Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Orográfia, már volt szó ma róla
szerintem oda besodródhat néhány cella
Az energiával itt biztos nem lesz baj, egész nap tűz a nap, szinte zavartalanul..
Na de viszont a nedvességtől már kicsit tartok.. remélem nem az fog velünk kibaszni.
Na de viszont a nedvességtől már kicsit tartok.. remélem nem az fog velünk kibaszni.
Itt kb a 28ik szünet van a víz ömlés után
Érdekes vannak 5-10perc szünetek, gondolom akkor töltödik újra(szlovák radaron is ez látszik). Kíváncsi vagyok meddig bírja ezt így. Avagy hirtelen kisüt majd a Nap. Na akkor lesz aztán helyi kukta idő.
Itt 8 mm esett,a szélén voltunk végig. Remélem délután lesz folytatás,mert ennek a sokszorosa hiányzik a talajból.
Azt a délkeleti csücsköt Battonyánál miért színezted be? A tegnapi után ma is illik kapniuk?
Ami ott éppen Boszniában "robban" abból lenne itt majd az eső?
...
Óriási csalódás eddig ez a nap, holnaptól megint jön a rohadalom meleg, nagyon kéne egy kis eső..
...
Óriási csalódás eddig ez a nap, holnaptól megint jön a rohadalom meleg, nagyon kéne egy kis eső..
Kb 2 percre megkínált a keleti széle, na hát ha így tolja máshol 20 percekig akkor képzelem, mik lehetnek tőlem nyugatra..
Egyelőre (?) úgy néz ki ennyi, bő 10 mm nálam eddig.
Egyelőre (?) úgy néz ki ennyi, bő 10 mm nálam eddig.

Szinte teljesen felhőtlen az égbolt, látszik a kiszáradás.
Szerk.: Azért a Duna vonaláig lehet
Hát ennek az időnek már fele sem tréfa. Folyamatosan képződik szinte felettem. Lecsapók vannak csak. Ami még meglepő hogy teljes szélcsend van.
Brutális özönvíz van már kb negyed órája. Kíváncsi leszek mennyi lesz a csapadék mennyisége holnap reggelig. Nem kevés az már biztos. Nagyon régen volt már ilyen idő erre. Ma még aludni se lehetett már a dörgések erejétől. Ma végre a Kisalföld is még kapja az öntözést
Volt egy kis felhőszakadás, most csak zuhog. Zöldikében biztos nem fért el, végén mondok mennyiséget.
Olyan kiszáradás lesz délutánra délkeleten hogy nincs esély zivatarra szerintem.Orográfia esetleg segíthet pl Battonya és Gyula környéke nagyon jó helyen fekszik ilyen téren ez sokszor látszik is. Én nem számítok semmire akkor nem fogok csalódni. Persze kellene az eső nagy szárazság van. Időjárásé a végszó persze.
Egyelőre szerencsénk van a csapadékkal. Bár folyamatosan a rendszer szélén vagyunk. 10-15mm körül járhatunk.
Tőlem nyugatra Alpokalja pedig a többszörösénél..
Tőlem nyugatra Alpokalja pedig a többszörösénél..
Gyakorlarilag folyamatos dörgés van mostanra. Mondjuk engen ez is elkerül, de egy jó 10-es már lejött kb.
Már itt ténykedik a kárpát medencébe
délután nem bánnám betalálna egy 70-80mm-es cella
délután nem bánnám betalálna egy 70-80mm-es cella

Általánosságban értettem a Bakony-régióra. Természetesen mivel konvektiv a csapadék, sajnos mindig benne van az, hogy két cella között szívóágra kerülsz. (mi, érdiek már csak tudjuk, milyen ez...) De ahogy néztem a modelleket, délután, illetve éjjel is lehet felétek még locsolás.
Egyszer minden szívóág "felszívódik"...
És megint megy egy szép kis cella, a másik böszme meg Patona felé ível, ott is lesz pár mm. Folyamatos a képződés, már 2 órája is azt hittem, lassan süt a Nap, de újra és újra robban délre.
Itt a Paperdő utca közepén az elmúlt órában volt 5db 300 méteren belüli lecsapó. Az egyiknél épp lemntem a kovsihoz, mert csak csepergett, félig vakon/süketen menekültem vissza a házba...
A Bakony legszárazabb ÉK.-i része szinte semmit nem kapott.Nálam 1.5mm,tőlem keletebbre hétházpuszta 0.7mm.Másfél hónap alatt 6.5mm esett.Nem nagyon emlékszem ilyen folyamat szívóágra,ha a május nem lett volna katasztrófa lenne minden.
Mindegy egyszer csak vége lesz ennek a pech szériának,bár ahogy mostanában történnek a dolgok,gondolom egyre több lesz a szélsőség.Remélem december is úgy robban be a hideggel,mint ahogy június a meleggel.
Mindegy egyszer csak vége lesz ennek a pech szériának,bár ahogy mostanában történnek a dolgok,gondolom egyre több lesz a szélsőség.Remélem december is úgy robban be a hideggel,mint ahogy június a meleggel.
A fél órával ezelőtti, házat beremegtető dörrenés óta nincs jel a meteorológiai állomásom és a külső szenzor között. Remélem, nem tette tönkre!
Nagy cseppes záporesőnk van, fél órával ezelőtt volt pár dörgés is. Most hirtelen meg se tudom mondani, hogy mikor láttam olyant, hogy esik az eső.
Folyamatos a keletkezés a térségben, plusz még éjszaka is várható egy újabb hullám, minden modell adja. Majd holnap ilyenkor lehet temetni, ha addig sem lesz semmi. 
Meteo: csütörtökön vagy pénteken.
Meteo: csütörtökön vagy pénteken.
Elfogyott a citrom! 
Itt fülledtség, gyenge dk-i szél. Az OMSZ-nek hiszek ma, várom a délutáni zivatarokat, az égképből látva van esély, dehát 2021-et írunk...
Pénteken átment felettünk a piros paca (egy vékonyabb nyúlványa) de kiábrándító kb 5mm-t tudott kipréselni magából a légkör. Ez is felettébb furcsa szerintem. A nagy területű rendszerek nagy csapadékai nagyon eltüntek idén. Remélem nem egy tendencia indult be, csak egy szerencsétlen kilengés van.
Itt fülledtség, gyenge dk-i szél. Az OMSZ-nek hiszek ma, várom a délutáni zivatarokat, az égképből látva van esély, dehát 2021-et írunk...
Pénteken átment felettünk a piros paca (egy vékonyabb nyúlványa) de kiábrándító kb 5mm-t tudott kipréselni magából a légkör. Ez is felettébb furcsa szerintem. A nagy területű rendszerek nagy csapadékai nagyon eltüntek idén. Remélem nem egy tendencia indult be, csak egy szerencsétlen kilengés van.
Áhh hatalmas lecsapó volt megint beremegetet ház tárgyak is polcokon.
Győrújbarát felé volt.
Irányban továbbra sincs semmi csak keletre és nyugatra. Kora délutánig várható hogy jönnek a cellák aztán keletre tolódhat a keletkezéssel az egész. Nagy dolgokat nem várok ide már.
Igen, bár nem vagyok otthon (át is állítottam a fórumhelyszínt), illetve estig anyáék sem. Remélem, azért nem esik túl sok, elfér majd a zöldikében.
Szépen elmaszálódott az egész, de még ritkán most is dörög olyanokat, mint állat. Mérsékelt zápor kíséri kitartóan.
Zivi: Most neked is szépen összeálltak a dolgok.
Zivi: Most neked is szépen összeálltak a dolgok.
Hát úgy döntöttem, beállok a sorba!
Az elmúlt több mint 1 hónapban 7 mm eső esett.
És most sem lesz semmi, ahogy a modellekből kiderül.
Az elmúlt 3 körből nem esett semmi.
Pénteken Tolna megyében voltunk ugye viharvadászni, végig súlyos szárazság, volt ahol a napraforgó el volt kókadva, mint egy leszakított virág.
Fű mindenhol kiégve.
És csak nem akar esni, a meleg meg marad.
Ejj!
Az elmúlt több mint 1 hónapban 7 mm eső esett.
És most sem lesz semmi, ahogy a modellekből kiderül.
Az elmúlt 3 körből nem esett semmi.
Pénteken Tolna megyében voltunk ugye viharvadászni, végig súlyos szárazság, volt ahol a napraforgó el volt kókadva, mint egy leszakított virág.
Fű mindenhol kiégve.
És csak nem akar esni, a meleg meg marad.
Ejj!
Szerintem jó eséllyel lesz. A délután második felében elég jók lehetnek a feltételek, plusz délies áramlás az itt nyerő szokott lenni.
Na, persze óvatosan vagyok optimista, hiszen ez mégis csak Érd és az éjjelt is buktuk (bár az utolsó modellfutások már egyre inkább leszedték rólunk akkorra a csapit), a délután (esetleg kora este) viszont ma szerintem jó lehet ide. 
--------------------------
Gratula Győrnek és térségének, valamint a bakonyi régiónak, kijárt már nektek (is) ez a zivatarozás/csapadék!
--------------------------
Gratula Győrnek és térségének, valamint a bakonyi régiónak, kijárt már nektek (is) ez a zivatarozás/csapadék!
Pécs és környéke az abszolult nyertese a heti csapadéknak a 0,0mm-el. Ahogy elnézem, ma ezt fogjuk megduplázni! Viszont az esővizem elfogyott, a kút kiszáradt, így a növények mennek a levesbe...
:/
:/
Nem annak kellene Magyarországon lennie ami Szlovákiában van? Itt reggel óta szinte zavartalan napsütés. Egyelőre esély sincs csapadékra…..hajnali reggeli ígért akció mind elmaradt
0,5 mmel képesek voltunk kijönni ebből, de ahogy nézem a Kisalföld közepe végig így járt. Szánalmas, pedig ebből a modellek alapján sokkal több nézett ki.
Ez volt az eddigi legböszmébb, jókat belepulzált a végén, még a föld is remegett kb.
Ahhoz képest, hogy mekkora rendszer volt, elég szarul jöttünk ki belőle, itthon alig 5 mm esett, miközben Pápán legalább 25 lejöhetett.
Most egy darabig szünet, aztán délután jöhet a második kör.
Most egy darabig szünet, aztán délután jöhet a második kör.



