Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Windy hol jelöli a villámokat?
Ez lehetett? Art des Blitzes: Erdblitz, Blitzstärke: -72kA (starker Knaller), Datum: 14.07.2021, Zeit: 21:43:00 Uhr
Ez lehetett? Art des Blitzes: Erdblitz, Blitzstärke: -72kA (starker Knaller), Datum: 14.07.2021, Zeit: 21:43:00 Uhr

Délnyugati irányból folyamatosan villámlik és dörög. Az irány is jó, már csak így egyben ide is kellene hogy érjen. Hosszú éjszakát tervezek, remélem a zivatarok is partnerek lesznek benne.
Ez is elkerült nyugat felől... Sóskút nyerte meg.
Marad a 2,7 mm mára
Sose nem lesz már itt olyan, mint ami most Hatvannál van?
Köszi Nyuli!
Kemény volt így a szomszédból, az biztos
Kár, hogy ebből is csak pár csepp lett
Marad a 2,7 mm mára
Sose nem lesz már itt olyan, mint ami most Hatvannál van?
Köszi Nyuli!
Kemény volt így a szomszédból, az biztos
Kár, hogy ebből is csak pár csepp lett
Na ide Gyálra is csapott egyet...de baszki miért nem esik?? Csepp csepp...de nem akar megeredni..
Fundoklián túl pár utcával, képzelheted itt mekkorát szólt, kb 4-500 méterre 
Korrekció: elvileg légvonalban 700 méter innen.
Windy jelölte, lightningmaps szart rá.
Aztán volt egy tesója a vasúti sínek mellett, az új felüljárónal is elvileg.
Egyelőre gyenge zápor van, nagyon ritkán dörög és messzebbről.
Mást már nem látok ezután irányban sajnos.
Korrekció: elvileg légvonalban 700 méter innen.
Windy jelölte, lightningmaps szart rá.
Aztán volt egy tesója a vasúti sínek mellett, az új felüljárónal is elvileg.
Egyelőre gyenge zápor van, nagyon ritkán dörög és messzebbről.
Mást már nem látok ezután irányban sajnos.
Nekem egy videóm van még pár évvel ezelőttről, Őrhalom, Ipoly ártér hajnalban, azt szoktam hallgatni, amikor már minden bajom van a pesti zsizsiktől.
Nyugat felé friss keletkezés Budán a hegyekben(?), lecsapózik!
Szerk.: na akkor Érd.
Nyugat felé friss keletkezés Budán a hegyekben(?), lecsapózik!
Szerk.: na akkor Érd.
Nekem hiányoznak a megyéket lefedő tömbök mint a lengyeleknél, szlovákoknál van mostanság.
Helyette izgulunk, hogy az utca másik végére vajon jut a mini ziviből vagy sem.
Helyette izgulunk, hogy az utca másik végére vajon jut a mini ziviből vagy sem.
AZANNYA 
Ezt vetted már? Itt volt 6-700 méterre tőlem. A székről majdnem leestem.
Szerk: meg is van, a Fundoklia túloldalán vágott be, a Zilahi utcában. Mekkora dög lehetett ez??
Ezt vetted már? Itt volt 6-700 méterre tőlem. A székről majdnem leestem.
Szerk: meg is van, a Fundoklia túloldalán vágott be, a Zilahi utcában. Mekkora dög lehetett ez??
———————-
Örvájn! 10 perce értem haza. Borocska a mélyhűtőben, ülök a teraszon, dörög, ciripel, esik, kopog... Megy a hangfelvétel. Relaxnak ezt fogom elalvás előtt hallgatni októberbe’
Ez megint nyugatra....
Még egy zápor kinéz a Pusztaszabolcs melleti izéből, aztán ennyi, vége a szépreménnyel induló estének
Kelet... az meg kelet marad.
Még egy zápor kinéz a Pusztaszabolcs melleti izéből, aztán ennyi, vége a szépreménnyel induló estének
Kelet... az meg kelet marad.
Sajna a csapadék beárnyékol, nincsenek látványos villámok, pedig lecsapózik (is). Marad a fíling.
Mostmár elég a keleti láncból, de azért beszúrom... Mostmár a fejem felett szeretnék egy ilyen zivatart. Talán dél felől még alakulhat valami.

Olyan árvíz helyzet biztosan nem lesz belőle, mert eleinte úgy fogja nyelni a talaj a vizet, mint kacsa a nokedlit.
Múltéven nedvesebb talajra esett.
De ha annyi esne, 60-70 mm átlagosan, az sem lenne baj.
Sóhaj...
Múltéven nedvesebb talajra esett.
De ha annyi esne, 60-70 mm átlagosan, az sem lenne baj.
Sóhaj...
Itt is fortyog még a légkör, lehet kitermelünk még a Felvidéknek valamit estére..
A délután említett csipp-csöppös záporvonalunk mostanra akkora MKR a Lengyeleknél, mint a ház.
A délután említett csipp-csöppös záporvonalunk mostanra akkora MKR a Lengyeleknél, mint a ház.
Nyugi, ez csak a zivatarcsalogató sírás, hátha odapörköl egyet a zidőjárás éjfélig
Na, még van élet a Dunától nyugatra is, délre újabb csinos kígyó kezd összeállni (?), Sárbogárdtól keletre meg egész pofás cella van.
Az igazán erre jöhetne...
Az igazán erre jöhetne...
Dk felé elég komolyan villámlik, és jó kis ágyúlövés szerű dörrenések jönnek.
Persze ez is elkerül majd...
Persze ez is elkerül majd...
Ugyanezt akartam linkelni. 
Nándi, húzz bele, én egy fél üvegen már túl vagyok.
Idei első fröccs-est, távolban villogó-morgó zivatar, lágy szellő... A világ teteje.
Nándi, húzz bele, én egy fél üvegen már túl vagyok.
Már éjfél lenne? 
Floo: Egyelőre az OMSZ is óvatos, zivataron kívül semmilyen figyelmeztetés nincs aznapra. A helyzet egyébként kicsit hasonlít a tavalyi somogyi özönvízre is. A GEM pl. ide bevágott egy 80-ast vasárnap reggelig, az ICON és az ECMWF meg Szlovéniába, Horvátországba és a DNy-i határvidékre vár foltokban 100 mm-t is hétfő estig.
Floo: Egyelőre az OMSZ is óvatos, zivataron kívül semmilyen figyelmeztetés nincs aznapra. A helyzet egyébként kicsit hasonlít a tavalyi somogyi özönvízre is. A GEM pl. ide bevágott egy 80-ast vasárnap reggelig, az ICON és az ECMWF meg Szlovéniába, Horvátországba és a DNy-i határvidékre vár foltokban 100 mm-t is hétfő estig.
Tiszta idegbe vagyok, hogy vajon bejön-e a szombat-vasárnapi eső, és ha bejön, mennyi lesz?!
Megússzuk-e 15-20 mm-rel, vagy reális eséllyel lehet 40-60 mm is?
Nem mintha telhetetlen lennék, csak a jelenlegi helyzetben 10 mm eső majdnem hogy semmit nem érne.
40-50 mm mentené meg az évet.
Főleg 2 napos esőben szépen be tudna szivárogni a talajba, még ha közben lesznek is durva intenzitások.
A modellek mostani bénázásainak tükrében majd csak ha leesik, akkor leszünk benne biztosak, de jó lenne tudni.
Mondjuk stabilan várják, na de láttunk már olyat, hogy az utolsó pillanatban nem lett semmi.
Megússzuk-e 15-20 mm-rel, vagy reális eséllyel lehet 40-60 mm is?
Nem mintha telhetetlen lennék, csak a jelenlegi helyzetben 10 mm eső majdnem hogy semmit nem érne.
40-50 mm mentené meg az évet.
Főleg 2 napos esőben szépen be tudna szivárogni a talajba, még ha közben lesznek is durva intenzitások.
A modellek mostani bénázásainak tükrében majd csak ha leesik, akkor leszünk benne biztosak, de jó lenne tudni.
Mondjuk stabilan várják, na de láttunk már olyat, hogy az utolsó pillanatban nem lett semmi.
Elég kis mérges cucc megy el keletnek. A dörgés szinte folyamatos, nagyon dühös kis jószágocska.
Két elég aktív góc is errefelé tart - csak nem lesz akkora "szerencsém", hogy mindkettő kikerül...
Az első Gyömrő-Maglód körül jár, dörög rendesen. Sajna lehet, hogy kelet felé kerül egy kicsit, de percről percre hangosabb
A második Szabadszállás körül, ha valóban kicsit kelet felé is sodródnak a rendszerek, akkor az lehet jó, ha ideér.
Az első Gyömrő-Maglód körül jár, dörög rendesen. Sajna lehet, hogy kelet felé kerül egy kicsit, de percről percre hangosabb
A második Szabadszállás körül, ha valóban kicsit kelet felé is sodródnak a rendszerek, akkor az lehet jó, ha ideér.
Ez zúgott el mellettünk 1 órája...hatalmas lecsapókkal fűszerezve, sajnos minden csepp elkerült ma.


Hát igen.
Itt néhány cspergés volt haljuk a távoli morajlásogat de ez eddig itt nudli. Bízok az éjszakában hát ha lesz egy stroboszkópos, csendes esős show.
Itt néhány cspergés volt haljuk a távoli morajlásogat de ez eddig itt nudli. Bízok az éjszakában hát ha lesz egy stroboszkópos, csendes esős show.
Mondjuk nem is a csapadékra volt kint a narancs, hanem heves zivatarra, még ha valóban nem is jött/jön be (úgy néz ki). Ha lett volna komolyabb szupercella 90-es széllel meg 3 centis jéggel, abból sem esett volna 5-10 mm-nél több csapadék ilyen gyors áramlás mellett, de a narancs jogos lett volna rá.
- - - - -
Ez a szombat azért eléggé cifrának néz ki ide. Alul szinte folyamatosan élénk északias szél várható, ami általában nem szokott jót jelenteni, viszont gyakorlatilag egész nap több hullámban várják a záporokat, zivatarokat a modellek. Gondolom az a kis örvényke jól betekeri a labilitás középszinten (na meg hát a nevéből fakadóan örvényességből sem lesz hiány, mint trigger).
- - - - -
Ez a szombat azért eléggé cifrának néz ki ide. Alul szinte folyamatosan élénk északias szél várható, ami általában nem szokott jót jelenteni, viszont gyakorlatilag egész nap több hullámban várják a záporokat, zivatarokat a modellek. Gondolom az a kis örvényke jól betekeri a labilitás középszinten (na meg hát a nevéből fakadóan örvényességből sem lesz hiány, mint trigger).
Jelen radarállás szerint ezt itt "megússzuk" közel zéró csapadékkal. Ha csak nem történik valami csoda. Ez az időszakos csepergés már inkább csak bosszantó. Baszódjon meg.
Szombat reggeltől ma délig Szaúd-Arábiában tartózkodtunk (Makó-Dombegyház). Dögmeleg volt. Este a napba gond nélkül bele lehetett nézni, olyan volt, mint egy matt ezüst tál. Ma végig furikáztuk a Dombegyház-Barcs útvonalat, átlagosan harminc fokban. Szerencse, hogy nagy szél volt, másképp elpusztultunk volna a hőségtől.
Áztató...?
Ezek szerint már lement némi bor?
A harmadik kör nagyon gyenge kis záport hozott, van még az a cucc Paksnál, de én nem várom már gyarapodó mm-eket ma este.
Ezek szerint már lement némi bor?
A harmadik kör nagyon gyenge kis záport hozott, van még az a cucc Paksnál, de én nem várom már gyarapodó mm-eket ma este.
A semmiből szaggatni kezdett a szél, csak úgy viszi ki a meleget a lakásból.
És ne feledjük, a telet nem lehet feltartóztatni, napról napra közeledik
És ne feledjük, a telet nem lehet feltartóztatni, napról napra közeledik
Spriccolnak mindenfelé felfele a tornyok. Jó áztató és lecsapógazdag éjszaka lesz, remélem. Na de irány haza, mert a bort is meg kell innia valakinek
A következő pedig keletebbre tart... Bajánál van még egy cella ami jelenleg irányban van. Ófaluban eddig 0,5 mm...
Készülök a holnapi locsolásra.
Készülök a holnapi locsolásra.




