 brutál jég, júni 30 jég + downburst, júli 9 ?? Egy tuba esetleg?
Volt még egy harmadik kör is, 3,5mm-t dobott le, ezzel 17,5mm van a zöldikében, szerencsés vagyok! Nyugat felé szinte teljesen kitisztult, süt a nap, kellemes idö van...
Simán sőt már most erősödik a radar alapján. Baranya megint szépett fog alakítani.
BARANYA ébredj, a Dráva mentén robban a légkör! 
Flookamóka felhívott és mindenféle olcsó kifogásokat talált ki, hogy ne kelljen eljönnie Mediterrán Moszkvába. A bonyhádi szeméttelep mellett csöveznek, söröznek és nézik a csajokat.
TTK még mindig 36,1 meg lehet pusztulni, gyere, vihar, gyere!
Flookamóka felhívott és mindenféle olcsó kifogásokat talált ki, hogy ne kelljen eljönnie Mediterrán Moszkvába. A bonyhádi szeméttelep mellett csöveznek, söröznek és nézik a csajokat.
TTK még mindig 36,1 meg lehet pusztulni, gyere, vihar, gyere!
Egész nap borult idő. Mist már egész hűvös is lett, erős széllel. 23 fok. Távoli morajlások. Nagyon nagyon reménykedem legalább egy öntözésben.
Én is így vagyok ezzel. A konvergencia szépen lassan halad K-felé. Remélem azért nem családbarát cellák lesznek, hanem rendesen villám, hangshow-val tarkítótt felhőszakadás lesz.
orrrion: Azt ugye tudod hogy az még nem a front volt hanem az előtérben kipattanó kisebb záporok. A front még csak most fog jönni. Nálad este felé lesz műsor.
orrrion: Azt ugye tudod hogy az még nem a front volt hanem az előtérben kipattanó kisebb záporok. A front még csak most fog jönni. Nálad este felé lesz műsor.
Az még nem a front volt, az előrejelzések szerint.
Az késő délután érkezik.
Utána küldd az üdvözletet!
Az késő délután érkezik.
Utána küldd az üdvözletet!
Két észak-déli irányú " csapadékzóna " haladt át felettünk ma. Az elsőből esett 1 mm, a másodikból semmi. A beígért , nagy frontot errefelé még közeledni sem látom, ha ennyi volt a mai produktum nekünk, akkor üdvözlöm az előrejelzőket.
Viszont Piliscséven elég beteg idő volt kora reggel.
Mikor 3/4 7 körül leszálltam a klímás vonatról, hirtelen megcsapott a meleg, és igen erős dk szél fújt élénk alappal, erős lökésekkel.
Sanszos, hogy ez egész éjjel, hajnalban kitarthatott, úgyhogy valószínű nem ment 25 fok alá a T.
A közelben Tát is hasonlót mért hajnalban, reggel, végig 25-26 fokot.
Mikor 3/4 7 körül leszálltam a klímás vonatról, hirtelen megcsapott a meleg, és igen erős dk szél fújt élénk alappal, erős lökésekkel.
Sanszos, hogy ez egész éjjel, hajnalban kitarthatott, úgyhogy valószínű nem ment 25 fok alá a T.
A közelben Tát is hasonlót mért hajnalban, reggel, végig 25-26 fokot.
Egy szem eső nélkül jött a felfrissülés, nagy csalódás. Keveri mindenfelé a port az ény-i szél, amúgy nagyon kellemes időnk lett. Mostanra szinte teljesen kitisztult az ég, így ma sem maradhatott el a délutáni meló utáni úszás, strand. Nap viszont ismét éget, olyan tisztán süt.
Összejött mára az idei év, egyben nyár 2. trópusi éjszakája nálam.
Éjfélig picit lengedezett a szél, így a T. 25-26 fok között maradt a késő este folyamán.
Aztán éjféltől gyengült a szél, szélcsend volt, és a változó felhőzet ellenére sikerült bő 5 fokot csökkenie kora reggelig a T-nek, így a mai Tmin 20,1 fok volt.
Sanszos, hogy a mai Tmax még a tegnap csütörtök esti 30 fokkal volt beállni. Szóval ma napközben hiába nem lett meg a 30 fok, az este 8 h és másnap 8 h közötti 24 órás hőmérséklet mérési leolvasás miatt csak meg lesz ma is a hőségnap, mely már az idei 18.
Éjfélig picit lengedezett a szél, így a T. 25-26 fok között maradt a késő este folyamán.
Aztán éjféltől gyengült a szél, szélcsend volt, és a változó felhőzet ellenére sikerült bő 5 fokot csökkenie kora reggelig a T-nek, így a mai Tmin 20,1 fok volt.
Sanszos, hogy a mai Tmax még a tegnap csütörtök esti 30 fokkal volt beállni. Szóval ma napközben hiába nem lett meg a 30 fok, az este 8 h és másnap 8 h közötti 24 órás hőmérséklet mérési leolvasás miatt csak meg lesz ma is a hőségnap, mely már az idei 18.
Azóta is szépen gerjed a a cucc, bár még mindig nincs eléggé délen a vége ahhoz, hogy lelkesedni tudjak igazán, narancs riasztás ide vagy oda....
Esetleg ami most Enyingnél van születőben...
Szerk: hű, az a kicsike jó nagyot nőtt
1-2 órán belül ide is komolyabb akciót várok.
Távoli dörgések, egyre hosszabban...
Esetleg ami most Enyingnél van születőben...
Szerk: hű, az a kicsike jó nagyot nőtt
1-2 órán belül ide is komolyabb akciót várok.
Távoli dörgések, egyre hosszabban...
Valahol Nagyesztergár és az Ördög-árok táján kipattant megint zivatar (innen 5 km-re), talán még Bakonyoszlopon is esett a radar szerint, itt persze nem. De legalább már nem csak nyugaton,északon hanem keleten is szép cb-k színesítik az égképet. A konvergenciavonal tényleg termel megállás nélkül. Bezzeg most meg Pápára kell mennem, ahol felhő sem lesz, csak a kék ég és az ény-i szél.
Az AROME álllegközelebb a valósághoz. A pestieknek érdemes végig pörgetni!
Ott durantja be a tatai konvergenciát!
Ott durantja be a tatai konvergenciát!
Én is invitáltam őket 15 km-re vannak tőlem, de nem érnek rá!!!
Viharvadásznak! Én is,csak sörrel a kezemben. Ilyen panoráma mellett: ( A kép nem mostani, de a panoráma ugyan az

Ennyi volt.
Akkor kijelenthetjük, hogy ezt (is) teljes mértékben beszoptuk?
Akkor kijelenthetjük, hogy ezt (is) teljes mértékben beszoptuk?
Ja, ilyen helyzetet is megúszni 0mm-el... Egyetlen távoli dörgéssel. Na majd vasárnap.. vagy nem.







