Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Pontosan! Előttünk közvetlenül az egész rendszer nyomott egy satuféket, és megindult azonnal északnak.
Szürreális látvány volt a radaron.
Egyébként Ti valamivel jobb helyzetben vagytok, mert a legutóbbi műsorból szépen profitáltatok.
30 mili fölött kaptatok abból a zivatarból, (meg Tetétlen is), amiből itt csak pár dörgésre futotta. Debrecenről nem is beszélve, ott még másnap is úszott minden, főleg a városi déli felében.
Mi meg összesen nem kaptunk 10 mm-t az utóbbi 50 napban.
Mit várjunk a mai naptól? Amondó vagyok, hogy semmit, abból nem lesz pofára esés. Aztán hátha segít rajtunk a Teremtő.
Egyébként Ti valamivel jobb helyzetben vagytok, mert a legutóbbi műsorból szépen profitáltatok.
Mi meg összesen nem kaptunk 10 mm-t az utóbbi 50 napban.
Mit várjunk a mai naptól? Amondó vagyok, hogy semmit, abból nem lesz pofára esés. Aztán hátha segít rajtunk a Teremtő.
A X. kerületben munkahelyem olyan 40-50 mm zúdult le. Isten igazából közel 30 percen át felhőszakadás volt, de olyan igazi izmos fajtából, jéggel és társaival.
Itthon Mátyásföldön csak egy csóró 20 mm.
Itthon Mátyásföldön csak egy csóró 20 mm.
Itt rendben mentek a dolgok, takaros zivataron vagyunk túl 14,5 mm eső esett, csak egy széldeszkám bánta.
Bevallom, akkorát csalódtam, mint még sosem! Az addig közeledő rendszer megállt, és elhúzott északnak. Nem tudom, a mai naptól mit várhatunk.
A ződike mellett van egy flakonból készített csapi mérőm, ebbe az éves csapadék belefér akár. 50 mm - nél 1 mm difi van mínuszba a ződikéhez képest, de még ez is jobb mint nem tudni mekkorát dobott életed zivatara. Tavaly egyszer szükség volt rá.
Itt 16 mm, szerencsére károkozás nélkül, hangulatos éjszakai zivatar volt
Ahogy azt már az éjjel ecseteltem:
a zivatarrendszer tőlünk durván 25-30 kilóméteres távolságban felhagyván az addigi északkeleti irányba terjeszkedéssel, hirtelen átváltott meredeken északiba, és így egy szem eső nélkül sikerült abszolválnunk ezt a "most vagy soha" helyzetet. Nagyon el vagyok, illetve vagyunk keseredve. Főleg azok, akiknek a mezőgazdaságból származik az összes bevételük. Éltünk már meg aszályos éveket, időszakokat, de én személy szerint ilyen siralmas állapotú kukorica, illetve napraforgó táblákat nem sokszor láttam. Eleve minden 3-4 hetes csúszásban van fejlettségi szempontból a tavaszi "hideg" periódus miatt, most meg ugye a totális szárazság mellé forróság is párosult. Ez nagyon veszélyes duett, és keményen megfizetjük az árát ennek az egésznek. Egyébként a gabona (búza, kukorica) felvásárlási ára soha nem látott magasságokban van, de cseszhetjük, ha nem fog teremni semmi sem. Nagyon nagy a baj...
a zivatarrendszer tőlünk durván 25-30 kilóméteres távolságban felhagyván az addigi északkeleti irányba terjeszkedéssel, hirtelen átváltott meredeken északiba, és így egy szem eső nélkül sikerült abszolválnunk ezt a "most vagy soha" helyzetet. Nagyon el vagyok, illetve vagyunk keseredve. Főleg azok, akiknek a mezőgazdaságból származik az összes bevételük. Éltünk már meg aszályos éveket, időszakokat, de én személy szerint ilyen siralmas állapotú kukorica, illetve napraforgó táblákat nem sokszor láttam. Eleve minden 3-4 hetes csúszásban van fejlettségi szempontból a tavaszi "hideg" periódus miatt, most meg ugye a totális szárazság mellé forróság is párosult. Ez nagyon veszélyes duett, és keményen megfizetjük az árát ennek az egésznek. Egyébként a gabona (búza, kukorica) felvásárlási ára soha nem látott magasságokban van, de cseszhetjük, ha nem fog teremni semmi sem. Nagyon nagy a baj...
Nem lett végül tele, de szakadó esőben máshogyan ítéli meg hirtelen az ember, este
Kerek 50 mm csapadék zúdult le, és 2 óra hosszán keresztül tombolt a vihar, többször nagyon komoly széllökésekkel, a villámparádéról nem beszélve............! Még most is hallani, amint a növények szürcsölnek!
Ha tele a zöldike, akkor önts ki belôle egy másik edénybe, olvasd le a maradékot, öntsd ki, a másik edénybe kiöntött vizet töltsd vissza, azt is olvasd le és a két értéket add össze.
Ennyi
Ja nem, ha teljesen tele, az szívás, mert akkor tippeld meg, hogy mennyi folyhatott ki és azt is add hozzá
Ennyi
Ja nem, ha teljesen tele, az szívás, mert akkor tippeld meg, hogy mennyi folyhatott ki és azt is add hozzá
Srácok! Még mindig totálisan laikus vagyok a témához de amikor utoljára kérdeztem, hogy mire való ez a cím ( Link ) akkor azt mondtátok, hogy zivataros időszakban érdemes nézni mert megmutatja a totálisan kihullható csapadék mennyiségét. Most kedvet kaptam nézni ismét. Sehol sem látom azt amit eddig, teljesen lehalt az amúgy is 1995-öt idéző oldal.
Vagy csak én nem látom?
Nálam szintén egy nagy nulla volt az egész. Semmi eső sem volt. Úgy tudtam hogy szívás lesz itt délkeleten.
Itt bezzeg nem tud esni.. minden bedöglik. 
Naa nembaj, majd egyszer, valamikor, talán, ha úgy alakul vagy valami..
Naa nembaj, majd egyszer, valamikor, talán, ha úgy alakul vagy valami..
Ha rám értetted, akkor eszem ágában sem volt meg csak majdnem lehülyézni se.
Amúgy gratula, kijárt már.
Amúgy gratula, kijárt már.
Hatalmas felhőszakadás és szélvihar volt, folyamatos villámlással! Jég semmi! Zöldike szìnültig, az mennyi mm? Ekkora vihart nem vártam. Az aszály mérséklődött!
Itt sincs semmi,csak csapadéknyom.
Ritka szerencsétlen,béna az idei zivatar szezon,ami valójában nincs is,mert ami nagy ritkán erre kóvályog,mind kikerül vagy csak súrol.Hatalmas aszály van. Szarvas-Mezőtúr között meg már 100 mm feletti csapadék is esett ma. Tipikus forgatókönyv ez már.
(1,3 mm lett végül,ami ebben az iszonyú szárazságban max.csapadéknyomnak felel meg.)
(1,3 mm lett végül,ami ebben az iszonyú szárazságban max.csapadéknyomnak felel meg.)
Az a baj, hogy nem csak Szovát környékén.... Túl jól sikerült az elhárítás, a végén még eső sem lesz.
És akkor a délkeletről visszakanyarodó zivatar + a várostól északra keletkezett külön tömb összeáll tőlem 5 k-re keletre...

Ez minősíthetetlen...
Ez minősíthetetlen...
Ez a fos vindi engem is kicsinál
Főleg az aktív link... na arra nincsenek szavak
Kapcsold ki azt a szart,a radaron is látszik hogy hallnak el a cellák szovát környékén 
Egyébként volt egy hasonló kimenet is,miszerint a széle elhúz Debrecen nyiregy vonalon északnak,és a csapi nagy része a tiszató-tokaj vonalba lehet.
Egyébként volt egy hasonló kimenet is,miszerint a széle elhúz Debrecen nyiregy vonalon északnak,és a csapi nagy része a tiszató-tokaj vonalba lehet.
Ide már a szele megérkezett, rögtön borultak a kukák és hatalmas a por. Kíváncsi leszek mennyi eső lesz, mert direkt nem locsoltam.
Szerintem nagyon nem. 
Durván 30 km-re nyugatra húzódik a széle, és észak felé terjeszkedik, illetve mozog az utóbbi időben, nem északkeletre, mint előtte. Porvihar viszont van, és borul odakint minden.
Durván 30 km-re nyugatra húzódik a széle, és észak felé terjeszkedik, illetve mozog az utóbbi időben, nem északkeletre, mint előtte. Porvihar viszont van, és borul odakint minden.
Sajnos nem, ennyi. Igazából erre számítok már minden helyzetben, de látom máshol sikerül és néha még reménykedem. Olyat ami most például az Alföldön van, itt szerintem már nem létezik.
A vihar már megjött, a rendszer meg közvetlenül előttem átváltott északkeleti mozgásról, meredeken északira. Ez a torokra vétel, nem, amit ma többen is prezentáltak a saját szerencsétlenségüket ecsetelvén.
Tőlünk nyugatra haladt el a java, gyenge zápor volt folyamatos villámlással és szélviharral. Volt egy hangulata, de csapadék tekintetében siralmas volt a műsor.
Viszont Békés megye középső sávjában alakul egy újabb, egyre inkább erősödő zivatarrendszer, mely ha ideér, nagyobbat szólhat csapadék ügyileg, s akár másképp is, hiszen a radar sötétbarna arrafelé.
Ha tartja az irányt, 1-1,5 óra és ideér.
Viszont Békés megye középső sávjában alakul egy újabb, egyre inkább erősödő zivatarrendszer, mely ha ideér, nagyobbat szólhat csapadék ügyileg, s akár másképp is, hiszen a radar sötétbarna arrafelé.
Ha tartja az irányt, 1-1,5 óra és ideér.
Szarvastól É-ra, ahol olyan sokáig vörös volt a radar, az automatám most 102 mm-nél tart. Holnap délután nézem meg a Hellmann mérőt.
Ide is még most ért ide az érdemi része kb 15perce. Elég lassan haladó mozgó cella.
Itt ám! Kíváncsi vagyok itt mit alkot a front, jeget csak a sörömbe! Kössszzz...
Itt is, csak az a gond, hogy abban a pillanatban erősödött föl, amikor átment fölöttünk...
Valami azt sugallja, hogy északkeleten még lehetnek meglepetések.
Valami azt sugallja, hogy északkeleten még lehetnek meglepetések.
