Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Na ez egy szuper zivatar volt végre. 10 mm 10 perc alatt az elején 2 cm jegekkel. De nem volt sok. Ma 16 mm összesen. Yesssss
Link
Abból a keddi 34 max-ból lesz még 36-37 is keddig. Náluk tuti
Csak mert a tendencia ez ha hazai melegedésről van szó, a lehűlést nem tudják így alábecsülni az előrejelzések (tök mindegy hol nézzük)
Abból a keddi 34 max-ból lesz még 36-37 is keddig. Náluk tuti
Csak mert a tendencia ez ha hazai melegedésről van szó, a lehűlést nem tudják így alábecsülni az előrejelzések (tök mindegy hol nézzük)
A Ráckeve melletti cucc kitérhetne balra....
Vagy legalább a tordasi mütyür erre jöhetne...
Bármi....
Vagy legalább a tordasi mütyür erre jöhetne...
Bármi....
D/DK (Budapest) felé, folyamatosan morog, de a radar alapján ez elmegy alattunk,
Észak felé, ami a képről hiányzik, az a Pilis

Észak felé, ami a képről hiányzik, az a Pilis


Sellyéről láttam fotókat, jégkáros autókról, tetőkről.
Őcsény 6,5 mm, a szekszárdi szörny széléből kaptuk.
Őcsény 6,5 mm, a szekszárdi szörny széléből kaptuk.

Az az ember ott jetskire pattant?
Vagy épp "sétálna" hazafelé vásárlásból...
Nem semmi képek!
Nem semmi képek!
A leggázabb megint ,hogy itt megy el minden néhány km-re.. Közben Bp felett, újra híznak felhők.
A házban a 29 fok, 60% pára helyett lett 27 fok, 80%-os párával
ennyi volt, vagy éjjel lehet még valami?
Frissült az állomás, 28.9 mm a vége. Ez eddig a júliusi szumma is.
Június 12.9 mm-rel zárt!
Sajnálom,de előbb utóbb ott is betalál..csak hát ez a jég ez károkozó volt..nem kellett volna.
Június 12.9 mm-rel zárt!
Sajnálom,de előbb utóbb ott is betalál..csak hát ez a jég ez károkozó volt..nem kellett volna.
Baromi boldog lennék annyival, itt nem jött össze végül a 2mm sem…. Összesen!
1,9 a mai teljes csapadék, már semmit nem várok ide.
1,9 a mai teljes csapadék, már semmit nem várok ide.
Maximálisan egyetértek, ez megint a régi idők szánalomparádeját idézte. De hogy közben végig etetett, az a legdurvább!
Hát ez a mai este budapesti (8 év) életem egyik legjobb szupercellás estéje. Páholyból néztem végig a csepeli szörnyeteg fejlődését, majd ahogyan egybeolvadt a délről érkező újabb cellával végigszántották a 11. kerületet is. Félelmetes volt hallgatni ahogyan jönnek a jégszemek. Örök élmény marad!
A reggeli, délelőtti 2 haloványka zivatarból 0.9 mm, a mostaniból kőkemény 0.0 mm esett ... 
Se normális csapadék, szél szinte semmi.A jég nem hiányzott persze.
Legalább már most lehet szellőztetni.
Se normális csapadék, szél szinte semmi.A jég nem hiányzott persze.
Legalább már most lehet szellőztetni.
Részadat: 27.2 mm, eddig..
A reggelivel együtt megvan a 30 mm !
Kérek engedélyt örülni!
A reggelivel együtt megvan a 30 mm !
Kérek engedélyt örülni!
Teljesen jó, megmutatja, hogy Érdet hogyan kell elkerülni!!!

Szakad!!! Ez így korrekt most már, teljesen jól behúztuk a mai napot... jöhet egy kis szünet (holnap), hogy aztán a vasárnap megint egy jó öntözéssel zárjon !
Szakad!!! Ez így korrekt most már, teljesen jól behúztuk a mai napot... jöhet egy kis szünet (holnap), hogy aztán a vasárnap megint egy jó öntözéssel zárjon !
Szarrà röhögöm magam megint a radaron.Ez a nyàr folyamatosan kibasz velem.Lelèptem horvàtba 2 hètre,szarok az itteni időre.
Az a jó ebben a hidefront érkezésben, tevékenységben a nagy szél miatt nem lehet kinyitni kereszthuzatra az ablakokat ha meg esik (ahogy most a XI ker-ben) beesik az eső...így lehűteni a lakást nem egyszerű
Na itt ennyi volt nagyjából. Viszont hozott egy szép szivárványt. Látszik Buda felé az erősebb részt.

10 g-os jeget mértem a mérlegen, volt nagyobb is. de nem mertem kimenni érte. Rengeteg levél az úton. Az úttest zöl-fehér. A kocsi tetejére dobtam egy pokrócot, remélem a dió lombja és a takaró elég védelmet adott. Ekkora jeget még nem láttam a 60 évem alatt.
A késő délutáni szupercella felettem történő átvonulását leszámítva sok minden nem történt ma, de azért voltak kisebb izgalmak.
Reggel, délelőtt három kisebb záporos-zivataros hullám érkezett dny felől.
Piliscséven voltam értelemszerűen dolgozni.
Ott az első hullámból csepergő eső volt, közben Vörösvár felől dörgések. A radar szerint rövid intenzív zápor volt otthon.
A második hullámból Piliscséven egy rövid zivatarra futotta néhány öblös dörgéssel, 5 percig heves csapadék intenzitással.
Közben Vörösvártól kissé délre állt össze egy újabb közepes zivatar, ebből otthon már nem volt érdemi csapadék, max. néhány csepp lehetett.
Majd jött a 3. hullám, mely Piliscséven és otthon Pilisvörösváron is csak csepergést adott.
Aztán jött a késő délutáni alább említett szupercella, és azóta is fortyog a légkör.
Kb. 1 órája dny felől zápor érkezett, majd a közelembe érve zivatarrá fejlődött. Volt néhány szép dörgés, miközben kelet, dk felé szép csapadék sáv látszott, miközben szivárvány volt. Ebből a gócból már csak nyom esett nálam.
Kb. 1 órája dk, dél felé egyre aktívabb a légkör, egyre többet dörög, szép mély basszusok hallatszódnak, és egyre szebb a látvány.
Szépen néznek ki tőlem a pesti viharok.
Radarra és az égre nézve kettős érzéseim vannak.
Hol esélyesnek látok egy újabb kör zuhit akár nálam is, hol nem.
Amúgy mértem egyet, és 14 mm eddig a nap.
0,3 mm volt délutánig, a Sc-ból 13,7 mm, majd az érintő zivatarból nyom.
Jó lenne még egy kör, hogy meg legyen mára a 20-as.
Reggel, délelőtt három kisebb záporos-zivataros hullám érkezett dny felől.
Piliscséven voltam értelemszerűen dolgozni.
Ott az első hullámból csepergő eső volt, közben Vörösvár felől dörgések. A radar szerint rövid intenzív zápor volt otthon.
A második hullámból Piliscséven egy rövid zivatarra futotta néhány öblös dörgéssel, 5 percig heves csapadék intenzitással.
Közben Vörösvártól kissé délre állt össze egy újabb közepes zivatar, ebből otthon már nem volt érdemi csapadék, max. néhány csepp lehetett.
Majd jött a 3. hullám, mely Piliscséven és otthon Pilisvörösváron is csak csepergést adott.
Aztán jött a késő délutáni alább említett szupercella, és azóta is fortyog a légkör.
Kb. 1 órája dny felől zápor érkezett, majd a közelembe érve zivatarrá fejlődött. Volt néhány szép dörgés, miközben kelet, dk felé szép csapadék sáv látszott, miközben szivárvány volt. Ebből a gócból már csak nyom esett nálam.
Kb. 1 órája dk, dél felé egyre aktívabb a légkör, egyre többet dörög, szép mély basszusok hallatszódnak, és egyre szebb a látvány.
Szépen néznek ki tőlem a pesti viharok.
Radarra és az égre nézve kettős érzéseim vannak.
Hol esélyesnek látok egy újabb kör zuhit akár nálam is, hol nem.
Amúgy mértem egyet, és 14 mm eddig a nap.
0,3 mm volt délutánig, a Sc-ból 13,7 mm, majd az érintő zivatarból nyom.
Jó lenne még egy kör, hogy meg legyen mára a 20-as.
Jófajta gyenge zivatar, eddig 2mm-el. De elérhető közelségbe került a 3mm. Na majd talán délnyugat felől, amit a radar mutat. Lehet lesz 4mm is!









