Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Nem baj, csak mondogasd, így még édesebb lesz ez!! 
Határozottan sötétedik D-DNY felől!
Határozottan sötétedik D-DNY felől!
Az a lánc ott egy erős konvergencia miatt létezik, ami sajnos már kezd megszűnni, nem fog idáig eljönni 
Pontosabban mondva már át is alakult, és most már tőlünk délre van egy DNy-ÉK irányú konvergens vonal, kb. a Barcs-Dunaújváros-Hatvan irányban. Link
Hát, pedig a tények makacs dolgok. Bővebben lásd Zivipötty írását.
Ezt nagyon csúnyán bebuktuk, szokás szerint itt
Pontosabban mondva már át is alakult, és most már tőlünk délre van egy DNy-ÉK irányú konvergens vonal, kb. a Barcs-Dunaújváros-Hatvan irányban. Link
Hát, pedig a tények makacs dolgok. Bővebben lásd Zivipötty írását.
Ezt nagyon csúnyán bebuktuk, szokás szerint itt
33 mm volt a zöldikében, kiváncsi vagyok a Hellmannra. Szerintem ilyen intenzitásnál a zöldike pereméről sok víz kifröcsög. Már csak csendes áztató esőcske fél órája. Az 50 ma itt is összejöhetett.
Erről van szó. Minden dörgésre felébredek, kell valami komoly altató.
Donnie: ebből már csak Szent Péter nyűhetne valamit.
És mint oly sokszor, megyek az ittasellátó vállalatba.
Donnie: ebből már csak Szent Péter nyűhetne valamit.
És mint oly sokszor, megyek az ittasellátó vállalatba.
Lehet én valamit rosszul látok, de az a vonal ami a Balaton - Győr között volt, az elkezdett ÉK felé terjeszkedni, előtte meg pattannak ki a "pöttyök" , itt hiába fúj időnkent a szél, olyan pára van, mint pénteken volt...és tudjuk mi lett belőle... azért pl a GFS, ECM ide 17h körülre 9mm csapit jelez...
Basszus, csak lez valami ... lakásban 27 fok van, pedig tárva nyitva az ablakok, ajtók kereszthuzatra, ha fújna a szél, de hiéba fúj, ha ültében izzad az ember..De uuuutálom én ezt az időt!!
Basszus, csak lez valami ... lakásban 27 fok van, pedig tárva nyitva az ablakok, ajtók kereszthuzatra, ha fújna a szél, de hiéba fúj, ha ültében izzad az ember..De uuuutálom én ezt az időt!!
Az nem jön erre sajnos.
Nem, itt ez ma ennyi volt szerintem, ez a konvergencia már elhajókázott délebbre innen
Az elmúlt 30 nap csapadéka a kertüntben: 2 mm.
Nem, itt ez ma ennyi volt szerintem, ez a konvergencia már elhajókázott délebbre innen
Az elmúlt 30 nap csapadéka a kertüntben: 2 mm.
Közben itt is dörrent vagy hármat D-DK felől, de hát ezzel a helybentotyogással mire ideér(ne), addigra halott dög szar
Ügynök úr! Privát a link!
Hát nagy sz*r lett a radar is most már. Én nem tudom, mi hárítja itt a konvenciót ilyen tökéletesen….
Vailtgergo: az volt itt is korábban, de már nem érezni kint azt a nagy párát, mióta élénk a szél. Ez itt szerintem lefőtt
Vailtgergo: az volt itt is korábban, de már nem érezni kint azt a nagy párát, mióta élénk a szél. Ez itt szerintem lefőtt
Hát pedig D - DNY - DK felé elég rendes tornyok nőnek arrafelé...
Amúgy mész két lépést és izzadsz, ha ebből nem lesz semmi csapadék, akkor én is betonozni kezdek...
Amúgy mész két lépést és izzadsz, ha ebből nem lesz semmi csapadék, akkor én is betonozni kezdek...
Gyenge zivataron túl vagyunk. A fák alatt éppen nedves lett. A város ÉNY-i felén talán nagyobb öntözés volt.
A levegő legalább kicsit felfrissült.
A levegő legalább kicsit felfrissült.
Most már egészen közel hozzám is keletkeznek a zivataro, de mind északra.
Jöhetne még déli rányba a keletkezés.
Jöhetne még déli rányba a keletkezés.
Az eddig körbe kerülő záporok miatt a korábbinál picit hűvösebb, kissé szeles, nem esik semmi, dél felé nem látszik semmi komoly egyelőre, a radar kinézete ellenére. Ebből az irányból kellene jönnie:
Nem véletlenül nincs látvány. A radar szerint az ott esik össze szépen Batta alatt már.

Nem véletlenül nincs látvány. A radar szerint az ott esik össze szépen Batta alatt már.
Az sem semmi ami mindjárt dél felől megérkezik, de ami Fehérvár irányában van (kicsit mintha errefelé mozogna), na az brutális lehet. Folyamatosan dörög és a szél is jelentősen felerősödött a délelőtti lengedezéshez képest.
Na, akkor Halásztelek, Dunaharaszti már készülhet is.
Szégyen szemre még Érd is
Szégyen szemre még Érd is
Nyugi, szerintem Nográd lesz a befutó. Minden modell adja, hogy este változik az áramlás DK-ről DNY-ra. Továbbá minden modellen rajta vannak a már szinte az 50+-os szinek.
Nagyon pipa vagyok a mai napra. A férjem egyéni csúcsot szeretett volna futni a mai pesti félmaratonon. Mondtam neki, hogy jó alkalom lesz, mert esős hűvös idő lesz...végig napsütésben futott...
Nagyon pipa vagyok a mai napra. A férjem egyéni csúcsot szeretett volna futni a mai pesti félmaratonon. Mondtam neki, hogy jó alkalom lesz, mert esős hűvös idő lesz...végig napsütésben futott...
Kicsit áramszünet volt, a villámok pedig szerencsére nem itt csapkodtak. Borsónyi jéggel leszakadt az ég, de a 20 perces brutalitás után is esik. Nem bírom tovább, kimegyek már mert talán tele a zöldike.
Erre volt egy 1 km-en belüli, nincs ez még lefutva.
Erre volt egy 1 km-en belüli, nincs ez még lefutva.
Nem jön az, pedig még a szőnyeget is kiraktam szellőzni.
Minden alternatív módot kipróbálok.
Megvan...fel sem merem tenni...
szerk.: Ha segítesz, hogy lehet a videóból egy rész levágni, eltüntetni, akkor megmutatom.
szerk.: Ha segítesz, hogy lehet a videóból egy rész levágni, eltüntetni, akkor megmutatom.
Nem semmi ez nap itt Győr környékén!
40-70mm-ek repkednek
Ekkora intenzitást, amekkora az elmúlt negyed órában volt, már nagyon régen nem láttam. Áll a víz mindenhol!
Előtte kiöntöttem a majd 20mm-t a zöldikéből, de lehet megint van benne ugyanannyi.
Netatmo hálózat, Győrújbarát:
Már 70mm felett!
40-70mm-ek repkednek
Ekkora intenzitást, amekkora az elmúlt negyed órában volt, már nagyon régen nem láttam. Áll a víz mindenhol!
Előtte kiöntöttem a majd 20mm-t a zöldikéből, de lehet megint van benne ugyanannyi.
Már 70mm felett!

Mindig csak ez a tolódás.
Ez a hétvége is zivatarosnak nézett ki az ország nagy részére. Ehelyett csak nagyon kevés helyen vannak zivatarok. Az Omsz honlapján még mindig kint van a narancs figyelmeztetés az ország nagy részére kiadós felhőszakadásokra.
A július nálam eddig ugyanolyan száraz mint a június volt. Ilyen gyenge zivatarszezonra sem emlékszem, mint ami most van.
Ez a hétvége is zivatarosnak nézett ki az ország nagy részére. Ehelyett csak nagyon kevés helyen vannak zivatarok. Az Omsz honlapján még mindig kint van a narancs figyelmeztetés az ország nagy részére kiadós felhőszakadásokra.
A július nálam eddig ugyanolyan száraz mint a június volt. Ilyen gyenge zivatarszezonra sem emlékszem, mint ami most van.
Pásztón is durva dolgok lesznek, áll fölöttük a vörös paca. Itt meg természetesen nem lett semmi, megint összeomlott a felénk tartó rész, hát hiába, sok az a 20 km...
Videóztam a felhőszakadást az ablakból...hát persze.
Nagy lecsapó és én az ablakban könyökölve, könyökem a radiátornak ért, erős bizsergő érzés a könyökemtől a vállam felé futott.
Kicsit betojtam...

Nagy lecsapó és én az ablakban könyökölve, könyökem a radiátornak ért, erős bizsergő érzés a könyökemtől a vállam felé futott.
Kicsit betojtam...
2,1 mm lett a vége, és nyerem egy áramszünetet.
Szerk: visszajött az áram.
Szerk: visszajött az áram.
Hát, az az első gust itt nem nagyon csinált dolgokat. Egy kicsit megdobta a gomolyokat, oszt annyi

0 mm lett, itt tacolt végig mellettünk. Hallatszott a szakadó eső de itt semmi
hihetetlen pech……
Gyál:
Északra dörög, közben felettünk fejlődik valami, amiből egy egy nagy csepp földet is ér..
Északra dörög, közben felettünk fejlődik valami, amiből egy egy nagy csepp földet is ér..




