2026. június 27., szombat

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#527820
Na ez egy szuper zivatar volt végre. 10 mm 10 perc alatt az elején 2 cm jegekkel. De nem volt sok. Ma 16 mm összesen. Yesssss
#527819
Link

Abból a keddi 34 max-ból lesz még 36-37 is keddig. Náluk tuti


Csak mert a tendencia ez ha hazai melegedésről van szó, a lehűlést nem tudják így alábecsülni az előrejelzések (tök mindegy hol nézzük)
#527818
Elvonultvidám

beillesztett kép

#527817
Egy közepes zivatarral letudtuk a napot. Szánalom ez a nap is.
#527816
A Ráckeve melletti cucc kitérhetne balra....
Vagy legalább a tordasi mütyür erre jöhetne...
Bármi....
#527815
D/DK (Budapest) felé, folyamatosan morog, de a radar alapján ez elmegy alattunk,

beillesztett kép



Észak felé, ami a képről hiányzik, az a Pilis

beillesztett kép



beillesztett kép

#527814
Sellyéről láttam fotókat, jégkáros autókról, tetőkről. 

Őcsény 6,5 mm, a szekszárdi szörny széléből kaptuk.

beillesztett kép

#527813
Az az ember ott jetskire pattant?  laza Vagy épp "sétálna" hazafelé vásárlásból...

Nem semmi képek!
#527812
A ház mellé csapott. Eddig nem volt jég szerencsére. Kb.15 mm.
#527811
Minden szétfoszlik ami felém jön. Ezek szerint ma itt már nem esik.
#527810
A leggázabb megint ,hogy itt megy el minden néhány km-re.. Közben Bp felett, újra híznak felhők. 
#527809
Pesterzsébet.

beillesztett kép



#527808
A házban a 29 fok, 60% pára helyett lett 27 fok, 80%-os párával zavarban ennyi volt, vagy éjjel lehet még valami?
#527807
Frissült az állomás, 28.9 mm a vége. Ez eddig a júliusi szumma is.
Június 12.9 mm-rel zárt! 
Sajnálom,de előbb utóbb ott is betalál..csak hát ez a jég ez károkozó volt..nem kellett volna.
#527806
Üdv Görögországból. Itt kevésbé eseménydús a légkör. vidám

beillesztett kép

#527805
Baromi boldog lennék annyival, itt nem jött össze végül a 2mm sem…. Összesen!
1,9 a mai teljes csapadék, már semmit nem várok ide.
#527804
Ezek voltak közel a házhoz, volt nagyobb is
#527803
Mai szumma: 5,5mm reggel 1,5 ,most este 4mm. Elég kárcsúú.. 
#527802

beillesztett kép

#527801
Maximálisan egyetértek, ez megint a régi idők szánalomparádeját idézte. De hogy közben végig etetett, az a legdurvább!
#527800
Hát ez a mai este budapesti (8 év) életem egyik legjobb szupercellás estéje. Páholyból néztem végig a csepeli szörnyeteg fejlődését, majd ahogyan egybeolvadt a délről érkező újabb cellával végigszántották a 11. kerületet is. Félelmetes volt hallgatni ahogyan jönnek a jégszemek. Örök élmény marad! zivatar
#527799
A reggeli, délelőtti 2 haloványka zivatarból 0.9 mm, a mostaniból kőkemény 0.0 mm esett ... laza
Se normális csapadék, szél szinte semmi.A jég nem hiányzott persze.
Legalább már most lehet szellőztetni.
#527798
Itt a kialakulásáról egy gyorsított videó:



beillesztett kép

#527797

beillesztett kép

#527796
Legalább ott esett,itt továbbra is Arizona! Óriási pech,vicc. 
#527795
Részadat: 27.2 mm,  eddig..
A reggelivel együtt megvan a 30 mm ! 

Kérek engedélyt örülni! 
nevet nevet 

#527794
Teljesen jó, megmutatja, hogy Érdet hogyan kell elkerülni!!! vidám laza

Szakad!!! Ez így korrekt most már, teljesen jól behúztuk a mai napot... jöhet egy kis szünet (holnap), hogy aztán a vasárnap megint egy jó öntözéssel zárjon ! 
#527793
Szarrà röhögöm magam megint a radaron.Ez a nyàr folyamatosan kibasz velem.Lelèptem horvàtba 2 hètre,szarok az itteni időre.
#527792
Felhőszakadás mintha dézsából öntenek eso
#527791
27,5 mm cirka 1 óra alatt. Kemény volt! Zöldszüret meg volt a környéken...
#527790
Tekeredik... Betyáros!
#527789

beillesztett kép

Radarkép jelenleg ilyet én még nem láttam.
#527788
Az a jó ebben a hidefront érkezésben, tevékenységben a nagy szél miatt nem lehet kinyitni kereszthuzatra az ablakokat ha meg esik (ahogy most a XI ker-ben) beesik az eső...így lehűteni a lakást nem egyszerű laza
#527787
Úgy egy órája... nevet

beillesztett kép


#527786
Pécs eddig óriási bukta. Egy csepp sem esett. Egy cella elment balra, egy jobbra.. két szék között a padlóla' le (eddig).
Facebookszon valaki azt írta, hogy Sellyén elpusztult az összes gólya, akkora jégeső volt. 
#527785
Végül komplett röhej, kabaré lett belőle.
#527784
Akkor ez meg is volt, mármint mégse maradtatok ki szomoru
#527783
Na itt ennyi volt nagyjából. Viszont hozott egy szép szivárványt. Látszik Buda felé az erősebb részt. 

beillesztett kép

#527782
Jesszus mi van Pesten...tiszta fekete a radar!!! 

itt közben eleredt, nagy cseppes intenzív zápor..
#527781
10 g-os jeget mértem a mérlegen, volt nagyobb is. de nem mertem kimenni érte. Rengeteg levél az úton. Az úttest zöl-fehér. A kocsi tetejére dobtam egy pokrócot, remélem a dió lombja és a takaró elég védelmet adott. Ekkora jeget még nem láttam a 60 évem alatt.
#527780
Uristenbazmegzivatar

Norbi te vagy az?
#527779
A késő délutáni szupercella felettem történő átvonulását leszámítva sok minden nem történt ma, de azért voltak kisebb izgalmak.
Reggel, délelőtt három kisebb záporos-zivataros hullám érkezett dny felől.
Piliscséven voltam értelemszerűen dolgozni.
Ott az első hullámból csepergő eső volt, közben Vörösvár felől dörgések. A radar szerint rövid intenzív zápor volt otthon.

A második hullámból Piliscséven egy rövid zivatarra futotta néhány öblös dörgéssel, 5 percig heves csapadék intenzitással.
Közben Vörösvártól kissé délre állt össze egy újabb közepes zivatar, ebből otthon már nem volt érdemi csapadék, max. néhány csepp lehetett.
Majd jött a 3. hullám, mely Piliscséven és otthon Pilisvörösváron is csak csepergést adott.

Aztán jött a késő délutáni alább említett szupercella, és azóta is fortyog a  légkör.

Kb. 1 órája dny felől zápor érkezett, majd a közelembe érve zivatarrá fejlődött. Volt néhány szép dörgés, miközben kelet, dk felé szép csapadék sáv látszott, miközben szivárvány volt. Ebből a gócból már csak nyom esett nálam.

Kb. 1 órája dk, dél felé egyre aktívabb a légkör, egyre többet dörög, szép mély basszusok hallatszódnak, és egyre szebb a látvány.
Szépen néznek ki tőlem a pesti viharok.

Radarra és az égre nézve kettős érzéseim vannak.
Hol esélyesnek látok egy újabb kör zuhit akár nálam is, hol nem.

Amúgy mértem egyet, és 14 mm eddig a nap.
0,3 mm volt délutánig, a Sc-ból 13,7 mm, majd az érintő zivatarból nyom.

Jó lenne még egy kör, hogy meg legyen mára a 20-as. kacsint
#527778
Zselic kimaradt. szomoru Megjött a hidegfront szele.
#527777
Te jó ég, mi lett itt!  De ritka az ilyen, meg kell becsülni. (Albertfalva)
#527776

beillesztett kép

Max egy szivárvány vidám
#527775
Jófajta gyenge zivatar, eddig 2mm-el. De elérhető közelségbe került a 3mm. Na majd talán délnyugat felől, amit a radar mutat. Lehet lesz 4mm is!
#527774

beillesztett kép

Te jósagos atya úristen. Olyan felhőszakadás van amit én még nem láttam megspékelve nagyjából meggy nagyságú jéggel. Ez így honnan jött.
#527773
Qrva traktor laza
#527772
Pesterzsébet kb 4-5 cm-es jég, már vagy 20 perce egyfolytában 
#527771
Megint kezd bedurvulni..
Olyan DB-előérzetem van. Ömlik, és remélem károkozó szél és jég
nélkül "megússzuk"... 

Utolsó észlelés

2026-06-27 06:43:44

Csesznek

19.0 °C

RH: 86

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.