2026. június 27., szombat

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#528287
Nem baj, csak mondogasd, így még édesebb lesz ez!! nyelvnyujtas
Határozottan sötétedik D-DNY felől! 
#528286
Az a lánc ott egy erős konvergencia miatt létezik, ami sajnos már kezd megszűnni, nem fog idáig eljönni szomoru
Pontosabban mondva már át is alakult, és most már tőlünk délre van egy DNy-ÉK irányú konvergens vonal, kb. a Barcs-Dunaújváros-Hatvan  irányban. Link

Hát, pedig a tények makacs dolgok. Bővebben lásd Zivipötty írását. 
Ezt nagyon csúnyán bebuktuk, szokás szerint itt szomoru
#528285
Az Úr jelet küldött, hogy locsoljak.

beillesztett kép

#528284
33 mm volt a zöldikében, kiváncsi vagyok a Hellmannra. Szerintem ilyen intenzitásnál a zöldike pereméről sok víz kifröcsög. Már csak csendes áztató esőcske fél órája. Az 50 ma itt is összejöhetett.
#528283
Erről van szó. Minden dörgésre felébredek, kell valami komoly altató.
Donnie: ebből már csak Szent Péter nyűhetne valamit.
És mint oly sokszor, megyek az ittasellátó vállalatba.
#528282
Lehet én valamit rosszul látok, de az a vonal ami a Balaton - Győr között volt, az elkezdett ÉK felé terjeszkedni, előtte meg pattannak ki a "pöttyök" , itt hiába fúj időnkent a szél, olyan pára van, mint pénteken volt...és tudjuk mi lett belőle... azért  pl a GFS, ECM ide 17h körülre 9mm csapit jelez...  
Basszus, csak lez valami ... lakásban 27 fok van, pedig tárva nyitva az ablakok, ajtók kereszthuzatra, ha fújna a szél, de hiéba fúj, ha ültében izzad az ember..De uuuutálom én ezt az időt!! 
#528281
Az nem jön erre sajnos.
Nem, itt ez ma ennyi volt szerintem, ez a konvergencia már elhajókázott délebbre innen szomoru

Az elmúlt 30 nap csapadéka a kertüntben: 2 mm.
#528280
szeret laza


Közben itt is dörrent vagy hármat D-DK felől, de hát ezzel a helybentotyogással mire ideér(ne), addigra halott dög szar szomoru

Ügynök úr! Privát a link! kacsint
#528279
Vízivilág     Link
#528278
Keletkezés minimális, ezerrel süt a nap, nagyon kellett már! 
#528277
Törölt tartalom
#528276
13 mm délelőtt, 23 mm az elmúlt ziviből. Azért valami még lehetne.. vidám
#528275
Hát nagy sz*r lett a radar is most már. Én nem tudom, mi hárítja itt a konvenciót ilyen tökéletesen….
Vailtgergo: az volt itt is korábban, de már nem érezni kint azt a nagy párát, mióta élénk  a szél. Ez itt szerintem lefőtt szomoru
#528274
Hát pedig D - DNY - DK felé elég rendes tornyok nőnek arrafelé...
Amúgy mész két lépést és izzadsz, ha ebből nem lesz semmi csapadék, akkor én is betonozni kezdek...
#528273
Íme, tessék: Link
#528272
Gyenge zivataron túl vagyunk. A fák alatt éppen nedves lett. A város ÉNY-i felén talán nagyobb öntözés volt.
A levegő legalább kicsit felfrissült.
#528271
Sajnos úgy látom Gödöllő is kimarad.
#528270
Magyarán trágyadomb.
#528269
tedd fel az egészet,a lenyeget meg megmondod honnan van kacsint
#528267
Most már egészen közel hozzám is keletkeznek a zivataro, de mind északra.
Jöhetne még déli rányba a keletkezés.
#528266
Az eddig körbe kerülő záporok miatt a korábbinál picit hűvösebb, kissé szeles, nem esik semmi, dél felé nem látszik semmi komoly egyelőre, a radar kinézete ellenére. Ebből az irányból kellene jönnie:

beillesztett kép


Nem véletlenül nincs látvány. A radar szerint az ott esik össze szépen Batta alatt már.
#528265
Érdiek, na mi a helyzet arrafelé??  laza
#528264
Tőlem északra megy a keletkezés ezerrel.
#528263
Az sem semmi ami mindjárt dél felől megérkezik, de ami Fehérvár irányában van (kicsit mintha errefelé mozogna), na az brutális lehet. Folyamatosan dörög és a szél is jelentősen felerősödött a délelőtti lengedezéshez képest.
#528262
Hát ha ma se esik semmi, eskü lebetonozom az egész kertet a gébe…
#528261
Na, akkor Halásztelek, Dunaharaszti már készülhet is.
Szégyen szemre még Érd iszivatar
#528260
Nyugi, szerintem Nográd lesz a befutó. Minden modell adja, hogy este változik az áramlás DK-ről DNY-ra. Továbbá minden modellen rajta vannak a már szinte az 50+-os szinek.

Nagyon pipa vagyok a mai napra. A férjem egyéni csúcsot szeretett volna futni a mai pesti félmaratonon. Mondtam neki, hogy jó alkalom lesz, mert esős hűvös idő lesz...végig napsütésben futott...
#528259
Kicsit áramszünet volt, a villámok pedig szerencsére nem itt csapkodtak. Borsónyi jéggel leszakadt az ég, de a 20 perces brutalitás után is esik. Nem bírom tovább, kimegyek már mert talán tele a zöldike.
Erre volt egy 1 km-en belüli, nincs ez még lefutva.
#528258
Csak bemagyarázom magamnak, vagy talán elindult dél felé a keletkezés?
#528257
Itt totál kiégve minden köztük én is már nem várok esőt csk majd a havat laza
#528256
Nem jön az, pedig még a szőnyeget is kiraktam szellőzni.nevet Minden alternatív módot kipróbálok.
#528255
Megvan...fel sem merem tenni... 
szerk.: Ha segítesz, hogy lehet a videóból egy rész levágni, eltüntetni, akkor megmutatom. 
#528254
Akkor már késő.
Sőt! Sok mindennek már teljesen mindegy. 
#528253
Nem semmi ez nap itt Győr környékén! 
40-70mm-ek repkednek vidám
Ekkora intenzitást, amekkora az elmúlt negyed órában volt, már nagyon régen nem láttam. Áll a víz mindenhol! 
Előtte kiöntöttem a majd 20mm-t a zöldikéből, de lehet megint van benne ugyanannyi. vidámNetatmo hálózat, Győrújbarát:
Már 70mm felett!

beillesztett kép

#528252
Oszt hol a videó?kacsint
#528251
Mindig csak ez a tolódás. 
Ez a hétvége is zivatarosnak nézett ki az ország nagy részére.  Ehelyett csak nagyon kevés helyen vannak zivatarok.  Az Omsz honlapján még mindig kint van a narancs figyelmeztetés az ország nagy részére kiadós felhőszakadásokra. 
A július nálam eddig ugyanolyan száraz mint a június volt.  Ilyen gyenge zivatarszezonra sem emlékszem, mint ami most van. szegyenlos
#528250
Végre!! Mi is megkaptuk, ami jár.



De remélem, hogy ez már robbasztani fog.
#528249
Pásztón is durva dolgok lesznek, áll fölöttük a vörös paca. Itt meg természetesen nem lett semmi, megint összeomlott a felénk tartó rész, hát hiába, sok az a 20 km...
#528248
Videóztam a felhőszakadást az ablakból...hát persze. 
Nagy lecsapó és én az ablakban könyökölve, könyökem a radiátornak ért, erős bizsergő érzés a könyökemtől a vállam felé futott.
Kicsit betojtam...
zivatarszegyenlos
#528247
2,1 mm lett a vége, és nyerem egy áramszünetet.

Szerk: visszajött az áram.
#528246
Úgy tűnik, hogy az igazi műsor jövő héten jöhet: Link
#528245
500 m-en belüli! Özönvízzel! Oh yeah!
#528244
Éjszaka végre volt egy kis vakuzgatás.

beillesztett kép

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

#528243
Hát, az az első gust itt nem nagyon csinált dolgokat. Egy kicsit megdobta a gomolyokat, oszt annyi

beillesztett kép

#528242
Jó kis égszakadásunk van, közben még süt a nap. kacsint
#528241
Ami itt van, az valami brutális...
#528240
0 mm lett, itt tacolt végig mellettünk. Hallatszott a szakadó eső de itt semmiszomoru hihetetlen pech……
#528239
Gyál:

Északra dörög, közben felettünk fejlődik valami, amiből egy egy nagy csepp földet is ér..
#528238
Kíváncsi vagyok képes lesz-e megtenni a DK-re képződött zivatar még 20 km-t!
A villámlást már abbahagyta, úgyhogy kétséges az ügy...

Utolsó észlelés

2026-06-27 16:11:20

Pusztavám - Május 1 utca (216,3 m)

38.1 °C

na00

RH: 39 | P: 1020.3

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.