Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Csapadék nélkül kihúztuk a mai sokadik narancsot.
Volt pár ziccerünk, mind kimaradt. Bízunk a télben és az ipari havazásban. 
(a fenti kép közepén, alján van legalább egy szivárvány csíra)
Szerk.
A közeli zivataroknak köszönhetően legalább friss szellő lengedezik.
(a fenti kép közepén, alján van legalább egy szivárvány csíra)
Szerk.
A közeli zivataroknak köszönhetően legalább friss szellő lengedezik.


Amig ilyen szép zöldek ott a fák addig ne aggódj. Miskolcon volt csapadék az utóbbi hónapokban szerintem. Gyere ide a délkeleti sarokba és nézd meg a sárguló leveleket szépen sorjában hullanak lefelé. Vagy a kukoricát évek óta nem volt ilyen rossz pedig itt csodás földek vannak köztudottan. Fórumhelyszín Elek. Nem bántani akartalak bocsi.
Nyúlon is bepótolta őnagysága
,délelőtti akció 37 mm,délutáni felhőszaki 52 mm, azaz eddigi szumma 89 mm.
Sokat vártam a mai naptól, de itt is szerencsétlenül alakult a zivatar várás. Kerületen belül azért biztos volt szerencsés hely, már csak a radart nézve is.
Ez van. Viszont nincs vége a nyárnak, és péntek környékén ott az újabb reményhal.
Plusz, bármikor benne van a pakliban 1-1 meglepetés(természetesen nem azokon a napokon, amikor 0 az esélye a zivatarnak).
Csak egy példa arra, hogy nem feltétlenül a modellek által a legoptimálisabb terület az ideális:
Pénteken leutaztam volna Cegléd környékére, mert igen jó hely volt az előrejelzések alapján, és kiderült, hogy ahova mentem volna, ott csak egy kisebb zivatar volt, míg itt a 3. kerületben egy SC átvonulását élvezhettem.
Persze BP is elég jónak tűnt - bár az utolsó futások alapján már nem annyira - mégis ez lett az egyik befutó azon a napon. Természetesen itt is le kell írni, hogy nem egész BP élvezhette a zivatarokat, voltak részei, amik kimaradtak, mielőtt valaki szóvá tenné.
Ez van. Viszont nincs vége a nyárnak, és péntek környékén ott az újabb reményhal.
Csak egy példa arra, hogy nem feltétlenül a modellek által a legoptimálisabb terület az ideális:
Pénteken leutaztam volna Cegléd környékére, mert igen jó hely volt az előrejelzések alapján, és kiderült, hogy ahova mentem volna, ott csak egy kisebb zivatar volt, míg itt a 3. kerületben egy SC átvonulását élvezhettem.
Persze BP is elég jónak tűnt - bár az utolsó futások alapján már nem annyira - mégis ez lett az egyik befutó azon a napon. Természetesen itt is le kell írni, hogy nem egész BP élvezhette a zivatarokat, voltak részei, amik kimaradtak, mielőtt valaki szóvá tenné.
Ez péntekig olyan száraz a mint egy jó pezsgő. Vasárnap megyünk nyaralni, akkor majd esik, nem baj termálba megyünk ott eshet. Az se baj, ha 25 fok sem lesz. Jó fog esni a meleg termál víz.

A kései vetések meg rosszabbak, sok az 1-1,50es kuki ami cimerezik és kezdi nevelni lassan a csövet!
Idén nem fogja a kombájn tetejét dobalni a címer...
Valami beindult ismét DK felől, remélem betalál valami!
Idén nem fogja a kombájn tetejét dobalni a címer...
Valami beindult ismét DK felől, remélem betalál valami!
Ezek mitől ilyen magasak? 
(amúgy durva)
Ma hazafelé láttam nálunk az egyik körforgalomnál komolyan ~ 20 cm körül volt a kukorica. Voltak 10 m2-es totál hiányok is benne. (bár lehet azt a táblát későn ültették).
Majdnem nálunk azért magasabbak ott olyan 50-70 cm lehet. Szintén meglehetősen rossz állapotban.
Lassan félek kimenni a kertbe.
Asszem holnap húsvét hétfőt tartok a (szerencsésebb) növényeimnek, ha a mai nap is így kimegy.
1992 újratöltve. És még csak július 11-e van!
Ma hazafelé láttam nálunk az egyik körforgalomnál komolyan ~ 20 cm körül volt a kukorica. Voltak 10 m2-es totál hiányok is benne. (bár lehet azt a táblát későn ültették).
Majdnem nálunk azért magasabbak ott olyan 50-70 cm lehet. Szintén meglehetősen rossz állapotban.
Asszem holnap húsvét hétfőt tartok a (szerencsésebb) növényeimnek, ha a mai nap is így kimegy.
1992 újratöltve. És még csak július 11-e van!
Jól érzékelem, hogy akkor holnap indul az udvarbetonozás, a g-be?
van még valami reményhal ide? Van ami még mutat éjszakara de egyre szárazabb a levegö...
Tőlem jöhetne augusztus helyett a szeptember
Tőlem jöhetne augusztus helyett a szeptember
Ahogy azt hiszem Flurries írta anno, ideje új hobbi után nézni.
Kezdek kiábrándulni az időjárás negatív felhangú szeszélyeiből. 
Szóval egyelőre szárazodunk. Tán a következő napokban jön egy kis magyaros monszun.
Gratula Győrnek viszont!
Szóval egyelőre szárazodunk. Tán a következő napokban jön egy kis magyaros monszun.
Gratula Győrnek viszont!
Arra azért nem vennék mérget, hogy kemény lesz, de legalább az eső essen végre. Az még benne van a pakliban szerintem, de majd csak, ha már leesett.
Addig tologatja ,hogy hamarabb vége lesz a nyárnak.A növények többsége pedig már nem sokáig bírja ezeket a szaharai viszonyokat!
Nálam a július eddig 60 mm körüli, nem hiányoznak a +30 mm feletti hozamok, többet érne egy 5mm -es szüttyögés
Kelet felé elkerül a rendszer, viszonylag gyakran dörög abból az irányból
Az nem lenne gyenge, főleg a 6 mm-es június után. Kaptunk egy kis simogató napsütést így késő délutánra, de már megint kezd gomolyosodni a középszint.. hát kívancsi leszek, tényleg bedurran-e éjszaka is.
Nem sok. Inkább a Kiskunság északi részein lesz jellemző a következő 1-3 órában, majd később végre következik északnyugat is, így Győrújbaráton éjfél után meglehet a 100 mm-es nap is.
Dehogyneeem, volt szép lecsapó is vagy 4-5. 
Jaj de kellett már ez.
Jaj de kellett már ez.
Éjjel még elvileg jön majd a hidegörvény felhőkarja, viszont a friss modellek nagyon visszavettek, már szinte egyik sem vár belőle érdemi csapadékot (egy-kettő még mutogat kisebb gócokat, de korábban határozottabban nézett ki). Illetve korábban a holnap délután is esélyesnek tűnt itt Budapest környékén, de most már az sem igazán.
-----
Ebből a hullámból végül Ferihegyen is csak cseperészésre futotta, azt is a kispesti gócból hozta ide a szél. Ott viszont esett rendesen, bő 20 percen keresztül alig lehetett látni az ottani víztornyot (ami innen kb. 3,5 km-re van). Látvány viszont volt, majd este hozok pár képet.
-----
Ebből a hullámból végül Ferihegyen is csak cseperészésre futotta, azt is a kispesti gócból hozta ide a szél. Ott viszont esett rendesen, bő 20 percen keresztül alig lehetett látni az ottani víztornyot (ami innen kb. 3,5 km-re van). Látvány viszont volt, majd este hozok pár képet.
Ezen a hétvégén sem esett egy csepp eső sem, ha jővőhéten sem esik, akkor itt minden tönkremegy. Hullanak a falevelek a készülő Zselici bringa útra, lassan söpörni kell a leveleket.
Mentem egy kört kocsival. Elég szépen elúszott a környék 
Én otthon 11,5 mm-t mértem. 29,5 mm/h-ás volt a műszerem szerint a max intenzitás.
Én otthon 11,5 mm-t mértem. 29,5 mm/h-ás volt a műszerem szerint a max intenzitás.
Csak kisírtuk a zivatarunkat!
Az elején 15 percig borsónagyságú jéggel, ömlött ahogy a csövön kifért, szerintem 25 millit ledobott. Közben dörgött folyamatosan, bár lecsapó szerintem nem volt csak felhő-felhő villámok, amikor közeledett meg csak úgy kavarogtak a felhők mint egy nagy turmixgépben.
Hát, én már nem merek semmit mondani, mert még az óvatos optimizmusom is csődöt mondott... Bízzunk az AROME-ban, abban még van esti és/vagy hajnali csapadékesély. Talán ha ez az átkozott, divergens északnyugati szél leállna és a környező cellák is végre eltakarodnának, melyek leszívták tőlünk az energiát és a nedvességet, talán-talán...
Addig is ide nekünk az Arany Divergencia-díjat!
Tényleg, mi újság (P)Orosházán mostanság!
Addig is ide nekünk az Arany Divergencia-díjat!
Link
Tőle kb. 2km-re vagyok. Ő 37 mm-t mért.
Még kaphatunk amúgy akár holnap reggel is , az Arome meg a Wrf adja.
Bár az UM nyugatabbra viszi tőlünk.
Tőle kb. 2km-re vagyok. Ő 37 mm-t mért.
Még kaphatunk amúgy akár holnap reggel is , az Arome meg a Wrf adja.
Egy barátom ( Buruncz Richard )képei Egerből!
Felhőszakadás és jégeső is előfordult a környéken.
Közben itt ma a második zuhi ment végig, természetesen a tegnapelőttiekhez képest nudli.
Közben itt ma a második zuhi ment végig, természetesen a tegnapelőttiekhez képest nudli.


Azért hála istennek sok országrészben enyhült a szárazság ahogy elnézem, és nem is csak lokálisan, hanem egész országrészek áztak ma.
Az égbolt szép, de semmi nem jut el idáig ma...
Reggel többre számítottam. A 0-nál biztos.
Ez most az ún "met. társalgós kesergő" bejegyzés, hátha sikerül elkiabálnom...
Reményhal, magyar fajta
Ez most az ún "met. társalgós kesergő" bejegyzés, hátha sikerül elkiabálnom...
Bámm, a kora délutáni 50 mm körüli kör után ugyanott, tőlem 5-15 km-re ény-ra zajlik az események java.
Ebből a két körből ez ma egy 100 mm-es mutatvány lesz Piliscsaba, Pilisjászfalu, Piliscsév térségében.
Nálam a kora délutáni 10 mm körüli összeg után most a kora esti cuccból is lejött kb. ennyi vagy több.
A komoly akció szélén vagyok, de így is már bő fél órája nyomtatja változó intenzitással, voltak heves, felhőszakadásszerű intenzitású szakaszok is, a heves szélrohamok pedig bő fél órán át tépázták a fákat.
Komoly lett a mai nap, és ami a lényeg, ma is 20 + mm hullik le nálam, mint pénteken, mindenféle károkozás nélkül.
Ejjh, micsoda egy hétvége ez. Rendbe is teszi a csapadék ínséges időszak után a dolgokat.
Azért remélem nem áll meg a dolog, és fúj ki ennyivel.
További időszakos locsolás kéne, minden héten jöhet pár hónapon át hasonló 1-2 nap.
Ebből a két körből ez ma egy 100 mm-es mutatvány lesz Piliscsaba, Pilisjászfalu, Piliscsév térségében.
Nálam a kora délutáni 10 mm körüli összeg után most a kora esti cuccból is lejött kb. ennyi vagy több.
A komoly akció szélén vagyok, de így is már bő fél órája nyomtatja változó intenzitással, voltak heves, felhőszakadásszerű intenzitású szakaszok is, a heves szélrohamok pedig bő fél órán át tépázták a fákat.
Komoly lett a mai nap, és ami a lényeg, ma is 20 + mm hullik le nálam, mint pénteken, mindenféle károkozás nélkül.
Ejjh, micsoda egy hétvége ez. Rendbe is teszi a csapadék ínséges időszak után a dolgokat.
Azért remélem nem áll meg a dolog, és fúj ki ennyivel.
További időszakos locsolás kéne, minden héten jöhet pár hónapon át hasonló 1-2 nap.
Esik itt is rendesen de itt nem felhőszakadás szerűen hanem inkább áztató zápor jelenlegel. Már lassan félórája nyomatja.















