Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Én épp azt akartam megírni, hogy a mai országos narancs az barokkos túlzás lett. Kivéve a kevés mázlista km2-t.
A pénteki viharvadászatunkról készült videó: Link
Ez most nem 600 km lett, mint a szokásos vadászatok. Lehet ez még csak a stormspotting kategóriába esik
Ez most nem 600 km lett, mint a szokásos vadászatok. Lehet ez még csak a stormspotting kategóriába esik
Bizony, nem kellett sokat várni, ismét beindult a nagyüzem, keletről épp bedörrent, délnyugat-nyugat felé is záporok sokasága.
Elkiabáltam, 5-10 km-re a várostól feloszlott a felénk tartó rész.
Kitekerem a nyakát, annak aki bekapcsolva hagyta a felhőszárítót...
Ez lett volna az esti főműsor?
Nagyon remélem, hogy nem...
Kitekerem a nyakát, annak aki bekapcsolva hagyta a felhőszárítót...
Ez lett volna az esti főműsor?
Nagyon remélem, hogy nem...
Úgy látom nem írta még senki, de indul a Dunántúlon az esti/éjjeli buli 
Jó gyorsan alakulnak dél/délnyugati irányból, most még csak a záporok.
Jó gyorsan alakulnak dél/délnyugati irányból, most még csak a záporok.
Sziasztok!
Gyanítom, hogy spanyolviasz-kategóriába eső dolog lehet, de talán mégsem baj, ha megosztom Veletek, mit vettem észre.
MovoMed Thermometer érintésmentes infravörös lázmérő - kislányunk lázmérésére vettem pár éve. Sokáig csak testhőmérséklet mérésére használtuk body módban, bár láttam, hogy van rajta surface temp (környezeti hőmérséklet mérés) mód is.
Egészen tavalyig, amikor lányunk első medencéjét feltöltöttem, s rájöttem, hogy ragyogóan lehet vele vízhőmérsékletet is mérni.
Idén aztán gondoltam egyet, s az égre irányítottam a hőmérőt. Tapasztalat: 25 - 30 fokos nyári melegben gomolyfelhőre irányítva 15 - 25 °C hőmérsékleteket jelzett vissza, kék égről pedig 3-5 °C volt a jellemző, de volt, hogy nem mért (környezeti hőmérsékletet 0 - 100 °C tartományban mér).
Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek minek a hőmérsékletét mértem meg és hogy ezek az adatok megbízhatóak-e?
Még valamit: Ha a oldalról a nagy diófánk lombozatára irányítom ezt a hőmérőt (nem nappal szemben), az vajon többé-kevésbé közel van a szabályosan mérhető kinti hőmérséklethez? Tegnap késő délután így mértem 29,2 fokot. (napsütötte sárga házfal eközben) 30,5 fokot jelzett vissza.
Gyanítom, hogy spanyolviasz-kategóriába eső dolog lehet, de talán mégsem baj, ha megosztom Veletek, mit vettem észre.
MovoMed Thermometer érintésmentes infravörös lázmérő - kislányunk lázmérésére vettem pár éve. Sokáig csak testhőmérséklet mérésére használtuk body módban, bár láttam, hogy van rajta surface temp (környezeti hőmérséklet mérés) mód is.
Egészen tavalyig, amikor lányunk első medencéjét feltöltöttem, s rájöttem, hogy ragyogóan lehet vele vízhőmérsékletet is mérni.
Idén aztán gondoltam egyet, s az égre irányítottam a hőmérőt. Tapasztalat: 25 - 30 fokos nyári melegben gomolyfelhőre irányítva 15 - 25 °C hőmérsékleteket jelzett vissza, kék égről pedig 3-5 °C volt a jellemző, de volt, hogy nem mért (környezeti hőmérsékletet 0 - 100 °C tartományban mér).
Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek minek a hőmérsékletét mértem meg és hogy ezek az adatok megbízhatóak-e?
Még valamit: Ha a oldalról a nagy diófánk lombozatára irányítom ezt a hőmérőt (nem nappal szemben), az vajon többé-kevésbé közel van a szabályosan mérhető kinti hőmérséklethez? Tegnap késő délután így mértem 29,2 fokot. (napsütötte sárga házfal eközben) 30,5 fokot jelzett vissza.
30,2 mm jött le a kora délutáni és kora esti zivataros körből úgy, hogy radar alapján ma az események szélén voltam.
A pénteki 22,8 mm-el együtt 53 mm a hétvége. Eddig. Szombaton nem hullott csapadék.
Ezennel felém végre jelentősen mérséklődött az aszály. Talán meg is fog szűnni.
Ma éjjel, és holnap a nap elején még lehet valami, aztán jövő hétvégére talán újabb események.
Jó lenne jövő hétre behúzni újabb legalább 50 mm-t.
Utána hónap végén újabb 50 mm-t, augusztusra legalább 150 mm-t, és akkor ez 2 hónap /300 mm körüli összeg alaposan helyre tenné a dolgokat.
A pénteki 22,8 mm-el együtt 53 mm a hétvége. Eddig. Szombaton nem hullott csapadék.
Ezennel felém végre jelentősen mérséklődött az aszály. Talán meg is fog szűnni.
Ma éjjel, és holnap a nap elején még lehet valami, aztán jövő hétvégére talán újabb események.
Jó lenne jövő hétre behúzni újabb legalább 50 mm-t.
Utána hónap végén újabb 50 mm-t, augusztusra legalább 150 mm-t, és akkor ez 2 hónap /300 mm körüli összeg alaposan helyre tenné a dolgokat.
Nem hiszem, hogy ma már lesz errefelé zivatar, talán legközelebb csak jövő hétvége felé.
Legyengült állapotban ért ide a zivatarunk, néha dörög egyet-egyet csendes esőzés mellett, de a látvány kárpótol mindezért.
Fh.: Felsőzsolca



Gyerekek, fordul az áramlás? Műhold alapján pl. Szeged környékén az eddigi keleti már délnyugati! Talán ebből a kavarodásból lehet zivatar!
Ugyanaz történt, mint általában...
16:30 magasságában a Románia felől érkező tömb előterében felgyorsult a zivatarképződés, egyre közelebb kerültek a gócok.
Felettünk is beindult a képződés, hatalmas szélvihar kerekedett.
De mint mindig, úgy most is csak néhány csepp zápor volt, ám körbe, mindenfelé fejlett gócok alakultak ki, a felettünk képződött cella is végül máshol adott csapadékot, mi csak "létrehoztuk" szokás szerint a környező településeknek.
Az egyik, tőlünk délre lévő tömbből néhány nagyon közeli, iszonyatosan hangos dörgéssel járó lecsapó is létrejött, az egyik sajnos tüzet is okozott a városban.
Összességében mérhető csapadék nem hullott, szóval maradt mára is a már rendszeressé vált locsolás a kertben,többek között a hegyes erős legnagyobb örömére.
16:30 magasságában a Románia felől érkező tömb előterében felgyorsult a zivatarképződés, egyre közelebb kerültek a gócok.
Felettünk is beindult a képződés, hatalmas szélvihar kerekedett.
De mint mindig, úgy most is csak néhány csepp zápor volt, ám körbe, mindenfelé fejlett gócok alakultak ki, a felettünk képződött cella is végül máshol adott csapadékot, mi csak "létrehoztuk" szokás szerint a környező településeknek.
Az egyik, tőlünk délre lévő tömbből néhány nagyon közeli, iszonyatosan hangos dörgéssel járó lecsapó is létrejött, az egyik sajnos tüzet is okozott a városban.
Összességében mérhető csapadék nem hullott, szóval maradt mára is a már rendszeressé vált locsolás a kertben,többek között a hegyes erős legnagyobb örömére.

Mondjuk szokott túlozni, most sem volt ez szerintem másképp
Pár perc alatt 20 mm az azért rekorder lenne, plusz gyanúsan mindig kerek számok jönnek ki nála valahogy. Na mindegy, biztos a helyi mikroklíma
Úgy látszik végre eljön az én időm is, dél felől zivatar közeleg. A képet viszont valamiért nem tudom feltölteni...
Mázlista, remélem az idén már nem fogsz sírni az aszály miatt.
Egy kósza zápor azért összejött. Legalább hűvösebb lett.
Holnaptól szombatig Eger, talán aktívabb és kicsit hűvösebb idő lehet arra.
Holnaptól szombatig Eger, talán aktívabb és kicsit hűvösebb idő lehet arra.
Csapadék nélkül kihúztuk a mai sokadik narancsot.
Volt pár ziccerünk, mind kimaradt. Bízunk a télben és az ipari havazásban. 
(a fenti kép közepén, alján van legalább egy szivárvány csíra)
Szerk.
A közeli zivataroknak köszönhetően legalább friss szellő lengedezik.
(a fenti kép közepén, alján van legalább egy szivárvány csíra)
Szerk.
A közeli zivataroknak köszönhetően legalább friss szellő lengedezik.


Amig ilyen szép zöldek ott a fák addig ne aggódj. Miskolcon volt csapadék az utóbbi hónapokban szerintem. Gyere ide a délkeleti sarokba és nézd meg a sárguló leveleket szépen sorjában hullanak lefelé. Vagy a kukoricát évek óta nem volt ilyen rossz pedig itt csodás földek vannak köztudottan. Fórumhelyszín Elek. Nem bántani akartalak bocsi.
Nyúlon is bepótolta őnagysága
,délelőtti akció 37 mm,délutáni felhőszaki 52 mm, azaz eddigi szumma 89 mm.
Sokat vártam a mai naptól, de itt is szerencsétlenül alakult a zivatar várás. Kerületen belül azért biztos volt szerencsés hely, már csak a radart nézve is.
Ez van. Viszont nincs vége a nyárnak, és péntek környékén ott az újabb reményhal.
Plusz, bármikor benne van a pakliban 1-1 meglepetés(természetesen nem azokon a napokon, amikor 0 az esélye a zivatarnak).
Csak egy példa arra, hogy nem feltétlenül a modellek által a legoptimálisabb terület az ideális:
Pénteken leutaztam volna Cegléd környékére, mert igen jó hely volt az előrejelzések alapján, és kiderült, hogy ahova mentem volna, ott csak egy kisebb zivatar volt, míg itt a 3. kerületben egy SC átvonulását élvezhettem.
Persze BP is elég jónak tűnt - bár az utolsó futások alapján már nem annyira - mégis ez lett az egyik befutó azon a napon. Természetesen itt is le kell írni, hogy nem egész BP élvezhette a zivatarokat, voltak részei, amik kimaradtak, mielőtt valaki szóvá tenné.
Ez van. Viszont nincs vége a nyárnak, és péntek környékén ott az újabb reményhal.
Csak egy példa arra, hogy nem feltétlenül a modellek által a legoptimálisabb terület az ideális:
Pénteken leutaztam volna Cegléd környékére, mert igen jó hely volt az előrejelzések alapján, és kiderült, hogy ahova mentem volna, ott csak egy kisebb zivatar volt, míg itt a 3. kerületben egy SC átvonulását élvezhettem.
Persze BP is elég jónak tűnt - bár az utolsó futások alapján már nem annyira - mégis ez lett az egyik befutó azon a napon. Természetesen itt is le kell írni, hogy nem egész BP élvezhette a zivatarokat, voltak részei, amik kimaradtak, mielőtt valaki szóvá tenné.
Ez péntekig olyan száraz a mint egy jó pezsgő. Vasárnap megyünk nyaralni, akkor majd esik, nem baj termálba megyünk ott eshet. Az se baj, ha 25 fok sem lesz. Jó fog esni a meleg termál víz.

A kései vetések meg rosszabbak, sok az 1-1,50es kuki ami cimerezik és kezdi nevelni lassan a csövet!
Idén nem fogja a kombájn tetejét dobalni a címer...
Valami beindult ismét DK felől, remélem betalál valami!
Idén nem fogja a kombájn tetejét dobalni a címer...
Valami beindult ismét DK felől, remélem betalál valami!
Ezek mitől ilyen magasak? 
(amúgy durva)
Ma hazafelé láttam nálunk az egyik körforgalomnál komolyan ~ 20 cm körül volt a kukorica. Voltak 10 m2-es totál hiányok is benne. (bár lehet azt a táblát későn ültették).
Majdnem nálunk azért magasabbak ott olyan 50-70 cm lehet. Szintén meglehetősen rossz állapotban.
Lassan félek kimenni a kertbe.
Asszem holnap húsvét hétfőt tartok a (szerencsésebb) növényeimnek, ha a mai nap is így kimegy.
1992 újratöltve. És még csak július 11-e van!
Ma hazafelé láttam nálunk az egyik körforgalomnál komolyan ~ 20 cm körül volt a kukorica. Voltak 10 m2-es totál hiányok is benne. (bár lehet azt a táblát későn ültették).
Majdnem nálunk azért magasabbak ott olyan 50-70 cm lehet. Szintén meglehetősen rossz állapotban.
Asszem holnap húsvét hétfőt tartok a (szerencsésebb) növényeimnek, ha a mai nap is így kimegy.
1992 újratöltve. És még csak július 11-e van!
Jól érzékelem, hogy akkor holnap indul az udvarbetonozás, a g-be?
van még valami reményhal ide? Van ami még mutat éjszakara de egyre szárazabb a levegö...
Tőlem jöhetne augusztus helyett a szeptember
Tőlem jöhetne augusztus helyett a szeptember
Ahogy azt hiszem Flurries írta anno, ideje új hobbi után nézni.
Kezdek kiábrándulni az időjárás negatív felhangú szeszélyeiből. 
Szóval egyelőre szárazodunk. Tán a következő napokban jön egy kis magyaros monszun.
Gratula Győrnek viszont!
Szóval egyelőre szárazodunk. Tán a következő napokban jön egy kis magyaros monszun.
Gratula Győrnek viszont!
Arra azért nem vennék mérget, hogy kemény lesz, de legalább az eső essen végre. Az még benne van a pakliban szerintem, de majd csak, ha már leesett.
Addig tologatja ,hogy hamarabb vége lesz a nyárnak.A növények többsége pedig már nem sokáig bírja ezeket a szaharai viszonyokat!
Nálam a július eddig 60 mm körüli, nem hiányoznak a +30 mm feletti hozamok, többet érne egy 5mm -es szüttyögés
Kelet felé elkerül a rendszer, viszonylag gyakran dörög abból az irányból
Az nem lenne gyenge, főleg a 6 mm-es június után. Kaptunk egy kis simogató napsütést így késő délutánra, de már megint kezd gomolyosodni a középszint.. hát kívancsi leszek, tényleg bedurran-e éjszaka is.
Nem sok. Inkább a Kiskunság északi részein lesz jellemző a következő 1-3 órában, majd később végre következik északnyugat is, így Győrújbaráton éjfél után meglehet a 100 mm-es nap is.












